Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Hypatia Hypatia
Dün 22:54

Sarıyer'de en iyi börekçi nerededir?

Bence en iyisi Tarihi Bilice Börekçisi. Börek seviyorsanız, beğenmeme şansınız yok. :)
Hypatia Hypatia
Dün 20:14

Büyüyünce yanlış bildiğini farkettiğin çocukluktan kalma neler var?

Yeşil zeytin ve siyah zeytin farklı ağaçlarda yetişir sanırdım. :))
Hypatia Hypatia
Dün 19:52

Çocukluktan beri sevdiğiniz ve büyümenize rağmen yediğiniz yiyecekler ne?

Leblebi helvası (ezmesi), pamuk şeker, çokomel, bebe bisküvisi, balık kraker :)
Nikola Teslanın Saçları
Dün 15:46

Kaybetmeye gelemiyorum, hiç fark etmiyor önemsiz dahi olsa birileriyle yarış içindeysem kaybettiğim vakit sinirleniyorum. Bu durum olumlu veya olumsuz nelere yol açar? Örneğin; iş hayatı.

Başarılı ama mutsuz olursun. Benim karakterimde aynen anlattığın gibi. Elimi attığım her işte çok iyi olmazsam memnun olamam. Güneşi hedefleyen aya çıkar misali, her konuda kendimi geliştirmeme yardımcı oluyor bu durum. Fakat çok az tatmin oluyorum. Şuan laptopumun klavyesinde çukurluklar var; sinirlenip yumruklamaktan... Her yumruk hırs yüzünden atıldı.

Yine de bu durumdan şikayetçi değilim. Çalışmak için bana bir neden veriyor. Daima geçmem gereken kişiler var, aşmam gereken sınırlar var. Bir işi çok iyi yapmıyorsan ne önemin var ki? Yaptığın işte ses getirmiyorsan zaman kaybediyorsun demektir.

Sanılacağı gibi sinirli biri de değilimdir. Çevrem tarafından daima çok sevilirim ve hayatımda birkaç kere ancak kavga etmişimdir. İnsanlara hiç kızmam, kimseyi kırmamaya çok özen gösteririm. Sadece, bir işi düzgün beceremezsem, kendime çok kızarım.
Dilara
Dün 15:23

Alevi - Sünni çatışmasının altında yatan sebepler nelerdir?

Alevi Sünni çatışması diye bir şey yoktur. Alevilerin Sünnilere saldırdığı, onların kafasını kestiği vb görülmüş bir şey değildir. Sünnilerin Alevilere karşı bir düşmanlığı vardır, altında da cehalet yatar. Bir insanın aynı dinden insanları din uğruna öldürmesi için oldukça cahil olması gerekir ki Sünnilerin büyük çoğunluğu hayatlarını tek bir kitabı okuyarak geçirdiklerinden o mertebeye erişmiş olarak yaşamaktadırlar. Türkiye'deki son zamanlarda hasıl olan Alevi düşmanlığının ise üç nedeni vardır:
  1. Recep
  2. Tayyip
  3. Erdoğan
Dilara
Dün 13:20

İslam dinine ve mensuplarına karşı, kendilerince haklı olarak kin, nefret besleyenler Arakan, Filistin vb. ülkelerdeki katliamlardan ve diğer insanlık dışı davranışlardan memnun olurlar mı?

Öncelikle bu nasıl bir Türkçe, bari direkt Arapça yazsaydınız.
Tabii ki kimse insanların Burma, Filistin gibi ülkelerde katledilmesinden memnun olmaz. Asıl en kötüsü de Müslümanlık adına Müslümanları kesen yol göstereni de Kur'an olan ışitler. Tabii ki tüm bu katliamlardan mutsuzuz ama yurdumuzda olan ve sizce basit görünen cinayetler, katliamlar kendi ülkemizde oluyor. Hem bizim insanlarımız ölüyor hem de bizleri de tehdit ediyor. Siz nasıl bir insansınız ki kendi yurdunuzda, kendi insanlarınıza Müslümanların yaptığı katliamlardansa elalemin Arap ülkesindeki Müslümanlara karşı işlenen cinayet ve katliamları önemli buluyorsunuz. Işitler Türkmenleri, Şiileri keserken sesiniz çıktı mı? Bence millete ikiyüzlü demeden önce bir aynaya bakın. Biz öncelikle Türküz; Türkiye'de yaşayan tüm halklar olarak, illa da öncelikle Müslüman olmak istiyorsanız gidin bir şeriat devletinde yaşayın, biz sizden kurtulalım siz de bizden.
Dilara
Dün 11:39

İmalat mühendisleri ne iş yapar?

İmalat mühendisleri genellikle fabrikalarda imalatın pürüzsüz bir şekilde sürdürülmesini sağlayan mühendislerdir. Fabrikalar bir çok parçanın kusursuz çalışması sayesinde imalat yapan tesislerdir ki 100'lerce elektrik motoru, 100'lerce işçi çalışıyor olabilir. Bütün bu makinelerin ve işçilerin optimize bir şekilde çalışmasını yöneten, ne zaman nereye ne şekilde bakım yapılacağını planlayan, beklenmedik arızaların en çabuk ve iyi şekilde giderilmesini kontrol eden mühendislere denir. Çok önemli bir mühendislik dalıdır, birçok fabrikada kırılan bir kol, arızalanan bir motor ya da hidrolik bütün üretim akışını durdurur, fabrikanın boyutuna bağlı olarak bir günlük bir duruş milyonlara mal olabilir.
Dilara
Dün 11:32

Toplum Mühendisliği nasıl bir meslektir? Görev alanları nelerdir? Bu mesleği edinmek için hangi mühendislik bölümü okunmalıdır?

Ses mühendisi gibidir. Mühendislik diploması yoktur zaten bir imalat sürecini de yönlendirmez. Daha çok sosyolog olmaları beklenir ama o bile değillerdir. Algı operasyonlarıyla toplumu yanlış yollara sokan genellikle bu tür dalavereye para ayırabilecek olan yolsuz hükumet organları için çalışan kişilerdir.
Dilara
Dün 11:26

İnsanlar neden çıplaklar kampına gider?

Avrupa'nın bir çok yerine çıplaklar kampı adı altında değil ama insanlar göle, denize çıplak giriyorlar. Hepsinin tek bir amacı var göle ya da denize girmek. Herkes çıplak girdiği için de mecburen yeni gelenler de çıplak giriyor, sonuçta gözler çıplaklığından utanıp mayoyla girenlerin üstünde oluyor, daha da utanıp ya soyunuyor ya da gidiyorlar. O kadar büyütülecek bir durum da değil; öncelikle kimsenin başına taş yağmıyor, gayet de doğal bir durum oluyor. Abazanlığa vb de çözüm değil çünkü her ne kadar karşı cinsten bir sürü çıplak insan orada olsa da bir sürü hemcinsiniz de ortalıkta çıplak dolaştığından iştahınız kaçıyor. Durumu algılayıp uyum sağlamanız 3 dakikayı geçmiyor. Zaten dünyaya çıplak geldiğimizden insanın çok kolay uyum sağladığı ve doğayla en doğal şekilde bütünleştiği durum diyebiliriz.
Dilara
Dün 11:19

Meyve ve sebze arasındaki fark nedir? Herkes bir sürü şey söylüyor, sizin bildiğiniz doğru hangisi?

Yenen kısımları farklı olur. Yenen diyorum çünkü bizce yenilebilir olan bitkiler ya meyve ya da sebze oluyor, diğerleri ot, çiçek, ağaç vb... Meyveler tohumları (çekirdek) koruyan yumuşak dokular oluyor, onları kopardığımızda bitki yeni meyveler vermeye devam ediyor. Mesela elma, patlıcan, domates, karpuz, zeytin. Sebzelerde ise direkt bitkinin kendisini ya da kökünü yiyoruz, bitki büyümeye devam edemiyor. Mesela ıspanak, havuç, pırasa, soğan.
Dilara
Dün 11:11

Duvara resim asmak için çivi çakmak yerine alternatif ne olabilir ?

Bir çok kişi çift taraflı bant demiş ama ben pek taraftarı değilim. Öncelikle o bantların kalitelilerine asacağınız nesne kadar para ödersiniz. Nesnenin arkasındaki tüm alanı bantla kaplasanız bile nesnenin ağırlığına göre bant bir süre sonra taşımaktan vazgeçebilir. Bant ne kadar güçlü olursa olsun arkasındaki duvarın üstündeki boya kadar sağlam olacaktır. Bant sökülmese bile boya sökülebilir. Dünyadaki tüm yapıştırıcılar bir süre sonra ya sertleşir ya da taşıma kapasitelerini kaybederler. Bir süre 1 yıl da olabilir 5 yıl da ama tüm yapıştırıcılar mutlaka değişime uğrarlar. Sertleşirse problem; o resmi, aynayı vb yerinden çıkartmak istediğinizde muhtemelen boyanız ya da aynanın sırrı da sökülecektir. Taşıma kapasitesini kaybederse de problem; astığınız cisim yere düşecektir. Bence çivi çakmak da doğru bir çözüm değil, hem çivi bir çakıl tanesine bile rastlasanız duvara girmeyebilir, hem çevresindeki sıvaya da zarar verir, hem de girse de tutmayabilir. Tamamen riskli bir uğraşı olacaktır. Bence en iyisi duvara matkapla ufak bir delik delip ki 6mm çapında bir deliği tepkili matkapla bir çocuk bile delebilir, içine boşluk dübeli takıp (vidayı sokarken değil çekerken açılan dübeller google.com.tr/imgres? İmgurl=http://www.... ) ona da bir kanca ya da vida takıp asılacak nesneyi asmaktır. Böylece duvara verilebilecek en küçük hasarı verirsiniz, boyanacağı zaman çok kolay kapatılabilir, nesneniz de siz onu oradan indirene kadar güvenle asılı kalır.
Dilara
Dün 10:57

Acılar insanı gerçekten olgunlaştırır mı yoksa sadece yıpratır mı?

Bence hiçbir canlının özellikle ruhsal acılara ihtiyacı yoktur. Zaten çektiğimiz ruhsal acılar da beynimizin bizlere bir oyunudur. Acılar insanı hiçbir yere getirmediği gibi daha ilkel yüksek egolu haline geri bile götürebilir. Acılar saçların beyazlaşmasını, yüzdeki kırışıkların artmasını ve zihinde bol bol bulanıklığı sağlar. Aaa evet aynı nedenle 10-15 kere acı çektiyseniz o nedenden uzak durmayı da öğrenebilirsiniz, olgunlaşmaya girer mi bilemedim.
Dilara
Dün 10:51

Çocuğunuz eşcinsel olduğunu itiraf etse nasıl bir tepki verirdiniz?

İyi bir ebeveyn zaten çocuğunun cinsel yönelimini o küçük yaşlardayken fark eder ama hiçbir şekilde de yönlendirmez. Ona büyüdüğünde ne olursa olsun arkasında olacağını hissettirir. Çocuk zaten olduğu gibi kabul gördüğünün hatta sevildiğinin farkında olur ve ne itiraf edecek ne de açıklayacak bir şey olmaz. Büyüdüğünde de sevgilisi her ne cinsten olursa olsun ailesiyle tanıştırmaya çekinmez. Zaten çocuğa böyle açık davranmazsanız, baskı yapa, hayatına karışırsanız o yine istediğini yapacak öğrenmenizi istemediği şeyleri size anlatmayacak, özel hayatını sizden gizleyecek ve yeri geldiğinde de bolca yalan söyleyecektir. Çocuğunuzu olduğu gibi kabullenip sevin yoksa enayi yerine konulan siz olursunuz. Unutmayın çocuğunuz eşcinsel olmuşsa o genleri ya sizden ya da eşinizden almıştır.
Erkan YILMAZ
Per - 02:11

Ses sistemlerinde hangi markayı öneriyorsunuz?

Orta derece bir şey istiyorsan navitech i düşünmeden al derim :)
Erkan YILMAZ
Per - 02:06

Sözel ve sayısal zekası diye bir şey var mıdır? Sözele yatkın birisi çalışarak sayısal derslerde başarılı olabilir mi?

Evet sozel sayısal zeka durumu var. Zıt yonde kendini geliştirebilrsin genelde sayısal zekaların zıt yonde kendilerini daha çok geliştirdiklerini şahit oldum sozel zekalar sayısal yonde kendilerini geliştirşrken çok zorlanıyır ama yapan yapıyor gorduk. Başarılar
Efrahim
Per - 01:57

Tercih yapmamış bir mezunun diploma puanı düşer mi?

Hayır düşmez. Puan düşme işlemi tercih yapanlar için geçerlidir.
Efrahim
Per - 01:30

Sakarlığın sebebi nedir?

Yorgunluk, uykusuzluk
Hypatia Hypatia
Per - 00:22

Direksiyon sınavında nelere dikkat edilmelidir?

Hocalar ile konuşursanız, o anda dalıp yapacaklarınızı unutmamanızı öneririm. Örneğin tam U dönüşü yaparken, hoca "nerelisin" diye sorduğunda, benim gibi konuşmaya dalıp sinyal vermeyi unutmayın derim :)
Sempatikhatun
Çar - 19:23

Başkalarının söylediklerime kulak vermeleri için ne yapabilirim? Beni önemsemelerini nasıl sağlayabilirim?

Bana kalırsa karşındakiyle konuşurken ne kadar 'ciddi' olduğunu ona göstermelisin. Bilmediğin konular hakkkında fikir sahibi olmalısın araştırmalı öğrenmeli okumalısın.
Sempatikhatun
Çar - 19:17

Lider olmak için neler yapmak gerekir?

Lider olmak için lider ruhuna sahip olmak gerekir
Sempatikhatun
Çar - 19:15

İnsan neden kıskanır? Kıskanmak ya da kıskanılmak güzel bir şey midir?

Kıskanmak aslında bir nevi sahiplenmektir. Bir kuşu tutarken bile insan sıkı sıkı tutar, elinden kaçmasını istemez. İnsanoğlu da sıkıya gelemez... Bilemedim şimdii. .
Sempatikhatun
Çar - 19:12

En çok neye tahammül edemezsiniz?

Temiz olmayan insanlara, boş konuşanlara, aynı zamanda da çok bilmiş havasında olanlara, yalana, kendini beğenmişliğe tahammülüm yok
Sempatikhatun
Çar - 19:10

Temizlik nereden gelir?

Temizlik imandandır demiştirler hep... Tabi bu göreceli bir kavram. Ayrıca insan kendini iyi hissetmek istiyorsa ya da psikolojik olarak rahatlamakta denilebilir buna... Temizlik şarttır. Mesela ben dağınık olan bir yerde yapacaklarıma odaklanamıyorum aynı zamanda da psikolojik olarak rahatlayamıyorum ve rahat olamıyorum.
Sempatikhatun
Çar - 19:06

Oyuncu veya Müzisyen olabilmek için illa eğitimini mi almak gerekir?

Eğer kişi gerçekten kendini iyi yerlerde görmek istiyorsa EĞİTİM ŞARTTIR.
Sempatikhatun
Çar - 19:01

Ebeveynlerin küçük çocuklarını dudağından öpme davranışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana göre çok yanlış bir davranış. Çocuğa bu tür davranışlar sergilenmemeli
Sempatikhatun
Çar - 19:00

Erteleme hastalığının nedeni nelerdir? Tedavisi nasıldır?

Ertelemek üşengeçlik ve de alışkanlıktan meydana geldiğini düşünüyorum
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın