Bilmek istediğin her şeye ulaş

Burçin Gökgöz, 

Öğretmen

''Kızıyordum, artık kızmıyorum. Bir şey oldu epey önce, kimsenin beni öldüremeyeceğini fark ettim''

Ekim 03 - 01:50

Burçin Gökgöz  yeni bir  gönderide  bulundu.

HAİM NAHUM DOKTRİNİ

Haim Nahum doktrini;
şu ana fikir kümelerinden oluşmaktadır. Türkleri savaşla yıkamazsınız. Türkleri yıkmak için;
Türk Milleti’ni aç bırakacaksınız. Yani ekonomik üretkenlikten el çektirerek kendisine özgüveni olmayan bir topluluk yapacaksınız.

*Türk Milleti’ni işsiz bırakacaksınız. Yani üretkenlik melekelerini yok edeceksiniz. Gerekirse onlara bir tarım toplumu olmayı bile çok göreceksiniz. Onların ahırlarla, sığırlarla ve hayvanlarla meşgalesine bile yani hayvancılık yapmalarına bile meşakkatler getireceksiniz.

*Türk Milleti’ni borca esir edeceksiniz. Türk Devleti’ni borçlandırmak yetmez. Fert fert bu milleti borçlandı
racaksınız. ” Onurum, ömrümden uzun olsun
şuur sadeliğindeki bir millet borçlandırılabilirse, yok edilmesi kolay olacaktır.

*Türk Milleti’ni dininden yani gerçek İslam’dan uzaklaştıracaksınız. İşte bu dört şartı yerine getirmeden Türk Milleti’ni tarih sahnesinden silmek için savaşmayınız. Eğer bu şartlar tekâmül etmeden savaşırsanız, kazanamaz yenilirsiniz.

Türkiye’yi pazarlıyoruz mantığı ve devleti küçültüyoruz iddiasının neticesinde, emperyalist ülkelerin şirketleri ülkemizde ezici ve orantısız bir boyutta devleşmiştir. Milletimiz ekemez, biçemez, dikemez ve üretemez olmuştur. Bu gün milletimiz her türlü üretme becerisi unutturularak, himaye mantığı ile hayat sürdürmenin eğilme kolaycılığına alıştırılarak çok mübalağalı bir sadaka anlayışına terk edilmiştir. Milletimizin büyük çoğunluğunun zihin ve midesi; kapısına bırakılacak erzak ve iaşe ile geçinmenin zorluğuna terk edilmiştir.

Ülkemizde; üretimin önüne, tarımın önüne, hayvancılığın önüne, sanayileşmenin önünde son dokuz seneden beri takozlar inşa edilmiş, ancak emperyalizmi kanlandıracak tüketim sarhoşluğu ise adeta teşvik edilmiştir. Ülkemizde üretim ve tüketim dengeleri arasına müzakere edilmeyen ve tedbirine yanaşılmayan bir karakter öldürücü yaban virüsü girmiştir ve tüm bedeni her geçen gün daha da zayıf düşürmektedir. Tüm bu nedenlerin neticesi olarak ülkemizde işsizlik oranları dağlar kadar yüksek seviyelere oturmuştur.

Bunlara ilaveten, ülkemizde özel teşebbüsün 200 milyar dolar borcu, devletin 220 milyar dolar borcu, millet olarak ferdin 110 milyar dolar borcu ve bu ülkenin nihai olarak toplam 530 milyar dolarlı
k devasa bir borç stoku her geçen gün daha da artarak yükselmektedir.

Avrupa Ülkeleri yaklaşık 200 yıldan bu yana, insan haklarını, adaleti, eşitliği, özgürlüğü ve kalkınmayı ulaşabildikleri tüm dünya ülkelerine cömertçe sunmanın gayreti içerisinde olduklarını, demokrasi bahanesini de öne sürerek kullanmışlardır. Gerçek olan ise, tüm bu çaba ve söylemleri ile sömürge karakterlerini tüm mazlum milletler üzerinde acımasızca icra etmekten başka bir kaygı taşımamışlardır.

Mısır hahamı olan Siyonist Haim NAHUM 1923 yılında Lozan antlaşması öncesinde Avrupalı dostlarına ve mason loca şeflerine şöyle seslenmiştir. '' Yanlış yapıyorsunuz; Anadolu'yu işgal etmekle Müslüman Türkleri sindireceğinizi mi sanıyorsunuz? Hayır, birkaç yıl içinde bu milletin yeniden dirileceğini, toparlanıp derleneceğini hesaba katmıyorsunuz! Öyleyse yapılacak şey; Lozan antlaşmasıyla bunlara bir fırsat tanıyıp, bu zaman içinde İslamiyet'ten uzaklaştıracak, din ve tarih şuurunu unutturacaksınız. Müslüman Türkler, bir iman ve ahlak tahribatı süreci geçirmelidirler. Ekonomileri çökertilmeli, siyasi partilerden gazetecilere, hepsi ele geçirilmelidir. Onlar, ülkelerini parsel parsel satacak hale getirilmelidirler. Yumuşak ve kolay lokma yapıldıktan sonra ise, Türkiye parçalanıp büyük İsrail'e katılmalıdır. '' demiştir.


Bu kocaman cümle tamamen Siyonist Haim NAHUM’a aittir. Korkulacak bir şey yoktur. Korkudan bayılıp ölünecek bir durum vardır. Çünkü bizlerden hariç herkes görevini yapıyor. Yine çok korkunuz ve korkudan ölünüz! Çünkü herkeslerin haricindeki bu sessiz yığınlar, uyku suskunluğundadırlar. Çünkü bu ölüm uykusuna yatmış sessiz yığınlar ölümün sekaret nöbetindeler. Hoşça kalın…(Fahrettin Korkmaz'ın yazısıdır)
Ekim 03 - 01:05

Burçin Gökgöz yeni bir  soru  sordu.

Ekim 03 - 00:31

Burçin GökgözNuh Ankın kişisini takip etmeye başladı

Nuh Ankın, Öğretmen, @nuhankin

Eylül 2016

Burçin Gökgöz  yeni bir  gönderide  bulundu.

youtube.com/watch?v=p51ivqf28hsgençliğin pastel zevklerine karşı eskilerden devam..

Nick Cave & The Bad Seeds - Loverman

Music video by Nick Cave & The Bad Seeds performing Loverman.
Eylül 2016

Burçin Gökgöz bir yanıt verdi.

Ağustos 2016

Burçin Gökgöz bir yanıt verdi.

Olur olmaz takıntılardan fobilerden nasıl kurtulunur?

Korktuğunuz şey ne ise ona maruz kalmanız gerekir(defalarca) tabii ki yanınızda güvendiğiniz biri veya profesyonel destekle denemek lazım.
fotoğraf çekmeniz de kabusa dönüştüyse makineyi bir kenara bırakıp anı yaşamaya bakın bence. Gün içerisinde bir konser eğlence yada hoşumuza giden bir manzarayla karşılaştığımızda hemen telefona kameraya sarılıyoruz. Eğer insan gerçekten eğleniyor olsa bunlar aklına gelmez.ama her şeyi kaydetme kontrol altına alma merakımızdan dolayı hem o anı kaçırıyoruz hemde teknoloji takıntılı hale geliyoruz.
Temmuz 2016

Burçin GökgözDünya Tarihi konu başlığını takip etmeye başladı.

Dünya Tarihi

YÖNLENDİR Dünya tarihi

Temmuz 2016

Burçin Gökgöz bir yanıt verdi.

Yunanistan Avrupa Birliği'ne neden kabul edilmişti?

AB kriterlerine göre gelişmiş bir ülkenin bölgesel farklılıklarının düşük olması yani bölgelerin ekonomik, sosyal vs. bakımdan benzer, homojen olması gerekirken Yunanistan'da bu fark fazlaydı. ortak kültür, tarih, anlayış, strateji olarak zaten Avrupa'yla birlik içindeler ama tek açık ekonomileriydi. bölgesel dengesizlikler halledilince AB'ye dahil olmuş oldular.
Haziran 2016

Burçin Gökgöz  yeni bir  gönderide  bulundu.

Haziran 2016

Burçin Gökgöz bu yanıtı beğendi:

Gerçekten mutlu musunuz?

Evet çok sorulan bir soru ve bunun nedeni net bir cevabının olmaması.

Öncelikle mutluluk kilo ile satılan bir şey değil yani ne kadar mutlusunuz sorusuna yanıt veremezsiniz. Her insana ve her yaşanılana göre değişir.

Fakat soruyu biraz daha spesifik hale getirip sınırlarını daraltınca yanıt vermek kolaylaşır. Mesela, yaptığınız işten mutlu musunuz? Veya mutluluk kaynaklarınız nelerdir? Ya da sizi mutlu eden şeyler nelerdir?

Tüm bunlara ayrı ayrı verilebilecek yanıtlarınız vardır.

Bence mutluluk bunların bütünü olmakla beraber, esasen bu bütün huzurlu olmanızı sağlar. Mutluluk ise bunları bir araya getiren parçalarıdır.

Hangi parçadan ne kadar mutlu olduğunuz ise hangisini yaşamınızda nerede konumlandırdığınıza göre değişir. Bazı insanlar bir çoğumuzun mutlu olacağını düşündüğü kadar çok paraya sahipken, hayatta amaçlarına eriştiklerinde mutluyum derler. Bazılarımız ise parasız ama mutludur.

Tüm bunlar değişir. Bence bunu başkalarına sormak yerine yapmanız gereken şey kendinize bu soruyu sormak ve kendinize karşı dürüst ve açık olmaktır.
Mayıs 2016

Burçin Gökgöz bu yanıtı beğendi:

Sherlock Holmes hakkında az bilinen gerçekler nelerdir?

  • Sherlock Holmes maceralarının geçtiği bazı yerlerde Holmes hayranları tarafından konulan kimi heykeller, plaketler bulunmaktadır. (Örneğin Reicenbach şelalerinde böyle bir plaket bulunmaktadır.) Bunlardan en bilineni ise Londra'da 221 Baker Sokakta bulunan Sherlock Holmes Müzesidir. Dünya çapında ise yaklaşık 400 tane müzasi bulunuyor.
  • Son Soruşturma adlı hikâyede Holmes'ü en büyük düşmanı Profesör Moriarity'nin öldürmesini sağlamış, ancak halkın buna tepkisi büyük olunca Holmes yazarı tarafından uygun bir şekilde diriltilmiştir.
  • Sherlock Holmes'in gerçek olduğunu sanan birçok hayranı evine posta yollamıştır! :)
  • Osmanlı padişahı II. Abdülhamit büyük bir S. Holmes hayranıydı.
  • Sherlock Holmes, filmlerde en çok canlandırılan karakter olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. 200 kadar filmde canlandırıldı.


Edebiyat
Londra'da bulunan Sherlock Holmes Müzesi...
Mayıs 2016

Burçin Gökgöz bir yanıt verdi.

Ebeveynlerin küçük çocuklarını dudağından öpme davranışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Psikolojik tarafını geçsek bile fizyolojik duruma bakılırsa vücutta en hassas bölgelerden dudak. Sürekli dudaktan öpme cinsel kimlik anlayışında sıkıntı yaratır. Ayrımı fark etmesi gerek.ergenlikte, ergenlik bittiğinde napıcak bu çocuk?
erkek olduğunu düşünürsek ya annesine bağımlı olacak yada her hoşuna giden kızı öpme anlayışında olup cinsellik sıradanlaşacak . Onun için aman canım n'olacak anlayışını kabul etmiyorum. Kız çocuğu içinde babanın tavrı, yaklaşımı çok önemli. Hiç temas edilmezse yaşı ilerlediğinde cinselliği, dokunmayı merak ettiği için başkalarına sarabilir, babanın çok sevgisi ilgisi olursa da babasına benzeyen karakterlere yönelebilir(biraz çıktım konudan)
Nisan 2016

Burçin GökgözGündüz Ayar kişisini takip etmeye başladı

Gündüz Ayar, Bilgisayar Öğretmeni, @applesafari

Nisan 2016

Burçin GökgözPortakallı Ördek kişisini takip etmeye başladı

Portakallı Ördek, İngilizce Öğretmeni, @portakalliordek

"Güzel ama İngiliççe."

Nisan 2016

Burçin GökgözHilal Korkmaz kişisini takip etmeye başladı

Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi, @korkmazhi

Nisan 2016

Burçin GökgözZeka Oyunları konu başlığını takip etmeye başladı.

Zeka Oyunları

REDIRECT Zeka oyunu

Mart 2016

Burçin Gökgöz bu yanıtı beğendi:

Soykırım ne demektir?

Güçlü yapıyorsa savaştır ya da fetihtir. Güçlü gücünü kaybettikten sonra adı soykırım olur. Misal ABD şimdi dünyanın jandarmalığından ayrılsa dandik bir ülke olsa açılmadık soykırım davası kalmaz.
Şubat 2016

Burçin Gökgöz bir yanıt verdi.

Türkiye'de edebiyatı nasıl ve hangi noktada buluyorsunuz?

Türk edebiyatı Tanzimat döneminde verilen önemli eserler ve daha sonraki dönemlerde kalitesi giderek azalan, bulunduğumuz dönemde de bir elin parmağını geçmeyecek sayıda yazarın kendini okutabilmesinden ibarettir.kendini okutabilen romanlardan da kastım aşk meşk kişisel gelişim kategorisindekiler değil, lütfen. Her eline kalemi alanın kendini yazar zannetmesi de ayrı bir konu.mesela yeraltı edebiyatı yapmaya çalışıyım derken ego tatmininden başka bir şey bulamadığım hakan günday'ın bazı kitapları gibi.ece vahapoğlu'nun gazeteciliğinden önce kendini yazar zannetmesi gibi.bence sorulması gereken soru şu olmalıydı Türkiye'deki okur sayısı ve okumaya ne kadar zaman harcadığı
Şubat 2016

Burçin Gökgöz  bu yazıyı beğendi:

Biz kadınları hiç sevmedik!

Saçlarını sevdik, hele bir de sarışınsa daha çok sevdik
Ağızlarını sevdik, hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik.
Göğüslerini sevdik...
Bacaklarını sevdik, hele bir de sütun gibiyse bayıldık.
Kalçalarını sevdik...
Gerçekten güzel vücutlu ve "çıtırsa" daha çok sevdik...

Yolda, arabada, televizyonda, internette onlara hep "baktık"
Her yerlerine iyice ve dikkatle baktık.
Pek iyi görememiş olacağız ki bir daha baktık.
Bir daha ve bir daha...
Kadınların her yerlerine baktık ama gözlerine ya hiç bakmadık ya da baktığımızda çok geç olmuştu...

Biz kadınlara çok dokunduk! Onlar istese de istemese de dokunduk.
Son yıllarda dini motiflerden güç bulanlarımız oldu.
Eh! Yozlaşan toplum ve geç gelen hatta hiç gelmeyen adalet olunca da 13-14 yaşındaki çocuklara bile dokunmaya başladık! Sapık damgası yemeyi göze alanlar bile şaşırdı çünkü sapık diye haykıran ne kadar azdı!

Kadınlara dokunmada dünya sıralamasında üst yerlere geldik... 2009 itibariyle rakamlar oldukça "umut verici!!! "

% 40 ını sürekli dövdük
%45 ine duygusal şiddet uyguladık (küfür, hakaret, küçük düşürme)
%16 sına zorla sahip olduk (ve olmaya devam ediyoruz)

Tüm bunlara maruz kalan her 3 kadından biri intihara kalkıştı ama biz hiç oralı olmadık (hem bize ne değil mi? Fener ya da Cimbom maç kaybedince çok üzüldük ama kadınlar söz konusu olunca pek oralı olmadık)

% 9 una daha masum birer çocukken bile dokunduk.

Ama onlar hep sustular. Çünkü konuşsalar kimse inanmazdı. "kim bilir neler yaptın ki sana tacizde ya da tecavüzde bulundu amcan ya da komşun" bu da sana ders olsun, türünden tepkiler görecekti.

Ama bu ders o kadar acıdır ki biz erkekler bilemeyiz. Bizlere sorduklarında %25 imiz "bazı durumlarda kadın dövülür" demeyi doğal bir şey gibi dile getirdik. İslami öğreti yalanları ile kadınları, kız çocuklarını bizlerin kölesi yapmaya başladık ve bu çabalar sonuçlarını vermeye başladı. Artık kadınlar o bildiğiniz kadınlar değil! .

% 51'i erkekler ile tartışmayı bile "saygısızlık" sanıyor artık. %36'sı kendisi para kazansa bile parasını nasıl harcayacağına karar veremeyeceğine inanmış ya da inanmak zorunda kalmış. % 52'si "erkek kadından sorumludur" diyecek kadar kadınlığını unutmuş ya da unutturulmuş. % 49'u "erkek ne zaman isterse bana sahip olabilir benim itiraz hakkım olamaz" diyecek konuma gelmiş ya da getirilmiş!

Hal böyleyken kabul edelim biz kadınları kullanmayı çok sevdik. Evde, işte, siyasette, okulda kısacası her yerde...

Parti kongrelerinde sözde liderler konuşurken arka fonda 3-4 kadın vardı hep. Onlardan vitrin yaptık, imaj yaptık. Başörtülü, normal türbanlı, modern türbanlı ve türbansız...

Parti çalışmalarında kapı kapı dolaşanlar hep kadınlardı. Koşturan ve çabalayan hep kadınlardı. Miting olduğu zaman onları ön sıralara toplayıp karanfiller attık üzerlerine ve iki lafın birinde anam, bacım edebiyatı yaptık ama "ananıda al git" demek bize daha çok yakıştı!

"Cennet anaların ayakları altında" diye diye büyütüldük ama anaları hep ayaklarımız altında çiğnedik, ezdik, tepikledik...

14 şubat sevgililer günü ya da anneler gününde bir kaç saat ara verdik ama sonra yine ezmeye devam ettik.

İş verirken bile onları hep düşündük! İş yerinde gözümüz gönlümüz açılsın ya da malum niyetler ile bayan eleman aranıyor ilanı vermeyi çok sevdik.

Bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu biz erkekler bilemeyiz. Çünkü artık konuşmuyorlar, konuşamıyorlar, konuşturulmuyorlar.

Dini sömüren ve kullanan karanlık zihniyet kendi kadınlarını yetiştiriyor. Susan, itaat eden ve kaybolmuş kadınlar... Kızlar... Hatta çocuklar... Arada vizyon ya da imaj için ortaya "sürülen" kadınlara bakmayın siz onlar da biliyor "kullanıldıklarını" ama artık düzen kurulmuş.

Bu ülkenin kurucusu Atatürk 1930'lu yıllarda Türk kadınına dünyadaki birçok çağdaş ülkeden önceden hak ettiği hakları verdiğinde umutlanmıştık. Çünkü o Atatürk'tü ve Kurtuluş Savaşında bebeğinin kundağında mermi taşıyan anayı ya da cephede erkeği ile göğüs göğüse savaşan bacısını unutmamıştı. İhanet edemezdi ve etmemişti de. Ama biz ihanet ettik! Türkiye nereye gidiyor? Diye soruyor herkes birbirine.

Oysa cevap ne kadar da açık değil mi? Türkiye hızla ve şevkle karanlığa gidiyor. Hatta koşuyor...

Çünkü kadın yok oluyor, yok ediliyor...
Benim annem, kız kardeşim, sevgili kızım yok oluyor...

Kadını yok olan ülkenin gideceği yol bellidir. Karanlık ve onursuz bir gelecek...

Bu işi planlı yürütenler islami motifler ya da örnekler ile kadının ikinci sınıf konuma gelmesini doğal karşılamamızı bekliyorlar. Bu işe Kuran-ı Kerim'i ortak koşmaları ne acı... Mesela miras hukuku; erkek çocuğa 2 pay, kız çocuğa 1 pay ya da kadının erkeğe itaat etmesini empoze eden garip ayet ya da sureler... Belli ki burada büyük bir istismar var. Çünkü tüm Tanrı'nın kendi yarattığını aşağılaması söz konusu bile olamaz değil mi? Kuran'ı kendi amaçları için yorumlayanlar kadını ikinci plana atmayı çok seviyor olabilir ama biz hiç sevmedik.

Lütfen artık kadınlara beyinleriniz ve gözlerinizle bakmaya başlayın.

- *Yazarı için lütfen yorumları okuyunuz..

Kadınlar
Aralık 2015

Burçin Gökgöz bu yanıtı beğendi:

Orta Doğu'nun 10 yıl sonraki durumu sizce nasıl olur? Harita değişikliği olur mu? Bölge daha da karışır mı?

  • Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının kesinlikle değişmiş olacağına inanıyorum.
Böyle düşünmemin en güçlü nedeni; Birleşmiş Milletler nezdinde uluslararası bağlayıcılığı olan İkiz Yasalar anlaşmasına imza atmış olmamızdır.
  • 2000 yılında yapılan ön protokol anlaşması (Ecevit-Bahçeli-Yılmaz Koalisyonu) 2003 Yılında T.C. Başbakanlığı sırasında Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanıp meclisten oy çokluğuyla 1 gecede geçirilip resmi gazetede yayınlanan bu anlaşma yürürlüğe girmiştir..
Peki ne diyor bu anlaşma?
  • Ülke içinde herhangi bir etnik grup, yoğun yaşadığı bölgede devlet hizmetlerinden memnun kalmadığı taktirde kendi bölgesinde yapılacak bir referandumla özerkliğini isteyebilir.
  • B. M. Özerklik istenen bölge sınırlarının kontrol ve güvenliğinden sorumludur.
Kısacası bu yasa ile ülkemiz çoktan bölünmüştür sadece açıklamak için; uygun kaos ortamı hazırlanmıştır ve son 3 aydır itinayla yürütülmektedir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Coğrafya

57 Kişi   69 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3412 Kişi   280 Soru

Filmler

3166 Kişi   191 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2219 Kişi   175 Soru

Kitaplar

2883 Kişi   266 Soru

Mekan Önerileri (İstanbul)

793 Kişi   69 Soru

Edebiyat

922 Kişi   203 Soru

Sinema

3080 Kişi   300 Soru

Yabancı Dil

930 Kişi   100 Soru

İnsan Davranışları

3562 Kişi   955 Soru

Bilim Adamı

277 Kişi   28 Soru

Psikoloji

2668 Kişi   945 Soru

Astronomi

117 Kişi   67 Soru

Zeka

810 Kişi   91 Soru

Ülke Ekonomisi

601 Kişi   102 Soru

Seyahat

440 Kişi   87 Soru

Burçlar

401 Kişi   40 Soru

Beyin

293 Kişi   104 Soru

Hafıza

302 Kişi   40 Soru

Karikatür

222 Kişi   13 Soru

Psikanaliz

148 Kişi   39 Soru

Rock Müzik

120 Kişi   31 Soru

Genel Kültür

83 Kişi   57 Soru

Davranış Modelleri

181 Kişi   17 Soru

Renkler

82 Kişi   49 Soru

En İyi Filmler

71 Kişi   17 Soru

Yay Burcu

2 Kişi   3 Soru

Özdemir Asaf

16 Kişi   3 Soru

Klasik Caz

8 Kişi   2 Soru