Bilmek istediğin her şeye ulaş

Burak Çokça, 

Blog Yazarı

thechokcha.blogspot.com.tr sadece kendi görüşlerimi yazarım

Şubat 2015

Burak Çokça bir yanıt verdi.

Dinen haram olmasına rağmen kumar, alkol satışı gibi işlemlere devletin aracı olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu konu ve benzeri konuları blogumdada işliyorum bu konu hakkındaki genel düşüncem

Yasakları devletlerin koyduğu bir dünyada yaşıyoruz ama bu yasaklar neye göre belirlenir ki ?

Uyuşturucu bilindiği üzere keyif verici, bağımlılık yapan bitkisel bir zehirdir ve satılması yasaktir tabi serbest olduğu ülkeler de var. Uyuşturucu el altından gizlice satılmaktadır bu satış halkalardan oluşmaktadır en alt dozundan kilolar ve hatta tonlarca satılıp satıcısına trilyonlar kazandırmaktadır bu kişilere zehir taciri denilmektedir.

Sigara da bir çeşit zehirdir akciğerlere zarar verir, damar tıkanıklığına yol açar hatta kanser bile yapar Sigara uyuşturuya göre daha ucuz ve zararı daha az diyebiliriz fakat sigara bir cesit zehir olmasına rağmen yasaldır ve dev firmalar tarafından üretilmektedir. Bir paket sigara yaklaşık 7 TL dır. Sigara içenlerin yaş ortalaması yaklaşık 14 dür.

Nasıl oluyorda Sigara da bir zehir olmasına rağmen rahat rahat üretilip satılıyor uyuşturucu da zehir buda zehir nasıl oluyorda bir firma insanlara zehir satarak hem paralarını hem de sağlıklarını ellerinden alabiliyor hem de insanlar bu durumdan gayet memnunlar Sigara içmeyi marifet sayıp artistik hareketlerle dumanini ufleyip duruyor gittikleri cafelerde masalarına koyup bakin ben Marlboro iciyorum ben havaliyim olummm gibi gerizekaliligin vermiş olduğu cehaletle kendilerini resmen bir bok sanmaktalar.

Gotunde don olmayan herkes içiyor bu zıkkımi bilinçsizce şimdi söyleyin bana sigaradan kolunu, bacağını, sesini kaybetmiş binlerce insan var hiç mi ibret alınmıyor ha durun daha üzerinde yazan yazıları unutmayalım kocaman yazıyor SİGARA İÇMEK ÖLDÜRÜR ama kimin umrunda kısaca bence Sigara içen insan APTALDİR şöyle kocaman yazayimda belki birisinin gözüne sokarimda bırakır içmeyi sigara ile ilgili en guzel soz PARASİNİ EL, DUMANİNİ YEL ALİR
Şubat 2015

Burak Çokça bir yanıt verdi.

İnternet evlilikleri bitirir mi?

Eğer kadın veya erkek sürekli internette oturup duruyorsa bitirir tabiki şöyle ki yemek bekleyen kocasına yemek yapmayan sürekli net başında oyun oynayan veya dizi izleyen internet kolik bir kadın veya bunun tam tersi bir erkek evliliği bitirebilir düşününki hergün eve geliyorsunuz sürekli net başında ve artık sizinle hiç ilgilenmeyen birisi var karşınızda sizin eve girip çıktığınızdan haberi yok, günün nasıl geçti diye sormayan tüm dünyası internet olmuş kişi herşeyini kaybeder.
Şubat 2015

Burak Çokça bir yanıt verdi.

Bir kitap almak istiyorsunuz ve bu kitabı sadece kapağına bakarak alacaksınız. Kapakta nasıl bir şey ararsınız?

Eğer yazar çok başarılı biri ise kitabının kapağını çok çekici ve akıllıca bir yazı ile süslemiştir bu da kitabı alınası yapar.
Şubat 2015

Burak Çokça yeni bir  soru  sordu.

Daha Fazla