Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Selda Koktas
46 dakika önce

Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Bu oyuncağı hala muhafaza ediyor musunuz?

Bizim pek oyuncagimiz yoktu. Demogoji falan deil cocuk psikolojisinden anlayan birileri su an beni de anlicaktir mutlaka. Hakkaten oyuncak cocuk icin muthis bisey. Olmayinca eksikligini sadece cocukken degil ilerki yaslarda da hissediyosun benim gibi.ilkokul caglarinda teyzem bebek almisti oyuncak diyince bir tek o aklma geliyor. .
Rıdvan Bayhan
51 dakika önce

Bütün dünyada Öğretmenler Günü 5 Ekim'de kutlanırken Türkiye'de neden 24 Kasım'da kutlanır?

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn,Birleşik Arap Emirlikleri,Cezayir,Fas,Katar,Libya,Mısır,Suudi Arabistan,Tunus,Umman,Ürdün,Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96%C4%9Fretme. . .
Erdem Arslan
Bugün 15:47

İstemediğimiz bir şeyde ısrar ediliyorsa neler yapabiliriz?

Bir daha ısrar edemeyeceği bir hale getiririm.
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 14:56

Dinlediğinizde ya da okuduğunuzda içinize işleyen şiirler nelerdir?

Aslında bu denli güzel kokmaz hiç bir karanfil,
Onda seni kokladığımdan bunca güzel.
Aslında bu denli güzel olmaz hiç bir Sarıyer,
Orda seni öptüğümden bunca güzel.
Aslında bunca güzel olmaz hiç bir dünya,
Seni sevdiğim için dünya da böyle güzel.
Aslında bu denli deli değildim sor kime istersen,
Sevince seni delilik bile bak ne güzel.
Aslında sen dünya güzeli değilsin,
Sevdiğim için dünyada tek güzelsin...


AZİZ NESİN
Şaman Bayyurt
Bugün 14:28

Sinir olduğunuz bir insanı hayatınızdan hemen çıkarmalı mısınız?

Sinir olmanın köküne inmeli derim. Neden sinir oluyorsunuz. Belki o sinir olduğunuz özellikleri ondan alıp lehinize de kullanabilirsiniz. Mesela adamın kısmeti çok açıktır, sinir olurum ama sinir olmak yerine acaba neden böyle diye bakarsam belki bir şeyler öğrenirim ve hayatıma renk gelir. Adam enerjinizi lıkır lıkır içiyordur, ondan sinir oluyorsunuzdur. Tam işte o insanı tabii ki hemen hayatınızdan çıkartmalısınız.
Şaman Bayyurt
Bugün 14:14

İş konusunda nasıl daha hırslı olabilirim?

Kendi işinizse girin bir içine birkaç aya kalmaz bırakın hırslı olmayı hırsız bile olursunuz ☺ Değilse problem var... Ben Avusturya'da öğrendim nasıl tek amacın işi mükemmel bir şekilde ve zamanında bitirmek olabileceğini. Mümkünse namuslu insanların yaşadığı medeni ülkelerde biraz zaman geçirin. Türkiye'de hırsınız olsa da boşa gidecektir, hırssız birilerinde o iş takılıp kalacaktır.
Şaman Bayyurt
Bugün 13:40

Eski dostlarınızla en son ne zaman görüştünüz?

Zaten iki tane var, biri delirdiği için görüşmüyorum, diğeri de İsveç'de 1 ay kadar önce görüşmüştüm. Umarım bu bilgiler araştırmanız için yararlı olmuştur ☺
Mustafa Kemal Taştekin
Bugün 13:33

Günlük hayatta karşılaştığınız, sizi sinirlendiren şeyler nelerdir?

Kezbanlar, düğün konvoyları, yalaka esnaf, benden mutlu gördüğüm herkes (özellikle garsonlar felan benden mutluysa daha çok sinir olurum:)
Şaman Bayyurt
Bugün 13:30

Kızılderililer'in Amerika kıtasındaki varlığı ne kadar eskiye dayanmaktadır?

Amerika'ya ilk göç 15 000 - 20 000 sene öncesine dayanıyor. O zaman buzullarla kaplı olan Bering denizinden Sibirya üstünden Alaska'ya gitmişlerdir.

kaynak: en.wikipedia.org/wiki/native_americans_i...
Fatma
Bugün 13:17

KPSS ve YGS/LYS kalkmalı mı? Kalkmalıysa yerine nasıl bir sistem önerebilirsiniz?

Öğrencilere sanki yarıştalarmış hissiyatını vermeyecek yeni yöntemler uygulanmalı.
Elif Ucar
Bugün 13:03

Duygu Asena'nın yazdığı 'KADININ ADI YOK' kitabı 1988 yılında mahkeme kararı ile yasaklanmıştır zira mantık yürütmesi yapacak olsanız kitabın yasaklanmasına birkaç neden gösterebilir misiniz?

Kitabı okumadım ama kadının adı yok isminden mantık yürütecek olursam bana kadınların bu hayatta çoğu kez yok sayıldığı izlenimini yaratıyor... Erkek egemen toplumlarda cinsiyet kimliği çatışmalarını buna örnek gösterebiliriz. . .
Şaman Bayyurt
Bugün 12:48

Sınıflarda kamera takip sistemi olsun ister miydiniz?

Kamera öncelikle güvenlik sağlamaz. Sadece caydırıcı olabilir. Sağladığı güvenlik de olay olup bittikten sonra faillerin eğer polis ya da devlet görevlisi değillerse bulunup cezalandırılmalarıdır. Ben hiçbir yerde 1984 misali gözetleyen kameralar olması taraftarı değilim. Zaten bugüne kadar gördüğümüz de kameraların üç beş küçük hırsızı yakalamaya yardımcı olduğu ama devletin katillerine gözlerinin kör olduğudur. Öğretmenin çocuğuma nasıl davrandığını çocuğum bana anlatır zaten. Kaldı ki çocuğumu yetiştirsin diye emanet edeceğim öğretmene o kadar güvenmek isterim. Bu tür gözleme kameraları tüm sınıfın psikolojisini bozacağından tamamen karşıyım. Zaten bu tür faşist uygulamaların sonu yoktur. Bugün öğretmeni dikizlemek için sınıfa takılır yarın aykırı davranan öğrencinin davranışının kaynağını çözmek için ailenin oturma odasına. Günün birinde o kameralar doktor muayenehanelerine kadar girer. Bunlar faşist devletin kontrol teknolojileridir, ne okula, ne eve ne de muayenehanelere girmemesi için çabalamalıyız. Asıl gözetlenmesi gereken malı büyük götürenler gözetlenemezken bu ne şiddet bu celal. Kanmayın bu köleleştirme politikalarına.

Bütün o teknolojiye ve yönetilmesine yatırım yapacağımıza tüm halk olarak sağduyu öğrenmeliyiz.
İlke Winterwitch
Bugün 12:38

Hangi inploid üyeleriyle dışarıda bir şeyler içmek isterdiniz?

Ben böyle @ koyup yazmaya çok üşendiğimden isim olarak diyeyim. Ki isimlerde pek aklımda değil doğrusu... Belgi, Şaman, Köse kardeşler, Ayhan, Hakkan, Ece, Kaan Kara, Nazende vs... Çok var ancak isimleri anımsayamıyorum. Buluşma için akdeniz sahillerine, Antalya'ya bekleriz efenim. =)
Şaman Bayyurt
Bugün 12:35

1 milyon liranız olsa onu nasıl katlamayı düşünürdünüz?

Sepet yapardım. Döviz, altın ve kağıda yatırırdım. Hatta hepsi için birer de hesap açıp faizini de alırdım. Bir de emekliye ayrılırdım. Param katlanırken faiziyle Ege'de mütevazı bir taş evde (hepimizin hayali) mütevazı bir hayat sürer kendimi müziğe ve doğaya adardım.
İlke Winterwitch
Bugün 12:21

Hangi tip insanlar size huzur verir? Neden?

Kendini ıspatlamaya çalışmayan, bolbol gülen güldüren, akıllı, konuşmayı bilen, uppppppuzun cümleler kurmayan, güzel bir ses tonuna sahip kişilerin huzur verme olasılığı %89 daha fazladır diğer insanlara nazaran : P
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın