Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Cansu Bozduman

Cansu Bozduman bir yanıt verdi.8 dakika önce

Yarım bıraktığınız neler var?

Geleceğim hakkındaki planlarımın hepsi.

Aytek KOYUN

Aytek KOYUN bir yazı yazdı.Bugün 20:44

Unilever foundation -social responsible-

Aytek Koyun, this year’s Unilever Foundation Ambassador for the UNICEF partnership, recently visited Vietnam to see how UNICEF’s Community Approaches to Total Sanitation (CATS) programme is making a difference to the lives of local people. Take a look a his amazing journey.


Mehmet Remzi Ari

Mehmet Remzi Ari, "Muhabbet" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 18:30

Hangi hava senin ruhunu yansıtıyor? Neden?

artık havalar daha bir serindir. Böyle havalarda insanın daha çok gezesi gelir. Rüzgar eser saçlarını savurur, ağaç yaprakları birer birer yere düşmeye başlar. Hafif bir hüzün versede, sonbahar en güzel mevsimdir.

Aytek KOYUN

Aytek KOYUN, "Tavsiye" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 16:32

60'lar 70'ler 80'ler 90'lar müzik listenizde kimler var?

Cyndi lauper heading west , shalamar ı can make you feel good , the stranglers golden brown , sister sledge frankie , belinda carlisle la luna , simple minds promised you a miracle , jan hammer crockett's theme , kool the gang fresh , adam ant goody two , depeche mode enjoy the silence

Aytek KOYUN

Aytek KOYUN, "Youtube.com" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 16:32

Tavsiye edebileceğiniz youtube kanalları hangileridir?

Unicef

Aytek KOYUN

Aytek KOYUN bir yazı yazdı.Bugün 16:29

unilever foundation global ambassador

Aytek Koyun, 2014 Unilever Foundation Ambassador for the UNICEF partnership and Foods Specifications Management Technologist for Unilever R& D in North Africa, Middle East and Turkey, recently visited UNICEF-supported sanitation programmes in the An Giang province of Viet Nam. Support for sanitation programming in Viet Nam is part of Unilever’s long-term commitment to improving the health and well-being of more than a billion people as defined in our Sustainable Living Plan.

Watch this short video about Aytek’s visit to Viet Nam and see the positive social impact that the partnership between the Unilever Foundation, Domestos and UNICEF has contributed to.Aytek KOYUN

Aytek KOYUN bir yazı yazdı.Bugün 16:17

Unilever Foundation Global AmbassadorWatch this short video about Aytek’s visit to Viet Nam and see the positive social impact that the partnership between the Unilever Foundation, Domestos and UNICEF has contributed to.

...


14345

Aytek KOYUN

Aytek KOYUN bir yazı yazdı.Bugün 16:08

Aytek Koyun, 2014 Unilever Foundation Ambassador for the UNICEF partnership

Aytek Koyun, 2014 Unilever Foundation Ambassador for the UNICEF partnership and Foods Specifications Management Technologist for Unilever R&D in North Africa, Middle East and Turkey, recently visited UNICEF-supported sanitation programmes in the An Giang province of Viet Nam. Support for sanitation programming in Viet Nam is part of Unilever’s long-term commitment to improving the health and well-being of more than a billion people as defined in our Sustainable Living Plan.

unicefvietnam.blogspot.com.tr/2014/06/in...Gündüz Ayar

Gündüz Ayar bir yazı yazdı.Bugün 15:29

Youtube'da İzlenmeyi Artırmak İçin

Youtube bildiğiniz üzere artık para kazanmak için de internetin fenomenleri arasına girdi. Bu yönüyle pek çok kişinin Youtube iş ortaklığı bulunuyor. Bu yazımda sizlere izleyici kitlenizi artırmak için birkaç ipucu vereceğim.
 1. Öncelikle yüklediğiniz videoların hitap ettiği kesim önemlidir. Bir çocuk çizgi filmi yüklediniz mi bu sadece çocuklara hitap eder. Komik video yüklediniz mi genç ve yetişkinlere hitap eder. Çizgi filmlere göre bu tür videoların kitlesi daha geniştir. Bu nedenle videolarda hedeflediğini kitleyi göz önünde bulundurun.
 2. Videonuzu yüklerken video açıklamasını, etiketlendirmeyi (tag), ismini kurallara uygun ve estetik bir şekilde girin. Etiketler videonuzun Youtube aramalarında öne çıkmasında etkilidir. Bu nedenle etiket mutlaka kullanın. Ayrıca izleyiciye güven sunmak amacıyla estetik bir isimlendirme de kullanın. Mesela ToM vE JeRy yazmak yerine Tom ve Jery yazın. İzleyici daima estetik olanı tercih eder.
 3. Videolarınızı tek parça halinde yükleyin. Mesela bir filmi part 1, part2 şeklinde ikiye bölmeyin. İzleyici -kendinizden bildiğiniz üzere- tek parça izlemeyi daha çok sever. Evet! Yapması gereken fareyle diğerine tıklamaktır ama izleyici için bu bile angaryadır.
 4. Eğer seri şeklinde bir yayın yapıyorsanız -mesela bir dizinin tüm bölümlerini yüklüyorsanız- bunun için bir oynatma listesi oluşturun. Dizi gibi yayın akışı olan materyallerde izleyici izledikçe izler. Oynatma listesi, izleyicinizin size sadık kalmasını sağlar.
 5. Videolarınızı yükledikten sonra mutlaka sosyal medyada paylaşın. Facebook arkadaşlarınızdan başlayarak yüklediğiniz videoyla ilgili çeşitli sayfa, gruplarda videonuzu paylaşmaya çalışın. Twitter, blog, Google+ gibi mecraları kullanın.
 6. Youtube'da olmayan, orijinal içerikler bulun. Yüklediğiniz video internette mutlaka vardır ama önemli olan Youtube'da olup olmamasıdır. Film veya video izlemenin ilk adresi hızlı içerik sunan Youtube olduğu için Youtube'da olmayan videoları tercih edin. İzleyiciler artık bir içerik ararken ilk olarak Youtube'a başvuruyor.
 7. Az önce izleyiciyi kendine bağlamaktan söz açmıştık. Bu gerçekten önemlidir. İzleyiciye güven vermelisiniz. Bu doğrultuda kanal logonuzu, bannerinizi özenerek hazırlayın. Videoları Youtube'da kendi belirlediğiniz küçük resimlerle (thumbnail) gösterebilirsiniz. Kanalınızla ilgili hakkında, web sitesi gibi bilgileri doldurmanız da iyi bir etkidir. Ayrıca düzenli yüklemek de izleyiciyi size bağlar (2 günde bir, haftada bir yükleme gibi) .

Devrim Güren

Devrim Güren, "Lens (Göz)" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:03

Lens neden göz kuruluğu yapar?

Her zaman olan bir durum değildir. Öncesi mutlaka vardır ki bu kişilerde genellikle lensli veya lenssiz olsun göz kuruluğu vardır. Lens takmak rahatsızlığın daha çok hissedilmesine neden olur. Bu nedenle göz doktoruna danışılıp bir göz nemlendirici ile lens kullanılabilir.

Devrim Güren

Devrim Güren, "Beslenme" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:00

Kansızlığa iyi gelen besinler nelerdir?

Demir ve B12 yönüyle zengin olan besinler kansızlığa iyi gelir.
 • Ciğer
 • Uskumru
 • Kuzu, sığır eti
 • Peynir
 • Yumurta
 • Brokoli
 • Tavuk
 • Süt
 • Hindi
 • Ispanak
 • Portakal
 • Muz
 • Yoğurt
 • Kara lahana
 • Kekik
 • Fesleğen
 • Karabiber
 • Çilek
 • Yabanmersini
 • Greyfurt
 • Susam
 • Zeytin
 • Zerdeçal

Devrim Güren

Devrim Güren, "Türkiye Cumhuriyeti" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:53

Atatürk kimdir? Sizin Atatürk'ünüz nasıl biri?

Benim Atatürk'üm bir kahraman... Bir devrimci... Bir sosyolog... Bir asker... Bir siyasetçi... Gözümde öne çıkan en önemli özelliği çok yönlü bir lider olması. Tarihte her liderin belli bir özelliği öne çıkar. Kimisi iyi savaşır, kimisi çok adildir. Devrimler yaparlar ama hep belli bir özellikleriyle öne çıkar. Atatürk ise çok başka. Tarihten topluma kadar her alanda ayrı ayrı dehasıyla öne çıkan bir lider.

Benim Atatürk'üm aynı zamanda ezilen ama yine de yılmayan bir insan. Hani sosyal paylaşım sitelerinde bir yazı var. Onu bu cevabın sonunda paylaşacağım. Ezilen dedim çünkü kendi döneminde de eziyet görmekle kalmadı bugün de büyük bir kesim tarafından hakaretlere uğruyor.

Benim Atatürk'üm büyük bir insan, gerçekten çok büyük...

7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık biri olarak yaşamaya, oradan oraya sürüklenmeye başladı.
8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı. Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi.
10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde yeni okulundaki hocasından dayak yedi. Ailesi onu okuldan aldı. Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkmadı.
17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.
24 yaşında tutuklandı, günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek basına bir hücrede hapis yattı.
25 yaşında sürgüne gönderildi.

27 yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisinin de üyesi bulunduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken, kendisi hiç önemsenmiyordu. Doğduğu şehrin merkezinden rakibi törenle karşılanırken kalabalık arasından yalnız başına olanları izliyordu.
30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.
30 yaşında amiri, onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı. Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı. Aylarca boş kaldı.
37 yaşında böbrek hastalığından Viyana’da iki ay hasta ve yalnız yattı.
37 yaşında komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.
38 yaşında savunma bakanı tarafından görevinden alındı.
38 yaşında bir toplantıda giyebileceği tek bir sivil elbisesi yoktu ve bir başkasından bir redingot ödünç aldı. Ayrıca cebinde sadece 80 lirası vardı.
38 yaşında kendisi için tutuklama kararı çıkartıldı.
38 yaşında en yakın beş arkadaşından üçü, onun kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.
39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

Sonra ne mi oldu?
42 yaşında TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI oldu.Kim mi?
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!
Ona “Para yok! ” dediler. “Bulunur” dedi. “Düşman çok” dediler “Yenilir! ” dedi. “Silah yok! ” dediler “Halledilir” dedi. Ve sonunda tüm dedikleri oldu.

Hayatta bazen aksilikler üst üste gelebiliyor inanarak, sabırla, çalışarak; bunları aşmak bizim elimizde yeter ki gerçekten isteyelim.

Devrim Güren

Devrim Güren, "İnsan Sağlığı" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:42

Eşcinsellerde HIV pozitif görülme sıklığının yüksek olmasının nedeni nedir?

Anal seks, birçok viral hastalığın bulaşmasında diğer cinsel ilişki türlerine göre daha risklidir. Bu nedenle anal seks uygulayanlarda viral enfeksiyon kapma riski daha yüksektir. Eşcinsellikte anal seks en sık kullanılan cinsel ilişki türü olduğu için eşcinsellerde pozitif HIV görülme sıklığı daha yüksektir. Bu nedenle "HIV sadece eşcinsel hastalığıdır" şeklinde bir kanı da yanlıştır. Anal seks uygulayan herkesin pozitif HIV tehlikesi bulunabilir.

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch, "Kişisel Gelişim" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 13:02

Eğitim düzeyi aynı olmayan iki kişinin mutlu bir evlilik sürdürmesi mümkün müdür?

İnsan kendini eğitebildiği kadar eğitimlidir. Üniversite mezunu olup iki kelimeyi bir araya getiremeyen, görgüden uzak, kendini geliştirememiş, kültür seviyesi yerlerde gezen bir sürü insan olduğunu düşünürsek diploma yerine iki kişinin birbirleriyle olan seviyesine bakmak daha makbul. Eğitim seviyesi ölçüt olmamalı. Bizde şöyle bir kanı var doktor doktorla evlenir mimar mühendis yine meslektaşıyla evlenir, öğretmen yine kamu memuruyla evlenir gibi... Halbuki dünyaya şöyle bir bakın itfaiyeyle doktor evleniyor gayet mutlu yaşıyorlar. Biz davul bile dengi dengine diyoruz da bence burda kastedilen şey seviyelerin uyması. Evlenirken sadece bunu mu düşünüyoruz ne kadar kazandığını, ailesinin ne kadar mülkü olduğunu, arabası olup olmadığını, mevkiisini(özellikle kız anneleri bayılıyor damadım MÜDÜR, KOORDİNATÖR... gibi şeyleri göğüsleri kabararak söylemeye), kaç kardeşi var(miras kaldığında önemli bunlar para bölünmesin çok) ... Daha okadar çok şeyi kafamızda büyütüyoruzki. Böylece evlendikten birkaç ay sonra soluğu iyi bir boşanma avukatı yanında alıyoruz. Diplomaya bakacağınıza bence mutlu olmaya bakın.

Ismail Barış Salman

Ismail Barış Salman, "Klinik Psikoloji" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:28

Fobi nedir?

Bir nesne ya da durumla karşılaşıldığında kaygının hızla yükseldiği, bu nesne ya da durumla karşılaşmamak için çeşitli önlemlerin alındığı durumdur. Türlerine ve şiddetine göre kişinin hayatında çeşitli sorunlara sebep olabilir. Örneğin neredeyse bütün insanların köpekbalığı fobisi vardır ancak bu yaşamlarını etkilemez. Fakat agorafobisi olan bir kişi istediği birçok şeyi yapmakta zorlanır.
Nedenler belirsiz gibi görünse de aslında fobik duruma verilen anlam ve bu durum karşısında sergilenen davranışlarla açıklanabilir.

Alper Kocakoc

Alper Kocakoc bir yanıt verdi.Bugün 07:32

Atari silahı ekrandaki kuşu nasıl görüp vurur?

Ateşleme tuşuna basarak. :)

Erdal Göç

Erdal Göç, "Mimari Tasarım" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 01:18

Osmanlı cami mimarisi özelliklerinin günümüzdeki camilerde de devam etmesi ve çağdaşlaşmaması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Teknoloji kullanarak doğayı daha fazla ırgalayıp daha çok istismar etme devrinde; kireçtaşı birikmiş kıyıları oyup, çıkanları fırınlamak için çöp yakarak havayı kirletip, deniz/dere kumunu istismar edip, bu harcı pekiştiren demir için de yine doğayı ırgalayıp da; doğal kesme taş yığma yapıyla aynı uhrevî havayı yakalamaya çalışma riyakârlığıdır.

Betonarmenin çevreye verdiği zarara karşılık en azından nimetlerinden maksimum faydalanalım. Betonarme kabuk sayesinde geniş açıklıklar geçilebilir. Kubbe gibi yüksek - dar olmak zorunda da değil, geniş - sığ yapılabilir. Yahut kubbe türevi formlar denenebilir (Sydney Opera Binası'na bakın). Bu kabuğun altı ise taşıyıcı elemanlar dışında tamamen şeffaf, geçirgen, havadar yapılabilir. Cami formu modernize edilip geleneği yaşatan fakat çağdaş bir cami tipolojisi yaratılmak mı isteniyor... ancak böyle radikal gerçekçi ve dürüst müdahalelerle olabilir. Yok, muhafazakarlar, klasik seviyorlar, eski formdan kopamıyorlar madem... o zaman eski malzemeden de kopmayacaklar; kesme taş, dolu tuğla, horasan harcı kullanacaklar. Fakat heyhat, inşaat sektörü, çimento fabrikaları, hazır beton firmaları vs o derece klasik olmayı bize reva görmez; eski mimarî elemanların betondan gereksiz taklitleri ile klasik olsak bize yeter(!)

Betonarme ile sanki taştan örüyormuş gibi dar yüksek bir kubbe yapıp, kolonlarla taşıttığı hâlde sanki yığma yapıymış gibi etrafı duvarlarla kapatmak, malzemeye ihanet etmektir. Doğal taş nefes alıyordu, bu yeni yapılan şey nefes almıyor. İçinde basık, sıkıcı, ölü bir hava var. Bunun sebebi, zeminden sızan radon gazının dışarı atılamamasıdır; akciğer kanserini çağırır. BA binalar, malzemesinin karekteri gereği ince ve açık olmalıdır.

.

Gökhan Çancılar

Gökhan Çancılar bir yanıt verdi.Bugün 01:09

Müzikteki nota dizilimlerindeki frekansların belirlenmesinde (minor, major, vb...) bilimsel bir etken referans alınmış mıdır?

Aslında Klasik Türk Müziği'nde koma denilen ara sesler de kullanılıyor. Ud, keman, çello gibi perdesiz enstrumanlar bu sesleri verebiliyor. Ama klasik batı müziğinde bu aralıklar standartlaşmış herhalde. Afaki yazıyorum, alt yapısını çok bilmiyorum ama arıza notalar gibi komalar da kullanılabiliyor.

Hilal Ebrar

Hilal Ebrar, "Davranış Modelleri" konusunda bir yanıt verdi.Dün 22:38

Geçmiş ne hatırlatır size?

Kahkahalar.

Mustafa Kemal Taştekin

Mustafa Kemal Taştekin, "Evlilik" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 16:45

İnsanoğlu neden eşe ihtiyaç duyar? Hayatında biri olmayan evliliği tercih etmeyen kişiler için düşünceleriniz nelerdir? Mutlaka herkes evlenmeli mi?

Evlenmenin amacı sevdiğine daha çok vakit ayırmaktır. Birbirine vakit ayıran ve bundan hoşlanan kişiler evli olmasalar bile mantıken evli sayılırlar.

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak, "Google Play" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 14:31

Android platformunda yazılım geliştirme ve deneysel işler için ne gibi yazılımlar mevcuttur?

Genelde javanın çalıştığı IDE'lerde android de çalışır. Android için özelleşmiş IDE'lerde var. En son Android Studio var. Onun öncesinde Eclipse ADT vardı. Bu ikiside hala kullanılıyor. Ben de Android Studio'ya geçeceğim, şuan için standart Eclipse üzerine android plug-in'leri kurulu bir IDE'de geliştirme yapıyorum.

Eren Çetin

Eren Çetin, "İnsan İlişkileri" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 12:40

İnsanlarla ilgili unutmamaya çalıştığınız en önemli şey nedir?

Gördüğün kötülüğü suya , iyiliği mermere yaz demişler. Yapılan kötülük değil de yapılan iyilik unutulmamalı bence. Sonuçta hepimiz insanız. İnsanlığın ilk yaratılışı olan Hz. Adem bile hata yapmışken bizlerin hata yapmaması çok zor bir durum . Affedici olmak lazım , yapılan iyiliği unutmamak .

Eren Çetin

Eren Çetin, "Kadın Erkek İlişkileri" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 12:34

Kadın bir erkekte ne ister?

Dost gibi dertleşebilecegi , baba gibi koruyucu ve en önemlisi ilgi , sadakat ve saygıdır herhalde .

Konuralp Yener

Konuralp Yener, "Yaşam" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 12:01

Sözlükte bir kelime olsaydınız, hangi kelime olmak isterdiniz?

Kesinlikle 'at'

Veysel Sarıkuş

Veysel Sarıkuş, "Psikoloji" konusunda bir yanıt verdi.Pzt - 10:41

Kadınlara niçin çiçek alınır?

Renkleri, şekilleri ve kokularıyla insanların ortak beğenisini kazanmış, ucuzu dahi değerli olabilen, taşıması çok kolay olan eşşiz bir hediye olduğu için. "Sen de bir çiçeksin" gibi bonus bir açıklaması olsa da çoğu zaman "sen bir pırlantasın"ın yerini tutamaz.

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin