Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cem Deyupoğulları, 

İş Ve Meslek Danışmanı

Tekrar buradayım ve çok mutluyum..Selam millet...

Ocak 07 - 12:02

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Tanrının var olduğuna inanıyorum. "Vardır, yoktur" yerine "inanıyorum, inanmıyorum" demeyi daha doğru buluyorum. Neden olarak sadece öyle hissettiğimi, yaşadıklarımın beni bu sonuca götürdüğünü ve böylelikle bir üst akıl olduğuna inandığımı belirtebilirim. Zira bana göre var olan nedenlerin karşıt görüşleri var ve ispat edilebilecek bir konu değil. Yalnız aklıma takılan bir nokta var; inanları da anlıyorum inanmayanları da; bir tek "kesinlikle yoktur" diyenleri anlamıyorum. Bana göre, bu kadar net konuşmak için her şeyin başlangıcını ya da bir başlangıcın olmaması durumunun çözülmüş olması gerekiyor.
Aralık 26 - 09:06

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Lise son öğrencisiyim, zamanı bulamıyorum. Sanki yaşamak kavramı ruhumdan uzaklaşmış ve küçüklükten beri bir şeyleri değiştireceğime inanıyorum ama bir türlü karanlıktan sıyrılıp hedeflerime ilerleyemiyorum. Siz büyüklerime soruyorum, ne yapmalıyım?

KENDINI TANI, DUNYAYI TANIRSIN sozu , bunu aciklamaya calisacaktir.Kimsenin seni anlamasini bekleme.Anlarlarsa avantajindir, anlamiyorlarsa da suclu degillerdir. Kendini tanimaya basla.. Hedeflerini buna gore ayarlarsin..Kendini tani ki, sececegin sosyal yasami kendine gore secebilirsin..Kendini tani ki hobilerini, yapmak istediklerini secebilesin..Kendini tani ki hangi meslegin seni mutlu edecegini ogrenip bu meslek icin kendini verirsin... Yani kisacasi dost....Kendini tani! Ve ne olurs olsun eyleme gec! Harekete gec.. Dogru ya da yanlis... Karar ver ve harekete gec.... Unutmaki Halil Cibran in da.dedigi gibi, Yurumekle varilmaz ancak varanlar yuruyenlerdir!! ..Baska birsorun olursa ozelden de yazabilirsin.
Aralık 2016

Cem DeyupoğullarıTugce Turan kişisini takip etmeye başladı

Tugce Turan, İnsan Kaynakları, @tugcturan

Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?

Teorik anlamda var, pratikte yok.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Çalıştığınız iş ile diplomanızın bir ilgisi var mı?

Şuna dikkat etmek gerekir. Teoride ilgisi olabilir. Ama dunya duzeninde her sene binlerce sey degisiyor. Diplomayi aldigimiz 2 ya da 4 yıllık süreçte alinan bilgiler, o yıllara ait olanlar. Bu yüzden diploma, bir kağıt parçasına dönüşüyor. Mesela yıllarca kolesterol ve antibiyotik ilaçlarını bize yedirdiler ve 300 milyar dolarlik bir hacimde.. Şimdi de bunlar gereksiz veya zararli diyorlar.. Yani doğrular veya işe yararlık, menfaate gore de degisebiliyor.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Genelde hareket halindeyken kitap okuyorum. Servis, dolmus vs...kitabi kivirmak ,kitaba zarar verdigi icin kivirmak da istemiyorum.
Notları alsan neden karmaşık oluyor anlamadım. Ben ayrı bir deftere not alıyorum. Eğer otobüste, metroda falan okuyorsam o sayfanın köşesini kıvırıyorum eve gidince not alıyorum.
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Esaretin bedeli, Filmde aksiyon ve dram konularinin islenmesinin yanında, özgürlük ve özgürlüğü elde etMek icin yillarca bir proje uzerinde calismasi, calismasindaki kararliligi, sistemin adaletsizligi, bazen kisinin kendi adaletini kendi kazanmak zorunda kalmasi.....
Yüzüklerin efendisi
Aralık 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Bu kitabi simdi okumak nacizane sizin icin erken olabilir. Umarim felsefeye olan ilginiz azalmaz.Mukemmel bir kitaptir fakat belli bir aşamadan sonra okunmasi faydalıdır.
Friedrich nietzsche: böyle dedi zerdüşt.
Ekim 2016

Cem DeyupoğullarıSimay Ayan kişisini takip etmeye başladı

Simay Ayan, Psikoloji Öğrencisi, @patiklikontes

Ekim 2016

Cem DeyupoğullarıEce Naz Sonat kişisini takip etmeye başladı

Ece Naz Sonat, İngilizce Öğretmeni, @lorquina

full of questions&always learning

Ekim 2016

Cem DeyupoğullarıReyhan Yıldız kişisini takip etmeye başladı

Reyhan Yıldız, İşletme, @reyhanyldz

"Kalp birkez kırıldı mı, hiç kimseye aldırmaz ve hiçbir şeyi umursamaz. Belki mutluluğun sonu; ama huzurun başlangıcıdır bu."

/Dostoyevsky/
..

Ekim 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıta alt yorum yaptı

Arkadaşlar islam dini ile islamcılarıkarıştırmamak lazım..osmanlı ile osmanlıcıları da öyle! Bunların ingilizlerin, Abd nin, israilin kurduğu örgütler olduklarını artık herkes biliyor. Dolayısıyla görünenlere değil, ardındakilere odaklanmak!!
Ekim 2016

Cem DeyupoğullarıDilara kişisini takip etmeye başladı

Dilara, Uzay Mühendisi, @dilara_ozgur

Ekim 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Secret cv, yenibiriş, kariyer.net, eleman.net vs.. gibi siteler ne kadar verimli?

Aslında söylenenler verimli ancak bunun dışındbaki bazı siteler sadece aracı hizmeti görüyor. Bunlarla birlikte iskur.gov.tr sitesinden de iş bakabilirsiniz! İşkur yenilendi güncellendi. Diğerlerinden farkı da en fazla 1 aylık talepleri görebiliyorsunuz. Özel sitelerde ise 6 ay önce verilmiş taleplerin halen yer alabildiği görülüyor.
Ekim 2016

Cem Deyupoğullarıİş Görüşmesi konu başlığını takip etmeye başladı.

İş Görüşmesi

İş görüşmesi veya mülâkat; işveren ile potansiyel çalışan arasında gerçekleşen, iş başvurusu yapan kişinin o işe uygun olup olmadığının değe...

Ekim 2016

Cem Deyupoğulları bir yanıt verdi.

Meslek seçimi neye göre yapılmalıdır?

Öncelikle meslek seçimi, mesleği icra edecek kişiye göre yapılmalıdır. Ardından ülkede ve dünyadaki mesleki geleceği incelemelidir. O mesleğin gereklerini araştırmalı ve yine kendine uygunluğunu araştırmalıdır. Unutulmamalı ki en iyi meslek, kişinin severek yapabildiği meslektir.
Mayıs 2016

Cem Deyupoğulları bu yanıtı beğendi:

Matematikte neden artı (+) ile eksi (-)'nin çarpımı eksi (-) veya neden eksi (-) ile eksi (-)'nin çarpımı artı (+)'dır?

Çünkü aslında çarpma da bir toplama işlemidir mesela (+10) x(-1) şöyle ifade edilebilir:
(+10) x(-1) = (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) + (-1) sonuç aynıdır; -10.
Ya da şöyle ifade edilebilir;
(+10) x(-1) = -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 -1 = -10
Bir de sözcüklerle ifade edeyim. Diyelim tokat atma eylemi + olsun, yani her atılan tokat +1. Tokat yeme eylemi - olsun yani her yenilen tokat -1. Şimdi bir kişi gelse size bir tokat atsa yani +1 sahibi olsa ve size bir -1 eklemiş olsa. 9 kişi daha gelse hepsi +1'er tokat atsa bir düşünelim ne olur. +10 tokat size -10 olarak çarpıldı. Sonuçta +10 kişi +1 tokat çarptı yani birileri +10 tokat çarptı. Sizin açınızdan olaya bakalım +10 kişi geldi ve size kişi başı -1 tokat çarpıldı, her ne kadar tokadı çarpan 10 kişi pozitif olsa da o tokatlardan sizin tecrübeniz negatif oldu, on tokat yediniz ve -10 tokatlık canınız yandı. Sanırım + ve - 'nin çarpımının neden - olması gerektiğini anladık.

Yine toplama işleminden giderek neden - ile -'nin çarpımının + olduğunu irdeleyelim.
(-10) x(-1) =- (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) - (-1) Bir şeyin değilinin değili ol şeyin kedisidir. Mesela "Bana matematik kolay değilmiş gibi gelmiyor. " cümlesini irdelersek sonuçta "Bana matematik kolay geliyor"a varırız. Dolayısıyla yukarıdaki sayısal ifadedeki tüm çift eksiler birer artıya dönüşür. Yani;
(-10) x(-1) = +1+1+1+1+1+1+1+1+1=+10 olur.


Gelelim olayın "gerçek hayattaki" uygulamasına; yukarıdaki örnekteki tokatçılardan her birinin bir mazereti çıktı, biri dedi "bugün kolum çok ağrıyor" ve +1 olan tokadı atamayacağım yani -1, diğeri dedi "artık pasifist oldum kimseyi tokatlamıyorum" oldu yine -1, sonuçta tokatçılardan hiçbiri tokat atmaya gelmedi yani -10 oldu. Sizin açınızdan duruma baktığımızda 10 tokattan kurtulmuş oluyorsunuz, yemeniz gereken 10 tokadı yemeyince sizin için gayet de pozitif bir durum ortaya çıkıyor, tokat başı bir pozitif durum dersek 10 tokat için 10 pozitif durum ortaya çıkmış oluyor.
Mayıs 2016

Cem Deyupoğullarıesra dem kişisini takip etmeye başladı

esra dem, Sinema Ve Televizyon Öğrencisi, @esradem

Hayatla iciceyim ben, ben hayatin icinde degil hayat benim icimde bu hayatta takip ettigim 3 kural var bunlar 1.Sevmek 2.Yasamak 3.Ogrenmek cunku insan sevince yasamayi ogrenir ve yasadikca biseyler ogrenir.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Kişisel Gelişim

1888 Kişi   149 Soru

Cem Karaca

15 Kişi   0 Soru

Beşiktaş

96 Kişi   22 Soru

Yazılım

2943 Kişi   548 Soru

Bilgisayar

2536 Kişi   439 Soru

Mustafa Kemal Atatürk

357 Kişi   51 Soru

Yabancı Filmler

898 Kişi   114 Soru

Yabancı Müzik

332 Kişi   44 Soru

Muhabbet

2088 Kişi   2356 Soru

Spor (Türkiye)

418 Kişi   204 Soru

Eğitim

4040 Kişi   630 Soru

Beden

13 Kişi   9 Soru

Tezli Yüksek Lisans

11 Kişi   9 Soru

Tezsiz

55 Kişi   2 Soru

3D Studio Max

510 Kişi   12 Soru

Communication

12 Kişi   0 Soru

Aktivizm

8 Kişi   1 Soru

Heteroseksüellik

11 Kişi   0 Soru

Davranış Modelleri

184 Kişi   17 Soru

inploiders

348 Kişi   165 Soru

Alfa Romeo

8 Kişi   3 Soru

Siyaset (Türkiye)

1427 Kişi   471 Soru

Açılım

23 Kişi   5 Soru

Can Yücel

15 Kişi   3 Soru

Felsefe

1861 Kişi   498 Soru

Varoluş Hakkında

2793 Kişi   1062 Soru

Kitaplar

2940 Kişi   267 Soru

Düşünce Tekniği

469 Kişi   30 Soru

Filmler

3223 Kişi   191 Soru