Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Ayhan Dinç

Ayhan Dinç, "İş" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 17:38

E-posta yazarken bu kadar ciddiyet sizce de gereksiz değil mi?

Ben satış pazarlam sektöründeyim ... Zaten okulda da bize öğretilen mail atmanın, mektup yazmanın belirli bir nezaket kuralı içinde yer alması gerektiğidir ...

Bir de şöyle bir durum var ... İş gereği şirketteki arkadaşlarla mailleşirken "xxx bey, filanca evrakı ivedilikle işleme almanızı arz ederim. İyi çalışmalar" yazıp koridorda karşılaştık mı "evrak nerede lan totoş, seni mi bekleyecem amk" modundayız ... İşin doğası bu ... .

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Geyik Muhabbeti" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 17:20

Şimdi düşününce ne kadar aptallık etmişim dediğin neler var?

Babam hadi dışarı çıkalım dediği zamanlarda yorgunum demem ve çıkmamam... Lakin şimdi onunla gittiğimiz yerlere tek başıma gitmeye içim el vermiyor.

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Muhabbet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 17:07

Ütopyanda nasıl bir ülke var?

Ütopyamda devlete de yer var... Ancak sınıf ayrımlarının olduğu bir devlete yer yok. Baştakinin paraları götürüp, götürürken yandaşları için bilmem kaça bölüp, halka ekmeklerinin kırıntılarını masanın kenarından silktiği bir devlete yer yok. Ya da kadınların bir seks objesi, hizmetçi olarak görüldüğü, evde oturup üç çocuk doğurması ve sesini çıkarmaması, yediği tüm dayağa rağmen susması, sokaklarda iffetli gülmesinin düşünüldüğü, başını kapatmadığında perdesi açık ev benzetmesinin yapıldığı bir devlete yer yok. Çocukların ekmek almaya giderken öldüğü, o ölen çocuğun annesinin meydanlardan pervasızca yuhalandığı, dövülerek öldürülen gençler için "Ne işi varmış orada, gitmeseymiş. Benim polisim destan yazdı. " denilen bir devlete yer yok. İnternet sitelerinin bile tehdit olarak görüldüğü ve diğer milletler tarafından dalga geçilecek yasakların getirildiği bir devlete yer yok. İnsanların iki yazısı, dediği bir söz, iki-üç çektiği film ve yalnızca düşüncelerini dile getirmek amaçlı yaptığı şeylerden dolayı parmaklıkların arasına kıstırıldığı bir devlete yer yok. Benim ütopyamda haksızlıklara uğrayanların kafasında hakimin kaleminin kırıldığı değil, hukuk kurallarının zengine de fakire de güçlüye de güçsüze de eşit işlediği devlete yer var. Benim ütopyam AVM için ağaçları kesenlerin değil, otopark yapmak için Hababam Sınıfının tarihi binasının yıkıldığı hiç değil; benim ütopyam insanların temiz havayı ciğerlerine doldurabildiği bir yer... Anlayacağınız, benim ütopyamda insanı kanser edecek parazitlere yer verilmiyor... .

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "İlişki" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:17

Bir kadının mesleği, bir erkeğin ona bakış açısını etkiler mi?

Kadınların meslek takıntılı oldukları aşikar. Erkeklerde bu durum kadınların önemsediği kadar değil bence. Toplumda herkes eş bulabilmek adına mimar mühendis doktor olsun öyleyse(türkler bu üçüne bayılıyor) . Günümüzde herşeyin paraya indeksli olduğu düşünüldüğünden elbette erkeklerde çalışma durumuna bakabiliyor mecburiyetten. Ama ben kadınlarınki kadar abarttıklarını düşünmüyorum. Bu arada dünyada en geçerli meslek ve en çok üye barındıran meslek ev hanımlığıdır. Küçümsenecek bir meslek değildir.

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Aşk" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:58

Neden insanlar kendi doğruları farklı diye karşılarındaki insanı suçlarlar?

Kendi dediğini, hissettiğini, düşündüğünü karşındakine kabul ettirme iç güdüsü. Tamamında olmasa da çoğunluğunda vardır insanların.

Mustafa Kemal Taştekin

Mustafa Kemal Taştekin, "Toplum" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:56

Sizce insanlar birbirlerinden neden kaçıyor?

Bağlanmaktan korkuyorlar. Bağlarsan kaçamazlar:)

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Kadın Erkek İlişkileri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:52

Kadın bir erkekte ne ister?

İlişki zamanlarında ulaşılmazlık, evliliğe geçiş sürecinde destek, evlilikte merhamet ve saygı. Bunların yanında ani sürprizler de tat kaçırmaz elbette.

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Özel Hayat" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:44

Yeni bir başlangıç öncelikle neler gerektirir?

Umut, istikrar, özgüven. Bu üçü bataklığa düştüğünde ayaklarını çamurdan çıkartmana yarayacak unsurlardır.

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Soundtrack" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:30

En iyi (sevdiğiniz) film müziği, soundtrack albüm hangileridir?


Ahmet Özgenel

Ahmet Özgenel, ".NET" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:22

ASP ve PHP arasındaki fark nedir?

Ben asp.net de php de kullanan biriyim. Aslında doğrusu müşteri özel olarak istemediği sürece veya benim canım çok çekmediği sürece asp.net kullanmıyorum. PHP daha kısa daha özgür ve daha cezbedici geliyor herzaman bana

Ecem Kargın

Ecem Kargın bir yanıt verdi.Bugün 14:08

Ne sıklıkta hayal kurarsınız?

Her gece uyumadan önce, sevilen şarkılar eşliğinde hayal kurarım... Çünkü hayal edilebilen her şey bir gün mutlaka yapılabilir sözüne bütün kalbimle inanırım.

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Genel Kültür (Muhabbet)" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 13:58

Türkiye'de artık şu değişsin dediğiniz şey nedir?

Kapasitesi o bölümden kat kat aşağıda olan öğrencilerin özel üniversiteye parayı basıp o bölüme girebilmesi ve sonra oradan çıktığında mesleği yerlere düşürüp iflahımızı kurutması 1. İnsanların dini savunanlarla dini kullananlar arasındaki ayrımı 2014 yılında yapamaması 2. Yanlı medya programlarının izleyip internetten bi haber olan amcalarımızın, teyzelerimizin, insancıklarımızın azıcık çenelerini boşa yormamaları 3. Ders kitaplarını bastırmak için boşa para harcanması çünkü ders kitaplarının sürekli soru sorması ve öğrenciye hiçbir şey anlatmaması bu yüzden de kaynak kitaplara ihtiyaç duyulması ve ders kitaplarının alındığı ilk gün çöpü boylaması bunun yanında kitapları bile biz veriyoruz diyen milli eğitim bakanlığının böbürlenmesinin izlenmesi durumunda geçirilen sinir krizi 4. Kadına şiddet, hatta bunun ilk sırada olması gerekiyordu ancak akıla geldikçe yazılan yazıda sırayı dikkate almamanızı istiyorum. Kadınlarımız gözleri mor gezmesin, erkekten fizikseli bırakalım psikolojik şiddet bile görmesin. Tepki gösterebilecek durumu olan ancak göstermeyen kadınlarımız da ses çıkarsın 5. Bi de kadın dediğin iffetli gülmeli, üç çocuk doğurun diyen şahıslar volumelerini alçaltsın 6. Daha niceleri var da ha deyince akla gelmiyor...

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "Lojistik" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 13:27

Yurtdışından Türkiye'ye bedava ya da ucuza kargo yapan alışveriş siteleri nelerdir?

En iyisi ebay dir ebay.com. Ancak seçeneklerde free shippnig i seçmeniz gerekiyor. Aksi halde 20 dolara kadar hatta daha fazlası da olabilir kargo ücreti ödeyebilirsiniz(internetten yapılan alışverişlerde aldığınız ürün çok pahalı bile olsa ürünün fiyatı değil kargo ücreti pek dokunuyor insana hele birde kapıda ödeme seçeneği olduğunda artı ücret alıyorlar o daha da beter tabi bunu türkiyede ki kargo şirketleri yapmakta) Teknolojik ürünler almak için dealextreme dx.com/ iyidir. Yalnız son zamanlarda kimlik bilgileri gibi zırva şeyler istemeye başladı dealextreme.
Ayrıca çinden gelen kargolarınızı ben gibi sabırsız biriyseniz size verilen gönderi numarasıyla track-chinapost.com/ adresinden takip edebilirsiniz:

Ecem Kargın

Ecem Kargın, "Zeka" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 13:16

En iyi öğrenme tekniği sizce nedir?

İlk aşamada okuma, ikinci aşamada okuduklarından anladıklarını kendi cümlelerinle yazıya dökme, üçüncü aşamadaysa eline defterini bile almadan sınıfına ders anlatan bir öğretmen edasıyla öğrendiklerini anlatma. Hoş anlatamıyorsan zaten anlamamışsın demektir. Ne demiş filozof: "Öğrendiklerini kolayca izah edemiyorsan yeterince anlamamışsın demektir. "

Serkan Köse

Serkan Köse bir yazı yazdı.Bugün 13:11

Frekans


İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "İnsan Davranışları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 13:07

Panik atak teşhisi konulmuş arkadaşlar yaşadıkları hakkında bilgi verebilirler mi?

Sürekli kendinize ya da sevdiğiniz kişilere birşey olacakmış hissi, bütün vücudunuzun titremesi, üşüme hissi, mide bulantısı, tansiyonun inip çıkması, bulunduğu yerden kaçmak istemek vs... Gibi belirtilerle çıkan bu iğrenç illeti yenmek mümkün. Hayatınızın sonuna kadar panik atakla yaşamayacağınızı düşünmek yanlış bir kanıç Öncelikle şunun ayırımını yapmalıyız. Hangi durumlar krizi tetikliyor. Şunu unutmayın sadece mutsuz olduğunuzda değil birşeye çok sevindiğinizde mutlu anlarınızda da kriz geçirmeniz mümkün. Krizi tekikleyen durumlardan bir süre uzak kalmanız tavsiyemdir. İş yeri olabilir, aile olabilir, sevgiliniz olabilir... Bir süre uzaklaşın(eğer bunlar krizinizi tetikliyorsa uzaklaşın) . Şunu iyi bilin: krizleriniz sizi öldürmez. Kalp krizi geçirmiyorsun, çaprıntın da yok, ellerini ayaklarını sen uyuşturuyorsun, aslında nefes alıyorsun ama almadığını sanıyorsun. Krizinizi kendiniz tetikliyor, kendiniz başlatıyorsunuz. Başlarda sakinleştirici iğne yemek acilde o anlık çözüm gibi gelsede tedavi olmaya bakın. Tedavi yalnızca psikolog/psikiyatr yada ilaçtan oluşmaz. Kendi kendinizi de tedavi etmeniz gerekiyor. Kriz anlarında yapılacak en son şey ölüyorum diye düşünmek. Kriz anında yanınızda tanıdığınız biri varsa mümkünse sarılın, nefes alışlarınızı sarıldığınız kişiye göre ayarlayın. Elleriniz kaskatı kalmışsa ufak bir masajla açmasına yardımcı olmasını isteyin. Güzel bir anı ya da komik bir olay anlatmasını isteyin. Aileniz yanınızdaysa küçükken yapmış olduğunuz komik şeyler işe yarayabilir. Sevgiliniz eşiniz varsa sizinle yapmak istediği şeyleri anlatmasını isteyin. Ya da sizle ilgili hoş bir anıdan söz etsin. Yanınızda değilse ellerinizi kullanabiliyorsanız telefonda konuşun. Müzik dinleyin fazla yüksek sesle olmaması kaydıyla ritme uyun. Sözlerini söyleyin. En güzel yöntemlerden biri hayal kurun. O anda başka bir yere gidin. Gözlerinizi kapatın hayal kurmaya başlayın. Mesela görmeyi çok istediğiniz bir yere gidiyor olduğunuzu düşünün. Çok almak istediğiniz bir şeye sahip olduğunuzu düşününü. Örneğin motosikletimle ege sahillerini dolaşmayı isterdim gibi... Şeyler kurun kendi kendinize. Sevgiliniz varsa hoş anlarınızı düşünün. Öpüştüğünüzü, unutamadığınız anları. Yoksa da varmış gibi davranabilirsiniz sorun yok :). İlaç tedavinizi yarım bırakmayın ama asla ilaca bağımlı yaşamayın. 4-5 yıl ilaç kullanıp hala bu illeti çekenler var. Böyle bir durumda kalmamak için, elinizden geleni yapın. Mümkünse tatile çıkmanızı öneririm. Kafa dinleyin. Yalnız kalmaktan korkuyorsanız bir arkadaşınızla gitmek iyi bir fikir olabilir. Tabi şöyle birşey var kimi açık havada daha çok kriz geçiriyor, kimi kapalı alanda. Tatilinizi buna göre planlayın. Doktorların en bilinen tavsiyelerinden biri de kriz erteleme. Kriz geçireceğinizi hissettiğiniz anda kendi kendini ze bu krizi şu anda geçirmeyeceğim gibi telkinler veriyorsunuz. İşe yarasa da bu da bir çeşit geçiştirme. Kendiniz istedikten sonra bu illetin senelerce pençesinde kalmazsanız. Ben kendi tecrübelerimi paylaştım. Umarım yardımcı olmuşumdur. Krizler bir süre sonra kaybolsada arada ufak kalp çarpıntıları oluyor. Bunları sakın kriz sanmayın. Eğer çok rahatsız olursanız, herzaman kullanmamak kaydıyla kalp ritmini düzenleyici bir ilaç isteyebilirsiniz doktorunuzdan.

Serkan Köse

Serkan Köse, "Alibaba.com" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:39

Alibaba üzerinden bir satıcıyla konuştum. Almak istediğim bir cihaz var. Satıcıya nasıl güvenebilirim? Ya da güven için neler istemeliyim?

İlk yapmanız gereken satıcının puanına ve eylemlerine bakmak.
Alibaba.com

Şayet satıının aliexpres.com üzerinde de mağazası varsa alışverişi direkt oradan yapın. Ürün ile ilgili sıkıntı çıkarsa tam para iadesine kadar giden, alıcıyı koruyan oldukça güzel bir sistemleri var. Alibaba.com üzerinden almanız gerekiyorsa satıcıyı incelemekten başka bir alternatif yok malesef. Ancak bugüne kadar yaptığım hiçbir alışverişte sorun yaşamadım. Alibaba.com üzerinden solenoid valf almışlığım dahi vardır (1000 adet hem de) :).

Yine de bir problem ile karşılaşırsanız ufa.lt/Wl0m7N linkinden satıcıyı şikayet edebilirsiniz. Mutlaka sonuç alırsınız.

Semih Durak

Semih Durak, "İnternet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:45

Güvenli ödeme yaparken yapılan kesintiler sizce ne kadar olmalıdır?

İşlem başına sembolik sabit bir ücretle birlikte %lik kesinti desteklenmelidir. Sabit ücret en fazla 0,25krş olabilir.

Eğer taksitli bir işlem ise ve ödemeyi alan tarafından vade farkı karşılanacak ise minumum %3 kazanlıması gerekmektedir. Yani banka komisyonu ortalama %4 ise +%3 ile %7lik bir komisyon alınması gerekmektedir.

Semih Durak

Semih Durak, "Tasarım Ve Yazılım" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:36

Web tabanlı çevrim içi strateji oyunu geliştirirken yetenek haricinde en önemli maliyet kalemi nedir?

Büyük bir bütçeyi reklama ayırdığınız durumda bu reklamında pozitif etkisini görmeye başladığınız anda yeni bir maliyet kalemi oluşacaktır sizin için. SİSTEM ve SUNUCU gereksinimi. Yani kaçınılmaz maliyet.

Semih Durak

Semih Durak, "Qnet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:27

Saadet zinciri olayı sizce ne kadar mantıklı veya ne derece güvenilir?

Her zaman en üstteki insan kazanır. Tek bir insanı zengin edebilmek için binlerce insanın çalışması açıkcası pekde mantıklı değil.

Küçük paralar kazanabilmek için kendi çevremizdeki insanları bu bataklığa sürüklemek açıkcası hiç mantıklı değil. Çünkü bu işe her zaman en yakın arkadaşlardan başlanır.
Kazandığımız şey kaybettiğimizden daha değerli olmayacaktır.
Bu tarz olaylar bir anda, bir gecede bitebileceği için güven olayı sıfırdır.

Yasin Tuncel

Yasin Tuncel, "Türkçe Deyimler" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 10:00

Şimdiye kadar duyduğunuz en ilham verici söz nedir?

Fedakarlık yok ise Zafer de yoktur... .

Özge Küpeli

Özge Küpeli bir yanıt verdi.Bugün 09:34

Paralel evrenler var mıdır?

Var.

Metin Dizdar

Metin Dizdar, "Endüstri Mühendisliği Kulübü" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 04:15

Endüstri Mühendislerinin iş hayatında en çok kullandığı programlar nelerdir?

Bu soruya cevap alabilmek için öncelikle endüstri mühendislerinin en çok hangi sektörde çalıştığı bilgisine ulaşmamız gerekiyor. Çalışma sahaları çok geniş olduğundan kesin yorum yapabilmek oldukça güç. Bu veri geldikten sonra daha net bir cevap verilebilir.

Ancak olmazsa olmaz birkaç yazılım var. Onlardan biri Microsoft şirketine ait Office programlarıdır. Sırasıyla Excel, Word, Powerpoint, Access biliyor olmak şart. Simülasyon çalışmaları için Arena, istatistik verilerini inceleyebilmek için Minitab, SPSS bilseniz iyi olur. Ayrıca programlama algoritmasını öğrenmek, bilgisayarın hangi kafayla çalıştığını kavrayabilmek adına C++, Delphi tarzı bir programalama diline girmiş olmak da size katkı sağlayacaktır.

Hakan Özerdem

Hakan Özerdem, "Başörtüsü" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 03:59

Başörtüsü giyinen bir kadının aynı zamanda dar pantolon giymesinin İslam'a göre açıklaması nedir?

İslam'a göre uygun olmayabilir, ama bunun hesabı da kendine kesilir.
Eğer bu kadın gelip de size dinden ahkam keserse o zaman lafı edilebilir, veya dindar bir kişi gidip bunun yanlış olduğunu kendisine söyleyebilir ama bu şahıs birisine karışmadığı sürece bu ona ait bir tercihtir, ve kimseyi ilgilendirmemelidir.

Ahmet Caner Sönmez

Ahmet Caner Sönmez, "İnsan Davranışları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 02:51

İnsan yeteneklerini mutlaka değerlendirmeli midir?

Elbette ve mutlaka!
Hayatın amacı size verilen hediyeyi yani yeteneği bulmak,
hayatın mutluluğu da bunu etrafına yayabilmektir.
Bu sözün Picasso'ya ait olduğu söyleniyor.
Yeteneğini bilmeden ölüp gidenler var dünyada.

Ahmet Caner Sönmez

Ahmet Caner Sönmez bir yanıt verdi.Bugün 02:47

Dahilik ve delilik arasındaki ince çizgi nedir?

Dâhiliğin ve deliliğin iç içe geçmiş şeyler olduğunu düşünüyorum. Dâhilik mi deliliğin, delilik mi dâhiliğin bir yansıması ona da tam bilimsel yaklaşımla yorum yapacak yetkinlikte değilim.
Yine de ince bir çizginin varlığı görmezden gelinemez tabi.
Bence çizginin başlangıcı ve bitişi kişiden kişiye değişir, nedeni de herkesin gerçeklik ve sahtelik algısı farklıdır ve bunu nerede yitireceği ve sınırların silikleşeceği veya uç noktalarda nasıl gezinip oradan dâhiyane fikirler bulup çıkaracağı bilinemez.
Her insanda da farketmediği delilik (gerçeklik-sahtelik algı sınırlarının silikleştiği) ve dâhilik oranları bulunduğunu düşünürüm sık sık.

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin