Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Kübra Aykaç
8 dakika önce

İmkansız herkese göre imkansız mıdır yoksa göreceli midir?

Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür. İmkansız dediğimiz şey ise kesinlikle görecelidir. Benim yapamayıp senin yapabildiğin şey imkansız olmaktan çıkar.
Charles Schwab dediği gibi ''İnsan sınırsız bir coşku duyduğu her şeyin üstesinden gelebilir. ''
Kübra Aykaç
22 dakika önce

Kadınlar bir ilişkiden ne bekler?

Kadınları veyahut erkekleri bu şekilde kategorize etmek de yanlıştır. Bir ilişki içerisinde iki tarafta birbirinden aynı, klasik şeyleri bekler. Düşünme ve dile getiriş şekilde farklıdır yalnızca.
Ceyhun Çakar
31 dakika önce

60 tabanlı sayı sisteminde irrasyonel sayı var mı?

Vardır. İrrasyonel sayılar her tabanda tanımlanabileceği gibi pi veya e gibi sayılar diğer tabanlarda da irrasyoneldir.
Kübra Aykaç
55 dakika önce

İç mimar olmak istiyorum. 10. Sınıfa geçtim. Ve şimdiden kendimi sayısalım pek iyi olmasa da hazırlamaya çalışıyorum. Eğer TM den girersem yetenek sınavında sıkıntı çekmem çünkü çizim konusunda iyi olduğum söyleniyor. Ben yeteneğimi kullanmak istiyorum ve bu meslekte kullanabileceğini düşünüyorum ama çoğu kişinin cevapları beni ürküttü. Sizce ne yapmalıyım?

Çok güzel bir şekilde kafana hedeflerini yerleştirmişsin. Yerinde olsaydım eğitim sistemine çok güvenmez iki seçeneği de değerlendirirdim. Çizim kurslarına da şimdiden gitmeni tavsiye ederim. Sayısal açısından da okulda dersleri iyi takip et, ondan da yardım alabilirsen al. Umarım başarırsın ^^
Hilal Ebrar
Bugün 14:43

Hayatınızı değiştiren bir kitap, öykü, yazar var mı? Varsa paylaşır mısınız?

Jennefer Lynn Armentrout- Melez Sözleşmeleri Serisi ve LUX serisi.
Müthiş bir Fantastik-Bilim Kurgu yazarıdır. Zekice yazılmış "Keşke Dünyalı olmasaydım. " diye hayıflanmanııza sebep olacak şaheserlerdir.
Aysu
Bugün 13:18

İdin egoyu geçmesi ne anlama gelir ve ne gibi problemlere yol açar?

"İd", içimizdeki doyumsuz hayvandır. Kendisini yalnızca ihtiyaçlara göre ayarlayan, eleştiri kabul etmeyen, güdüsel, durdurulamayan yanımızdır. Buna verilebilecek en iyi örnek cinsellik, saldırganlık, açlık, kin vb. Bu yönü ağır basan birey vicdan olgusundan yoksundur.
Yani saldırganlar tecavüzcüler katiller yaratıyo
Kübra Aykaç
Bugün 12:54

Evde, kimseden yardım almadan, kendi başına kitaptan çalışarak YGS matematiği yapilir mi?

Bir sene öncesine kadar aynı soruyu ben de kendime sormuştum. Büyük bir inançla yaparım tabi be kim tutar beni diye de inandırmıştım kendimi. İlk iki hafta basitten gitmeye başladım. Ancak evde olmanın rahatlığı ve kimsenin sana karışamaması beni de haliyle kötü etkilemişti. Evde olmak, sosyalleşememek çoğumuzu strese sokmaya yetebilir.
Biraz çalışayım ardından yemek yerim, dur iki soru çözeyim biraz telefona bakarım gibi kendi içimde diyaloglar da çok yaşadım. Evde olduğum sürece yavaş ilerledim, geride kaldım. Zaten yardıma ihtiyacım olduğunu da o sıra anladım. Benim sana tavsiyem matematiği iyi olan bir arkadaşın ile veyahut bir öğretmen ile çalışman olacaktır. Maddi açıdan yeterli isen dershaneye de başvurmanı da tercih edebilirim. Eminim ki daha faydası dokunacaktır. Allah kolaylık versin :)
Turgay Aksoy
Bugün 11:01

Prim Sepeti

Türkiye' nin en büyük online yemek sipariş sitesi olan Yemek Sepeti şirketi, Delivery Hero' ya 589 milyon dolara satıldı.
1847

Piyasaların sıkıntıda olduğu bir dönemde oldukça başarılı bir satış gerçekleşmiş oldu. Ama bu satışı ilginç kılan, 15 yıl önce 80 bin dolara kurulan şirketin, bu kadar yüksek bir tutar karşılığında satılması değil. CEO Nevzat Aydın' ın bu satışla ilgili olarak çalışanlara verdiği prim. Nevzat Aydın bu satışın ardından 114 çalışanına tam 27 milyon dolar prim dağıttı. Hem de bu ödemeyi çalışanlara hiç bir taahhütü olmadığı halde gerçekleştirdi. Neden böyle yapıyorsunuz şeklindeki soruya '' Ortada bir başarı varsa bunu hep birlikte gerçekleştirdik'' şeklinde yanıt verdi. Aslında kritik cümle bu. Ortada bir başarı ya da kazanç varsa bunun çalışanlardan bağımsız olmadığı. Çalışan maaşlarının sadece bir maliyet kalemi olarak görüldüğü ve sürekli azaltılmaya çalışıldığı günümüz iş dünyası çölünde, Nevzat Aydın' ın yaptığı bir vaha gibi oldu. Çalışanların işin önemli bir parçası olduğunun onlara hissettirilmesi ve olumlu sonuçların maddi manevi paylaşılması, hem işlerini sahiplenmelerini sağlar hem de performanslarını arttırır. Ayrıca, kendilerini o iş yerinde değerli hissetmelerine neden olur. Bu da aidiyet duygusu içerisinde performanslarının artmasını sağlayacaktır. Performans artışı şirket kazançlarına yansıyıp bir nevi kazan kazan durumu ortaya çıkartacaktır.
Kübra Aykaç
Dün 22:39

Mühendis olunca para kazanabilir miyim?

Amacınız yeterince para kazanmaksa eğer elbette kazanırsınız. Ancak bir süre sonra aldığınız ile yetinmeyip daha fazla hırsa kapılırsınız. Ardından da büyük bir hüsrana uğrayabilirsiniz. Aslında çoğu şey düşüncelerinize ve amacınıza bağlıdır. Hep dediğim ve diyeceğim gibi önemli olan paranın çokluğu değil mesleğinizin size ve başkasına sağladığı faydadır. Bu nedenle seçeceğiniz veya seçmiş olduğunuz mesleğin parasına değil sizlere kazandırdıklarına bakın. Ve Seneca'nın dediği gibi '' Para ile satın alınan mutluluk, daha fazla para karşısında yenilir. ''
Aysu
Dün 21:19

Kocaeli üniversitesi mühendislik fakültesi hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Ağbim geçen sene terxih zamanında bir çok hoca ve psikolojik danışmanla görüştü onların söylediğine göre yıldız teknik üniversitesinden sonra mühendislikte en iyi üniversşte hatta yıldızla kapışıyormuş ve ağbim de şimdi kocaeli üniversitesi makine mühendisliğinde istanbul ankara gibi büyük şehirlerde okumak istemezsen iyi bir tercih
Aysu
Dün 21:08

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

Hayatta mutluluk veren şeyler çok küçük parçalardır. Bir iyilik, bir gülümseme, tatlı bir bakış, iyi bir dilek… Aslında mutlu olanlar, bu küçük şeylerin huzuruna varmış olanlardır. G. B. Shaw
Bunun yanında kendini olduğun gibi kabullenmektir farkında mısınız bilmem ama kendini gerçekten seven insan sayısı çok az. Hep kendimizde hatalar arıyoruz aynaya bakıp da kendimizi beğenmiyoruz. Kendimizi gerçekten sevmeye başlayınca mutlu oluruz. Elalaem ne der diyip asıl yapmak asıl söylemek istediklerimizden vazgeçmemeliyiz. İnsanalrın özgürlüğümüze balta vurmasına izin vermemeliyiz. Ve unutmadan mutluluğun en kolay yolu başkalrını mutlu etmektir :)
Erkan YILMAZ
Dün 21:02

Hukuk okuyan birinin ileride iş bulma sorunu olur mu?

İnsan kendini geliştirdikten sonra işsiz kalmaz önemli olan kendine ne kattığın yoksa artık herkesin elinde diploma var mezun olmakla bşr yere gelinmez kendini geliştirerek bir yere gelinir devir rekabet devri
Kübra Aykaç
Dün 20:51

Gelmiş geçmiş en sürükleyici kitaplar nelerdir?

*Lisa Gardner/ Saklanbaç ve yine aynı yazardan Kusursuz Tuzak.
* Anthony Burgess/ Otomatik Portakal.
*Harlan Coben/Orman
Kübra Aykaç
Dün 19:15

Kendinize söz verip de yapamadıklarınızdan en çok üzüldüğün hangisi oldu?

Seneye kesin hukuk kazanacağım demiştim. Malum ösym engel oldu ^^
Kübra Aykaç
Dün 18:43

Türbanın serbest olup dövme ve piercingin yasaklanmasını doğru buluyor musunuz?

Genel olarak bu tür kişisel meselelerin yasaklanmasına karşıyım. İsteyen başörtüsünü takıp üstüne bir de piercing ile dolaşsın.
Bize ne güzel kardeşim demeli her insan.
Ömer Ekmen
Sal - 16:11

Makine Mühendisliği ile aynı zamanda Açık Öğretim'de hangi bölümü okumak mantıklı olur?

Yerinizde olsam, açık öğretim yerine ona ayırabileceğim zamanı da yabancı dil öğrenmeye ayırırdım. İngilizceyi çok iyi hale getirip, yanına ikinci bir yabancı dil öğrenmek çok daha hayrınıza olacaktır.
Erkan YILMAZ
Sal - 13:45

Kadın erkek eşitliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Erkek ve kadın insan olarak eşittir. Onun dışında görevler sorumluluklar vs. gibi hiç bir konuda eşit değildir, çünkü herkesin kendine has ödevleri ve görevleri vardır .
Erkan YILMAZ
Sal - 09:42

Üniversitede kimya mühendisliği bölümü okumanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? İş olanakları nasıldır, tavsiye eder misiniz?

Kimya mühendisleri taaa tarık akanın filmlerinde iş bulamıyordu 40yıl önce yani var gerisini sen duşun 😉
Kübra Aykaç
Sal - 00:03

Sizce ODTÜ'den uluslararası ilişkiler mezunu olan biri için iş bulmak ne kadar kolay olur, yoksa TM alanından PDR'ye geçmek iş garantisi için daha kesin bir çözüm mü?

Hayatınızdaki asıl önemli şeyin kendi mutluluğunuz olduğunu unutmayınız öncelikle. Hangisiyle meşgul olursam daha mutlu ve daha verimli olurum diye düşünülmeli. İş her şekilde bulunur önemli olan yaparken ondan zevk alabilmeniz.
Kübra Aykaç
Pzt - 23:35

Lider olmak için neler yapmak gerekir?

''Başkalarını yönetmek isteyen insan, her şeyden önce kendisinin ustası olmalıdır. '' demiş Robert Burton.
Ve yine Platon'un dediği gibi ''Kendini yönet, dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin. ''
Coşkun
Pzt - 23:32

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Sana burdan bir sürü şey söylerim fakat özetini söyleyeyim bilgisayar mühendisliği akıl işi değildir, sonu gelmez. Fakat ilgin varsa git derim.
Rıdvan Bayhan
Pzt - 23:00

Duyarsızlık ve zeka arasındaki bağıntı nedir?

Duyarsızlığın ya da vicdan yoksunluğunun zeka ile doğrudan bir ilişkisi olduğu konusunda emin değilim. Belki çok zeki insanlar daha vicdanlı olmayabilir. Tam tersi de söz konusu. Bunun haricinde duyarsızlığın ya da aşırı duyarlılığın rasyonel düşünceye ket vurduğu söylenebilir. Bu deneysel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Okuduğum bir kitapta bu durumu örneklendirmek için şu deneysel hikayeye değinilmişti:

Gece sokakta yürüyen bir kadın düşünün. Bu kadını bir adam bıçaklıyor. Mahalle sakini camlarından olanları görüyor ve bir tanesi bile ne yardım ediyor ne de polisi arıyorlar. Sonra adam geliyor kadını bir kez daha bıçaklıyor. Yine müdahale olmuyor. Geri dönen adam birkez daha bıçakladıktan sonra kadın orada ölüyor. Daha sonra mahalle sakini ile görüşen polis neden müdahale etmediklerini hiç değilse polisi neden aramadıklarını soruyor. Mahallelinin cevabı manidar oluyor: "Birileri müdehale eder ya da polisi arar diye düşündüm"

Buradan çıkan sonuç, insanların vicdan ya da duyarlılık konusunda sorumluluk topunu başkalarına atmaya meğilli olduklarıdır. Burada insanlar vicdani duyarlılıklarını bastırmış, "ne de olsa diğerleri müdehale eder" diyerek akla da uygun hale getirmeye çalışmışlardır. Ama bu tamamen akıl dışı bir düşüncedir. Neticede diğer insanları ne kontrol etme şansımız var ne de düşüncelerini bilebilme gücümüz...

Sonuç; vicdan akla uygun kullanılmadığında felaketlere yol açabilir. Yani vicdan ya da duyarlılık ile akıl arasında bir ilişki söz konusudur, zeka arasında bir ilişki olup olmadığı konusunda yorumsuzum. . .
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın