Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Zeynep Akman
Bugün 02:08

İngilizce aslında çok kolay gibi gözüküyor. Bana göre iş kelime ezberinde bitiyor. Doğru muyum?

Valla bende öyle düşünüyorum ama herhangi bir icraatte bulunmadığım için kesin bilgi veremeyeceğim😊
Abdullah Gürel
Bugün 00:39

İnsanlarda beyin olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu?

Daha güzel bir yer olurdu doğa nefes alırdı
Abdullah Gürel
Bugün 00:38

Kadınlar vefasız mıdır?

Hepsi değildir erkeğin de kadının da vefasızı oluyor eğer kadınlar vefasız olsaydı annem benim hayatımda başka bir yerde olamazdı
Abdullah Gürel
Bugün 00:24

Kadınlar neden yanlarında fiziken ruhen ve maddiyat olarak güçlü erkek ister? Böyle düşünmeleri kadınları erkeğe göre ikinci plana itmiyor mu?

Çok güzel bir Test Burada Sorunuzun Cevabı Var Bu herkese Göre Değil Bir Genel Test Tabi Böyle Olmayanlarda Var
Abdullah Gürel
Bugün 00:19

Görünüşünüze bakarak sizi yanlış değerlendirdikleri oluyor mu?

Hayatta yanlış anlaşıldığım oluyor. Belki ben de başkalarını yanlış değerlendiriyorum o yüzden de olabilir. Bir de dinlemek, tanımak gerekiyor karşındakini. Ben de beni anlamak yerine "gel benle anı yaşa" diyorum, gülüyorlar.. .
Büşra Üzüm
Dün 22:43

Gülmenin yayıldığına katılıyor musunuz?

Gülmeyi bilmem ama esnemenin yayıldığını birçok kez test ederek öğrenmiş bulunuyorum.
Seyda Kartal
Dün 22:13

Ezber gücünü artırmak için neler yapabilirim 2cümleyi aklımda tutamıyorum. Hafızam için de b12.ime baktırdım değerler normal çıktı

`bazı şeyleri bazı seylere benzetmek veya anımsatmak` gibi bir yöntem kullanıyorum sanırım ben, yardımcı olacağından eminim
Gökhan Çancılar
Dün 20:26

Anksiyete bozukluğu sebebiyle kullanılan Atarax ve Paxera çok uyku yapıyor ama bu ilaç tedavisi şart. Siz olsaydınız ne yapardınız?

İlaçların yaptığı uykuya zamanla direnç gelişiyor. Bu zaman ilaca ve kullanana göre değişir ama fayda/zarar durumunu ölçüp ona göre davranmak daha mantıklı.
Unluckypod
Dün 19:58

Gerçekten evrenin sınırlarının olduğunu düşünen var mı?

Ben bu soruyu her zaman çok saçma buluyordum evvelden. Ama şimdi bir şey aklıma geldi ve bu sorunun belki de o kadar saçma olmayabileceğini düşünüyorum. Peki nedir o? Şimdi einstein evrende ki boşluğun da bir yapısı olduğundan bahsetmişti bu yapı bildiğimiz atom ve quantum parçacıklarından farklı bir yapı. Benim için bu yapı mesela ışığa hızını kazandıran(quantum parçacıklarla etkileşime girereke) ve kütle çekim özelliğine sahip(4 boyutlu uzay zaman) özel bir yapı olabilir(benim sallamam bu)... Şimdi bu yapının bana göre ilginç yanı her alanı aynı özelliklere sahip.Peki böyle bir mükemmel ortam nasıl oluyor. Bu ortamın içine genişliyor bana göre evren. Peki ya nasıl ki evrenimizde ki madde miktarı blli ve sabitse, bu içine genişlediğimiz yapı da pekala sınırlı olabilir ve her şey aslında bu garip yapının içinde genişliyor ve günün birinde bu yapının sınırına ulaşmamız pekala mümkün olabilir.Peki durum buysa o zaman gerisini hayal etmek çok acaip olurdu. Yani herşeyin, nerdeyse hiçbir makro fizik kurallarının işlemediği bir alanda olurduk.Ama tabii hala bildiğimiz atomlar varolurmuydu onu bilemiyorum belki sadece quantum çorbası halinde kalırdı evren atomları oluşturamadan. . .
Balık
Dün 19:43

Dinen haram olmasına rağmen kumar, alkol satışı gibi işlemlere devletin aracı olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Devlet "aracı" değil düzenleyici ve kontrolcü olmalı.

Örn. Osmanlı döneminde haram oluşumlara aracı olanlar devlet değil gayrimüslimler ve yabancı bankerlerdi. Devlet ise denetleyici ve kontrolcüydü.

Bu haram dediklerimiz Cumhuriyetle birlikte aracı devlet kurumları haline geldi fakat bu kurumlar (Tekel, Milli Piyango, Spor toto vb. ) şu sıralar devletten ayrıştırılıp özel kurumlara ihale edilmekte.Yani 90'lı yıllarda bu soruyu sorsan anlardım fakat şu sıralar tam tersi bir istikamet sözkonusu. Bu durumda daha çok bireylerin istikametiyle alakalı konuşulabilir.

Devlete bakınca görüyoruzki kapitalizm yönetimi açıkca ortada ve bu durum hâlen islam ile alakalı bir devlet yönetim biçimi değil. En basitinden Faiz haramdır ve devlet bu faiz ağını ortadan kaldırmış değil. "Dindar devlet" demek için bu büyük meseleye devletçe çözümlerini görmek gerektiğini düşünüyorum.
Fazlı Özdemir
Dün 18:40

Asgari ücret kadarını bankaya yatıran, geri kalanını elden teslim eden bir işyerini şikayet etmek için ne gibi kanıtlar gerekiyor?

Alo 170 ( alo170.gov.tr ) şikayet hattından yapılan şikayetler sonrasında maliyenin gönderdiği müfettiş şirket denetlemesine gelir. İşveren ve işçiler dinlenerek olay kapatılır.
Ancak bunu yapmadan önce bütün çalışanlarla anlaşmanız gerekiyor. Son anda müfettiş geldiğinde "yok beni bağlamaz, vay işimden olurum, ne hali varsa görsün... " derler de her şey yolundaymış gibi anlatılırsa hiçbir yere varamazsınız.


Bunlar bir işe yaramaz ben ille de dava açacağım derseniz aşağıdaki olay sizin durumun aynısı.

4-5 ay önce arkadaşımın ofisindeyken yanımıza aynı şikayetle 3 kişi geldi. Anlatım da şöyledir;
"Siz, öncelikle bunu ispatlayacak şahit bulacaksınız. 3'ünüz de şikayetçi (davacı) olduğunuzdan birbiriniz için şahitlikleriniz geçerli değildir. Şahitliğinden vazgeçmeyecek ve yeminli şahitlik yapacak arkadaşlarınızla birlikte... Bunlar aldığınız maaşın ispatlanması için. Maaş kısmı tamamlandıktan sonrasında ise sigorta primi incelenmesi ve dekontlar yardımıyla dava sizindir.
Şahitlik yapacak arkadaşlar için özel olarak yanıma getirdiğinizde konuşabilirim. Şahitlik sonrası "Biz de işimizden oluruz" korkusu olur genelde. Böyle bir durumda da haksız yere işine son verilme durumlarını benim ağzından dinlerse şahit konusunda da sıkıntı çekmezsiniz. Tekrardan karşı dava da açabiliriz gerekirse.
Şahit olmadan da belge ile ben zaten hallederim işimi diye düşünüyorsanız kolay gelsin ama yapamazsınız. Çünkü bu insanlar zaten sahtekarlık konusunda tecrübeli olduklarından dolayı denetmenlerin bile aklına gelmeyecek şekilde örtbas konusunda ustadırlar. "
Artpro
Dün 14:58

Proton pompası inhibitörü nedir?

Lansor isimli hayatımı kurtaran haptır.
Artpro
Dün 14:47

Uzun yolda mide bulantısını engellemek için neler yapılabilir?

Araba tutması bildiğim kadarıyla beynin duruyor sanması ama vücudun hareket etmesinden kaynaklanıyor. Yani ne yerseniz yiyin araba tutuyorsa uyumak en iyi çare. Yada önümüze bakmaktansa etrafa bakmak gerekir. Tabi mide bulanmadan önce.
Uğur Çakmak
Dün 13:03

Öteki Ben

Yanlış yaşamak dedin mi üzerime yoktur,
Yenilmenin ne demek olduğunu bana soracaksın.
Gecelerin karanlık kalabalığında,
Kaybolmuş uykularını arayacaksın.

Lanetli adamlar geçmişini çalmış,
Avuçlarında bomboş bir hayat,
Gözlerin istemsiz ufka dalmış,
Çamaşır gibi aklına asılmış iki kelime;
Yanlış yaşamak.

Uğraşma kalbini elinde tutamazsın,
Gözlerinden keşke'li damlalar akıyor,
Bir türlü göğsüne sığamazsın,
İçinde yanlış bulutlar kabarıyor.

Dikkat et,
Geleceğini sarışının çantasında unutacaksın,
Karanlığına hiçkimse çare olamaz,
Düşündükçe varlığından utanacaksın,
Yanlış yaşamak dedin mi bana soracaksın.
Uğur Çakmak
Dün 12:23

Tanrının varlığını aklınızla nasıl kanıtlarsınız?

Bu soruyu okuyunca aklıma rahmetli(Kant) geldi. Hiçbir zaman kanıtlanamaz demişti. Bende öyle olduğunu düşünüyorum.
Bazarov
Dün 12:09

KYK bursları nasıl krediye dönüşür?

Açıkçası tam bilmiyorum. Ama tahminim, çok iyi de dönüşür çok güzel iyi dönüşür taam mı. Yıllar önce bu sorunun cevabını öğrenmeme ramak kalmıştı da beynimi full kapasite çalıştırdığım kritik bir final sonrası öğrenmedim. Neyse ki öğrenmedim. İyi ki öğrenmedim. Siz de öğrenmeyin olum niye öğreniyorsunuz.
Abdullah Gürel
Per - 03:45

GECE 4 GECEYİ ÜSTAT LA KAPATMAK LAZIM...

HERKES FAZLASIYLA SEVMİŞ,
OYSA BEN EKSİKLERİYLE DE SEVDİM
ÖZDEMİR ASAF. . .
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın