Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Burçin Gökgöz
Bugün 03:53

Zeki olmak mı, akıllı olmak mı başarıyı getirir?

Zeka potansiyelse akılda onu işleme gücüdür, yöntemdir, kısa yoldur. Her akıllı, zeki veya zihin kıvraklığına sahip olmayabilir.ama zeka patlaması yaşayan biride aklının göstereceği yola ihtiyaç duyar.matematiksel tabiriyle A B'yi kapsamaz ama B A'yı kapsar, kapsamak zorunda. Başarıyı getiren yol akıldır. Çevrenizde vardır hiç bir şey bilmediği halde okul bitiren, puanı yüksek, papağan gibi ezberleyen tipler.. Bunları zeki kategorisine koyabilir miyiz? Sanmıyorum.belki azmi belki hafızası belki çalışkanlığı belkide başka şeyler devreye girmiştir.ama sonuca bakılırsa kesinlikle akıllıca olduğu net.ham zekanında akılla yontulması şekillenmesi gerekir. IQ'mu EQ'mu ona gelirsek her ikisininde birbirine yakın olması gerekir. Sınav kaygısı yaşayan yada kendini kontrol edemeyen birinin IQ'sunun yüksek olması pekte birşey ifade etmez gibii
Abdullah Gürel
Bugün 00:16

Aklın yolu birse neden bütün insanlar aynı şeye inanmıyorlar?

Hırs bencillik gibi vs duygular bunu engelliyor mantığı ön plana çıkartıp doğru düşünmek 2. Plana kalıyor...
Hasan Sengoz
Dün 23:23

Kay kay pisti mimari bir yapı mıdır?

Bunun için önce mimarlık nedir sorusunu sormak gerekir.
Farklı farklı tanımlar olduğuna göre kimine göre öyledir kimine göre değildir.
Arif Navdar
Dün 22:01

"İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar" Steve Jobs'un bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hangi ihtiyaçlarını neyle karşılaması gerektiğini bilmiyen kişileri bir kaç kelime oyunuyla kandırabilirsiniz. Bu satış stratejisidir.
Arkadaşlarımızın dediği gibi zorla değil
Çiğdem Çelik
Dün 22:00

seneye dershaneler yok. sizce mezunlara yönelik bir şey yapılır mı? dershane, kurs gibi.

Evet, öğretmenlerin suyunu çıkaracak bir sisteme hazırız. Kurslar (ücretini kimin ödeyeceği bilinmeyen ) açılacak.Zaten maaşı az olan öğretmen ise üç kuruş için kurslara katılacak.
Ali Dal
Dün 19:01

Teknolojinin bizlere verdiği en büyük zarar nedir?

Teknolojinin bizlere en büyük zararı kendimizi toplumdan uzaklaştırıp yalnızlığa sürükleyen anti sosyal yaparak toplumdan koparıyor
Ayhan Şimşek
Dün 18:54

Neden kaybedenler, kaybedilenlerin kaybedilmeden önce kaybedilmeyecek kadar değerli olduğunu anlamıyor?

İnsanin kaybedecek bir şeyi olmayınca kaybedecek bir şeylerin eksikliğini hissediyor, derinden.
Emin Inaç
Dün 17:01

En iyi öğrenme tekniği sizce nedir?

En iyi öğrenme yönteminin olduğunu düşünmüyorum çünkü herkesin öğrenme yöntemi birbirinden farklıdır ayrıca bu öğrenilen şeye göre de değişir mesela dil öğrenirken görsellik çok önemli ama programlama öğrenmek için görsellik önemli olamaz
Ahmet Emin Gürsoy
Dün 16:32

Çevre Mühendisliği okuyorum. Boş zamanlarımda gönüllü olarak mesleğimi öğrenebileceğim -staj yapabileceğim- şirket önerileriniz hangileridir?

Çevre mühendisliği ; hava su ve toprak alanlarından oluşur. Hava ve su çok geniş alanlardır sana hangisi daha etkileyici geliyorsa o firmaları araştırıp onlara yönelmen gerekir. Ve çalışanlarına avantajları dezavantajları işi öğrenme konusunda sorular sormalısın yardımcı olacaklardır.
Çiğdem Çelik
Dün 16:00

Seçim zamanı müzik eşliğinde sokak sokak gezen araçlar hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ülkemin gelişmişlik düzeyini gösterir. Batılı toplumlarda adaylar televizyona cıkıp tartısırlar ve seçmeni etkilerler . Bizde de durum bu efeem . Anlayana sivrisinek saz gibi söylemleri düşünerek bu yöntemin subliminal mesajlar içerdiğini düşünüyorum.
Veysi Biçen
Dün 15:59

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

İlham veren başarı hikayeleri
Çiğdem Çelik
Dün 15:30

BM (Birleşmiş Milletler) Balyoz davası tutuklamalarının keyfi olduğu kararına vardı. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Şaman Balyoz davasında tutuklamalarda serbest bırakmalarda keyfi oldu . Bir sindirme , yıldırma , ayıklama operasyonunda harcanan bu kişiler aynı zamanda Türkiye'de hukuğun da işlemez duruma geldiğini gözler önüne serdi . Sürü destekli dikdatörün ve havuz medyasının kuklası durumunda olan bir hukuk sistemi var artık . Bu da hiç bir muhalifin hatta muhalif olmasa bile işi bittiğinde kendi yandaş ve destekçilerinin bile güvende olmadığı anlamına gelir . 17-25 Aralık sürecinde dijital verilerin kendi aleyhlerinde delil olması ihtimali korkusuyla bu komedyalar trajedisine bir son verilmiş oldu sadece.
Çiğdem Çelik
Dün 15:16

Fuat Avni kimdir?

Fuat Avni tek bir kişi değil bence . Tayyip ve saz arkadaşlarını hasta eden paralel yapının ta kendisi . Kimlerdir diye sormak daha mantıklı. Ha az bir geyik yaparsak en az iki kişiler. Fuat ve Avni ☺
Yakup Yiğit
Dün 14:03

Linux sunucuya root olarak nasıl bağlanılır ?

SSH protokolü üzerinden root yetkisi ile işlem gerçekleştirebilirsin. tr.wikipedia.org/wiki/ssh
Uğur Çakmak
Dün 14:02

Akkuyu nükleer santrali genel müdürlüğüne İlahiyat Doç. Dr. Abuzer Öztürk atandı. Kendinizi güvende hissediyor musunuz?

İsterse Ord. Prof. Cart curt atansın, ne değişir? Bir yağmur yağıyor haberlerde yine sele teslim olduk. Kar yağıyor yollar kapalı. Böyle bir ülkede nükleer santral öyle mi? Nükleer çalışmalar olmadan öncede hissetmiyordum ömrüm yettikçe de hissetmeyeceğimi düşünüyorum. Küresel sermaye illaki birgün buralarıda değiştiricek çünkü artan piyasaya müşteri lazım. Fakat bizim ömrümüz görmeye yeter mi işte orası meçhul.
Serkan Köse
Dün 12:52

Ben yönetmen olmak istiyorum. Onun için kısa filmler çekmeye başladım. Kendime ait bir kameram yok sadece cep telefonu ile çekim yapıyorum. Birkaç kısa film çektim, güzel oldu ama konuşmalar rüzgardan net duyulmuyor. Çıkan rüzgar sesini nasıl engelleyebilirim?

Rüzgarı kesmek için harici mikrofon bağlayarak ve mikrofon üzerini sünger ya da delikli katmanı olan bir bez ile kapatabilirsin. Aşağıdaki resimdeki gibi olan mikrofonlardaki dış kaplama bunun için var.

Kısa Film
Kamera seçimi tamamen bütçen ile alakalı. İkini el bir Canon EOS 550D ve Magic Lantern yazılımı (cihaza yükleniyor) işini görecektir (Magic Lantern Firmware).
Sertaç Kızılkaya
Cmt - 11:45

Dişleri beyazlatmanın yolu nerdir?

Dişer mutlaka diş hekimi kontrolünde beyazlatılmalıdır.
Diş hekimi size dişlerinizin beyazlatma için uygun olup olmadığını söyleyecektir. Uygunsa Ofiste 1 saatde beyazlatma önerebilir. Sizin isteğiniz ve ödeme gücünüze göre ev tipi beyazlatma da uygulayabilir. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya olarak ben her iki yöntemi birlikte kullanıyorum. drsertac.net/tr/dis-beyazlatma.html
Yukarıdaki linkten daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Erdal Göç
Cmt - 11:21

Flor tableti nedir? Nasıl kullanılır?

Sanayi atığı toksik bir madde olan sodyum florürden, "ne yapsak da tonlarca sodyum florürden kurtulsak? " sorusunun karşılığında o zamanki araştırmalara göre dişlere iyi geldiği sonucuna sarılarak (bahane edilerek) diş macunlarına ve içme suyuna katılmasına ek olarak "tablet tablet de iyi gider" düşüncesinin sonunda ortaya çıkmış mamüldür. Şifahen / oral / ağızdan kullanılır.
Necdet Şanlı
Cmt - 04:19

İnsan 1 saniye sonrasını bilebilir mi?

Her zaman olmasa da iyi bir gözlemciyse evet 1 saniye sonrasını da bilir 10 saniye sonrasını da.Tabi istisnai durumlar da olabiliyor şöyle ki ileri görüşlü olarak nitelendirilen insanlar uzun bir zaman dilimi içerisinde olacak olan bir olayı önceden öngörebiliyor.
Erdal Göç
Cum - 22:13

En çok neye tahammül edemezsiniz?

Maaşların düzgün olduğu, asgari ücretle geçinilebilen, trafikte insanların birbirine saygılı olduğu, eğitimin çok kaliteli olduğu yani herkesin en az üç yabancı dil bildiği, herkesin hijyen kurallarına riyayaet ettiği yani deodorant filan kullandığı, (hay Allah, bu kinayeleri yazareken bile midem bulandı)
Adem Şahin
Cum - 20:22

Bilgisayarınızda oynadığınız en iyisi dediğiniz oyun hangisidir?

CALL OF DUTY MW3 bu oyunun müptelası olursun
Necdet Şanlı
Cum - 20:10

Kötü amaçlı siteleri hacklemek ahlaki mi?

Kime göre veya neye göre ahlaki. Bunun bir ölçüsü var mı ? Sonuçta herkesin doğruları kendine. Bunun dışında Oz dizisinde duyduğum bir söz aklıma geldi canavarı öldürürsen sende bir canavara dönüşürsün.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın