Bilmek istediğin her şeye ulaş

Feyza Yılmaztürk, 

Sosyoloji Öğrencisi

*henuz kendine ait bir hayatta yasamadi.oykusunden bahsetmeyi anlamsiz buluyor bu yuzden/
Solak,akrep,agnostik,no-frost,çoğunlukla meraklı,desteksiz,köstekli.
-Üsküdar

Şubat 2016

Feyza YılmaztürkHasan Yasin Türkyılmaz kişisini takip etmeye başladı

Hasan Yasin Türkyılmaz, Sosyolog, @nefarkederki

Temmuz 2015

Feyza Yılmaztürk bir yanıt verdi.

YDS için kelime ezberi nasıl yapılır?

Kelimeyi tek başına ezberlemenin bir manası yok. Cümle içerisinde nasıl kullanılacağını öğrenmek gerekir. Bu da çok metin okumakla mümkün.
Ocak 2015

Feyza YılmaztürkWinterwitch kişisini takip etmeye başladı

Winterwitch, Executive Chef, @ilkesanlav

.

Ocak 2015

Feyza YılmaztürkSerhat Ergüven kişisini takip etmeye başladı

Serhat Ergüven, Fizik Mühendisi, @serguven

Hacetepe Üniversitesi mezunu(1980) Siemens Türkiye Lab. Md.(1989-2013)

Ocak 2015

Feyza Yılmaztürk bu yanıtı beğendi:

Varoluş hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlber hocanın dediği gibi "bilmemekte mutluluktur" :).... .
Ocak 2015

Feyza YılmaztürkEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Ocak 2015

Feyza Yılmaztürk bir yanıt verdi.

Ocak 2015

Feyza YılmaztürkMuhabbet konu başlığını takip etmeye başladı.

Muhabbet

Muhabbet tadında düşüncelerin konuşulduğu ağ.

Ocak 2015

Feyza Yılmaztürkİnsanlar konu başlığını takip etmeye başladı.

İnsanlar

İnsanlar şu anlamlara gelebilir: İnsanlar - (Homo) modern insanı ve yakın atalarını içeren hominid cinsine verilen addır. En yaşlı insanl...

Ocak 2015

Feyza Yılmaztürk bir yanıt verdi.

Hangi tip insanlar sizi rahatsız ediyor? Neden?

Kesin hükümlü konuşanlar. Hayat siyah ve beyaz değildir, grisi de var hatta başka renkleri de :)
Aklı fikri reklam olan...
Sahip olduğu her neyse onunla her şeyi/herkesi elde edebileceğini sanan.
Özellikle sosyal bilimlerde çokça gördüğümüz fuzuli lakırdırları yapan tipler : D
Ocak 2015

Feyza YılmaztürkŞaman kişisini takip etmeye başladı

Şaman, İnşaat Mühendisi, @chamacon

En musica verdades.

Ocak 2015

Feyza YılmaztürkEmre Hacıoğlu kişisini takip etmeye başladı

Emre Hacıoğlu, İnşaat Mühendisliği Öğrencisi, @lasttcaliente

"düşünsene; bir tanrı olacaksın hiç okunmayan bir romanda, büyüklüğün sana kalacak." Gaziantep/California/Denizli - paü inşaat mühendisliği

Temmuz 2014

Feyza Yılmaztürk bu yanıtı beğendi:

Nerede yaşıyorsunuz ve orada neler meşhur?

İstanbul'da yaşıyorum. Buranın magandası, hırsızı, katili, soyguncusu, trafiği, yapılmakta olan 3.'sü dahil köprüleri, yine yapılmakta olan 3.'sü dahil hava alanları, 1+1 dairenin 2 milyon dolara satıldığı AVM - Rezidans kompleksleri, TOMA'sı, çeviği, rantı, içine edile edile artık sadece perspektife bağlı kalan silueti, valinin isteğine göre hava durumu gibi bir kapanıp bir açılan Gezi Parkı, Twitter'dan uçuk mesajlar atan Mutlu valisi, her cumartesi bir polis bayramı, bir gaz ve plastik mermi festivaline dönen TOMA sularıyla serinletilen İstiklal Caddesi, palalı satırlı AK itleri, Kapalı Çarşısı, kaçarken ayakkabıyla girilip içinde imamın iddiasına göre olmayan ama içilen içkileri, yapılan fuhşu ile Dolmabahçe Valide Sultan Camii, Kabataş'daki deri pantolonlu, deri eldivenli, üstü çıplak olup da türbanlı bacıyı tartaklayan hayali adamları, her köşede dilenen Suriyelileri, Sultan Ahmet Camii ve üstünde "Ayasofya cami olsun" diye devşirme imamla namaz kılan binlerce yobazı ile meydanı, e tabii Ayasofya'sı, parsellene parsellene Araplara peşkeş çekilen, betonlaştırılarak nihayet pis yeşilinden arındırılan, kazıklı dolgu yollarla daha da güzelleştirilen boğazı, Mısır Çarşısı, Kız Kulesi, Eyüp'ü, Pier Loti'si, çay kafasını arttırma amaçlı Beltur'a meydanı devredilen Galata Kulesi, aman alkol içilmesin amaçlı sokaklarından masaları kaldırılan Asmalı Mescid'i, Çiçek Pasajı, Nevizade'si, Sultan Ahmet köftesi, Köftecisi, Çengelköy Hıyarı, Kavak İnciri, Pera'sı, Kanlıca Yoğurdu, üstüne sünni katedrali yapılması planlanan nadide Çamlıca Tepesi, Zürafa Sokağı, Mısır Apartmanı, Sarayları, Kasırları, Hisarları, gözü dönmüş rant hırsıyla her köşesinde yıkılıp yerine dikilen inşaatları, şantiyeleri, yapımındaki yolsuzluk ve ihmallerle de bilinen Marmaray'ı, yakılarak otel yapma amaçlı ranta açılmaya çalışılan Haydarpaşa Garı, ranta kurban verilip imara açılan dünya güzeli Adalar'ı, barları, kulüpleri, geniş konser alanları, akepeliler için yüz binleri alan miting meydanları, her sene aman işçiler çıkmasın diye meydan muharebesi verilen beton deryası Taksim Meydanı, üç ağaç için direnirken gazlanan kardeşlerine destek vermek için bir anda meydana akan milyonlarca Gezicisi meşhur. Bir şehr-i İstanbul ki yaz yaz bitmez kardeşim... .
Haziran 2014

Feyza Yılmaztürk bu yanıtı beğendi:

Etrafımızda ben agnostiğim, deistim, ateistim diyen ve aynı zamanda kapalı olan arkadaşlar var. Sebebi ne olabilir ve herhangi bir şekilde yardım edilebilir mi?

Nedeni çevre baskısı, çoğunlukla aile baskısı olabilir. Bana göre, bu tür sorunlar ülke olarak dine karşı yaklaşımın oldukça muhafazakâr olmasından ve ülkedeki çoğu insanın muhafazakâr düşüncelerinden ve dine karşı yaklaşımının aşırı hassaslığından kaynaklanıyor.

Müslümanlığın hoşgörü dini olduğunu savunan insanlar olduğu gibi, hem bunu onaylayıp başka dinlere karşı tutarsız, hoşgörüsüz davranan insanların sayısı da az değil. Kesin bir şekilde diğer dinlerin varlığını reddeden müslümanlar elbette ki o arkadaşlarınızı rahatsız etmiş olacak ki bu konuda fazla hassaslaşmış ve çekingen kalmışlardır. Müslümanlık dışında diğer bütün dinlerin varlığını reddeden insanın, bir ateistin görüşlerini kabullenmesi ve ona saygı duyması ne derece mümkün olacaktır?

Bence ülkede din, fazla üzerine konuşulmayan ve aşırı hassas bir konudur. Tartışmaya açık değildir ama tartışılmalıdır! İnsan kendini bulmaya başladığı zaman, din hakkında sorgulamalar yapacak ve kendine en doğru görüneni uygulayacaktır. Bu bir seçimden daha derindir ve felsefe bir birey için en yararlısıdır.
Nisan 2014

Feyza Yılmaztürk bir yanıt verdi.

Öğrenciler ders çalışma konusunda ipin ucunu kaçırdıklarında ve bu süre zarfında da konular biriktiğinden, çok büyük motivasyon kaybı yaşar. Bunu yenebilmek, tekrardan ders temposuna ayak uydurmak için ne yapılmalıdır?

Zihin olarak abartmamak lazım. Şunun farkında olalımki, lisede 4 senede öğretilenleri dershanede bir senede öğretebiliyorlar yani iki aylık konuyu bir hafta da, 3 saatlik derste ;) Oturtmaksa öğrenciye kalmış tabi az destekle .
Nisan 2014

Feyza Yılmaztürk yeni bir  soru  sordu.

Nisan 2014

Feyza Yılmaztürk bir yanıt verdi.

Dünyanın en mütevazı insanı kimdir?

Çok beylik bir laf olur falan kişi demek sanırım :) Bütün dünyayı tanımıyoruz neticede . Benim üümmühan diye bir arkadaşım vardı , bence o . : D
Mart 2014

Feyza Yılmaztürk bir yanıta alt yorum yaptı

Haklısınız ancak ikisinide çürütülmesi lazım , nasıl olacagını bilemiyorum demek o birazda :D yanlış bir konu sectim sanırım.
Aradaki "ya da"nın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla hem fiziksel hem de psikolojik bir bağımlılık. Yani birbirlerini çürütmelerine olanak yok.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Varoluş Hakkında

2764 Kişi   1061 Soru

İnsan Davranışları

3562 Kişi   955 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3412 Kişi   280 Soru

Felsefe

1836 Kişi   491 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2070 Kişi   586 Soru

İlişki

189 Kişi   85 Soru

Sosyal Statü

20 Kişi   4 Soru

Vicdan

13 Kişi   5 Soru

Sosyoloji

546 Kişi   148 Soru

Psikoloji

2668 Kişi   945 Soru

Özgürlük

220 Kişi   40 Soru

İnsan Psikolojisi

261 Kişi   60 Soru

Toplumbilim

58 Kişi   38 Soru

Toplum Psikolojisi

212 Kişi   33 Soru

Bağımlılık

31 Kişi   37 Soru

Sigara

125 Kişi   95 Soru

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

28 Kişi   17 Soru

Elektronik Sigara

1 Kişi   2 Soru

Hayatın Anlamı

488 Kişi   47 Soru

Hayatın Amacı

47 Kişi   22 Soru

Hayat

54 Kişi   59 Soru

Muhabbet

2078 Kişi   2354 Soru

İnsanlar

422 Kişi   217 Soru

Eğitim

3958 Kişi   625 Soru