Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Erhan Kabakci

Erhan Kabakci, "Beslenme Alışkanlıkları" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:43

Granül kahvelerin (Nescafe vb.) vücuda en büyük zararı nedir?

Mide rahatsızlıklarına kapıyı açar bu tarz maddeler. Uzun süre düzenli kahve içip sonunda midesini eline alan bir sürü insan gördüm şu zamana kadar.

ayrıca kafeinin keyif verici madde olduğu ve bu tarz maddelerin haram olduğu düşünülürse, öteki tarafta da epey bir zarar vereceği gayet açık :)

Balık

Balık, "Psikoloji Makaleleri" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:42

Kafa karışıklılığından nasıl kurtulunur?

  • Kafa karışıklığına nasıl sahip olduğunuzu düşünmek lazım önce. Muhtemelen tek bişey düşünürken birden fazla şey düşünmenize sebebiyet veren fazladan bir sorumluluk aldınız veya bir şey yaşadınız. Aslında bunu belirtseydiniz direk sizin üzerinizden sorun çözülebilirdi. Bu kafa karışıklığı aynı zamanda sizin bir seçiminizden kaynaklı ya da başkaları sizi buna teşvik etmiş de olabilir. Önce bunu bir tespit edip hayatınızdan elemek lazım. (Derken zaten böyle bir cevabı Dr. Özge Mergen (@drozgemergen) 'nin verdiğini farkettim.)

  • Az ve yeterli olanı tercih edin, çünkü çok şey isterseniz çok şeyin peşinden koşarsınız. Yani parçalarınızı toplamaya çalışırsınız halbuki az olsaydı kafanız karışmadan halledecektiniz her ne derdiniz var ise.

  • Bir işe çoktan değil tekden başlayın. Çünkü çoğul işleri ancak tek halindeyken başlanıldığında kafa karışmadan kontrol edebilirsiniz. Eğer bir iş çoğul haldeyken işe girişirseniz o zaman kafanız karışır yani meselenin gelişme sürecine hakim olamadığınız bir işe bulaşmayın. Örneğin iki kişi kavga ediyorsa önce neden kavga ettiklerini anlamaya çalışın çünkü kavga edenlere dikkat ederseniz meselenin başlangıç noktasından çok uzaklaşmaları kavgayı büyütmüştür. Diğer bir örnek yazılımcılardan, Kodlanmış bir yazılım ancak onu sıfırdan kodlayan bir yazılımcının hakim olabileceği bir yazılımdır.

  • Sade ve doğal ortamlarda bulunun. Örneğin; Normal bir insan istanbuldaki istiklal caddesi gibi bir yerde durup dururken kafası karışabillir ama beykoz, sarıyer gibi uzak bölgelerde tam tersi bir ortam mevcut.

  • Dışınızdakilerden daha çok içinizdekileri onarıp inşaa etmeye bakarsınız. Çünkü dışardaki şeyleri onarmaya çalışınca sadece dışardakiler onarılmış olur içinizdeki kişilik onarıldıktan sonra dışarıda kaos olsa bile sizi etkilemeyecektir.

  • Uyumak da bir çözüm (Kısa vadeli çözüm).

Uğur Mumcu Yilmaz

Uğur Mumcu Yilmaz bir yazı yazdı.Bugün 01:30

UYANIN ULAN..!

Sinsice yaklaşan gece karanlığı var yüzünde, esnemeyen bir yürüyüş edası üzerinde. Hiç deniz kokusu almamış, hiç ıslanmamış gibi yağmurda. İçindeki o lanet düşüncelerin her biri gözlerinden okunuyordu.Selam vermedi, vermediği gibi kendisinden sonra gelenlerinden de almadı selamını. Gözleri yaşlı olarak gelen çocuğu derdini dahi dinlemeden elinin tersiyle itti.Belli ki bir büyüğünü oracıkta kaybetmiş, bulamıyordu. Bu davranışı ona pahalıya patlayacak gibiydi ama ne var ki etraftakilerin sert bakışlarına maruz kalmak onun daha da hoşuna gitmişti. Bir ters hareketine daha bakardı iş. Gözlerle tacize aldırmadı, oturmaya devam etti. Yanına gelen güzel kadın hiç oturmadan onu elinden tuttu ve -gidelim- dedi.Adam masanın üzerinde bıraktığı 50 tl’nin üzerini beklemeden çıktı. Klasik bir araçla oradan uzaklaştılar.Peki neydi bu? Her insanın şahit olabileceği bu durumda takılmamız gereken durum neresi? Adamın elinin tersiyle çocuğu itmesi mi, etraftakilerin adama ikinci bir şansı vermesine mi, güzel bir kadına mı yoksa klasik bir araba mı? Çoğu kişi adamın çocuğu elinin tersiyle itmesine takıldı ve adamı yadırgadı. Peki, adamın o salonda kendi geçmiş hayatını yaşadığı ve o çocuğun kendisi olduğu söyleniyor ve siz adamın o çocuk olduğunu biliyorsunuz, peki ya şimdi ne düşünürsünüz? Bu kez de etraftakilere kızıyorsunuz değil mi? Neden zamanında o çocuğa böyle davranan insanı dövmedikleri için.Peki bu ufak hikayede kadına ve klasik arabaya takılanların durumu ne olacak, onlar yeryüzündeki insanların yüzde kaçını oluşturuyorlar, hiç düşündünüz mü? Aklı fikri magazin programlarında olan, kim kiminle nerede sevişmiş, yok kimin yeni doğan bebeğinin hastalığı neymiş, onun eski kocası şimdilerde kiminle berabermiş? İşi gücü evlenme programları olanlar var, hikmet bey ayşe hanımın eski kocası, şimdi telefonda ayşe hanım var (Hikmet bey, zeyno’ya talip),yok seda hanım necati beye varacak mı? Ohoo vardı da döndü bile senin haberin yok... Dipten dibe uyuşturulmuşuz, televizyonla vurmuşlar aklımızı fikrimizi. Konuşulanlar mantık ötesi şeyler, insanların beynini öldüren şeyler.Alkolden, sigaradan daha zararlı bunlar. Din gibiler, enjekte etmişler her insanın kafasına.Uyanın, uyanın. Onlar seviştikçe sizler uyuyorsunuz. Onlar saçma sapan işler ile sizleri oyalarken sizler ölüyorsunuz.Kendinize gelin artık.İnsan bu olamaz.Kimin, kimin yatağını terlettiğinden, hikmet beyin eşinin kimin olacağından size ne yahu? Size ne. Artık bir şeyler yapın, şu afyonlardan bir kurtulun artık... !

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "Ağlamak" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:33

En son ne zaman hıçkırarak ağladınız?

Az önce.

İzzet Çeleğen

İzzet Çeleğen, "Muhabbet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 00:17

Why so serious?

let's put a smile on that face

Seda Atadan

Seda Atadan bir yanıt verdi.Dün 23:53

Hangi dizide kimin karakterini oynamak isterdin? Neden?

  1. fringe, ajan olivia dunham :) çünkü ;çok heyecanlı farklı
  2. how ı met your mother, çünlü; robin güzel geyik sırık :)
  3. lost , kate çünkü ???
  4. ally mc beal , ally ( bu kesinlikle ironman için :))

Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan, "Hormon" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:39

Doyduğumu anlayamıyorum ve aç olmasam bile sürekli yemek yeme ihtiyacı duyuyorum. Bu bir rahatsızlık anladığım kadarıyla. Hangi doktora görünmeliyim?

Aslında tüm bu iştah meselesi, sanıyorum son cümlenizde yer alan "nasıl motive olabilirim? " sorusuyla bağlantılı olabilir. Yani şehir değiştirdiğiniz için düzeninin bozuldu ve tekrar şehir değiştireceksiniz ve yine düzeninin bozulacak. Bu durumda bir kaygı ve motivasyon eksikliği yaşanabilir. Bu işin uzmanı değilim fakat bu aşırı iştah meselesi sadece biyolojik yönden değil de, psikolojik yönden de incelenmelidir diye düşünüyorum.

Seda Atadan

Seda Atadan, "Dexter" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:36

Dexter'ın senaryosunu benim gibi şairane bulan var mı?

Dexter , Bildiğim kadarı ile İncil den alıyor konuların kökenini hatta günahların ana temalarında şimdiye kadar pek çok dini temalı klasik ve ünlü tabloyu kullanarak ilerliyor. Dizi genel portresinde böyle sanat ve biraz canilik içeren bir türde de olsa anlatıma katılmış olması mistik bir yapısı ise incil kaynaklı bu nedenle; şiirsel olduğuna katılıyorum

İlyas Ağlar

İlyas Ağlar, "Hayatın Amacı" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:31

Hayatın size dayattığı hangi düşünceye karşı yoğun bir savaş içinde olduğunuz yada ona hiç boyun eğdiğiniz oldu mu?

İnsanlar benim farklı oldugumu söylüyor sürekli bense onların farklı odugunu düşünüyorum... Boyun egmeyi ise hiç düşünmüyorum

İlyas Ağlar

İlyas Ağlar, "Öğretmenlik" konusunda bir yanıt verdi.Dün 23:29

Öğrencilerinizin daha rahat İngilizce konuşması için neler yapıyorsunuz?

Bir yıl ingilizce hazırlık okudum yine ingilizcem vasat... Sebebi ise grammer bilgisi verilmeye çalışılması, grammeri biliyoruz ama nasıl kullanacagız o grammeri onu bilmiyoruz... . Bence kelime ögrenmek önemli ve nasıl kullanılacagı çok fazla pratikle ögretilmeli... .

İlyas Ağlar

İlyas Ağlar bir yanıt verdi.Dün 23:25

Devlet kurumlarındaki işlerin daha hızlı ve seri yapılması için sizce ne yapılması gerekir?

Öncelikle o bilgisayar kullanmayı bilmeyen memurlara bi çözüm bulunmalı kesin çözüm ise daha az prosedür ve daha fazla sanal alem

Şenol Deniz Ikizer

Şenol Deniz Ikizer bir yanıt verdi.Dün 21:55

Sınavsız 2. üniversite olarak hangi bölüm okunmalıdır? (Akademik kariyer açısından düşünelim.)

İleride hangi işi yapmak istiyorsan nerede olmak istiyorsan oranın kapılarını daha rahat açacak bir bölümü okumalısın.Sonuçta buradan aldığın cevapla belki çok para kazanabilirsin ama sevemezsen mutlu olamazsın

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer, "Elektronik Mühendisliği" konusunda bir yanıt verdi.Dün 21:42

Mühendislik öğrencisinin mezun olmadan önce yapması gereken şeyler (proje, etkinlik vb) nedir?

Bunlardan evvel, birinci sınıftan itibaren tüm meslek dersi kitaplarına göz gezdirmeli.
Mesleği ile ilgili temel bilgileri iyi bellemeli.

Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Phyton" konusunda bir yanıt verdi.Dün 20:56

Python ile neler yapılır?

Websitesi (apache server , modpython), Oyun (pygame), networking, vb.vb.,,,

Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Bilgisayar Oyunları" konusunda bir yanıt verdi.Dün 20:54

Python yazılım dili ile oyun yapılabilir mi?

Bkz. Pygame .

Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Python" konusunda bir yanıt verdi.Dün 20:52

Python hangi önemli projelerde kullanılmıştır?

Youtube, Google

Balık

Balık, "Yaşam" konusunda bir yanıt verdi.Dün 20:31

İnsanoğlunun en büyük zaafı nedir?

İhtiyacından fazlasına zaaf duymak. Özetle şöyle örnek vereyim;

İnsan Davranışları

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch bir yanıt verdi.Dün 19:50

Satış danışmanları ne yapınca sinirleniyorsunuz? Sizce müşterilerle ilgileniyorlar mı yoksa amaçları sadece satış mı yapmak?

Üzerime bir kıyafet denesem hepsi ezbere evet çok güzel olmuş, şahane, kesin alın, devamı yok bunların, bu sene en çok satılan ürün, ürün büyükse daraltırsınız diye türlü türlü şeyler söylüyorlar. Artık öyle bir hale geldiki doğruyumu söylüyorlar yalanmı bilemiyorsunuz. Çünkü vaktinde insanların güvenini prim uğruna fazlasıyla sarstılar.
Ayakkabı ayağınızın bedeni olmasa dahi olsun abla bunların kalıbı küçük bi deneyin diyorlar deniyorsunuz ayakkabı ayağınızdan çıkıyor ama sorun değil çünkü hemen taban koyuyorlar ve işte ayakkabınız hazır. Elbette ayağınızda emanet gibi duruyor. Makyaj malzemesi almaya gidiyorsunuz. Bütün rujları satmaya çalışıyorlar ondanda alın bundanda alın her kiıyafetinizle kullanırsınız. Göz kalemi alıyorsunuz asla akmaz bilmem kaç saat etkili diyorlar. Sürdükten yarım saat sonra cadılar bayramı için özel makyaj yapmış gibi oluyorsunuz. Bu yüzden danışmanlara güvenim sıfır. Bir mağazaya giriyorsunuz daha kapıdan casus gibi sizi izliyorlar. Buyrun ne aramıştınız sorusuna cevabım fixtir. Sadece bakıyorum diyorum. 10 dk. Sonra nasıl bir şeye bakıyorsunuz sorusu geliyor. Arkadaş bi rahat bırak. Sadece bir kişi de değil mağazaya girdiğinizde sırayla hepsi yanınıza gelip sürekli birşeyler soruyor.
Bana kalırsa müşterileri sıkmasalar ihtiyaç halinde yanlarına gitseler daha iyi olur.
Ben şahsen herhangi bir kıyafeti denediğimde danışman şahane demişse hemen çıkartıp terkediyorum mağazayı.
Bunun yanı sıra bir ürünü denediğinizde bedenin size uygun olmadığını, pek yakışmadığını, ürünün bedeni yoksa başka hangi mağazalarda bulabileceğinizi söyleyenler ve içtenlikle yardım edenlerde mevcut.

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer bir yanıt verdi.Dün 19:25

Bir bilgisayarın açılışında siyah zeminli ekranda 'Operating System Not Found' yazıyor ve bilgisayarda hard disk görünmüyorsa ne yapmalı?

Ekranda tam olarak bununla karşılaşıyorum. Başka bir HDD taktım, sonuç aynı. Özdeş ve iyi işleyen bir bilgisayarın BIOS ayarlarıyla, bunun BIOS ayarlarını karşılaştırdım, sonuç aynı.

Bilgisayar

Hakan Karaman

Hakan Karaman, "Mimarlık" konusunda bir yanıt verdi.Dün 19:20

Ahşap atölyeleri nasıl olmalıdır? Plan düzenlemelerinde nelere dikkat edilmelidir?

Babam marangoz
burda dikkat edecegiz 2 olcu gurubu var bir malzeme ebatları
plakaların boyutları yerleşimi 183/366 en buyuk ebat bu arada birde ahsabın boyu
6 metreyi gecen zor bulunur ahşabı dikey koymak zorundasınız yoksa içindeki
öz suyu boşalmaz kurtlar yer... Plakada boyle bir durum söz konusu değildir
cok ceşitli ebatarda mdf sunta suntalam kontrplak ve turevleri mevcuttur
ayrıca soyleceklerim makinalrın yönünün dışarıya doğru bakması 180 m2 civarı yerlerde iyidir cünkü koydgnuz plakalar ve yerleşim içerde tıkandıgı anda dış mekana dogru kullanma olanagı sunar

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Yatırım" konusunda bir yanıt verdi.Dün 16:28

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

Bana kalırsa ücretsiz bir yazılım kullan.İlerleyen zamanlarda siten tutuldu kullanıcı sayın gün geçtikçe hızla artıyor o zaman 50 bin tlni harcamaya başlarsın. Bu bir öneriydi. Hangi programlama dilini kullanmamız makul olur sorusuna gelince programlama dili olarak php, arayüz olarak javascript bunların dışında sitenin yoğunluğunu dağıtacak ve trafiği dengelemek için java veya python yoksa sitenin ziyaretçi sayısının yoğun olduğu zamanlarda cevap vermez ve bu yoğunluğu sadece php ile dengeleyemezsin.Ben hiç sosyal ağ yazılımı yapmadım hele yüksek trafikli bir site hiç yapmadım ama bunları test programlarında ve simülatörlerde gördüğüm kadarı ile söylüyorum.İnş. Aramızdan biri sosyal ağ yazılımı geliştirmiştir de tam olarak hangi evlerde neler yapılması gerektiğini söyler.

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Kilo" konusunda bir yanıt verdi.Dün 15:26

Şişman insanların daha az üşüdüğü doğru mudur?

İnsanları bilmem ama belgesellerden gördüğüm kadarı ile kutuplardaki hayvanlar dondurucu soğuklardan kürklerinin altındaki yağ tabakaları sayesinde korunuyorlarmış.

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin