Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Balık

Balık, "Siyonizm" konusunda bir yanıt verdi.az önce

Siyonizm komplosuna inanır mısınız?

Halende komploları sürmektedir;

 • Işid'deki medyada defalarca gösterilen infaz görüntüleri tarihe geçecek kadar önplana alındı fakat daha sonradan bunların montajlı görüntüler olduğu ortaya çıktı. Mesela rüzgarın etkisine dikkatlice baktığınızda infaz edilmekte olan adamın turuncu elbisesi rüzgardan hareket etmektedir ama arkasındaki bitkiler hiç hareket etmemektedir. Yani bildiğiniz yeşil arkaplan üzerine fotoğraf giydirme tekniğiyle arkaplana çöl mekanı montajlanmıştır. İnfazı yapanın İngiliz aksanı ile konuşması, amerikadaki hapisanelerde giyinen turuncu elbise vs. cabası. Kim bilir nerede ve kimler tarafından yapılan bir montaj.

 • Dünyaca ünlü bilim adamı denilen Stephan Hawkins sadece diliyle değil zihniyle de konuşamamaktadır. Bu adama makine aracılığıyla söyletilen teorileri insanların inanmasını istedikleri teorileri meşrulaştırmak üzeredir. Eğer adamın bir röpörtaj videosuna dikkatlice bakarsanız adamın gülmesi gerektiği yerde güldüğü sahne parça halinde alınıp montajlandığı olmuştur. Kaldıki zihindeki düşünceleri seri bir şekilde cümleye döken bir cihaz icad olmadan önce (ki halen icad olduğuna inanmak güçken) bile hawkins nasıl oluyrsa yıllardır bir makineyle konuşuyor hatta bilimsel görüşleri dünyada popüler bir yer almış vaziyette, popüler olmuş demek için insanların kendilerinin sürekli paylaşması gerekirdi dikkat ederseniz daha çok medya paylaşıyor.

 • Facebook ve Twitter sosyal paylaşım adıyla popüler olup aslında toplumsal verileri toplamak amacıyla kurulmuştur. Selfie ise bu platformu kullananların özünde kim olduklarını fotoğraflarıyla ortaya çıkarılmak için popüler hale getirilmiş bir trendir. Dikkat ederseniz önce ünlüler hatta amerika başkanı obama bu teşvike alet olmuştur. Zaten facebook'un veri merkezine amerika devletinin ziyaretleri olduğu söylenmektedir. Eğer kendi çıkarlarına iş yapmasalardı şuanda facebook'dan önce ondan önce icad edilmiş yahudilerin kurmadığı sosyal paylaşım siteleri meşhur olurdu.

 • Rihanna, Lady Gaga, Katty Perry, Miley Cryus, Britney Spears... vb. ünlüler zaten siyonizme çalışmakta oldukları videolarında verdiği benzer işaretlerden belli olmaktadır. Eğer sadece kendi karakterlerini temsil etselerdi hepsi aynı işaretleri yaparak kendilerini ele vermek istemezlerdi. Bile bile ve göstere göstere yapmaları ortada dönen oyunu gözler önüne seriyor.

Betül Zengin

Betül Zengin, "Eğitim" konusunda bir yanıt verdi.24 dakika önce

Sizce sayısalcı mı yoksa sözelci mi olmalıyım?

Matematikte lise birde iyi bir temel oluşturabilirsin. Anlamadığın yerleri hocalarına sorarak, bol bol soru çözerek bu temel geliştirilebilir. İstediğin meslek bilgisayar mühendisliğiyse bunu başarabilirsin. Yapman gereken şey adım adım ilerlemek. (Matematikte özel ders verilir :) )

Yakup Can

Yakup Can, "Okul Hayatı" konusunda bir yanıt verdi.34 dakika önce

Aranızda hoca dayağı yiyen var mı? Bu konuda fikirleriniz nelerdir?

Bizi Dövmeyen Hocalar Olmasaydı Biz Bu Döneme Daha Kötü Girerdik... .

Belgi Saygı

Belgi Saygı bir yanıt verdi.58 dakika önce

Özgün olmaya çalışıp da boş olan insan iticiliği diye bir şey var bu ülkede... 'Özgünlük' nedir a dostlarım?

Şahsa ait olandır. Yani fikrin ya da ürünün şahsına münhasır olma durumudur. Mesela Michalengelo, Dali, Vivaldi, Bach, Dede Efendi, İsmail Dümbüllü, Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Abidin Dino, Devrim Erbil ve bir çoklarının eserlerinde olduğu gibi... Esere, düşünceye baktığınızda kime ait olduğunu anlayabilmemizi sağlayan, kişinin özgünlüğünü ya da eserin özgünlüğünü gösterir. Kopyalanmamıştır. O kaynaktan çıkmıştır.

Yakup Can

Yakup Can, "Eğitim" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:59

Türkiye'deki eğitim sistemi nasıl gelişir?

RTE Baştan inerse

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak, "Bilişim Teknolojileri Yönetimi" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:44

Java ile ilgili önerebiliceğiniz eğitici siteler ya da kitaplar hangileridir?

pratikprogramci.com/urun/profesyonel-ja...
Özcan Acar'ın hazırladığı video seti. Kendisi Türkiye'de ki tek java champion sertifikasına sahip kişidir. Makalelerini okumanı tavsiye ederim. Java üzerinede yazdığı kitaplar var

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak bir yanıt verdi.Bugün 12:37

inploid'de teorik fizikçi ve profesör meslekleri altında yazanların mesleklerine inanıyor musunuz? Sizce de bu kişilerin trollvari haksız saygınlık devşirmesi siteye zararlı değil mi?

Ben android programcısıyım bunu ispat ederim de, hangi odaya bağlıyım? Yani yasal olarak nasıl ispat ederim. Bence gereksiz. Sizin de söylediğiniz gibi zaten yazdıklarından allemeliği ortaya çıkıyor, saygınlık kazanmak yerine tam tersi saygınlıkları azalıyor; arada kaybolup gidiyorlar diye düşünüyorum

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "Cafe" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:29

Kafe açmak isteyen birinin yapması gerekenler nelerdir?

Serkan Köse (@serkan) çok güzel yazmış. Bende bir madde eklemek isterim kesinlikle iyi müzikler çalmalı müzik çok önemli. Hatta wc de bile müzik çalmalı. =)

Rasih Uğur Uyanık

Rasih Uğur Uyanık, "Mimarlık" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:21

İTÜ'den mezun olan bir mimar için iş imkanları nasıldır?

İş ilanlarında da sık karşılaşırsınız, İTÜ, ODTÜ ve benzeri okullardan mezun işverenler kendi okullarından mezunları tercih ederler, hatta bu durum TED, Robert Koleji gibi liselerden de mezunlar için de geçerlidir. Buna benzer ilanlarda şansınız yüksek demektir.

Bildiğim kadarıyla İTÜ Mimarlık %100 ingilizce eğitim veren bir bölüm. Türkiye'nin dünya inşaat sektöründe ilk üçte yer aldığını düşünecek olursak, önem vermeniz gereken bir fark olduğunu ve iş başvurularında tercih edilme sebebi olacağını unutmamak lazım. Bölümde okurken de bu noktada kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

Öğrenci proje yarışmalarında İTÜ'nün hatırı sayılır yoğunluğunu yıllardır fark ederim. Bunun sebebinin öğrenci ve akademisyenlerin yaratmış olduğu sinerji ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. İTÜ gibi köklü okullar dışındaki-belki bir istisna Osmangazi Üniversitesi'ni sayabiliriz- okullar memur ebeveyn zihniyetindeki gibi önce okulunu bitir de sonra hobi olarak yarışmalara girersin mantığını kullanırlar ve öğrencilerini teşvik etmezler, öğrenci de dünden razı dersleri dışında bir küfleti sırtlarına yüklemek istemezler. Arkadaş grubunuzda veya üst sınıflarda benzeri yarışmalara girenleri ve hatta ödül alanları duydukça ister istemez siz de etkilenir ve yarışmalara katılmaya başlarsanız eğer okul sonrasında hiç tecrübesi olmayan yeni mezun bir mimardan bir adım önce olma şansınız olabilir.

Bunlar dışında apartman üniversitelerini tamamiyle kapsam dışında bırakarak, diğer okullardan mezun mimarlardan pek de farkınız olduğunu zannetmiyorum.
İstanbul'da olmanın ve de özellikle Taşkışla gibi bir kampüste okumanın tadını mutlaka çıkarın. Kariyer iyi kötü nasıl olsa yapılır.

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "Tırnak Bakımı" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:19

Ojeyi doğru sürmenin püf noktaları var mıdır?

 • Ojenin ilk katını asla kalın çekmeyin.
 • Ojeyi çalkamadan kullanmayın.
 • Sürdüğünüz yere tekrar sürmeyin.
 • İkinci katı sürmek için bir müddet bekleyin.
 • Tek kat oje hiçbir zaman güzel görünmez ve çabuk çıkar bu yüzden iki kat oje sürün daima.
 • Daha kalıcı olmasını istiyorsanız üzerine parlatıcı sürebilirsiniz ojelerinizin.
 • Birde bunlara dikkat etseniz dahi oje tırnakta tuhaf duruyor olabilir. Büyük ihtimalle ojenizin kullanma tarihi bitmiştir. Bozuk oje her zaman geç kurur. Daha katıdır ve sürerken zorlanırsınız. Asetonla ojeyi inceltmek isterseniz bu kezde rengi biraz değişecektir ve kesin bir çözüm değildir. Bu yüzden ojeleri daha uzun ömürlü olmaları için buzdolabında saklamanızı öneririm.
 • Oje sürmeden evvel koruyucu sürerseniz daha kalıcı olmuş olur ojeler.
 • Koyu renk ojeler tırnağı çabuk sararttığından oje sürmeden evvel yine bir kat koruyucu sürmenizi öneririm.
 • Oje sürmeden evvel tırnaklarınızda krem yada ıslaklık varsa sürerken kötü bir görünüm olabilir. Bu yüzden iyi kurumuş ve temiz olduğundan emin olun tırnakların.

Rasih Uğur Uyanık

Rasih Uğur Uyanık bir yanıt verdi.Bugün 11:56

Sanat atölyesi tasarımında yaratıcı hangi uğraş ve sanatlara yer verilebilir?

Tamamiyle serbest çağrışımla, kocaman bir hangar olsa, içinde kim, nerede, ne yapmak istese yapsa olmaz mı?

Mehmet Hilmi Tutumlu

Mehmet Hilmi Tutumlu bir yanıt verdi.Bugün 10:06

İnsanlar neden gerekli olduğunda düşünür de sürekli düşünmez?

Sebep - sonuç ilkelerinin aracılığıyla var olan bir evrende sebepsiz bir şeyin ortaya çıkmamasının neyi garip?

İnsanlar kendilerinin varlıklarını hissetmek için sürekli düşünmek zorundayken insanın düşünmediğini iddia etmek de yanlış olmuş sanki. Düşünüyorken varsan düşünmüyorken yoksun. Zaman gibi evrenin parçaları da aslında insan kendisini bilmediği zaman yok olan süreçler. Bu açıdan insan varsa süreç var, insan yoksa düşünmek yok. Aslında süreç diye bir şey de yok bence ama konuyu uzatmayalım :)

Batuhan Aydın

Batuhan Aydın, "Türkiye" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 09:40

Cumartesi günleri eczaneler açık oluyor mu?

Cumartesi gündüz bütün eczaneler açık

Ergün Tutuş

Ergün Tutuş, "Televizyon Programı" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 09:33

Televizyon insanlara ne veriyor? Öğretici yönü var mı? Ne tip programlar olmasını isterdiniz?

TV'ler tek gözlü canavarlardır... .

Güneş Banu Kocatepe

Güneş Banu Kocatepe bir yazı yazdı.Bugün 09:25

ŞOFÖR NEBAHAT

Sabah kuruldum arabama, bir hava bir süs bir püs sorma gitsin. Açtım güzel bir kanal daha doğrusu açmaya çalıştım, yaklaşık beş dakika kanalı tunning yapmaya çalıştım. Neyse hiç bir şey keyfimi bozamaz. Tunning lütfen yani...

Beş sene arabasız kalmış biri olarak, şükretmek lazım. Nazar boncuğumda takılı, varı da biliriz, yoku da edalarıyle, jeep satmış olmanın dayanılmaz ağırlığıyla, düştüm yollara.

Aman keyifler gıcır, benzini de dün almışım, stres yapmaya gerek yok.

Kemerler bağlansın, yolculuk başlasın efendim dedim.

Yok öyle anlatıklarımdan uzuuuuun yola gidiyorum sanmayın, Tuzlaya, Kartaldan-Tuzlaya afedersiniz.Toplasan yirmi dakika.

Şöför Nebahat yok karşınızda. O sadece beyaz perde de olur tamam mı?

Nebahat gibi Eşarp yok ama, gözlükler bin beşyüz.

Sabah esinliğiyle gidelim, açıyım penceremi, saçları savura savura gideyim düşüncesindeyken ben, o da ne, !!! Arabanın camı açılmıyor.

Tamam sinirlenmeyeceğim çekeceğim kenara, mutlaka bir klik nokta vardır. Marka arabaya biniyorum kardeşim, boru değil. İkinci el ama olsunnnn. Vın vınnnnnn

Erkek muhabbetine döndürmeyeceğim, ironi yapıyorum, biraz gülelim işte.

Kesin çocuk kilididir dedim ama, yok kardeşim açılmıyor, tam on dakika cebelleştikten sonra pes ettim. Klimayla yola devam. Ama arada vazgeçmeden elimde camda, sağolsun Tuzlaya 500 mt kala açıldı. Allah razı olsun. Ya hiç açılmasaydı.

503

Aman bunlara mı moralim bozulacak kardeşim, derken; elim siliceklere değdi, göyya otomatikti bu amcam, yağmurun tanesi değerken cama bunlar bir başlıyor foştura foştura, aman ne mucize. Ben artık neresine bastıysam işin tuhafı durmuyoda vicdansız. Çek kenara Banu, işi hallet.Arkamdakilerde daaaaaaaaaaat lamasa olmaz, hayret bişi. Bir durun pe kardeşim, yağmursuz günde sileceklemi gidiyim.

Kanal tamam, pencere açıldı açılacak, silecekler durdu.Vira Bismillah.

Bu arda 89 dan beri ehliyetim, acemi muamelesi yapılmasın okurken, çok rica edeceğim.

Ohhh ne gidebildim ne kalabildim çalıyor, keyifler gıcır her şeye rağmen, yanda bir artiz var, kesik atıyor sağolsun, hayır şimdi basıcamda olmayacak yanii. Altındaki araca bakmadan tövbe tövbe (burada hava atıyorum farkındaysanız).

Böyle havalı gide dursun şöförünüz o ne be, arabadan yemin ederim, dar dar darrrrrrrrrrr minübüs sesi çıkıyor. Mercedesten ( afedersiniz reklam oldu) yemin ederim. Bırak kaç.

Hafif fren kesiyorum daha çok, gaza basıyorum sakinliyor. Herkes ama herkes bana bakıyor. Suratımın ifadesi hakkında fikrim yok, ziyadesiyle şoktayım. Hava compressor yalan oldu.

Başladım konuşmaya, hadi canım, hadi güzelim, rezil etme beni, sen şöylesin sen böylesin yok anam şımardı karı, dar darrrrr darrr, birde sallanma, sarsılma rezalet.

İkinci el olsan da senin adın var, hadi kız, yapma şu sesi, bak herkes bize bakıyor.

Valla inip kaçıcam şimdi derken, kız sakinlemeden, sarsıla sarsıla Tuzla’ya geldik.

Artık dönüşü bilemem ama onun arabası var şarkısına şu anda uyuz olmaktayım.

Nazar bocuğunuda hak etmiyo bu terbiyesizzz.

Yolunuz açık olsun sevgiyle... .

G.Banu KOCATEPE
Eylül 2014

Ergün Tutuş

Ergün Tutuş bir yanıt verdi.Bugün 08:46

Devlet nedir?

DEVLET ; Ait olduğu milletin, asli unsurları ile yönetilen, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile mamelek' indan teşekkül etmiş ''organik ve canlı sermayeye dayalı'' bir yapıdır... Devletleri, yasalar ayakta tutmazlar... Yasalar sadece, fertlerin devletle ve birbirleri ile arasındaki hukuki ve ticari iş'lerini tanzim etmek için yapılır... Devletleri, ''Milli Varlık-Ruh'' bir arada tutar... Devleti kuranların ruhuna hitap eden, Milli Sermayeye dayalı ekonomik güç yok ise, o devlet, devlet olmaktan çıkmıştır... T. C. Devleti, ruhunu yansıtan asli unsur olan ''insan'' unsurunu da 1945 den sonra kaybettiği için, maalesef adı tabelada yazılı olan, müstemleke devletinde yaşadığımızı, kabul etmek gerekir... Dava tek olmalıdır; yeniden ''İstiklal'''... ... . ! ! ! ! ... .

İlyas Ağlar

İlyas Ağlar, "Türban" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:59

Türkiye'de türban takmanın zorunlu hale gelmesini ister misiniz?

Türbanlı bayanlar bu konuda geçmişte çok sıkıntılar yaşadı şimdi bunu türbansız bayanlarında yaşamasını kimse istemez yani zorunla hale gelmemeli din ve vicdan özgürlügünü herkes istedigi gibi yaşayabilmeli...

Kaan Kara

Kaan Kara, "Evlilik" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:25

Türkiye'de boşanma oranları neden hızla yükseliyor?

Gerçekten öyle mi acaba... geçenlerde bir TV programında hiç de öyle olmadığı sayısal verilerle ortaya konmuştu.

Yani nüfus artış hızı, evlenme oranı ve bunlara görece olarak boşanma oranının irdelenmesi gerekiyor.

Tabi ben şimdi soruya bodoslama daldım o TV programından dolayı, şimdi verileri bulup, soruya geri dönmek düşüyor.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bölük pörçük şimdilik datalar, şöyle derli toplu son 10 yıllık sayı, oran, hız değerlerini bulamadım ama;

Türkiye Sorunları
tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=16...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Daha derli toplu bir İç denetçi araştırması var;
sedatergenc.blogcu.com/ulkemizdeki-bosa...
Türkiye Sorunları
Alıntı;

''2000’li yıların başından itibaren toplam evlilik sayısına oranla düşüş trendinde olan boşanma sayısının 2010 yılında bir sıçrama yaptığı ve evlenen sayısının %20’sine ulaştığı görülmektedir. Yine burada, 40 yaşından sonra boşanan muvazalı boşanmalar dikkatlerden kaçırılmalalıdır!
Boşanan sayısında çok ciddi artışlar olduğu ve aile sistemini bozacak bir orana ulaştığı yönündeki hipotezin doğru olmadığı değerlendirilmektedir. Zira, boşanan sayısının en yüksek orana ulaştığı 2010 yılında evlenme sayısındaki ani düşüş ve buna rağmen boşananların evlenen çift sayısına oranının %20 olması hipotezimizi güçlendirmektedir. Farkıl bir bakış açısıyla evlenen her 10 çiftten 2’si boşanırken, 8’nin evliliklerini sürdürdükleri ve aile birliğini bozmadıkları görüntüsü ortaya çıkmaktadır.''

Seyda Kartal

Seyda Kartal, "Kitap Önerileri" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:36

Psikoloji, Özel Eğitim ve Sağlık konusunda önerdiğiniz bir akademik kitap var mı?

Ahmet Şerif İzgören - Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Kaan Kara

Kaan Kara, "Android Uygulamaları" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:07

Android için sadece GPS üzerinden kullanabileceğimiz bir navigasyon programı var mıdır?

Bir çok program var, son zamanlarda SYGİC programını kullandım, çok güzel, bir ay ücretsiz full özellik demo modu var deneyebilirsiniz.

play.google.com/store/apps/details? İd=c...

Aslına bakarsanız, google dan bedavalaştırılmış halini de kolaylıkla bulmak mümkün...

İstanbul' da gözümü kapatıp bu programla her yere gittim, en kısa yoldan, en hızlı yoldan v.s... Normalde çok zor... Tabi sürekli yollar kavşaklar değişiyor, bir iki kere tökezledi, mesela sola dön diyor, bakıyorsun evet eskiden oradan dönülebiliyormuş ama ciddi ciddi kapatmışlar, neyse o durumlarda da hemen eski rotaya döndürecek alternatif rota çiziyor...

Adresle yer bulmak da süper bir şey... mesela arkadaşın evinin adresini veriyor, falanca semt, filanca cadde diye, atıyorum tam karşısında A101 var dedi,,,tıkla A101' e git de, direk götürüyor, süper bir şey...

Tavsiye ederim, neredeyse kusursuz çalışıyor.

Unutmadan HUD modu da var, Head Up Display, bilmeyenler için, telefonu tableti neyse, arabanın önüne koyuyorsunuz, HUD moduna alıyorsunuz, o an telefon gerekli seyir bilgisini aslında aynadaki ters yansıması halinde gösteriyor, ama siz arabanın ön camından yansımasına bakıyorsunuz. Güzel hoş bir özellik, tabi gece bir anlam kazanıyor.Şöyle bir şey;

Cep Telefonları

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak, "Türkiye" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:00

Türkiye'de basına ne kadar güveniyorsunuz?

Türkiye'ye güvenmiyorumki basınına güveneyim. Memleketimi ve insanlarını çok seviyorum ama güvenmek başka birşey

İlyas Ağlar

İlyas Ağlar, "Teknoloji" konusunda bir yanıt verdi.Dün 22:15

3D printerlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sektör Türkiye'de ne durumda?

O nasıl bi teknolojidir beee helal olsun adamlara "otomobil üretmişler 3D yazıcı ile"

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin