Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Murat Keskin

Murat Keskin, "Dünya" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 18:58

Dünya dışı varlıklarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçek mi? Şehir efsanesi mi? Eğer varlarsa neden iletişime geçmiyorlar? İletişime geçseler dostane bir tavır sergiliyeceklerini düşünüyor musunuz?

Dünya dışı varlıklar olabilir de, olmayabilir de, bize etkileri de bu şekildedir. Zekalarından çok varlar ise, niyetleri daha önemli, çünkü bize ulaştılar ise gerçekten zeki ve güçlüler demektir. Dünyalılara dokunmazlar ise varlıklarını hissedemeyiz, müdahale ederler ise büyük ihtimal kötü niyetlilerdir. Çünkü bu kadar zeki varlıklar şunu iyi bilirler ki, ayrı dünyalar bir araya gelir iseu genellikle kaos ve bozgun olur. Ama isterdim ki, dünya üzerinde ki katliamları uzaylılar yapsa idi, bgün an itibarı ile yapılan zulüm ve katliamlar maalesef, sonuç ne olursa olsun İNSAN adı genellemesin de olan varlıklar yapıyor. Dünyada ki katil zorbalardansa uzaylıları tercih ederim, en azından insan değilmiş derim kendimi avuturum. Evet ya untmuşum o güzel sözü '' Mesele insan olmak değil, insan kalabilmektir'' Bence uzaylılar bunu iyi yapıyor.

Levent Kenir

Levent Kenir, "İş Hayatı" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 17:22

Yeni CEO olmuş bir gence verilecek en güzel tavsiyeler nelerdir?

Şeffaflık, egoyu tamamen saf dışı bırakma, analitik, fiziksel ve olmazsa olması duygusal yaklaşım. 3’ü bir arada olsa ne kadar da güzel olurdu değil mi ? Şirketler başarıdan başarıya uçarken, çalışanlarda hep bir yerlere uçarlar, sadakat , bağlılık azalır . Kaba bir itibarla cep para dolar, içeride ise kan kaybedersiniz. Tabandan kuvvetli ve mutlu gelmek ve yazımın başında da bahsettiğim gibi şeffaflık bence biraz daha fazla özen istiyor gibi.

Her şey gönlünüzce olsun fark yaratın, uçun, uçurun….

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer bir yazı yazdı.Bugün 15:12

Lozan Antlaşması

Bugün, 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan (Lausanne) Antlaşması'nın yıldönümü.

Birinci Dünya Savaşı'nda dokuz cephede savaşa giren Osmanlı İmparatorluğu, 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros (Mudros) Ateşkes Antlaşması'nı imzalamak zorunda kalmıştır. Bu antlaşma ile Osmanlı toprağı kolayca işgal edilebilecek hale gelmiş, böylece devletin varlığı fiilen sona ermiştir.

Kurtuluş düşüncesiyle General Mustafa Kemal (Atatürk), işgal altındaki İstanbul'da toplanan Osmanlı Milletvekilleri Meclisi (Meclis-i Mebusan) 'nin işgale karşı bir tavır koymasını beklemiş, fakat bu meclis işgal kuvvetleri tarafından dağıtılmıştır.

Osmanlı toprağının yabancılarca işgal hareketleri devam etmiş ve 15 Mayıs 1919 günü bunlara, İzmir'e Yunanistan'ın asker çıkarması eklenince, Mustafa Kemal, 16 Mayıs 1919 günü deniz yoluyla, Karadeniz'den Anadolu'ya yola çıkmıştır.

19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkan Mustafa Kemal, o günden itibaren bir kurtuluş hareketini örgütlemeye başlamıştır.

Yapılan kongrelerle ilk önce Ankara'da bir halk meclisinin açılmasının yolu açılmıştır.

23 Nisan 1920 günü, düzenli orduyu kuracak, Mustafa Kemal'i bu ordunun başkomutanı yapacak olan yetkileri verecek, yabancı devletlerle muhatap olacak komisyonları kuracak olan meclis açılmış, başkanlığına Mustafa Kemal seçilmiştir.

Bağımsızlık mücadelesi sürerken, Osmanlı'nın sonunu getirmek isteyen devletler Osmanlı'ya Sevr (Sévres) Antlaşması'nı imzalatmışlar ve böylece kâğıt üzerinde Osmanlı paylaşılmıştır.

Ankara'daki olağanüstü yetkilerle donatılmış halk meclisi (Türkiye Büyük Millet Meclisi) bu paylaşma antlaşmasını tanımamış ve kurtuluş mücadelesine devam etmiştir.

30 Ağustos 1922'de, bağımsızlık mücadelesi veren halkın düzenli ordusunun zafer kazanması neticesi yeni Türk Devleti (Türkiye Cumhuriyeti), İsviçre'nin Lozan kentine, görüşmelere davet edilmiştir.

Uzun ve çetin görüşmeler sonucunda Lozan Antlaşması imzalanmış, böylece Osmanlı'yı paylaşmak için ortaya konmuş olan Sevr Antlaşması'nın hükmü kalmamıştır.

Ayhan Şimşek

Ayhan Şimşek, "Aşk" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:07

Neden insanlar kendi doğruları farklı diye karşılarındaki insanı suçlarlar?

Küçük yaşlarda subjektif konulara olan şartlanma taş yapar insanı ve üzerinden zaman geçtikçe beton kesilen düşüncelerin yıkılması da normal olarak oluşumundan kat ve kat daha zor bir hal alır.

Adem Şahin

Adem Şahin, "Fizik" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:09

Karadelik sizce gerçek mi? Gerçekse karadeliğin öbür tarafında yeni hayat var mıdır?

Kara delik sadece bir tahmin varlığı kesin değil

Gözde Ünal

Gözde Ünal, "Limited Şirket" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:52

Limited şirketlerin resen terki sonrası şirketi ihya sebepleri nelerdir?

Sayin Öcal,
Re'sen sicilden terkini olsa bile eğer tasfiye usulune uygun tamamlanmamissa; sirketin mal varligi, tahsil edemedigi alacaklari ya da borcu varsa sirkete karsi tasfiye memuru hasim olarak gosterilerek dava acilabilir.
Saygilarimla

Serkan Köse

Serkan Köse bir yanıt verdi.Bugün 12:21

İnstagramda takipçilerinin artması için ne yapılabilir?

Paylaştığınız içeriğin yorum kısmında hashtag kullanarak fotoğrafın ilgili olduğu konuları başlıklar halinde sıralamanız o içeriğin ilgili hashtag araması yapan herkese görünmesini sağlar. Bu da kullanıcı sayınızı artırıcı bir etkendir.

Demir ALTAN

Demir ALTAN, "Genel Kültür (Muhabbet)" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:10

Ülkemizde insanlar tiyatroya neden az gidiyor?

Popülaritesi düşük olduğundan, medyanın yeteri kadar üzerine düşmediğinden sadece. Benzer bir soruyla örnek vermek gerekirse; televizyonda hiç tiyatro programı izlediniz mi? Diye sorabiliriz. Eğer ki medya sahip çıksa halk tiyatrocuları tanır, tiyatro izlemeye aşinalık kazanır. Fakat bu medyanın işine gelmez çünkü bu sinemanın yanında bir başka rakip daha doğurmuş olur diye düşünüyorum.

Arif Baltaci

Arif Baltaci, "Fırat Üniversitesi" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:02

Fırat Üniversitesi önümüzdeki dönem Adli Bilişim Mühendisliği bölümüne öğrenci alımlarına başlayacak. Adli Bilişim Mühendisliği ve bu disiplinin üniversitelerde bölüm olarak açılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Adli bilişim kısmı ülkemizde henüz tam olarak bilinmeyen bir alandır. Bu konu teknik ve normal bir hukukçunun bu alanda uzmanlaşmadığı sürece başarılı olamayacağı bir alandır. Her teknik işin olduğu gibi adli bilişim'in de mühendislik bölümünün açılması faydalı olacaktır.

Arif Baltaci

Arif Baltaci, "Hukuk" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:00

Haberlerde herhangi bir suça karışmış kişilerin yüzlerinin karartılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kişinin suçu sabit olsa bile deşifre edilmesi bence yanlıştır. Kişinin aldığı ceza ile ıslah olma imkanı mevcutken toplum içerisinde her zaman ne şekilde anılacağı bellidir. (tabiki şu anda cezaevlerinin ıslah amacını taşımadığı aksine kişiyi profesyonel suç makinası yaptığını düşünüyorum)

Arif Baltaci

Arif Baltaci, "Hukuk" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:57

Hukukun tam olarak işlediğine inanıyor musunuz?

Hukuk tam olarak işliyor. İşlemeyen şey "adalet". Yoksa kurallar açısından her daim hukuk işletilir. Ama hukukun verdiği kararlar "Adil" olmadıktan sonra işlese ne işe yarar ki? Umarım kişilerin konumuna, parasına, tanıdıklarına, partisine, v. B hiçbir şeye bakılmadan olayın adil olmasına bakılarak kararlar alınan bir hukuk dünyası görürüz. Gerçi bunu görmek dünya üzerinde çok az insana nasip olmuş ama azını bile görmeye razıyım.

Demir ALTAN

Demir ALTAN, "Markalar" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:52

Farklı sektörlerdeki marka logolarında kullanılan renkler neleri ifade ediyor?

Her renk insan algılaması üzerinde genel bir etkiye sahiptir. Markalar kişisel logo yada kurumsal çalışmalarında bundan yola çıkarlar. "renklerin anlamları" diye arama yaparak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arif Baltaci

Arif Baltaci, "Hukuk" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:52

Bir kitaptan makalenin tamamını kaynaklı olarak web siteme ekleyebilir miyim?

Bence bu konu biraz tartışmalı. Yargıtay Kararlarında haberlerin tamamının eklenmesinin kaynak gösterilse bile suç teşkil ettiği belirtiliyor. Sorun şurada kaynak mantığı makalenin tamamını aynen yayınlamak değil makalenin bir kısmındaki fikre (yargıtay kararlarında bu 3-4 satır olarak belirtilmiş) değinmektir. O halde yazının tamamının yayınlanması (ki kişi kitabı internet ortamında kullanıcıları açmak istese kendisi bir site kurup bunu yapabilir.) kişinin fikri haklarını ihlal edecektir. Bu konuda internethukuku.net/internet-sitesindeki... bu link size bir görüş oluşturacaktır diye düşünüyorum. İnternet sitesi ve kitap yayını arasında çok fazla fark yok.

Demir ALTAN

Demir ALTAN, "Sınav" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:44

Kaynakları da iyi olan dershane önerileriniz nelerdir?

Yurtdışında olmazsa olmaz ülkemizde ise pek önemsenmeyen bir konunun özü olduğunu düşünüyorum bu sormuş olduğun soru ile. Eğer ki bilinçli bir tüketici iseniz üretilen çıktıyı satın alacağınızı düşünürsek en iyisi, en verimli, en başarılı sonuç sunan olduğunu biliyoruzdur. Bu yüzden kararı bu doğrultuda vermemiz gerekir ki istediğimiz sonucu alabilelim. Eğer ki zamanını çevrende ki dershaneleri gezip yıllık başarı yüzdelerine göre değerlendirip karar verirsen eminim ki kazançlı çıkacaksın. Dershaneler genel başarı yüzdelerini verir her zaman ama bu senin için bir verim doğurmaz çünkü her şube de öğretmenler birer değişkendir. Bu yüzden sağlıklı bir sonuç için şubenin geçmiş yıllara ait istatistikleri doğru karar vermeni sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak bir yanıt verdi.Bugün 11:05

Tek kelimeyle medeniyet nedir?

Saygı

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak, "İnsan Davranışları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:03

Bugüne kadar bir türlü yapmayı beceremediğiniz şey nedir? Neden?

Düzenli çalışmak. 3 - 4 gün düzenli çalışıyorsam 5. Günde mutlaka tembellik yaparım çalışmam. Hepte aşmaya çalıştığım bir konudur.

Hakan Köse

Hakan Köse bir yazı yazdı.Bugün 10:39

Camel - Stationary Traveller

Kulaklığı tak, sesi aç ve dinle:

Hakan Köse

Hakan Köse bir yazı yazdı.Bugün 10:34

Camel - Rajaz

Kulaklığı tak, sesi aç ve dinle:

Turker İnanmaz

Turker İnanmaz, "Grafik Çizimi" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 09:34

Grafik Tasarım sizin için ne ifade ediyor?

Sınırların olmadığı bir dünyaydı eskiden. Ui ve Ux ile zamanla bazı tasarımlar için sınırlar belirlendi. Bu sınırları aşmak için yeterli Ui ve Ux bilginiz yoksa tasarımınız ister istemez çöp olabiliyor.
Çok değil bundan 4-5 sene önce flat bir tasarım yapsanız oldukça yoğun bir yadırganma ile karşılaşırdınız. Bu gün ise flat tasarımlar göz alıcı olabiliyor.
Şu sınırlamalardan her ne kadar nefret etsemde son güncellemeleri takip edemezsek ekmek bulamıyoruz.
Pastayı da yemeğe banamayız :)

Şenol Deniz Ikizer

Şenol Deniz Ikizer, "Bireysel Kredi" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 09:05

18 yaşındayım ve bir gelirim yok fakat üniversite başlangıcında aylık 1500 TL burs ve harçlık gelirim olacak. Üniversite başlarken motor almak istiyorum. Kredi kartı başvurusu yapsam bu mümkün müdür? Gelir olmadan kredi kartı verirler mi?

Bende öğrenciyim birincisi toplayarak alma diye birşey yok ciddi anlamda para biriktirmeye alışkın biri olmadığın sürece biriktirme hayal olacaktır ikincisi de arkadaşım kesinlikle üniversite hayatın boyunca kredi kartına bulaşma. Sonuçta gelen para belli neden belli paradan bankaya pay veresinki yok su faizi yok bu vergisi derken elinde kalmıyor ben yaşadım üstüne gelmeyen paradan harcıyorsun.

Alper Kocakoc

Alper Kocakoc, "İnternet Teknolojileri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 06:13

Radyasyonun etkileri nelerdir?


-Hamile iken radyasyon içmek bebeğe zarar verir.
-Radyasyon içmek yüksek derecede bağılılık yapar, başlamayın.
-Ağrılı ve yavaş bir ölüme neden olabilir.
-Radyasyonu bırakmak ölümcül kalp ve akciğer hastalıkları riskini azaltır.
-Radyasyon içmek kan akışını yavaşlatır ve cinsel iktidarsızlığa neden olur.
-Radyasyon içmek ölümcül akciğer kanserine neden olur.
ocukları koruyun: radyasyonunuzu onlara solutmayın.
-Radyasyon içenler genç yaşta ölür.
-Sağlık kuruluşları radyasyonu bırakmada size yardımcı olabilir.
:))

Sadık Dereköy

Sadık Dereköy, "Hollywood (Sinema)" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 03:42

Arşive eklenebilecek iyi filmler hangileridir?

Yazılımı konu alan filmler
yazilimheryerde.com/2014/03/yazlm-konu-...

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin