Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Enver Aksoy
Bugün 00:09

Günde 3 kez dişimi fırçalıyorum ama hala dişetlerim iğrenç... Ne yapmalıyım ?

Düzenli geç fırçlamaya başlamadan önce kötü ağız bakımı sebebiyle var olan diştaşlarınızın temizlenmemesinden kayanaklı olabilir eğer diştaşlarınızı temizlettinkten sonra günde 3 kez fırçaladığınız halde hala kötüyse -ki bu olasılık çok az- diş hekimi ziyareti faydalı olur
Yüksel Tan
Bugün 00:08

Mutluluk sorgulanabilir mi?

Başkasının mutsuzluğuna sebep olabilecek yada sebep olduğu için yaşanan bir mutluluksa ; örneğin bir yarışmada birinci olduk . Diğer yarışmacılar mutsuz oldu. Birinci olmanın tadını çıkarmalı mı, yoksa diğerlerine mi üzülmeli. Zaten bilim insanları başarının insanı sanıldığı kadar çok mutlu etmediği sonucuna varmışlar. Bence sorgulanabilir. Ama bir annenin çocuğuna sarılırken yaşadığı mutluluk sorgulanamaz. Mutluluğun sebebi sorgulanabilir, yani kimse mutluyken ben neden mutluyum diye sormaz kendine. Sormamalı da :) ama daha sonra sorguladığında aslında kendisini neyin mutlu ettiğiyle yüzleşme fırsatı bulabilir.
Enver Aksoy
Bugün 00:04

Düzenli spor yaparak kilo verilebileceğine inanıyor musunuz?

Spordan ziyade diyetle kilo verilebileceğini düşünüyorum kendimden yola çıkarak bu sonuca varıyorum ama tabiki konunun uzmanı olan diyetisyenler daha net bilgi sahibidir bende diyetesyene giderek 12 kilo vermiştim
Enver Aksoy
Dün 23:58

Misvak nasıl kullanılır ve saklanır?

Bende net bir bilgi veremicem açıkçası diş fırçası varken misvak kullanımının gerekli olduğunu da düşünmüyorum
Yüksel Tan
Dün 23:46

40 yaşındayım ve 18 yaşında sevgilim var. Çevre tarafından eleştiriliyorum, aslında bana çok normal geliyor. Sizce anormal bir durum mu?

size normal gelen başkasına anormal gelebilir bu çok normal. Bence anormal bir durum yok ortada. Ama bahsedilen durumun eksileri artıları vardır. Ama gerçek sevginin de eksisi artısı olmaz. Gerçek sevgide eksi artı olayı dediğiniz gibi çevrenin ilgi alanındadır. Gerçek sevginin normali anormali de olmaz bence . Gerçek bir sevgiyse çevre baskısı denen şey de mevzu bahis edilmez kanaatimce .. Anlatabiliyor muyum.
Furkan Acar
Dün 22:52

Kendi kendimize yabancı dil öğrenebilir miyiz? Bu konuda önerileriniz neler?

Bkz: lingualeo.com

Sade ve şık tasarımı olan mükemmel bir kaynak.
Furkan Acar
Dün 22:43

Pilli Bebek grubunun en sevdiğiniz şarkısı hangisi?

Delilik. En çok dilime dolanan, en sık dinlediğim parçadır.

Diğerlerini ayrı tutmam, saygıyı hakeden bi'grup.
Furkan Acar
Dün 20:24

Bir internet, sosyal medya fikrinin Türkiye'den çıkıp da dünyanın tamamında tutma ihtimali nedir? Ya da sadece Amerika'dan çıkanlar mı tutar?

Orjinal ve özgün bir tasarıma sahipse, şuana kadar olan sosyal medyaların kopyası olmak yerine bu çizgiyi aşıp farklılaştırılmışsa, kendi orjinalliğini taşıyorsa, şöyle güzel bir reklamla da çok hızlı yaygınlaşabilir.

Zaten üniversite öğrencilerimizin artık bi'yer den başlaması lazım.
Furkan Acar
Dün 20:16

Piyasada en çok tercih edilen programlama dilleri hangileridir?

Bkz:payscale.com

Hem gelir hem de bunun gibi istatistiklere ulaşabilirisiniz.
Furkan Acar
Dün 20:12

Kitap okurken ne tür müzikler dinlersiniz?

Assassin's Creed Soundtracks herşeye gider.
Orhan Tutum
Dün 19:56

Veritabanı oluştururken hangi char set seçilmeli ? Neye göre seçilmeli ?

Bende utf8_unicode_ci tercih ediyorum. Boyut farkediyor mu, ne kadar farkediyor bilmiyorum gerçi. Diğer yandan karakter derdimiz olmuyor. (Ör:Merhaba, مرحبا, こんにちは, 你好, 안녕하세요)
Arif
Dün 18:31

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde gezilecek tarihi yerler nerelerdir?

Bi karadenizli olarak
Sümela manastırı, karaca mağarası, uzungöl, ayder yaylası, ovit geçidi, kafkasör yaylası ikizdere birde mayıs haziran aylarında gidersen daha uygun olur havalarda güzel olur :)
Rafting yapmayı unutma
Arif
Dün 18:01

Mega Holding adı altında kurulan saadet zinciri hakkındaki görüşleriniz?

Hiçbir zaman, 'çalışmadan zengin olmak istiyormusun' tarzı sorulara şüphe ile yaklaşırım l bana güven diyerek insanarı kendilerine çeken bir gizli örgüt gibi geliyor bana hiç mantıklı değil
Arif
Dün 17:55

1936 yılında Türkiye'de ilk uçak fabrikası kuruldu. Ülkemizde tekrar kurulması ve uçak imal edilmesi mümkün müdür?

Biz havaalanı yapmaya devam edelim ne işimiz var uçak üretmekle allah allah
Arif
Dün 17:39

Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı mitingler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cumhurbaşanı olmasına karşın halen daha eski partisinin propagandasını yapması ne kadar aciz durumda olduğunun göstergesi
Cumhurbaşkanın görevi bu değil
Arif
Dün 17:20

İnsanlar düşündüklerinden mi oluşur? Yoksa yaptıklarından mı?

Düşünceyi oluştıran kavramlardır kavramlar sayesinde düşünceler oluşur
Arif
Dün 17:18

İnsan popülasyonunu zamanla azaltmanın en iyi yolları nelerdir?

GDO lu ürünler virüsler ve insanarı tokluk hisse yaratıp besin değer düşük gıdalarla besleyip sürekli hastalıklar yaymak
Arif
Dün 16:59

HAARP Projesi hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bu teknolojiyle 17 ağustos gölcük depremi yapıldığını öne süren kişiler var ve bu olayı deprem olmadan 2 yıl önce komplo teorisi filminde gösterilmiş
Turgay Aksoy
Dün 16:52

Emre Belezoğlu' nu Kimler Destekliyor

Emre Belezoğlu' nun saldırganlık maceraları devam ediyor. En son Kadıköy' deki Beşiktaş maçında, hem Beşiktaş teknik direktörüne küfür etmesi, hem de soyunma odasındaki tavırlarıyla yine gündemin ön sıralarına yerleşti.
10699

Milli takımın kaptanı olan ve uluslar arası arenada büyük kariyere sahip olan bir futbolcunun, bu tür davranışları yapan değil, yapanları engelleyen olması beklenir. Emre Belezoğlu' nun bu tavırları takınmasında, öfke kontrolü problemi olmasının yanında, bu yaptıklarının onaylanıyor olması da etkili. Peki Emre' yi bu konuda kimler destekliyor?

1) Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Yönetimi:100 yıllık rekabet ve dostluğu olan bir kulüp, Kadıköy' e misafir gelmişse ve takım kaptanın, misafir takımın teknik direktörüne küfür ediyorsa, başkan ve yönetimin devreye girip bu hareketin yanlışlığını vurgulaması gerekir. Ama onlar Emre' yi korumak için Beşiktaş camiasına savaş açıyor. Demeçler havada uçuşuyor. Emre de doğru yaptığın düşünerek bu hareketlerine devam ediyor.

2) Hakemler:Hakem Fırat Aydınus geçmişte, arkası dönük olduğu ve söylemediği halde, Caner' i '' lan'' dedi diye kırmızı kartla oyundan atmıştı. Burada ise alenen küfür ettiği halde Emre' yi oyundan atamadı. Diğer hakemler de atamıyorlar. Yani cezasını sahada veremiyorlar.

3) Federasyon:Hakemin sahada uygulayamadığı cezayı, maçtan sonra uygulamayarak bu işe çanak tutuyorlar. Görüntülerden ceza verseler en azından yapılan yanlışa müdahale etmiş olacaklar.

4) Fatih Terim:Milli takım gibi, hem en iyi oyuncuların, hem de örnek sporcuların bulunması gereken bir yere, sadece maç kazanmayı düşünerek, Emre gibi, futbol seyircisinin büyük bölümünün nefretini kazanmış birini çağırıyor. Hem milli takıma desteği azaltıyor hem de milli takımın saygınlığını azaltıyor. Aynı şeyi daha önce takım arkadaşlarına silah çeken Gökhan Töre için de yapmıştı.

5) Fenerbahçe Taraftarı:Maalesef Fenerbahçe taraftarının önemli bir kısmı Emre' yi destekliyor. Böyle davranarak Emre' nin takımına sahip çıktığını düşünüyorlar. Performansı kötü olan Emenike' yi yuhalayacaklarına, küfür edip etrafa saldıran Emre' yi yuhalasalar, bir daha bu hareketleri yapamaz.
Arif
Dün 16:45

Devlet eliyle din eğitimi verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hiçbir din eğitmi nsanı akıllandırmaz sadece kitapların oluşturduğu düşünceler orataya çıkar
Kaldı ki ülkemizde hiçbir şekilde işe yaramaz
Arif
Dün 16:09

İnsanların sabah 8 akşam 6 çalışmasını gerekli ve doğru buluyor musunuz? Sizce nasıl olmalı?

Bence vardiyalı sistem olsa daha mantıklı günlük 8 saat 3 vardıya sabah övle akşam
hem bu sstemde alene ve çocujlarına vereceğiz zaman diğer çalışma saatlerine göre daha fazla
Mehmet Çapur
Dün 15:20

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

hz. Muhammed (sav) bir gün veysel karani hazretleriyle sohbet ederlerken veysel karani'ye demiş ki; "ey veysel eğer bu gün akşam namazını kılarken hiç bir şey düşünmezsen sana hırkalarımdan birini vereceğim. " veysel karani bunu duyunca: "bu ne lutuftur efendimiz, namazda hiçbir şey düşünmeyeceğim" diyerek söz verir. Sohbet uzar gider vakit akşam namazı olur ve camii'ye giderler namaz biter tekrar bir araya gelirler ve hz muhammed (sav) veysel karani'ye sorar; "aklını namaz kılarken boş tutabildin mi ey veysel ? " veysel karani hiç düşünmeden cevap verir; "efendimiz aslında namazın farzına kadar hiç bir şey düşünmedim ancak ettehiyyatü'ye oturduğumda bana hangi hırkanızı vereceğinizi düşündüm.
yani kıssadan hisse'ye bakarsak hiçbir şey düşünmek mümkün değildir.
ayrıca bazı şeyleri isteyerek düşünmeyiz, sokakta bi şey görürsünüz aklınıza bambaşka bi şey gelir onu düşünürsünüz.
Beytullah Gürpinar
Per - 15:01

Bir yazılım dili öğrenmenin en etkili yolu hangisidir?

Öncelikle biraz yetenek ile ilgilidir. Sonrasınki faktörler değişebilir ki bence;
En iyi öğrenme metodu bir projeyi yapmak zorunda olmaktır. Böylece iş ile ilgili birçok kaynağı araştırıp test edip işi yaparken öğrenebilirsiniz.

Örneğin php öğrenmek için kendiphpmyadmin'inini yazabilirsiniz,
.NET öğrenmek için kendi cms'inizi bu şekilde kitaplarla boğuşarak değil de direk bir proje üzerinden öğrenmeyi sürdürürseniz hem bilgileri direk uygulamış, hemde uygulama sürecinde iş ile ilgili ortaya çıkabilecek problemleri ve çözümlerini de araştırarak öğrenebilirsiniz.
Şahin Namık
Per - 12:04

Bacakları nasıl 180 derece açabilirim?

Bu öyle basit bir iş değildir. Her şeyden önce vücut belli bir egzersizle ısıtılmadan asla denenmemelidir! Aksi halde liflerin yırtılması söz konusu olabilir. Tabi ki bu istediğinizi yapabilmeniz bir süreç gerektirir. Aşama aşama bacakların açılma derecesi artarak gidecektir.Acak belli bir noktadan sonra bu açılma miktarı çok yavaş ilerleyecektir.Sabırla denenmeye devam edilmeli. Ayrıca tavsiye gerekiyorsa o da şudur: Kesinlikle bir spor eğitmeninin rehberliği ve gözleminde denenmelidir.
Şahin Namık
Per - 11:53

Zayıf kişiler için vücut geliştirme nasıl yapılır?

Vücut geliştirme, ilk safhada yağların yakılması ve paralelinde kasların aktivasyonu arttırılarak gelişmesinin sağlanması durumudur. Bu nedenle her çalışmada vücudun enerji deposu ciddi anlamda kayba uğrayacaktır. Bu kaybın yerine konması uygun beslenmeyle mümkündür. Burada amaç normal şartlarda yağdan oldukça fakir, proteinden oldukça zengin beslenerek vücudun yağlanmasının önlenmesi ve kasların beslenmesinin sağlaması olmalıdır.Ancak zayıf bireylerde beslenme programı muhtemelen değişecektir. Vücutta yakılan enerjiyi karşılayacak bir depo alanının yetersizliğinden ötürü, normal spor beslenmesinin dışına çıkılıp yağdan daha zengin beslenme söz konusu olabilir. Elbette bu beslenme miktarı ve şekli en doğru şekilde bir diyetisyen tarafından belirlenebilir.Kilonuza göre bu formül değişiklik gösterecektir. Bunların yanında yaptığınız eğzersiz de kilonuza ve bünyenize uyumlu olmalıdır. 80 kğ olan bir bireyle 60 kğ olan bir başka bireyin egzersiz yükü aynı olamaz değil mi? İşin bu kısmını da yaptığınız sporun eğitmeni belirlemelidir. Bu noktalara uyulmadan gelişi güzel vücut geliştirme yapılırsa sağlıklı bir sonuç alınamaz.
Arif
Per - 11:34

Kölelik ne zaman çöktü ve sizce bizler modern köleler miyiz?

Sigortalı çalışıp emekli oluyorsan kölesindir.
Bir insan kendi işinde emekli olurmu.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın