Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Osman Tüysüz

Osman Tüysüz, "Okumak" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 06:35

Sizi en çok etkileyen şiir hangisidir?

Yoksa küs müsün bana
Dilime ikâmet edenim
Dargınsak eğer
Üç günü geçeli aylar oluyor haberin olsun
Ve burara yanık kokulu rüzgarlar çarpıyor yüzüm
Beni soluğumdan tutuyor üşümelerim
Boğazıma yapışmış sıtmalı kelimeler
En yakın sağda park’a çektiler kendilerini
Söz dinlemez oldu sözler
Adına sır diyorlar sevmelerin
Gürültülü harflerin sükûta izdivaç ediyorlar
Mahrem duygularını telveye terk ediyorlar hani
Yorulmadın mı dilimden sessiz çığlığım
Senin yerin dağınıklığım
Toparla kendimi

Osman Tüysüz

Osman Tüysüz, "Muhabbet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 06:22

Hayattan en çok neyi istersin?

Düşlerim, hayallerim gerçek olursa başka bişey istemem herhalde.

Osman Tüysüz

Osman Tüysüz, "Dünya" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 06:21

Dünyayı kurtarmak için ne yapıyorsunuz?

En azından geri dönüşüme yardımcı oluyorum, parfüm vb şeyleri az kullanmaya çalışıyorum. Birbirimizide sevelim, kardeşçe yaşayalım. Dünya bu şekilde kurtuladabilir.

Alper KocAkoc

Alper KocAkoc, "Aile Sorunları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 04:09

Aileden ayrı başka bir şehirde yaşamanın zorlukları veya güzellikleri nelerdir?

Rahatsinizdir karisanin gorusenin yok artık. (Ben ailemlede olsam sıkıntı yok bana kimse karışmıyor zaten.) Ama karışanlar için iyi birşey; hayatı özgür iradeyle yaşamayı öğrenirsiniz ve ozgursunuzdur, yapmak istediniz için kimseden izin almanıza gerek yoktur. Olay bitmiştir.

Alper KocAkoc

Alper KocAkoc, "Genel Kültür (Muhabbet)" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 04:00

Ülkemizde insanlar tiyatroya neden az gidiyor?

Sinemadan daha az ilgi ve reklam gördüğü için olabilimi acaba? Bildiğiniz gibi tiyatro afişlerini sokaktan başka bir yerde goren yoktur sanırım.

Alper KocAkoc

Alper KocAkoc bir yanıt verdi.Bugün 03:57

Sizce insanlar yaptıklarıyla kaderlerini değiştirebilir mi yoksa o yaptıkları zaten kaderinin bir oyunu mudur?

Değiştirebilir degistiremeseydi zaten yasamamamizin bi anlamı yoktur . Kader vardır ancak sana farklı yollar sunar ve bu yolları biz seçeriz böylece kaderi belirlemiş oluruz. Yani kaderinde ne varsa yaşarsın buna kader deyip geçme , elbet bi alternatif yolu vardır yoksa çok adaletsiz olurdu ancak seçme şansı bizimdir.

Emir Ercan Ayar

Emir Ercan Ayar, "E-Ticaret" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 03:54

Aslanoba gibi online projelerin kıymetini bilen yatırımcılara nasıl ulaşabiliriz?

Projeni Türkiye'deki ya da dünyadaki (alanın her neresi ise) girişimcilik etkinliklerinde sunduğunda onlar zaten sana ulaşacaklardır.

Emir Ercan Ayar

Emir Ercan Ayar, "Yatırımcı Görüşmeleri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 03:52

E-Ticarete uygun bir alanda (pet forum) günlük 5K tekil hiti olan bir siteyi satmayı düşünüyoruz. Web Master kafası ile değil de girişimci kafası ile (fikirler verilecektir) fiyat verebilecek birini nereden bulabiliriz?

Her ne olursa olsun şuanda, yani açık olmak gerekirse en az 2 aylık kadar bir süreçte satmamanı tavsiye ediyorum, web piyasası gerçek anlamda çok durgun. Satılsa bile çok kötü bir fiyata gidecektir. Bu forum; bir sosyal platforma dönüştürülüp (mevcut üyelerin alışkanlıklarını bozmayacak şekilde) sonrasında bu sosyal platforma yatırım aranabilir. Niche bir alan olduğu için yatırım almak yine zor olacaktır ancak forum halinde kalmasından iyidir diye düşünüyorum.

Sevgiseli

Sevgiseli, "Kişisel Gelişim" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 02:48

Eğitim düzeyi aynı olmayan iki kişinin mutlu bir evlilik sürdürmesi mümkün müdür?

Yorum ve fikir farklılığını yaratan eğitim düzeyi değil geçmiş yaşantılar, görgü, kültür, gelenek vs. arasındaki farktır.

Sevgiseli

Sevgiseli, "Okul" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 02:29

10'a gidiyorum ve 1.sınıfa 8 yaşında başladım (normalde 7). Lise 1'de de kaldım. Şu anda 10. sınıftayım ve çalışkan bir öğrenciyim. Üniversite hayatımda bu 2 sene gecikme bir sorun yaratır mı?

Aksine daha iyi kararlar ve seçimler yapabilirsin. Mezun olunca yaşın kaç olursa olsun çalışacağın iş yeri yeni mezun olduğun ve mesleki tecrüben olmadığı için seni çaylak olarak görecektir.

Gökhan Çancılar

Gökhan Çancılar, "Uyku Alışkanlıkları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:52

Kafamı yastığa koyar koymaz nasıl uyuyabilirim?

Bu çok süper bir olay. Kafayı koyduğunda uyuyabiliyorsa insan büyük nimet, kıymeti bilinmeli. Ben senelerce ilaç kullandım. Kafayı koymadan da uyudum. Ama şimdi biraz uzanmam yetiyor, ilaç içmesem de uyuyabiliyorum. Ama bu hemen olmaması da bir uyku bozukluğu sayılmaz zannediyorum. Çünkü istediğiniz ekstra bir şey. Biraz zaman geçebilir. Bu zaman uzarsa tıbbi destek alırsınız.

Kağan Şeker

Kağan Şeker, "Sağlık" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:39

Sigara nasıl bırakılır?

Sigara harbiden savunulacak bir tarafi olmayan bir aliskanlik. Kamu spotlari sagolsun (!) sigaranin zararlarindan hepimizin haberi var.

Oncelikle kafada bitirmek gerekiyor. Katildigim bir kongrede sigarayi birakmak konusunda en basarisiz yontemin azaltmaya calisarak birakmak olgunu gormustum. Kendim de bir sigara kullanici ve bir aralar birakmayi denemis biri olarak bazi hastanelerde bulunan sigara birakma merkezlerini oneriyorum. Akciger grafisi, ekg, kan tahlilleri derken sigarayi birakmak isteyen kisi sigaranin kendine verdigi zarari daha rahat goruyor. Yapilan tetkikler vs. Sonucu bagimlilik derecene gore cesitli yontemlere basvurulmakta. En etkili yontemlerden birisi antidepresan kullanilan tedavi. Genellikle zyban denilen bir antidepresana basvurulmakta. Bu ilac gelistirilirken sigara icme istegini azalttigi tesadufen kesfediliyor. Hafif bir anti depresan. Icme istegini azaltirken ayni zamanda bagimliliktan vaz gecme surecinde yasanabilecek stresin de onune gecmek icin kullaniliyor. Yalniz bu tedaviye doktor kontrolunde baslanmasi lazim mutlaka.(butun ilac tedavileri icin gecerli bu durum fakat soz konusu olan bir antidepresan olunca bu nokta daha da onem kazaniyor) Doktorunuzun onerdigi sure onerdigi dozda kullanmak cok onemli. Ayni zaman da sigara birakma klinikleri bazi sosyal alanlarda da insanlara destek olmakta. Bu konuda ozellikle onerebilecegim bir kac klinik var.

Onemli bir nokta var ki o da su: sigara birakma kliniginden iceri girerken sigarayi birakmayi cidden istiyor olmaniz lazim. Ben bu yuzden birakamadim.

Gökhan Çancılar

Gökhan Çancılar bir yanıt verdi.Bugün 01:38

uykusuzluğa en fazla kaç saat dayanır insan?

Tıbben en üst süre 11 gün diye biliyorum. Yani tanımlanmış. Üzerine de çıkabilir.

Yolalinda

Yolalinda, "Mimarlık" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:34

Tıp mı yoksa mimarlık mı tercih etmeliyim?

Yani sanırım tıp ile mimarlık arasında kalmanın derinlerinde ikisinde de çalışkan olmanın gerekmesi, el işi yapılması ve ikisinde de ünlenmenin çok para getirmesi yatıyor. Tıp isteyen arkadaşlarıma bakıyorum da insan sevgisi ile dolu, insanlarla birlikte olmayı seven insanlar veya en azından insan anatomisine (ve paraya : D) ilgileri var. Ve kişilikleri de mantık ağırlıklı, serinkanlı, yumuşak huylu, stabil gibi... Oysa mimarlık isteyenler neredeyse zıt geliyor şu an bana.saatlerce tek başıma sıkılmadan takılabilirim, birşeyler çizmeyi seven, daha duygusal, para kazanmaktan çok birşeyler yaratmayı seven, dik kafalı(kendi fikirlerini savunma konusunda),maymun iştahlı bir kişiliğim var ve tanıdığım mimar olmak isteyen arkadaşlarım da hemen hemen böyle. Kısacası bi üstünlük tartışması yaptığımdan değil de mimarlık ve tıp tamamen farklı kişiliklere hitap ediyor bence ve sen tıp istediğine göre puanın her ikisine de yetiyor oysa ben mimarlık için bir yıl daha okuyacağım belki de.:) mimarlığın zor yönü var mı diye araştırmıştım ve tıptaki atamalardan hiç de farklı değiller zorunlu seyahatler falan oluyor mimarlıkta da. O yüzden ilk birkaç yıl çekeceğin zorluklar mimarlıkta hayatın boyunca yapacağın seyahetlerle karşılaştırınca çok daha kolay kalıyor(tabi seyahati seviyorsan ayrı) .

Tiryandafila

Tiryandafila, "Uyku" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:25

Sizce çok uyumak faydalı mıdır?

Sadece aptallar 8 saat uyur.

Yolalinda

Yolalinda, "Muhabbet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:57

Bu hafta sonu bir kafede güzel olan bir kızın sağ elinde bir sıkıntısı olduğunu görünce kız elini benden sakladı. Bu beni derinden etkiledi ve yaklaşık üç gündür onu düşünüyorum. Daha önce böyle bir şey olmamıştı ama ben galiba aşık oldum sizce ne yapmalıyım?

Aşk öyle birşey değil senin hissettiğin duygular nedenini bilmediğin için merak duyman bence : D kafede rastladıysan bir daha denk gelmek için sık sık git o kafeye ve denk gelirsen gidip konuşman kızın hoşuna gidebilir.

Yolalinda

Yolalinda, "Yemek" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:40

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

AŞIRI TÜKETİM. Kesinlikle dünyanın dayanamayacağı bir hızda yıpratıyoruz onu. En basit örneğinden temel ihtiyacımız su. Hergün 50 kuruşa alıyoruz hatta şimdi 25 kuruşa da bulabiliyoruz çok ucuz iyi güzel ama konduğu ped şişeler. Bir düşünün etrafa atılıyor genelde ve o yıllarca kalacak orada. Hadi 100 yılda eriyen plastik yaptılar diyelim. Yine de 100 yıl kayıp ve onun dünyada kapladığı o gereksiz yer. Ve her gün devam ediyor bu tüketim. Kıyafette moda derken, telefonda yeni sürüm derken, hep yenisini istiyoruz ve eskisini atıyoruz. Hiç yetmiyor. Ve bence derinlerde bi yerlerde bu bizi mutsuzluğa itiyor eskilerle karşılaştırınca çok daha mutsuz toplumlar yetişiyor. Küçükken mutlaka aşırı zengin bi arkadaşınız olmuştur.anneleri her hafta ona yeni oyuncaklar alırdı, bizse gözü çıkmış peluş oyuncaklar sertleşmiş hamurlarla bile ne kadar mutluylen o yeni oyuncağının havasını bi hafta atar sonra yine mutsuzlaşıp yenisini isterdi. İşte öyle bir toplumuz şimdi.

Yolalinda

Yolalinda, "Terlemenin Zararları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:28

Koltuk altı aşırı derecede terliyorsa nedeni nedir? Çözüm önerileriniz var mı?

Biraz heyecanlı bir insanmışsin gibi geldi bana çünkü mantıken terlemek sıcakta olur ve kışın bile terliyorsan sorun fiziksel değildir iş beyninde bitiyor. Sakinleşmeye çalış :)biraz alakasız olacak ama dubstep müzik beni çok sakinleştiriyor öneririm.

Yolalinda

Yolalinda, "Felsefi Düşünce" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:23

Hayattaki en tatmin edici amaç nedir?

İlk olarak bir amaç edinmek, hayatı anlamlı kılıyor(insan ırkı olarak amaçsız doğmuş olduğumuza ve kişisel amacımızı kendimizin belirleyebileceği bi zekaya sahip olduğumuza inanıyorum) bir de bu edindiğimiz amaç doğrultusunda ilerlemek ve ona ulaşmak insanı aşırı mutlu eden bir şey. Dediğim gibi kişisel amaçlar herkese göre değişebilir ve ben istediğim üniversiteyi kazandığımda ve hayatımı dinamik bi düzene oturttuğumda çok çok tatmin olacağım : D

Amber Dalmaz Urfalı

Amber Dalmaz Urfalı, "Kişilik Testleri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:03

Bir insan ne zaman olgun bir ruh haline ve düşünce yapısına sahip olur ve bunların olabilmesi için illa hayatın acımasız yüzünü görmesi mi gerekmektedir?

"Olgun ruh hali" tanımı kişiden kişiye değişir. Zaman içerisinde ihtiyaçlarımız da değiştiği için, hayatımızın her dönemi için "olgun" bir ruh haline ihtiyaç da duymayabiliriz.
Yaşamın acımasız yüzünü göstermesi, olumsuz duygular yaşatır. Bununla birlikte bu duyguları hissetmemizle, kendimiz için yolunda gitmeyen şeyleri değiştirme enerjisine bu duygular sayesinde sahip oluruz. Yani o duyguları zaten hissetmeliyiz ki, bir şey yapalım. Bir şeyi değiştirmemiz gerekiyorsa değiştirelim, harekete geçeceksek geçelim. Eğer o manada ele alacaksak, hayatın acımasız yüzünü görmek işlevseldir de. Olgunluk dediğimiz şeyi de ihtiyaçlarımızı fark edip bunları karşılama sorumluluğunu almaktır şeklinde tanımlayabiliriz. Bu yaşam boyu devam eden bir süreçtir bir bakıma.

Yolalinda

Yolalinda, "Kadın Erkek İlişkileri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:01

40 yaşındayım, 18 yaşında sevgilim var. Çevre tarafından eleştiriliyorum, aslında bana cok normal geliyor. Sizce anormal bir durum mu?

Aşk açısından herşey mümkün bence bi sorun olmaz iki kişilik uyuştuktan sonra ama birinin çok önceden ölecek olması gibi bir gerçek var.

Yolalinda

Yolalinda, "Kadın Erkek İlişkileri" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:58

Türk erkeklerinin yabancı kızlara merakı nerden geliyor?

Türk kızlarının fiziksel açıdan bi eksikleri olduğundan değil de yabancıların başlı başına yabancı olmaları farklı olmaları yetiyor bence. Bunun yanında biraz tanıdıktan sonra anlaşması çok daha kolay insanlar olmaları onları daha çekici yapıyor. Yani türk kızlarında (genel olarak kadın-erkek eşitliği olmayan ülkelerde) kendini üstün sayma var kesinlikle. Bu da kadınların şuçu değil tabi ki kendini değerli saymazsan zaten erkek de eziyor; yok olur gidersin. O yüzden en başta toplumun yapısında bi sorun var bence.

Fatma Yıldızhan

Fatma Yıldızhan bir yazı yazdı.Dün 23:47

eğitim


Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin