Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Şaman Bayyurt
Bugün 17:53

İngilizce dinleme yapabilmek için neler tavsiye edersiniz?

Amerikan dizilerini altyazısız olarak izleyebilirsiniz. Anlamıyorsanız önce bir bölümü altyazılı olarak ardından da altyazısız olarak dinleyin. Fazla bilimsel ve elit dil kullanmayan dizileri seçmelisiniz. Ayrıca aksanlı da olmaması avantajınıza olur. Tavsiyem How I met your mother ve Friends olur.
Şaman Bayyurt
Bugün 17:20

Betonarme iskelet sistemle bina tasarlayacağım. Bilmem gereken temel şeyler nelerdir? Geçebileceğimiz en geniş açıklık nedir vs.

Bu soru bir 4. Sınıf ve master dersinin yarısıdır. Bunu sağlıklı bir şekilde çözebilmeniz için Ergin Atımtay'ın Çerçeveli ve Perdeli Betonarme Sistemlerin Tasarımı kitabını almanızı, en azından sizin senaryonuza uyan kısımlarını incelemenizi tavsiye ederim. Çerçeveli yapı tasarımı yaparken TDY ve TS500'e de ayriyeten hakim olmanız gerekir. Kesit/Alan oranları, rijidite şartları, ön boyutlandırma gibi konularda bilgi sahibi olmadan o işe başlarsanız o proje bitmez.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 16:37

Uykuya dalarken sıçrama bir sorun belirtisi olabilir mi?

Şimdi arkadaşlar psikolojisi iyi olmayan insanlarda vücut, siz tam uykuya dalarken şok bir elektrik dalgası yayar. Bunun nedeni kendisini ölüyor zannedip bir nevi elektroşokla diriltmeye çalışmasıdır. Vücudumuzun kendini yaşatma gayreti yani. Ben de her şeyi biliyorum arkadaş nasıl bir insanım ya. Gerçi ben varken Google bile yoktu.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 16:15

Kadının değeri nereden gelir?

Kadın bir mal mıdır ki değeri olsun. Anadır bacıdır kardeştir yardır.
Uğur Çakmak
Bugün 15:55

Gelecekteki dünya nasıl olacak?

Dünya yok olacak ve akıllı yaşam evrenin her yerine ulaşacak fakat karbon temelli yaşam dünyada yok olmuş olacak. Belki uzayda biraz varlığını sürdürebilir lakin fazla dayanamaz. Heleki Güneş kendini yiyerek kocaman olduğunda ve yörüngesindeki gezegenleri yuttuğunda.
Şaman Bayyurt
Bugün 15:33

Bir cafe için masa düzeni nasıl olmalı sizce? Masaları arka arkaya dizmektense, farklı bir şekilde dizaynı olan cafe/restaurant/bar tarzi bildiğiniz örnekler var mı?

Böyle durumlarda öncelikle bir büyüğe yani Neufert'e danışılır, Cafeteria olarak ayırmamış ama restoran düzenleri var:

Mimarlık
İlke Winterwitch
Bugün 15:11

Yazları neden daha enerjik oluruz?

Tam tersi çok sıcak bir memlekette yaşıyorsanız yazları zombi gibi olursunuz. Tecrübeyle sabittir. Deniz-kum-güneş-disko-yaz aşkı falan 5-10 gün tatil yapanlar için geçerlidir. Hergünün 40 derecede geçtiği bir şehirde güneş enerjinizi adeta emer. Kımıldayamazsınız. Birkaç kere duş alırsınız. Deniz suyu sıcak olduğundan serinleme hissi vermez. Doğru dürüst yemek yiyemezsiniz. Kısacası yaz berbat bir mevsimdir. Hiç sevmem.
İlke Winterwitch
Bugün 15:08

Çevrenizde sizi en çok rahatsız eden şey nedir?

Toplum içinde yaşamayı bilmeyenler. Gürültülü bir mahalle.
İlke Winterwitch
Bugün 15:07

Ne yaptığınızda kendinizi huzurlu hissedersiniz?

Gökyüzünü izlediğimde, yağmurda yürüyüşe çıktığımda.
İlke Winterwitch
Bugün 15:06

Sizce en güzel meslek hangisidir?

Bana göre ev hanımlığı =).
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 14:28

Kama Sutra hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hintli dostlarımızın cinsel birleşme kitabi. Kama (zevk) Sutra (kitap) kelimelerinin birleşiminden oluşur. Aslında bir nevi nirvanaya ulaşma felsefesi. Tek fark tütsü mütsü değil de kullanılan materyalin beden ve cinsel organlar olması. Bir sürü farklı pozisyonda birleşmeyi öğreten kitap Anadolu insanına pek hitap etmeyebilir. Sevişirken ışığı bile söndürten zihniyetle zor.
Şaman Bayyurt
Bugün 14:23

Ters psikoloji nedir? Nasıl kullanılabilir?

En basit anlatımıyla dediklerinizin tam tersini yapmaya odaklanmış haylaz bir çocuğa istediğinizin tam tersi direktifler vererek istediğinizi yaptırmaktır. Almanca'da Schwarz Pedagogik yani kara pedagoji denir, pedagojik olarak da çok yanlış bir yöntem olduğu belirtilir. Örnek olarak akşam eve dönmesi gereken ama sokakta oynamaya devam etmek isteyen haylaza "Eve gitmeyeceksin, gidemezsin" demektir. Koşa koşa eve gider. Ben bunu çocukken hep küçük kardeşlerime uygulardım. Tecrübeyle sabit çocuklar bir süre sonra duruma uyanıyorlar o nedenle dozu sürekli arttırmanız gerekiyor ki çocuk istediğinizin tersini yapmaktan yarı yolda vazgeçmesin. Yani önce eve gitmeyeceksin diyorsunuz, çocuk gideceğim diyor ama yarı yolda uyanıp geri dönüyor bunun yerine eve gitme isteğini çok arttıracak yöntemlere başvuruyorsunuz mesela; "Annen seni artık evde görmek istemiyor" gibi. Pek sağlıklı bir yöntemmiş gibi görünmüyor değil mi... Yöntemi uygulayan abinin de çocuk olduğunu ve haylaz küçük kardeşini eve getirmek gibi saçma bir görevle görevlendirildiğini düşünürsek, çok da sapıkça değil ama bir yetişkin olarak ters psikoloji yerine başka yöntemler bulmalısınız. Hem dozu arttırıp çocuğun ruhunu zedelememek için hem de çocuktan sürekli saçma şeyler isteyip kafasında saçma bir insan intibaı uyandırmamak için.
Şaman Bayyurt
Bugün 14:11

Ataletten tam olarak nasıl kurtulabilirim ?

Hedef belirleyerek. Bir yaştan sonra başka bir yolu da yok.
Şaman Bayyurt
Bugün 14:10

Akıllı telefonla sürekli arama yapıyorum. Aynı zamanda sürekli bilgisayarımın başındayım. Acaba cep telefonumdan yaptığım bu aramaları bilgisayardan tuşlayarak yapabileceğim gibi masaüstü uygulaması bilen var mı?

Bu telefona bağlı bir durum. Benim eskiden bir Nokia C5 yarı akıllı telefonum vardı ve PC Suite sayesinde hem arama hem de mesaj işlerimi PC'den yapabiliyordum. IPhone bildiğim kadarıyla böyle bir şeyi desteklemiyor ama bu platformda okuduğum üzere Android telefonlar için PC Suite uygulamaları mevcut.
Şaman Bayyurt
Bugün 14:04

Candy Crush oyunu oynarken bölüm kilitlerini açmak için para ödediniz mi? Neden?

Ben oyunu sürekli işe gidip gelirken metroda oynuyordum yani kimsenin oynamadığı saatlerde. Gece oynayanların kilit açmak için yardım alabildiklerini biliyorum ama gecelerimi de hiç o oyuna vermedim. Dolayısıyla para da ödedim, nereden baksanız bir 10 lira kadar ödemişimdir. Pişman da değilim, sunulan bir eğlence hizmetine üç beş kuruş ödemekte bir beis görmüyorum. Sonuçta o oyunları da onlardan para kazanmak isteyen yazılımcılar programlıyor. Bedava çalışmak isteyen yazılımcılar olduğunu sanmıyorum. Ortada verilmiş bir emek var, çoğu insan bunu bedavaya alıyor zaten, birkaçımız da ufak bir şeyler ödeyebilir. Hiçbiriniz para ödememiş ve bununla övünüyor; aklıma bir soru geliyor. Tüm oyunları korsan mı kullanıyorsunuz? Oyunun korsanı kitabın, müziğin, filmin korsanından daha mı etik sizce?
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 13:49

En çok merak ettiğiniz şey nedir?

Dinozorlar dönemi ve Antik Mısır
İlyas Ağlar
Bugün 12:58

Örnek: ab ve ba iki basamaklı sayılardır. ab+ba=66 olduğuna göre a+b=? Cevap: ab+ba=11(a+b) => 66=11(a+b) => a+b=6.... BU örnek soru ve cevapta 11(a+b) neden ve nasıl ortaya çıkmıştır?

A+b yerine toplamları 6 yapan iki deger verirsen tabiki iki basamaklı sayılar olmalılar yani a ve b 0 degeri alamaz, o zaman daha iyi anlarsın.. .
Şifon Yer
Bugün 12:37

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

HIŞIRTI
Rasim Özdenören, hikâyelerinde bireyin bilinçaltı derinliğine inerek ruhsal çözümlemelerde bulunurken, susturulmuş ve bastırılmış duyguların dış dünyanın gerçekliğiyle çakışmamasından kaynaklanan insanlık trajedilerini, olayın sosyolojik, tarihsel, ekonomik temellerini de vererek doyumsuz bir üslûpla anlatır. Kekin ve köklü bir kültür değişiminin yaşandığı ülkede, bu değişimin kuşaklar arası iletişimsizliği nasıl derinleştirdiği, giderek nasıl kopma noktasına gittiği işlenirken insan olgusu sadece dış yapısı ve davranışlarıyla ele alınmaz; onun bilinçaltı boyutu ve zihinsel macerasının topografyası da ortaya çıkarılır. Hışırtı bu karakteristik öğelerin yer aldığı hikâyelerden oluşmaktadır.

Pek ünsüz... Pek değerli.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 12:08

Aşık olunca nasıl bir ruh haliniz oluyor?

Kafamda deli sorular, kolayca sevemiyorum
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın