Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Abdullah Gürel
20 dakika önce

Fen lisesini mi anadolu lisesini mi tercih etmeliyim? Neden?

Başarılı bir hayatı liseden tercih edeceksen fen lisesi derim.. .
Abdullah Gürel
21 dakika önce

Sizce görseli güzel bir tasarım mı önemli, yoksa Google'da üst sıralarda çıkan basit bir tasarım mı?

İnternet dünyasında söz söyleyen bir takım şirketler internet siteleri vardır google da bunlardan biridir şimdi google da bir site en yükseğe çıkıyorsa o iyi ve güvenilir bir site anlamına gelir tabi bu reklamlarla gelen siteler değil kendi çabasıyla gelen siteler görsel pek önemli olmuyor tabi ama sen görseli de düşün yani
Beşire Mansız
Bugün 18:55

Okuduğunuz romanlar içinde en etkileyici açılış cümlesine sahip olan kitabın adı ve "o açılış cümlesi" neydi?

Sokak kedisi Bob - james Bowen

"Bir yerlerde meşhur bir alıntı okumuştum. Yaşadığımız her gü­nün bize sunulan ikinci bir şans olduğunu söylüyordu. Bunu değerlendirmek elimizdeydi aslında, ancak çoğunlukla yapmı­yorduk. "
Beşire Mansız
Bugün 18:51

Aranızda öykü, hikaye, roman ve benzeri kurgu yazan kimler var? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Şiirler ve hikayeler yazıyorum. Tavsiye olarak çok kitap okumak yaratıcılığınızı geliştirebilir.
Orhan Tutum
Bugün 18:31

Unity gibi bir program üzerinden oyun yapmak istiyorum. Yardımcı yazılım ve programlar nelerdir?

Unity'i açtıktan sonra Help / Welcome Screen / Video Tutorials'ı öneririm.

Edit: Pardon soruyu yanlış anlamışım.
Biraz daha açar mısın. :) Normalde unity kendi başına yeterli olması lazım.
Turgay Aksoy
Bugün 12:22

Kitap Önerisi: Optimum Denge Modeli

NLP eğitmeni ve Erickson Enstitüsü' nun kurucusu olan Tamer Dövücü tarafından geliştirilen Optimum Denge Modeli, felsefe, kişisel gelişim ve psikoterapiyi birleştirmeyi amaçlıyor.
iş dünyası

Optimum Denge Modeli, iş hayatındaki ya da gündelik hayattaki problemlerin kaynağının aynı olduğunu ve bir tanesini anlamaya başlayınca diğerlerinin de çözüleceğini söylüyor. Optimum Denge Modelinin amacı, insanın kendisini, insanı ve hayatı anlamasını sağlamak. İnsanın, büyük resmi görüp, anlayarak, sorunları doğru şekilde yerine oturtup, çözüm aşamasına geçmesi hedefleniyor. Bu kitap, iş hayatıyla ilgili olarak da doğru personel seçiminden, çatışmaların kaynağına, farklı bölümlerde çalışan insanların, problemler ve çözümleriyle ilgili neden farklı bakış açılarına sahip olduklarına, yöneticilerin olaylara neden patronlar gibi bakamadıklarına kadar pek çok konuda farkındalık sağlıyor. Altın kitaplar tarafından basılan kitap 656 sayfa.
Hakan Köse
Bugün 12:03

Facebook ve Twitter hesaplarımı inploid hesabıma bağlayamıyorum. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Kayıtları inceledim ancak sorun yüksek ihtimalle sizin Facebook hesabınız ile ilgili. Twitter hesabınız ile ilgili bir sorun kayıt edilmemiş sistemde.

Ayarlar sayfasına giderek (inploid.com/settings) Facebook ve Twitter için hesaplarınız "bağlı durumda" görünüyor ise öncelikle "Hesap Bağlantısını Kaldır" butonuna basarak bağlantıyı kaldırın. Ardından sayfayı güncelleyerek yeniden hesabınızı butonlara basarak bağlayın.

Eğer sorun devam ediyor ise bu yanıtıma alt yorum yaparak bildirirseniz sevinirim. Olmazsa veritabanından tümüyle sosyal hesap bağlantınızı temizleriz ve yeniden eklersiniz.

NOT: Eğer inploid'de bir başka hesabınız var ise ve o hesabınız Facebook ve Twitter hesaplarınıza bağlı ise böyle bir sorun ortaya çıkıyor olabilir bir ihtimal. Bir Facebook veya bir Twitter hesabı inploid'de sadece 1 hesaba bağlanabilir.
Yiğit Bekir Kaya
Bugün 11:18

Yazılımcılar bilgilerini üniversitede mi öğrenir, yoksa farklı yerlerde elde ettikleri tecrübelerle mi?

Bu sorunun cevabı yaptığın yazılımın niteliğine göre ve de üniversiteden kastının Türkiye'deki üniversiteler veya yurtdışındaki üniversiteler olmasına göre tamamen değişir.

Merak kesinlikle gerekli fakat eğer bir çalışma akademik seviyede bilgi birikimi gerektiriyorsa lisans eğitimi yeterli bile olmayabiliyor. Örnek olarak benim çalıştığım Data Science konusu kesinlikle bir çeşit üniversite yada benzeri eğitimler (Coursera, edX, Udemy gibi MOOC ile) alınarak çalışılabilecek bir konu.

Buna karşın, iOS/Android, front-end (JavaScript, HTML5, CSS3, jQuery vb.) gibi konular diğer tüm tasarım ağırlıklı çalışmalarda olduğu gibi ayrılan zamanla daha ilintili bir yetenek eğrisi gösteriyor.

Sonuç olarak, üniversite kişilere zaman ile geliştirilebilecek özellikler konusunda çok fazla yardımcı olmaz. Fakat oldukça kafa yorulması gereken daha yüksek seviyeli düşünme sistematiği gerektiren işlerde bir yol gösterici görevi görür. Örnek olarak size nasıl Python yada C++ ile kod yazıldığını pek göstermez ama Dijkstra algoritması ile nasıl en kısa yol bulunabileceğinden bahseder.
Ergül AVŞAR
Bugün 10:47

Babalar neden kızlarını aşırı yoğun bir duyguyla korumak istiyor? Her şeyi kısıtlamak bir çözüm müdür?

Aslında biraz empati ile bu problem çözülebilir. Erkeklerde güçlü olma aileye güvende tutma duygusu vardı. Bu duygunun yanında diğer erkeklerde olabilecek potansiyelleri de bilmektedir. Bu yüzden eşi ve çocuklarına özellikle kız çocuklarına karşı onları daima koruma çabasındadırlar. Bu duygunu bu günlerde daha yoğun bir şekilde yaşanmasının ise insanların daha çabuk arkadaş bulması sosyal medyanın yanlış kullanılması ve televizyonlarda bu türden haberlerin sanki iyi bir durummuş gibi en ince ayrıntılarına kadar irdelenmesi kişileri özellikle de kız çocuğu olan babaları tedirgin etmekte ve kendisini daha rahat hissetmekten ziya de çocuğuma bir şey olmasın duygusuyla kısıtlamalar getirmektedir. O yüzden bir babanın gözüyle olayları gözlemlerseniz haklılık payını görebilirsiniz. Tıpkı sizin gözünüzle baktığımızda haklı olduğunuz gibi. . .
Fırat Onur Altay
Bugün 09:13

Salak Kadın Numarası (Adamcık Virüsü)

Kadın ruhu doğuştan özgürdür. Bunu ister kabul et ister etme ama gerçek değişmez....
Gerçeklerin değiştirilemediği yerlerde korku ve şiddet üremeye başlar, ve bu erkek bedeni tarafından çok kolay yakalanan bir hastalığa dönüşür. Ben buna gizli adamcık virüsü diyorum...
Çünkü gizli adamcık virüsü kendini belli etmeden esir alır adamı. Duygularını kontrol etme zekası olmayan adamların en kolay hedefidir bu virüs.
Öfke, ego, ve kıskançlık duyguları hassas olan adamların yapacak bir şeyi yoktur artık.
Güç boşaltılmış beyne ve arsız ruha sızan virüs koskocaman bir zombi yaratır.
-Sadece yemek yiyebilen
-Sadece işine odaklı
-Arada onu dürten libidoyla sevişme yetisi olan
-vsvsvs
Tek büyük özellik ise yalana hakimiyet ve bunu her şekilde kurtuluş olarak kullanabilmektir.
Aslında bu en büyük kozdur hayatta. Yalana hakimiyet güçlü kılar. Özgürlüğe hakimiyetse Kadını doğuştan yakalar.
Ama şu unutulmasın sakın. Özgürlük çoğu kadının bile bile girdiği büyük bir savaştır. Evli ya da bekar fark etmez. Bütün kadınlar doğuştan özgürdür...
Ruhu özgürlükle sarılmış bir kadına adamcık virüsleri pek işlemez...
Çünkü kadının asıl silahı hep cebindedir. Doğuştan değil, adamcıklar yüzünden kazanılan ve geliştirilen bir silah.
Salak numarasına yatmak.
Bu silahını çıkarmak zorunda kalmış bir kadından kork.
Adamcık virüslü erkek...


Fırat Onur Altay
Yücel Murat
Bugün 06:40

Çevre Mühendisliği okuyorum, boş zamanlarımda gönüllü olarak mesleğimi öğrenebileceğim -staj yapabileceğim- bir şirket öneriniz var mı ?

Linkedin'e kaydolmanı ve profilini eksiksiz doldurmanı öneririm. Mutlaka sana göre bir deneyim fırsatı çıkacaktır.
Çiğdem Çelik
Per - 17:32

Bilgisayarda eğitici belgesel hazırlayabilmem için bir programa ihtiyacım var. Bildiginiz ya da daha önce kullandığınız programlar hangileridir?

Eğitici derken neyi kastediyorsunuz ? Şema , altyazı , ses , vb. Neler katacaksınız? Ben bi ara video olarak değil de slayt olarak proshow gold kullanmıştım. Hazırladığınız slayta ses gömüp video formatında sunabiliyorsunuz . Elinizdeki görselleri iyi değerlendirebileceğiniz bir program .
Ergül AVŞAR
Per - 14:42

Alkol kullanmadan insan içine çıkamıyorum. Bunu aşmak zorunda mıyım?

Eğer bu durum seni rahatsız etmiyorsa aşmak zorunda değilsin. Şunu da söylemem gerekir normal bir insanın normal bir şekilde insanlarla iletişim kurması gerekirken kendisini adapte etmek yada güvence altına almak istemesi bir problemdir. Anladığım kadarıyla bu bir kendine güven problemi olabilir. Tıpkı yarışı kazanamayacağını düşünen birinin doping alması gibi. . .
Abdullah Gürel
Per - 13:36

Şu an Türkiye'de en popüler olan İnternet/Web fırmaları hangileridir?

Magnet bilişim hizmetleri
webrazzi
yemeksepeti
trendyol
markofoni
doğan internet servisleri
Levent Aşkan
Per - 11:40

WhoNear'ın Foursquare'den farkı nedir?

Bu iki uygulama dışında bugünlerde çıkan Socialeyes adlı uygulamayı da kullanmanızı öneririm. Socialeyes paylaştığınız moda göre, arkadaşlarınızla buluşmanızı sağlayan bir sosyal network uygulaması. Örnek olarak kahve içmek istediğinizde, arkadaşlarınıza bildiri gidiyor ve uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşınızla buluşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki linkler üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz.

iOS:itunes.apple.com/us/app/socialeyes-shar...
Android:play.google.com/store/apps/details? İd=c. . .
Ergül AVŞAR
Per - 10:25

Uyku neden gereklidir, uykuda geçen zamana yazık değil mi?

Uyku insan vücudunun dinlenmesi metabolizmanın kendisini toplaması için gereklidir. İnsan vücudu uykuda iken tamamen durmasa da durma noktasına yaklaşarak vücudun kendini toparlamasına bir sonraki uyanıklılık halinde daha verimli çalışabilmeyi sağlamaktadır. Yapılan deneylerde insanların 1 haftaya kadar uykusuz kalabildiği fakat 1 haftadan sonra dikkat dağınıklığı sonucu meydana gelen kazalara sebep oldukları gözlemlenmiş gözleri açık olduğu halde uyku haline geçtikleri gözlemlenmiştir.
Rukiye Koksal
Per - 09:01

Hindistan'a lokum satma işi fikir olarak tutar mı?

Güzel bir fikir oluşmuş bundan sonra yapmanız gereken pazar araştırması. Örneğin Hindistan'da benzer ürün var mı? , Insanlar ne tür şekerlemeler tüketiyor? Ya da araştırırsınız Hindistan'da yiyecek fuarları mutlaka vardır oraya katılırsınız ( sanırım bunun için bir firmanız bir markanız olması gerek). Bir de gidip yerinde araştırma yaparsınız?
Kısacası herşey bir fikirle başlar önemli olan fikirinizi sağlama alın araştırın olmadı mı? Bıkmayın yeni fikirler üretin. 😉
Rukiye Koksal
Per - 08:49

Agatha Christie dışında tavsiye edebileceğiniz polisiye, seri cinayet romanları hangileridir?

Benim severek okuduğum John Verdon; Aklından bir sayı tut.
Birde Charlotte Link; Aldatma. İkisini de severek okumuştum.
Ayhan Şimşek
Per - 07:14

Dondurmacı ismi önerileriniz nelerdir?

Biraz imece kültürünü hatırlatmak, biraz da eğlence bu kültürün doğası gereği olduğundan;
Ve
Yalandıkça mutluluğa sevk etmesi açısından da bir isim düşün, düşün: İMMECE olabilir.
Fazlı Özdemir
Per - 05:13

İlişkide heyecanı kalmayan biri nasıl canlandırılır?

Vericeksin odunu vericeksin odunu... Anlasın heyecan nasıl oluyomuş. : D
Fazlı Özdemir
Per - 01:27

Evren sınırlı mıdır?

Evren için sınır kavramı da sonsuzluk gibi sadece bir terimdir.
Evrenin sınırı konusunda net bir şey söylenemez (gözlemlenmeden) ama sınırlarının olmadığı konusunda bir sürü farklı fikir üretilebilir.
=> Matematikte sonsuzluk terimi herkesin bildiği bir terimdir. Ancak sonsuz tane sonsuz da bir terimdir. Sayı doğrusunda sayıları incelerken 1 ve 2 arasına sonsuz rakam sığabileceği gibi 0,5 ile 0,6 arasına da sonsuz sayı yerleştirebiliriz.
Matematik tamamen soyut terimlerden oluşur ama aynı zamanda somut olan milyonlarca varlığın (bilinen) ispatıdır.
Tartışılan şey evren olduğu zaman her kural geçerli ve her kural geçersizdir. Çünkü daha doğru dürüst gözlemleyemediğiz bir oluşum hakkında konuşuyoruz.
Başka bir soyut temelli örnekleyecek olursak, insan beyni de sınırsızdır derler ama binlerce yıldır deneysel olarak incelenen varlığın bile sınırları belirlenememişken evrenin sınırlarını çok fazla kurcalamayalım.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın