Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Semih Cengiz
37 dakika önce

Muhalefetin herhangi bir teklifini kabul etmek iktidara zarar verir mi?

Hayır iktidara zarar vermez tam tersi iktidarı güçlendirir. Çünkü bu davranış ülkenin geleceği için bütün kesimlerin fikirlerine değer verildiğinin göstergesidir. Sadece partiler olarak değil halkın farklı kesimlerinin fikirleri olarak da bakılmalıdır.
Ancak ülkemizde zıt fikirler veya farklı fikirler beyin fırtınası etkisi değil mahalle kavgası etkisi yapmaktadır.(Bakınız: TBMM Fights ) Farklı fikirler bizi mükemmelliğe götürür düşüncesi henüz oluşmamıştır. Sadece iktidar için değil tüm partiler için bu böyledir.
Ayrıca tam tersi bir şekilde düşünürsek muhalefette iktidarın tüm tekliflerine karşı çıkmamalıdır.
Semih Cengiz
58 dakika önce

Önceden deli gibi kitap okurdum.şimdi ise okumak istiyorum fakat çok çabuk sıkılıp bırakıyorum.eski halime nasıl dönebilirim ?

Hep aynı tarz kitaplar okuyorsan sıkılmış olabilirsin.Mesela sürekli polisiye roman okuyorsan bir yerden sonra sıkılabilirsin. Eğer öyleyse farklı yazarların farklı türlerini denemelisin.
Roman okuyorsan ve başladığın kitaplar 400-500 sayfadan az değilse insan bazen ohooo daha çok var ben bunu nasıl bitireceğim diyebiliyor. Özellikle de kitabı bir solukta okumayı seven bir kişiysen ve 1-2 günde bitmediyse insan sıkılıp bırakabiliyor.Benim tavsiyem roman yerine hikaye veya başka bir türde ince kitaplardan o güzel tadı almandır.Kitap okuma hevesini kesinlikle geri getirir.
Kısaca önemli olan tür, yazar, kitap seçimidir.
Balık
Bugün 05:34

Önceden Tespit Edilmiş Dikkat Edelim

Yine bişeyler olacağı söyleniyor ortalık karışmadan alttaki uyarıyı dikkate alalım bence.

14089
Şaman Bayyurt
Bugün 03:30

Evde beslemeye en uygun köpek cinsi hangisidir?

Kuyruğunu salladığında sehpanın üzerindekileri deviremeyecek boyda, az tüy döken tüm köpekler uygundur. Sehpa önemli ya köpeği sehpaya göre edineceksiniz ya da sehpayı köpeğe göre :)

Gerisi aynı, sonuçta her köpek her gün mama, su, sevgi, sokağa çıkma ihtiyacındadır. Bunları artı, köpeğin yapacağı pisliği, dökeceği tüyü göze almalısınız. Siz nasılsanız köpeğiniz de öyle olur, çok bağırıp çağırmıyorsanız köpeğiniz de otomatik olarak havlamamaya programlanır. Bir de köpekler yavruyken ayakkabı kemirmeyi severler, buldukları tüm ayakkabıları kemirirler. Birkaç ay ayakkabılarınızı saklamanız gerekir, hayvan ayakkabının işlevinin başka bir şey olduğunu öğrenene kadar. Otur ve yat, dur, yavaş, yanımda yürü, bekle gibi komutları da mutlaka öğrenebilecek bir köpek olması iyi olur. Çok kafasız olanlardan alırsanız başınıza kötü bela olabilir. King Charles'lar ya da Bobtail'ler en aptal köpekler, ikisi de çok şirin ve fecii salak, onlardan uzak durun yeter :)

Ev için av köpekleri iyidir, çoban köpekleri iyi değildir. Çoban köpekleri fazla enerjilidir. Av köpekleri de biraz daha aptal olur ama onların da duygusal zekası gelişmiştir :) Bence ev için av köpeği olmalı, kuyruk sehpa ilişkisi gözetilmeli, yumuşak tüylü olsa da çok tüy dökmemeli, 5-6 komut öğrenecek kadar da zeki olmalı. Gerisi zevk meselesi.
Meraklı Kullanıcı
Bugün 02:43

Butterfly Abs Nasıl Kullanılır

Butterfly Abs Nasıl Kullanılır
Butterfly Abs nasıl kullanılır sorundan önce Butterfly Abs nedir ile başlayalım. Butterfly Abs pille çalışan bir kas uyarıcıdır. İçerisinde bulunan iki adet kalem pille çalışır. Altı farklı çalıştırma modu vardır. Temel mantığı kaslarınızın gerilip gevşemesini sağlayan elektriksel sinyaller göndererek kaslarınızı uyarmasıdır. Böylece otururken, tv izlerken veya ofisinizde çalışırken bile kol, karın ve bacak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca düşük modlarda çalıştırarak sırtınıza masaj da yaptırabilirsiniz.

Butterfly Abs kelebek şeklindeki tasarımı ile bir el büyüklüğündedir. Kelebek kanatları gibi iki kanadı bulunmaktadır ve ped denilen bu kanatlar elektrik sinyallerinin üretildiği bir cihaza bağlanır. Bu cihazı çalıştırdığınızda üretilen elektrik sinyalleri pedlerin üzerindeki kanallar sayesinde dağıtılır. Pedlerin yüzeyi yapışkan özelliktedir. Karın, kol ve bacak gibi çalıştırılmasını istediğiniz bölgeye bu pedleri yapıştırarak kullanılır.

Butterfly Abs bay ve bayanların kullanabileceği bir üründür. Kıyafetinizin altında kolayca çalışır. Sizi ve başka hiç kimseyi rahatsız etmez, ses çıkarmaz, koku yapmaz. Kadınlar kalça ve basenlerin sıkılaştırılmasında erkekler de kol, bacak karın ve göğüs kaslarının geliştirilmesinde kullanabilir.

Butterfly Abs kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları da buradan paylaşmak istiyorum. Öncelikle pedler oldukça hassastır. Elektronik cihaza takarken yırtılabilir. Bu nedenle cihazla pedi birbirine takarken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca pedler yapışkan olduğu için birbirlerine yapıştıklarında da tekrar kullanılamaz hale gelebilir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece uzun süre boyunca kullanılabilir.

Butterfly Abs nasıl kullanılır, butterfly abs işe yarıyor mu, butterfly abs yorumları, butterfly abs kullananlar, butterfly abs hakkındaki tüm bilgileri merak eden kullanıcılar için aşağıdaki kaynakları önerebilirim:

Doğrudan bağlantı (videolu) : meraklikullanici.com/ise-yariyor-mu/spor... Blogger: meraklikullanici.blogspot.com.tr/
Facebook: facebook.com/meraklikullanici
Twitter: twitter.com/MerakliKul
Web Site: meraklikullanici.com
4294
Ayhan Şimşek
Bugün 02:09

YouTube den para kazanmak?

Gezi Protestolarının olaylandığı ay olan Mayıs ayında Youtube Türkiyeyi de para kazanılabilecek ticari mecrasına almış bulunmaktadır.
Keza Youtube'dan para kazanmak sanıldığı gibi de kolay bir durum değildir.
Öncelikle kanalınızı açmanız, up-uzun yönergeleri dikkatlice okumanız ve kanalınızı şekillendirmeniz gerekmektedir.
Sonrasında para kazanma talebi göndermeden önce daha önce yayınlanmamış, özgün ve bir amaca hizmet eden nitelikli videolarınızı kanalınıza yüklemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında bol bol kanalınıza abona almanız (en az 100 kişi) gerekmektedir.
Kanalınızın popülaritesinde artış olupta bir vizyon sahibi olduğunuz anda reklam gelirlerine başvurmanızı tavsiye ederim.
Aksi her halde olumsuz yanıt alacaksınız.
Ayrıca yeni bir hesap açmanızda fayda olduğu gibi önceki ve yeni hesabınızda da daha önceden lisans kurallarını ihlal etmemiş olmanız şartı aranmaktadır.
--
Ayrıca kaba hesapla 1000 tıklama 20 dolara denk gelmektedir.
Kanalıma beklerim :)
Şaman Bayyurt
Bugün 01:16

Bir 3. dünya ülkesi olan ülkemizin cumhurbaşkanlığı binasının gerçek bir dünya liderine ev sahipliği yapan Beyaz Saray'dan 5 kat daha büyük olmasının sebebi nedir?

Ben anal fallus evresinde kalmışlığa yoruyorum, Freud baba der ki fetişizmden anneyi babayla paylaşamama, babanın otoritesini kabullenememe. Bunun üstüne annenin çocuğun üstüne çok düşmesi, çok sevgi göstermesi. Bunun doğal bir sonucu olarak çocuğun babanın erkeksi enerjisinden hem bi haber hem de anasının koruması altında büyümesi. "5 yaşındaki ruh haliyle" annesinin aşkı olarak kalması sorumludur. 5 yaşındaki çocuğun benim kumdan kalem en büyük olsun hırsı bence. Yalnız hem kale çok büyük hem de kullanılan kum çok pahalı... Bunun çağdaş psikolojide tek bir ismi var "fetişizm".

Yanlış anlaşılmasın fetişizm ne eleştiri ne de hakarettir. Sadece durumun psikoloji dilindeki tanımı. Fetiş nedir? ... Fetiş eksik alınmış erkeklik duygularını çok kişiselleştirilen eşyalar sayesinde hissetmektir. Fetiş her insan için değişebilir boyutlardadır. Kimini saç tahrik eder, kimini ayak, kimini bir cep telefonu tatmin ederken kimini anca çok pahalı spor bir araba. Bir de bir sonraki fetiş objesi bir öncekinden daha kıyak olmalıdır. İnsan elinde bir fabrika varsa başka fetişlere yönelir ki o fabrika bile fetiş olmuş olabilir, bir şehir yönetiyorsa bir AVM ya da şatafatlı köprü de fetiş olabilir. Erkek enerjisini 5 yaşından itibaren reddetmiştir ve o eksiklerini tamamlamaya uğraşıyordur. Kadınlar bilmeyecektir belki ama libido her adama lazım. Libido bitti adam gitti olur... Bir ülke yönetiyorsa insan mesela kimsenin götünün değmediği yepyeni bir uçak, Topkapı sarayının 285 odası ve 43 salonu varken 1000 odalı bira saray da fetiş olacaktır. Hani elinde ABD ya da Çin bütçesi olsa nah buraya çiziyorum _________________________________________________________ Dünyanın en yüksek gökdeleni, dünyanın en uzun köprüsü gibi işlere girer. Gerçi kanal istanbul da bir fallus için kısa sayılmaz :)

Yahu anlata anlata canım çekti ben de bir ülkeyi mutlakiyetle yönetmek istiyorum. Dev bir makina ve kumanda bende :) Nı ha hah ha ha...

Mutlakiyetle yönetilen ülke yöneticisi fetişizminin kurbanlarıyız. :) Beton kaplanan Taksim meydanı bir de taş döşense tam Rus meydanı olacak... Brejnev'i siz hatırlamazsınız tabi...
Cahit Ceylan
Dün 22:34

Üşengeç öğrenci zeki midir?

Tartışılır. 'Zeki ama çalışmıyor' da olabilir =)
Erdal Göç
Dün 21:57

Çekingenlik nasıl yenilir?

Yakınlarda TV'de bir belgesel seyrettim: tek başına yaşayan uysal yeşil çekirgenin nasıl sosyal ve birlikte hareket ederek ekinleri mahveden boz çekirgelere dönüştüğü anlatılıyordu. Şöyle: besinin belli dar alanlarda ortaya çıktığı kurak yerlerde çekirgeler yemek bulmaya çalışırken birbirine daha çok dokunup sürtünüyorlar. Bu da beyinlerindeki serotonin salgısını arttırıyor. Bu hormon vücutlarını direkt etkiliyor. Bir kaç kuşak sonra renkleri bozarıyor; 'hadi gidip şu tarlayı talan edelim' diyen tiplere dönüşüyorlar. Deneyde yeşil çekirge tellerin arkasındaki sürüden uzaklaşırken, boz çekirge tellere doğru gidiyor. Cambridge Uni. çalışanı bir bilimci, çekirgenin arka bacaklarını okşayarak bu metamorfozu gerçekleştirebildiklerini söylüyor. Diyeceğim o ki çekingenlik işte böyle yenilir.
Eslemce
Dün 21:47

Yepyeni sıfırdan düzgün bir devlet kurmak mümkün mü?

Eskisinden neden umudu kestigine bagli :))
Semih Cengiz
Dün 21:28

örgüt ya da ülke kurmak ?

Bu bir soru mu ki soru işareti koydun? Bu kelimeleri bir soruya dönüştürürsen veya bir kalıba sokabilirsen belki uygun cevaplar alabilirsin ama bu haliyle bir şey bekleme.. .
Şaman Bayyurt
Dün 20:33

Neden "Irak-Şam İslam Devleti"? Neden Bu Tabir?

Kendilerine verdikleri isim o: ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham, bu orijinali, Türkçe meali de Irak ve Şam İslam Devleti. Kısaca IŞİD.
Şaman Bayyurt
Dün 18:21

Twitter'ın artısı eksisi nelerdir ? Sizce twitter açmak gerekli mi yoksa vakit kaybı mı ?

Tamamen ne yapmak istediğinizle alakalı. "Eğer bugün simit yedim, bir lokma da martılara attım. " gibi paylaşımlarda bulunmayı istiyorsanız tam aradığınız platform olabilir. Ya da sadece haberleri okumak, gündemi takip etmek istiyorsanız mükemmel bir platform. Halkın duyarlılığını beraber yaşamak istiyorsanız da mükemmel. Takip ettiğiniz kişi ve kuruluşlara dikkat etmelisiniz. Bir anda korkunç bir karmaşanın ortasında kalabilirsiniz. Hayatımda politika, ekonomi, gündem olmasın bilim ve ilim konusunda bilgi edineyim, aşkın boku püsürü konusunda eksiğim kalmasın gibi bir düşünceniz varsa Twitter oldukça gereksiz olur, burası da onlar için mükemmel olur. Yediğim yemeğin resmini (resimdir fotoğraf da doğru olsa da, İngilizce'de çok havalı bir şekilde pic diyorsunuz, o da picture kelimesinin kısaltmasıdır) paylaşayım, üroloji muayenemi herkese göstereyim falan gibi bir paylaşımcıysanız tabii façabook hepsinden iyi olacaktır. Bir de İnstagram ve snapchat var onları daha da gereksizlikler (nereden buluyorlarsa artık) paylaşanlar anlatsın.
Birkan Aydin
Dün 17:55

Bugüne kadar bir türlü yapmayı beceremediğiniz şey nedir? Neden?

Çok uzun zamandır, odamı toparlamak diyebilirim. Tam toparlayacak gibi oluyorum. Sonra sabah yaparım, akşam yaparım. 3 ay oldu. Oda da benimle birlikte kaç canlı yaşıyor. İnanın bilmiyorum.
Birkan Aydin
Dün 17:52

projelerim için yatırımcı nasıl bulurum?

Bence proje yeterince iyiyse, yatırımcı / yatırımcılar seni mutlaka bulur... :)
Efe Çakınberk
Dün 17:11

Dünyada %25 düşen akaryakıt fiyatlarının yurdumuzda sadece %6 düşmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Petrol 25% civari dustu, akaryakit sirketlerinin, akaryakit nakliyesi yapan kurumlarin ve akaryakit bayilerinin karlari 20% civarindan azaltildi. Bununla birlikte doviz 15% civarinda artti. Tabi her indirim de vergide de bir iki kurusluk artislar yapildi.

Sorunun cevabina donersek yurdumuzda akaryakit fiyatinin daha az dusmesinin nedeni dovizdeki, ozellikle dolar'daki artis ve vergilerdeki gizli artislardir.
Şaman Bayyurt
Dün 16:02

Afrika'daki güçsüz ülkeleri ele geçirip yeni bir devlet kurmak?

Öncelikle "neden?" sorusu geliyor akla...
Mümkündür, yeni bir devlet kurmanız neredeyse imkansız ama Hitler de Avusturya'dan yola çıkıp Almanya'da kendini seçtirip, herkese tanıdık gelecek ama yeni Almanya'yı kurgulamıştır. Sonunda yatacak yeri olmamıştır ama birkaç sene diktatör olmak her şeye bedel olabilir.

Barış içinde yaşayan bir devletin ön şartları bir ülke, bir halk ve o halkın o devleti kurma ateşidir. Bırakın dünyanın %3'ünü işgal eden Osmanlı'yı %22'sini ele geçirmiş olan Britanya İmparatorluğu bile yıkıldı. Bence Afrikalıların ihtiyaç duyduğu bir şeyi üreten bir fabrika kurun ve onları ekonomik olarak işgal edin, hem daha kolay olur hem de getirisi fazla olur.
Hakan Kılavuz
Dün 15:07

İdeal kadın nasıl olmalıdır?

KADIN OLMALIDIR... DOĞAL... .
Şaman Bayyurt
Dün 14:31

Gerçekten yok olan bir şeyi gösterebilir misiniz ki, 'yok''u ispat edebilesiniz?

Yok olan bir şey ispata ihtiyaç duymaz çünkü yoktur. Sadece var olan şeyler deney ve gözlemlerle ispat edilebilir ki yok yok olduğu için kendisiyle ne deney ne de gözlem yapılabilir. Ateistlereyse lafınız; ateistler tanrının yok olduğuna da inanmazlar. Yok olan bir şeyin yokluğuna inanmak kadar saçma bir şey olabilir mi zaten. İnançlılar tanrının varlığına inanırken ateistler yok olduğunu düşündükleri şey için bir antitez geliştirmeye bile çalışmaz sadece var olduğuna inanmazlar. Ateizm inanç değil inançsızlıktır. Dikkat edin var olduğuna inanmamak bir inanç değildir inanmanın zıddı yani inançsızlıktır. Size de hayırlı cumalar.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın