inploid.com
Bilmek istediğin her şeye ulaş

Biz kadınları hiç sevmedik!

Saçlarını sevdik, hele bir de sarışınsa daha çok sevdik
Ağızlarını sevdik, hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik.
Göğüslerini sevdik...
Bacaklarını sevdik, hele bir de sütun gibiyse bayıldık.
Kalçalarını sevdik...
Gerçekten güzel vücutlu ve "çıtırsa" daha çok sevdik...

Yolda, arabada, televizyonda, internette onlara hep "baktık"
Her yerlerine iyice ve dikkatle baktık.
Pek iyi görememiş olacağız ki bir daha baktık.
Bir daha ve bir daha...
Kadınların her yerlerine baktık ama gözlerine ya hiç bakmadık ya da baktığımızda çok geç olmuştu...

Biz kadınlara çok dokunduk! Onlar istese de istemese de dokunduk.
Son yıllarda dini motiflerden güç bulanlarımız oldu.
Eh! Yozlaşan toplum ve geç gelen hatta hiç gelmeyen adalet olunca da 13-14 yaşındaki çocuklara bile dokunmaya başladık! Sapık damgası yemeyi göze alanlar bile şaşırdı çünkü sapık diye haykıran ne kadar azdı!

Kadınlara dokunmada dünya sıralamasında üst yerlere geldik... 2009 itibariyle rakamlar oldukça "umut verici!!! "

% 40 ını sürekli dövdük
%45 ine duygusal şiddet uyguladık (küfür, hakaret, küçük düşürme)
%16 sına zorla sahip olduk (ve olmaya devam ediyoruz)

Tüm bunlara maruz kalan her 3 kadından biri intihara kalkıştı ama biz hiç oralı olmadık (hem bize ne değil mi? Fener ya da Cimbom maç kaybedince çok üzüldük ama kadınlar söz konusu olunca pek oralı olmadık)

% 9 una daha masum birer çocukken bile dokunduk.

Ama onlar hep sustular. Çünkü konuşsalar kimse inanmazdı. "kim bilir neler yaptın ki sana tacizde ya da tecavüzde bulundu amcan ya da komşun" bu da sana ders olsun, türünden tepkiler görecekti.

Ama bu ders o kadar acıdır ki biz erkekler bilemeyiz. Bizlere sorduklarında %25 imiz "bazı durumlarda kadın dövülür" demeyi doğal bir şey gibi dile getirdik. İslami öğreti yalanları ile kadınları, kız çocuklarını bizlerin kölesi yapmaya başladık ve bu çabalar sonuçlarını vermeye başladı. Artık kadınlar o bildiğiniz kadınlar değil! .

% 51'i erkekler ile tartışmayı bile "saygısızlık" sanıyor artık. %36'sı kendisi para kazansa bile parasını nasıl harcayacağına karar veremeyeceğine inanmış ya da inanmak zorunda kalmış. % 52'si "erkek kadından sorumludur" diyecek kadar kadınlığını unutmuş ya da unutturulmuş. % 49'u "erkek ne zaman isterse bana sahip olabilir benim itiraz hakkım olamaz" diyecek konuma gelmiş ya da getirilmiş!

Hal böyleyken kabul edelim biz kadınları kullanmayı çok sevdik. Evde, işte, siyasette, okulda kısacası her yerde...

Parti kongrelerinde sözde liderler konuşurken arka fonda 3-4 kadın vardı hep. Onlardan vitrin yaptık, imaj yaptık. Başörtülü, normal türbanlı, modern türbanlı ve türbansız...

Parti çalışmalarında kapı kapı dolaşanlar hep kadınlardı. Koşturan ve çabalayan hep kadınlardı. Miting olduğu zaman onları ön sıralara toplayıp karanfiller attık üzerlerine ve iki lafın birinde anam, bacım edebiyatı yaptık ama "ananıda al git" demek bize daha çok yakıştı!

"Cennet anaların ayakları altında" diye diye büyütüldük ama anaları hep ayaklarımız altında çiğnedik, ezdik, tepikledik...

14 şubat sevgililer günü ya da anneler gününde bir kaç saat ara verdik ama sonra yine ezmeye devam ettik.

İş verirken bile onları hep düşündük! İş yerinde gözümüz gönlümüz açılsın ya da malum niyetler ile bayan eleman aranıyor ilanı vermeyi çok sevdik.

Bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu biz erkekler bilemeyiz. Çünkü artık konuşmuyorlar, konuşamıyorlar, konuşturulmuyorlar.

Dini sömüren ve kullanan karanlık zihniyet kendi kadınlarını yetiştiriyor. Susan, itaat eden ve kaybolmuş kadınlar... Kızlar... Hatta çocuklar... Arada vizyon ya da imaj için ortaya "sürülen" kadınlara bakmayın siz onlar da biliyor "kullanıldıklarını" ama artık düzen kurulmuş.

Bu ülkenin kurucusu Atatürk 1930'lu yıllarda Türk kadınına dünyadaki birçok çağdaş ülkeden önceden hak ettiği hakları verdiğinde umutlanmıştık. Çünkü o Atatürk'tü ve Kurtuluş Savaşında bebeğinin kundağında mermi taşıyan anayı ya da cephede erkeği ile göğüs göğüse savaşan bacısını unutmamıştı. İhanet edemezdi ve etmemişti de. Ama biz ihanet ettik! Türkiye nereye gidiyor? Diye soruyor herkes birbirine.

Oysa cevap ne kadar da açık değil mi? Türkiye hızla ve şevkle karanlığa gidiyor. Hatta koşuyor...

Çünkü kadın yok oluyor, yok ediliyor...
Benim annem, kız kardeşim, sevgili kızım yok oluyor...

Kadını yok olan ülkenin gideceği yol bellidir. Karanlık ve onursuz bir gelecek...

Bu işi planlı yürütenler islami motifler ya da örnekler ile kadının ikinci sınıf konuma gelmesini doğal karşılamamızı bekliyorlar. Bu işe Kuran-ı Kerim'i ortak koşmaları ne acı... Mesela miras hukuku; erkek çocuğa 2 pay, kız çocuğa 1 pay ya da kadının erkeğe itaat etmesini empoze eden garip ayet ya da sureler... Belli ki burada büyük bir istismar var. Çünkü tüm Tanrı'nın kendi yarattığını aşağılaması söz konusu bile olamaz değil mi? Kuran'ı kendi amaçları için yorumlayanlar kadını ikinci plana atmayı çok seviyor olabilir ama biz hiç sevmedik.

Lütfen artık kadınlara beyinleriniz ve gözlerinizle bakmaya başlayın.

- *Yazar bilinmemektedir.

Kadınlar
  • Şubat 2014 via web
 

Hakan, (@hakkan)  ·  Şubat 2014

Şu an tiksindim Yaw herifliğimden... Değil tabi kafayı kadına takmış sperm makinaları olduğu gibi kadını kafasına takmış nazik abilerde var bu dünyada da. Kimse bir yerine kadını ve erkeği takmasın da salt insan olduğu için saygı ve sevgiyi paylaşsınlar birbirleri ile. Mümkün mü bu? hayır değil, kırmızı bir elbise yüksek topuklar destekli memeler öp beni rengi dudaklar, efil efil patfümler, ve erkeği hödüğe çeviren testesteron patlaması. Sevgililer günü mutlu olsun doğa böyle çalışıyor :-)

Tuğçe Öztürk, (@tozturk)  ·  Şubat 2014

Okuduğum da bir kadın olarak üzüldüm gerçekleri bir kez daha görmekten ama sevindim de bunları görebilen erkeklerin hala var olmasına. O kadar haklısınız ki günümüz Türkiye'sinde kadın yok oluyor,ikinci,üçüncü plana atılıyor ve bunun özellikle bir çok kadın bunu görmüyor.O kadar sessiz,o kadar geride kalıyorlar ki tek bir laf yetiyor: Bey bilir! Atatürk'ü silmeye çalışıyorlar bir çok kesim buna ses çıkarmıyor ama beni asıl düşündüren bazı kadınların Atatürk'ten nefret etmesini aklım almıyor,anlayamıyorum!Ben bugün iş yerimde pc başında oturup bunları yazabiliyorsam Atam sayesinde,araba kullanabiliyorsam,eğlenebiliyorsam söz hakkım,oy hakkım varsa Atam sayesinde!Yeni evli, bir bayan olarak korkuyorum çocuk doğurmaya ya diyorum kız olursa gelecekte neler bekliyor ki? Benim gibi çağdaş büyüyebilecek mi? Şartlar ona izin verecek mi?Sonra sonsuz bir düşünce alıp gidiyor.

Hakan, (@hakkan)  ·  Şubat 2014

Ekeklerin tartıştığı konun kadınlar olması ne saçma bir ironi, şamanın ilk yazısının özünün gözden kaçmaması lazım. Detaylar, gereksiz ergen mevzusuna girmeye başladı güzelim yazı güme gitmesin be Yaw.

Tugba Sahin, (@tugbasahin)  ·  Şubat 2014

Süper bir paylasim..

Şaman Bayyurt, (@chamacon)  ·  Şubat 2014

Böyle yorumları seviyorum işte, teşekkürler. C:

Şeyda , (@seydayildirim)  ·  Nisan 2014

Harika bir yazı .(Kadınların her yerlerine baktık ama ' gözlerine ' ya hiç bakmadık ya da baktığımızda çok geç olmuştu.. )