Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Kuzeymavi
13 dakika önce

Hayal gücümüzün gelişmesi için hangi kitap veya filmleri önerirsiniz?

Hayal gücüne en çok katkı yapan yegane ögelerden biri de mitolojik hikayelerdir bence. O yüzden farklı kültürleri araştırıp onların mitlerini efsanelerini de okuyabilirsiniz aslında. Japon mitolojisi çok enteresandır mesela hint mitolojisi de keza öyle orta asya Türk mitolojisi fazla bilinmez maalesef ama bulunmalı okunmalıdır mutlaka mitoloji de sadece yunanlılar da olcak diye bi kaide yok di mi ama :)
Ömer K.
Bugün 13:20

Çiftler arasındaki çatışmalar nasıl engellenebilir?

Birinin sadece susup dinlemesi ve başını evet manasinda sallamasi : -D
Ömer K.
Bugün 13:17

Cidden gerçek anlamda mutlu musun?

Tamamıyla mutluyum demek gerçek olmasa gerek çünkü karşılaştığımız zorluklar ve üzüntüler mutluluğu törpüler. Mutluluk ve üzüntü yaşamımızı kuşatmiş durumda. Ne çok mutlu olmayı ne de fazla üzülmeyi sağlar.
Cikarimda bulunursak mutlu olduğumuz zaman cok mutlu olmamayi Üzgün oldugumuzda da fazla uzulmemeyi saglarsak o kadar da etkilenmis olmayız bir zorluk karşısında
Yine sacmaladim galiba en iyisi mi sonlandirayim bir kişi ne diyon demeden :)
Kardelen Kuruçay
Bugün 11:25

Lise 2 otomasyon (kontrol) öğrencisiyim. İleride iyi bir mühendis olabilmek için kendimi hangi konularda geliştirebilirim?

Mühendisliğin bir ayağının matematikte olduğunu biliyorum. Bunun yanında iyi bir yabancı dil bilgisi gerekmektedir.
Kardelen Kuruçay
Bugün 11:21

Mesleki danışmanlık alabileceğim yerler nerelerdir?

Okulunun rehberlik öğretmenini düşünebilirsin ama eğer istemiyorsan internet de buna yardımcı bir sürü yer mevcut. Bu sitede de bir çok alanda çalışan kişiler var onlara mesaj atarak bilgi alabilirsin.
Kardelen Kuruçay
Bugün 11:19

Fazla kahve içmenin yan etkileri nelerdir?

Bir süre sonra eğer uykunuzu açmak için kullanıyorsanız işe yaramıyor. Mesela ben fazla tüketiyorum ve vücuda yan etkisi olduğunu düşündüğümden bıraktım. Neticede fazlaya kaçılan her şey zararlı.
Kardelen Kuruçay
Bugün 11:15

Uzun yolda mide bulantısını engellemek için neler yapılabilir?

Bunlar için çeşitli yöntemler bulunuyor haplar vs. Ama bunlardan önce bu olayın psikolojik olduğunu düşünüyorum. Düşünmemek bir yöntem, tuzlu yiyecekler de bir yöntem.
İrem Açikgöz
Bugün 11:11

Türkiye' deki toptancı ve distribütörleri nereden bulabilirim?

Esnaf ve sanatkarlar odalarından veya ekonomi bakanlığının sitesinden ulaşabilirsiniz.
İrem Açikgöz
Bugün 11:07

Alibaba.com dan alacağım Asus marka telefonla , Türkiye de Teknosa dan alacağım aynı marka aynı ürün telefon arasında bir fark oluşur mu ? yada bu iki farklı ticaret işlemi arasındaki farklar nelerdir ? çünkü arasında 200 TL gibi bir fark var .. Şimdiden Teşekkürler.

Bence bir fark olmaz.alibaba.com dünyanın en ünlü e ticaret sitelerinden biri, sorun yaşayacagınız sanmıyorum fiyat farkı var çünku alibaba.com tedarikçiden halka ürünlerini ulaştıran bir site.arada çok fazla aracı olmadığı için maliyet düşük bu yuzden fiyatlar uygun.
Uğur Çakmak
Bugün 11:04

Okullarda zorunlu Osmanlıca dersinin getirilecek olmasının maksadı neler olabilir?

Ayran kafasını yaşıyorlar. Osmanlıca harf devriminden sonra ek ders olarak öğretilmeliydi. Mesele sadece arap harfleriyle türkçe okumak değil. Eski türkçede okadar güzel kelimeler, anlatımlar var ki konuşurken yağ gibi kayıyor tabiri caiz ise :) Birde şimdiki benim kullandığım dile bakıyorum, facia. Birde kaç kelimeyle türkçe konuşuyoruz? Mesela türkçeyi çok iyi kullanan şairlerden biri Fuzuli'dir. 3000 kelime. Önce bunların çözülmesi lazım, bu bilincin aşılanması lazım. Arap harfleriyle türkçe okumak için tarih vesikalarının peşinde koşman gerekir. Mesela benim öğrenmem gerek çünkü tarihe meraklıyım ama tarihe merakın yok yine öğreniyorsun, boşa öğreniyorsun kullanmadığın için unutacaksın çünkü.

Adamların derdi başka. Kalkmış kimyayı neden tartışmıyoruz diyor. Çüş derler çüşşşşş. Kaldırın tüm temel bilim derslerine fıkıh, kelam vs dersler koyun, kabul edecek koyun çok zaten.
Abdullah Gürel
Bugün 02:51

Tekila içerken neden tuz ve limon kullanılır?

Ağzına çok acı bir tat gelir bu acı tatı bastırmak için tuz ve limon çok güzel bir ekşimsi tat verir
Bahadır Şentürk
Bugün 00:48

Survivor'da yarışmacılar tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşılıyorlar?

O kaldıkları ada aslında ıssız bir ada değil o kaldıklarını adanın diğer yarısında oteller vs mevcut adanın arka taraflarında ordakilere ayrılmış tuvalet vs mevcuttur
Bahadır Şentürk
Bugün 00:38

Sınıflarda kamera takip sistemi olsun ister miydiniz?

Tuhaf olurdu ya gözaltında gibi ne o öyle : D
Yazdımdurdum
Bugün 00:31

Alibaba.com'dan alacağım Asus marka telefonla , Türkiye'de Teknosa'dan alacağım aynı marka aynı ürün telefon arasında bir fark oluşur mu? Bu iki farklı ticaret işlemi arasındaki farklar nelerdir?

Satıcıya orjinal ürün olup olmadığını sormakta yarar var diye düşünüyorum. Orjinal ürün olsa da, cihazda herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda türkiyede garanti kapsamında olacak mı? Bu da önemli bir detay. Teknosayı her ne kadar tasvip etmesem de, en azından mağazanın yeri belli adresi belli. Herhangi bir sorun çıkması durumunda başvuracağınız yeri biliyorsunuz.
Turgay Aksoy
Bugün 00:04

Şişli Meydan Muharebesi

CHP' nin genel seçimlere nasıl hazırlandığını Şişli belediyesinde yaşananlar bize gösterdi. Yerel seçimlerin sona ermesinden bu yana devam eden kavga sonucu Mustafa Sarıgül kontenjanından başkan yardımcısı olan oğul Emir Sarıgül istifa etti.

15076

Bu aşamaya gelene kadar edilen kavgalar, küfürler, biri birini suçlamalar da cabası. Hatta iş, gösterişin simgesi Nişantaşı' nın yılbaşı için süslenmemesine kadar gitti. Şişli belediye başkanı Hayri İnönü' ye göre kamu kaynakları daha önceki dönemde boşa harcanmıştı ve belediye ağır bir borç yükü içerisindeydi. Ayrıca, Hayri İnönü' nün eşi Nazlı İnönü, Mustafa Sarıgül' ün 750.000 dolara mafya tutarak, ailesini ve çocuklarını ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Bahsedilen belediye 15 yıldır Mustafa Sarıgül' ün başkanlık yaptığı ve son seçimde CHP' li Hayri İnönü' nün % 61 ile kazandığı, CHP' nin kalesi Şişli belediyesi. Emir Sarıgül' ün istifasıyla da sular durulmayacak gibi. Çünkü Sarıgül, kendisine yakın olan meclis üyeleriyle Hayri İnönü' ye karşı mücadele edecektir. 2015 yılında yapılacak olan ve Türkiye' yi başkanlık sistemine götürecek kadar önemli bir seçim arefesinde, ana muhalefet partisinde olanlara bakınca, seçimin nasıl sonuçlanacağını kestirmek de güç değil. Bu kadar aleni bir şekilde kavga eden insanların aynı amaç için mücadele etmeleri beklenebilir mi? CHP' ye başka bir partinin muhalefet etmesine gerek yok. Kendi kendilerine hallediyorlar o işi zaten. Yani CHP bildiğiniz gibi. Eskiden İnönü Meydan Muharebeleri vardı. Şimdilerde ise Hayri İnönü Sarıgül' e karşı meydan muharebesi yapıyor. Kazanan kim olur bilinmez ama kaybedenin CHP olacağı aşikar.
Kardelen Kuruçay
Dün 23:31

Taşıyıcı annelik hakkında dini, hukuki ve duygusal boyutları yorumlarsanız sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Ben böyle bir şeyi kabul dahi etmiyorum. Anne kavramı çeşitli sıfatlar eklenerek kullanılamaz. İnsanı doğurup büyüten kadına anne denir. Diğer 'taşıyıcı anne' kavramı olayı iyi açıdan görmemiz adına konulmuş bir isimden ibarettir. Hukuki, dini, duygusal boyutunu geçin vicdan açısından bu mümkün olmaması gereken bir şey.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın