Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Gonca Köse
Dün 21:11

En çok neye tahammül edemezsiniz?

Şimdi düşündüm bir sürü şey geldi aklıma.. Sanırım tahammülsüzlesmeye başlamak bunun adı.
Nazlı Derya Öztürkmen
Dün 11:21

Türkiye'de bilim adına geldiğimiz en ileri safha nedir?

Tam soruya yanıt vereceğim beni bir gülme tutuyor.
Orhan Tutum
Pzt - 10:25

Düşünce gücüyle nesneleri hareket ettirmek teknik olarak mümkün olabilir mi?

Buna cevap verebilmek için henüz erken gibi. Teknoloji olarak ise o fazla uzak olmayabilir.

Beynimizin elektriksel frekanslarının etrafa yayıldığını okumuştum. Kim bilir bu frekansları yöneterek elektronik cihazları herhangi bir temas olmadan hareket ettirebiliriz.
Deniz Özçıkrıkcı
Paz - 19:42

Seneye dershaneler yok. Sizce mezunlara yönelik bir şey yapılır mı? (dershane, kurs gibi. )

Dersaneler okul formatında devam edecek, mezunlara yönelik ayrı bölümleri olacak .
Doğan Ataman
Paz - 18:17

Ülkemizdeki siyasi çekememezlik halkı ayaklandırır mı?

Siyasal oy hırsızlığı, kpss vb sınav üçkağıtçlık hırsızlığı, trafo yalanları halkı henüz kıpırtdatmadı. Halk 300 katrilyon borçlu tüike göre. Cevabınıza borç bitince bakmak gerek
Arif Navdar
Paz - 13:32

Vücudunuzda dövme taşıyor musunuz? Yok ise yaptırmayı düşünür müsünüz?

Taşımıyorum
ÇÜnkü hiç bir yazı, şekil, yada resmi vucudumdan daha değerli görmedim
Burçin Gökgöz
Paz - 03:53

Zeki olmak mı, akıllı olmak mı başarıyı getirir?

Zeka potansiyelse akılda onu işleme gücüdür, yöntemdir, kısa yoldur. Her akıllı, zeki veya zihin kıvraklığına sahip olmayabilir.ama zeka patlaması yaşayan biride aklının göstereceği yola ihtiyaç duyar.matematiksel tabiriyle A B'yi kapsamaz ama B A'yı kapsar, kapsamak zorunda. Başarıyı getiren yol akıldır. Çevrenizde vardır hiç bir şey bilmediği halde okul bitiren, puanı yüksek, papağan gibi ezberleyen tipler.. Bunları zeki kategorisine koyabilir miyiz? Sanmıyorum.belki azmi belki hafızası belki çalışkanlığı belkide başka şeyler devreye girmiştir.ama sonuca bakılırsa kesinlikle akıllıca olduğu net.ham zekanında akılla yontulması şekillenmesi gerekir. IQ'mu EQ'mu ona gelirsek her ikisininde birbirine yakın olması gerekir. Sınav kaygısı yaşayan yada kendini kontrol edemeyen birinin IQ'sunun yüksek olması pekte birşey ifade etmez gibii
Abdullah Gürel
Paz - 00:16

Aklın yolu birse neden bütün insanlar aynı şeye inanmıyorlar?

Hırs bencillik gibi vs duygular bunu engelliyor mantığı ön plana çıkartıp doğru düşünmek 2. Plana kalıyor...
Hasan Sengoz
Cmt - 23:23

Kay kay pisti mimari bir yapı mıdır?

Bunun için önce mimarlık nedir sorusunu sormak gerekir.
Farklı farklı tanımlar olduğuna göre kimine göre öyledir kimine göre değildir.
Arif Navdar
Cmt - 22:01

"İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar" Steve Jobs'un bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hangi ihtiyaçlarını neyle karşılaması gerektiğini bilmiyen kişileri bir kaç kelime oyunuyla kandırabilirsiniz. Bu satış stratejisidir.
Arkadaşlarımızın dediği gibi zorla değil
Ali Dal
Cmt - 19:01

Teknolojinin bizlere verdiği en büyük zarar nedir?

Teknolojinin bizlere en büyük zararı kendimizi toplumdan uzaklaştırıp yalnızlığa sürükleyen anti sosyal yaparak toplumdan koparıyor
Ayhan Şimşek
Cmt - 18:54

Neden kaybedenler, kaybedilenlerin kaybedilmeden önce kaybedilmeyecek kadar değerli olduğunu anlamıyor?

İnsanin kaybedecek bir şeyi olmayınca kaybedecek bir şeylerin eksikliğini hissediyor, derinden.
Emin Inaç
Cmt - 17:01

En iyi öğrenme tekniği sizce nedir?

En iyi öğrenme yönteminin olduğunu düşünmüyorum çünkü herkesin öğrenme yöntemi birbirinden farklıdır ayrıca bu öğrenilen şeye göre de değişir mesela dil öğrenirken görsellik çok önemli ama programlama öğrenmek için görsellik önemli olamaz
Ahmet Emin Gürsoy
Cmt - 16:32

Çevre Mühendisliği okuyorum. Boş zamanlarımda gönüllü olarak mesleğimi öğrenebileceğim -staj yapabileceğim- şirket önerileriniz hangileridir?

Çevre mühendisliği ; hava su ve toprak alanlarından oluşur. Hava ve su çok geniş alanlardır sana hangisi daha etkileyici geliyorsa o firmaları araştırıp onlara yönelmen gerekir. Ve çalışanlarına avantajları dezavantajları işi öğrenme konusunda sorular sormalısın yardımcı olacaklardır.
Çiğdem Çelik
Cmt - 16:00

Seçim zamanı müzik eşliğinde sokak sokak gezen araçlar hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ülkemin gelişmişlik düzeyini gösterir. Batılı toplumlarda adaylar televizyona cıkıp tartısırlar ve seçmeni etkilerler . Bizde de durum bu efeem . Anlayana sivrisinek saz gibi söylemleri düşünerek bu yöntemin subliminal mesajlar içerdiğini düşünüyorum.
Veysi Biçen
Cmt - 15:59

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

İlham veren başarı hikayeleri
Çiğdem Çelik
Cmt - 15:30

BM (Birleşmiş Milletler) Balyoz davası tutuklamalarının keyfi olduğu kararına vardı. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Şaman Balyoz davasında tutuklamalarda serbest bırakmalarda keyfi oldu . Bir sindirme , yıldırma , ayıklama operasyonunda harcanan bu kişiler aynı zamanda Türkiye'de hukuğun da işlemez duruma geldiğini gözler önüne serdi . Sürü destekli dikdatörün ve havuz medyasının kuklası durumunda olan bir hukuk sistemi var artık . Bu da hiç bir muhalifin hatta muhalif olmasa bile işi bittiğinde kendi yandaş ve destekçilerinin bile güvende olmadığı anlamına gelir . 17-25 Aralık sürecinde dijital verilerin kendi aleyhlerinde delil olması ihtimali korkusuyla bu komedyalar trajedisine bir son verilmiş oldu sadece.
Çiğdem Çelik
Cmt - 15:16

Fuat Avni kimdir?

Fuat Avni tek bir kişi değil bence . Tayyip ve saz arkadaşlarını hasta eden paralel yapının ta kendisi . Kimlerdir diye sormak daha mantıklı. Ha az bir geyik yaparsak en az iki kişiler. Fuat ve Avni ☺
Yakup Yiğit
Cmt - 14:03

Linux sunucuya root olarak nasıl bağlanılır ?

SSH protokolü üzerinden root yetkisi ile işlem gerçekleştirebilirsin. tr.wikipedia.org/wiki/ssh
Uğur Çakmak
Cmt - 14:02

Akkuyu nükleer santrali genel müdürlüğüne İlahiyat Doç. Dr. Abuzer Öztürk atandı. Kendinizi güvende hissediyor musunuz?

İsterse Ord. Prof. Cart curt atansın, ne değişir? Bir yağmur yağıyor haberlerde yine sele teslim olduk. Kar yağıyor yollar kapalı. Böyle bir ülkede nükleer santral öyle mi? Nükleer çalışmalar olmadan öncede hissetmiyordum ömrüm yettikçe de hissetmeyeceğimi düşünüyorum. Küresel sermaye illaki birgün buralarıda değiştiricek çünkü artan piyasaya müşteri lazım. Fakat bizim ömrümüz görmeye yeter mi işte orası meçhul.
Serkan Köse
Cmt - 12:52

Ben yönetmen olmak istiyorum. Onun için kısa filmler çekmeye başladım. Kendime ait bir kameram yok sadece cep telefonu ile çekim yapıyorum. Birkaç kısa film çektim, güzel oldu ama konuşmalar rüzgardan net duyulmuyor. Çıkan rüzgar sesini nasıl engelleyebilirim?

Rüzgarı kesmek için harici mikrofon bağlayarak ve mikrofon üzerini sünger ya da delikli katmanı olan bir bez ile kapatabilirsin. Aşağıdaki resimdeki gibi olan mikrofonlardaki dış kaplama bunun için var.

Kısa Film
Kamera seçimi tamamen bütçen ile alakalı. İkini el bir Canon EOS 550D ve Magic Lantern yazılımı (cihaza yükleniyor) işini görecektir (Magic Lantern Firmware).
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın