Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 02:05

Hayatınız boyunca yaptığınız veya size yapılan en iyi doğum günü sürprizi nasıldı? Verdiğiniz veya aldığınız tepkiler nelerdi?

İş arkadaşlarımla bir restorandayken hoparlörlerden Happy Birthday şarkısıyla birlikte pasta gelmişti. Tabi ki mutluluk verici bir an. Bu arada 20 mayıs doğumluyum.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 01:53

Dünyada ilk konuşulan dil hangisidir?

Cennette Hz. Adem ve Hz. Havva hangi dille anlaşıyorsa o dildir.
Semih Cengiz
Bugün 01:33

Türkiye'nin en önemli girişimçileri kimlerdir?

Sanırım bu güzel bir girişimcilik örneğidir primefaces.org
Şifon Yer
Bugün 00:55

Hiçbir şey bilmiyorsam mesela. Ne öğrenmemi tavsiye edersiniz?

Hiçbirşey bilmediğini nasıl bilebilir ki kişi. Öğrenmek güdüsel bi davranış, öğrenmeyi geliştirmek olabilir aradığın cevap belki,
çok paradoksal sorular bunlar, döngüyü kısırlaştırabilir.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 00:19

Şap nedir? Etkileri nelerdir?

Herkese kardeş gözüyle bakmak ve kısa süre sonra vücudunun kıllarla kaplanması.
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:55

Tiner insan sağlığını nasıl etkiler?

İnsanı inceltir, kibarlaştırır.
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:50

Acıyı tatmayan insan eksik midir?

Ne acısı olduğuna bağlı.
Jolene
Dün 23:47

Ben bunu hayatta yapmam dediğiniz şeyler nelerdir?

'' hayat''tayken ölmem mesela.
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:47

Hiç çok sevdiğiniz birini kaybettiniz mi ve onunla bir daha asla bir araya gelemeyeceğinizi bilerek yaşayanınız var mı aranızda? Bu durum nasıl atlatılabilir?

Ben sevdiklerimi hep uzaklardayken kaybettim. Çoğu zaman üzülmeyeyim diye aradan zaman geçince söylediler. İnançlarımız gereği bir gün mutlaka bir araya geleceğimize inandığımızdan atlatıyorum bir süre sonra. Ama o süre zarfında biraz şaşkınlık yaşadım. Gelen her telefonda da ölüm haberi alacakmışım gibi geldi. Psikolojik destek veren insanların olması gerek etrafınızda. Sizi sakinleştiren farklı şeylerden bahsederek kafanızı dağıtan kişiler olmalı. Yoksa zor geçebilir.
Jolene
Dün 23:44

Çocukluğunuzu hatırlatan koku nedir?

Yosun kokusu
beyaz sabun kokusu
kışın soba kokusu
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:33

Özgün olmaya çalışıp da boş olan insan iticiliği diye bir şey var bu ülkede... 'Özgünlük' nedir a dostlarım?

Buna Batı patent, marka ya da fikri mülkiyet diyor. Yani arkadaş bi bumaran varsa bunu tescille orda burda mahalle arasında şekil yapma diyor.
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:30

İnsanın bazen uzaklara dalmasının nedeni nedir? O an da tepki neden veremiyoruz?

Şimdi vakti zamanında Hızlı Okuma Kursunda iken hocamız dedi ki: okumayı beyninizle yapmazsanız gözlerin hızıyla okursunuz. O sırada da beyin elli yerde gezer. Gözlerde yorulunca bakmışsınız yarım sayfa okumamışsınız. Gçzleri yormamak için de egzersizler felan gerekiyor tabi. Yani göz yorulması kısaca. Beyin aktif göz stand-by da.
Mustafa Kemal Taştekin
Dün 23:25

Bu kadar yalnız olunur mu?

Yalnız, sürekli dinleyendir, söylenmemiş bir sözü, demiş şair. Yalnızlık güzel şey bence kuru kalabalıktansa. İnsan beklentileri olan bir varlık. Başkasının hayatına bulaşmak gibi bir virüs durumu da var. Yani mutlaka bir canlı performans gerekiyor. İnsanlarla uğraşarak yaşlanacağıma gider ışınlanmayı icat ederim.
Jolene
Dün 23:19

Yatağa girdiğinizde neler yapıyorsunuz?

Önce bi instagram, sonra twitter sonra da 9gag a bakıyorum, tam uykuya yakın ne zaman çevrimiçi olmuş diye whatsapp ı kontrol ediyorum ve uyku.
Ömer Ülger
Dün 23:08

Gelecekteki dünya nasıl olacak?

Ya çok gelişmiş olacak yada gelişmiyip susuz ve aç kalıcaz çünkü küresel ısınma ve çevre kirliliği o kadar çok artacak ki dünya yaşanılmaz bir hal alıcak. Uzayda yeni bir dünya bulunmazsa halimiz duman.

Jolene
Dün 23:06

Aşık olunca nasıl bir ruh haliniz oluyor?

Sevişgen. Ruhum herşeyi sevsin istiyorum, çiçeği, böceği, gece beni uyandıran sivrisineği.
Jolene
Dün 23:00

En çok merak ettiğiniz şey nedir?

Acaba o da şimdi beni düşünüyo mu ?
Jolene
Dün 22:59

Burcunuz ne? Hangi burçtan insanlarla anlaşıyorsunuz?

Burcum balık, yükselenim boğa. Yengeçleri severim, başaklar ile hayata bakışımız çok farklı, kova tanıdığım hiç yok, teraziler favorim, ikizler ise en beğendiğim, koçlarda iyi insalar sooonra mesela evi olsun, arabası kırmızı olsun beyaz sevmem, yazın bodrumu severim, istanbul dışına evlenmeyi düşünmüyorum, esra hanım.
Şifon Yer
Dün 22:49

Bir şeyin değerli olduğuna kim karar verir?

Türevlerinin değersizliği.
Jolene
Dün 22:48

Yazları neden daha enerjik oluruz?

Yazın bırakın enerjik olmayı nefes almaya bile üşeniyorum.
Gonca Köse
Dün 22:44

Ebola Virüsü Hakkında Önemli Bilgiler

Ebola virüsü hastalığı bu sıralar yaygın görülen salgın hastalıklardan biri haline geldi. Ne yazık ki her konuda olduğu gibi bu konu da da gerekli hassasiyeti göstermiyoruz. Hastanelerde ebola virüsü şüpheli hastalar için eğitimler veriliyor. İnsanların daha bilinçli olmasını istiyorum... Bizim ülkemizin Ebola riskimiz yok diye açıklamalar yapılıyor tabi ben buna gülüp geçiyorum. Çünkü hiç bir ülke bu garantiyi vermiyor... Bu caps bence bizim bakış açımızı güzel anlatıyor.

1911

Hastalığın görüldüğü insanlarda ölüm oranı % 90'dır. Bu oran küçümsenmeyen bir değerdedir. Dünya Sağlık Örgütü, hastalığın hızla yayıldığı uyarısı yaptı. Yine Bu hastalık Dünya Sağlık Örgütü tarafından 4. Risk Grubu Patojen olarak kabul edilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü'nün güncel verilerine göre, Ebola virüsünden dolayı hayatını kaybeden kişilerin sayısı 4000'i geçmiş durumdadır.
Virüsün nereden ortaya çıktığını araştırdım;

Virüs, ilk olarak 1976 yılında Sudan ve Kongo'daki salgınlarda tespit edildi ve adını Kongo'daki bir nehirden aldı. Virüsün doğal kaynağının Afrika'daki meyve yarasaları olduğu düşünülüyor. Virüslerin varlığı bu yarasaların coğrafi dağılımıyla örtüşüyor.

Ebola virüsü'nün belirtileri nelerdir?
Belirtiler Ebola virüsüne maruz kalındıktan 2 - 21 gün (genellikle 8-10 gün) sonra görülür.

1911

Ebola virüsü nasıl bulaşır?
  1. Ebola bulaşmış bir kişinin kanı ya da vücut salgılarıyla doğrudan temas kurmak
  2. Ebolalı kişinin eşyaları ( kontamine olmuşsa bulaşması kaçınılmaz)
  3. Cinsel yolla
  4. Hastanın teri, dışkısı ile de geçebile bir virüs olduğu için bulaşıcılık yüksektir.
  5. Eboladan ölen X vatandaşa temas.
Şuan için ülkemizde ebola vakası tanısı konulmamıştır ancak çok fazla şüpheli hasta karantinaya alındı. Ve olmadığı söylendi. Ebola şüphesi! Ebola Alarmı diye aylardır gazetelerde başlıklar atılıyor. Afrika kökenli bir hastalık olduğu için Batı Afrika bölgesinden gelen vatandaşlarımızın aile hekimlerimizce 21 gün süreyle takip yapılıyor. Hac ibadetinden dönen Hacıların taşıma riski yüksektir. Şuan bu hastalık kırmızı alarm verilen bir hastalık Abd ve Almanya da görüldü ülkemize yolculuk sonucu gelme oranı yüksek bize düşen şuan için kendimizi iyi korumak... Sık sık ellerinizi yıkamaya özen gösterin bu aralar... Ebola için bir aşı ve serum üretileceği bekleniyor.

Eboladan Ölen bir vatandaşın defnedilmesi...
1911

Ebola virüsü şüphesi sonrası dezenfeksiyon...
1911

Ebola şüpheli hastaya sağlık personelinin ateş kontrolü...
1911

Fotoğraflarda sağlık personellerinin ne kadar öz verili ve çalıştığını görüyorsunuz. Umarım ülkemiz de bu hastalık yeşermeye başlamaz. Çünkü ''Bu görüldüğü kadar kötü bir şey değil. Tabi ki bulaşınca öldürüyor. '' gibi açıklamalar yapan yetkilerin olduğu bir ülkede gerekli önlemlerinde alınmayacağını biliyoruz. . . :)
Jolene
Dün 22:39

18 yaşındayım. Sabahları erken kalkıp zamanımı verimli geçirmek istiyorum fakat derslerde de uyumak istemiyorum. Kimileri 8 kimileri 6 kimiler de 4 saat uyku yeterli diyor. Sizce günde kaç saat uyku yeterlidir? 23.00 gibi uyuyorum. Kaç gibi kalkmalıyım?

Okul zamanında sabah 4 de yatıp 8 de kalktığım ya da çarşamba sabah 9 yatıp perşembe sabah 6 da kalktığımda olmuştu hepsinde de dinlenmiş olarak kalkmıştım. Öncelikle eğer amacın ders çalışmak ise zihninin en çok açık olduğu zamanları bulmasın mesela benim için gece 2 ve 5 arası ders çalışmak için harika bir zamandı. Vucudunu kaç saat uykuya alıştrırsan öyle gider, uyku uykunun mayasıdır der anneannem.
Jolene
Dün 22:23

Yanığın acısını azaltmak için neler yapabilirim?

Seneler önce ütü ile elimi yakmıştım, baya baya ütünün buhar delik izleri belli oluyordu elimde. Evde anneannemle beraberiz, dedim elimi yaktım dedi hemen soğuk süte koyalım. Ne süt mü oldu olacak tereyağda koyalım derken elim soğuk sütün içinde 15 dakika kaldı. 30 dakika sonra elimde yanma, acıma, kaşınma hiç birşey yoktu. Sadece ütünün izi o kadar ve yanık 1 hafta içerisinde geçti su anda hiç bir iz yok. kısaca üstü tavsiye ederim efendim. ( evet sağlıkçıyım yanıklarda kesinlikle süt diyorum, soğuk olanından )
Selim Ayaydın
Dün 22:17

Varmi böyle Bir serefszlik ya

Hakkari'de askere saldırı: 3 şehit
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde silahlı saldırıya uğrayan 3 asker şehit oldu. Hakkari Valisi Yakup Canbolat, şehitlerden 2’inin uzman çavuş, 1’inin de er olduğunu açıkladı.
1397

1397

1397
1397
<div><iframe width='485' height='275' src='http://www.youtube.com/embed/wwKEj8GainA?autohide=1&theme=light&hd=1&rel=0&wmode=opaque&autohide=1&iv_load_policy=3' frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe></div>


Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın