Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Şaman Bayyurt
Bugün 00:23

Türkiyede Bilgisayar Mühendisliğimi yoksa Yazılım Mühendisliğimi ?

Üretim yoksa mühendislik de yoktur. Bilgisayar ve parçaları üretimi yok ama yazılım çok. Tabii ki yazılım mühendisliği.
Şaman Bayyurt
Dün 23:39

Erkekler her kadının iltifattan hoşlanacağı yanılgısına neden düşerler?

Çünkü kadınlar iltifattan hoşlanırlar. İltifattan hoşlanmıyorum diyen kadının kadınlık damarlarından biri kopmuştur. Erkekler çok basit düşünürler bu nedenle de az yanılırlar. Bazı kadınlar nedense erkeklerin hep yanılgıda olduğu yanılgısındadırlar. . .
Gurkan Bektaş
Dün 23:39

'Beni benden alırsan seni sana bırakmam' sözünden ne anlarsınız, ya da ne anladığınızı açıklar mısınız?

Ne kadar çok seversen o kadar çok severim, kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte : D
Şaman Bayyurt
Dün 23:36

Kadınlar için önereceğiniz en iyi parfüm hangisidir ?

Esmer ciltlerde Euphoria çok hoşuma gidiyor. Kumrallarda Chanel 5 zaten klasik ama hala çok güzel.
Şaman Bayyurt
Dün 23:34

Tercih etme hakkınız olsaydı dünyada hangi canlı türü olmak istersiniz?

Amip ya da terliksi hayvan favorilerim, bölün bölün yaşamaya devam et. Bilinç de yok üzülmüyorsun, sevinmiyorsun, hiçbir yerin acımıyor... Solucanları da severim hem doğa için çok yararlı hem de ikiye bölünse bile yaşayabilen bir canlı.
Şaman Bayyurt
Dün 23:30

Erkekler sizce ne ister?

Özetle yemek, seks ve uyku isteriz.
  • Sürekli iletişim halinde olmamayı isteriz. Sevgililikse her gün iletişim çok saçma gelir. Aynı evde yaşanan beraberlikse televizyonda sevdiğimiz program başlayınca iletişim son bulmalı.
  • Hiçbir şey yapmama hakkımızı isteriz. Ev temizliği erkeğe iki ayda bir de yapılsa yeter. Kadın keyfinden temizlik yapıyor diye erkek de seferber olmak zorunda değildir.
  • Yalnız kalmak istediğimizde yalnız kalmak istediğimizi beyan ederiz, sevmediğimizi, istemediğimizi falan değil.
  • Yeni alınan giysileri giyildikleri gün görmemiz bize yeter, torbadan çıkan giysiler bizi hiç ilgilendirmez.
  • Ağrıya daha dayanıklı olduğunu iddia eden kadının her gün bir yerinin ağrıdığını söylemesi bize yalancı çoban hikayesi gibi gelir. Anlatılmasa iyi olur.
  • Yılda 3 kereden fazla ağlayan kadın keyfinden ağlıyordur, ağlamaya başlamadan yatak odasına gidip ağlaması bitince duş alıp gelmelidir.
  • Öküz şeklinde lakap takan kadın bize aptal inek gibi görünür, onu demeyen kadın isteriz.
  • Evin temizliği önemli değildir ama tertemiz, mis kokulu kadın isteriz.
  • İlginin fazlası bizi boğar, öpmüyorsak sürekli öpülmek istemeyiz, böyle olmayan kadın iyi olur.
  • Kadın temizlik yaparken biz de hobimizin peşinden gidiyorsak, herkesin kendi hobisiyle meşgul olduğunu düşünürüz, buna maraza çıkartmayan kadın da iyi olur. Temizlik günlük ya da haftalık bile yapılsa kadının hobisidir. Biz pis eve misafir çağırmaktan da çekinmeyiz.
Bu liste uzar gibi ☺ arada rastladıkça uzatabilirim. . .
Sena K
Dün 23:04

Work and Travel ile gitmeyi düşünüyorum. Hangi firma daha iyidir? Aracı firma iş imkanını ayarlıyor mu?

ELT şirketini öneriyorlar tabi gitmeden önce hepsini bir araştırmak lazım.Firma iş imkanını da ayarlıyor
Şaman Bayyurt
Dün 22:44

Muhterem İstanbullular! Depreme hazır mısınız?

Alt tarafı geberecez, niye hazır olmayalım. ☺
Katre
Dün 22:28

Mesleğinizi değiştirme şansınız olsaydı ne iş yapardınız?

Hiçbir iş yapmaz yalnız okur okur ve okuduğum herseyi baskalarina anlatırdım.
Şaman Bayyurt
Dün 22:25

İnsan kendini geliştireceği alanları nasıl keşfeder?

Bazı alanlar yetenek olarak gelir, onlardan kaçışınız olmaz, yetenek gelmişse o kendini size gösterecektir. Diğer alanları da okulda keşfedersiniz, zayıf olduğunuz ya da hoşunuza giden alanları. Kişisel gelişim sorusuymuş. Sağlıklı insanların kişisel gelişimi zaten gayet normal ve düzgün olur. Bir şey keşfetmeye, okumaya öğrenmeye gerek olmaz. Zaten düşünürseniz bundan 20-30 sene önceye kadar da insanlar kişisel olarak gelişiyorlardı taa ki kişisel gelişim kitapları moda olana kadar. Bence sadece psikolojik rahatsızlıklarınız varsa bir kişisel gelişim desteğine ihtiyaç duyarsınız yoksa kişiliğiniz hangi alanlarda gelişeceğini kendi bulur. Psikolojiniz bozuksa o kitaplar da bir işe yaramaz, işinde uzman tecrübeli bir psikologdan yardım almanız en hayırlısı olacaktır.
Emre Akyürek
Dün 19:52

Kadınların en çok hoşuna giden parfüm hangisidir?

Keen - Burn
Kenzo - Classic
ilkini 5, ikincisini 13yıldır kullanıyorum. Beğenmeyen erkek de dahil hiç kimseye rastlamadım. Hatta yabancılardan bile sürekli olarak pardon parfümünüzün ismini öğrenebilir miyim sorusuyla karşılaştım. Burn çok kalıcı değildir ama ilk yarım saatteki etkisiyle kendinizden bile tahrik olabilirsiniz. Kenzo ise çirkef bir kokudur. Her tarafa kalıcı olarak yayılır. Arkadaşlarınız evlerine gittiğinde bile kokusunu ara ara almaya devam edebilirler.
Emre Akyürek
Dün 19:49

Torrentle indirdiğim dosyada rar şifresi var. Bir çok program denedim fakat demo olduklarından iş görmediler. Oyunun adını aratarak da bir şey bulamadım, başka bir yolu var mı bu işin?

Rar şifresi kıran programlar bulunmaktadır fakat pek işe yaradıklarını görmedim, garanti bi sonuç alınamamasıyla beraber çok fazla zaman almaktadır. Daha garanti bi çözüm olarak hızlı ve sorunsuz torrent

zamunda.net
Emre Akyürek
Dün 19:43

Değişik ülkelerden mektup arkadaşı edinmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Skype ın bu konuda baya gelişmiş bir çalışması vardır. İçinde isteğinize göre kategoriler bulunmaktadır. Mesela siz ingilizcenizi geliştirmek istiyorsunuz, ingilizce bilen biri de türkçesini geliştirmek istiyor. İlgili gruba girip özel mesaj atıyorsunuz ya da gruba yazıyorsunuz. Skype tan veya mail yoluyla konuşabiliyor yazışabiliyorsunuz. Hatta konferans görüşmesi yapan gruplar bulunmaktadır. Dünyanın heryerinden insanların bulunduğu kişilerle toplu olarak güncel konuları belirlenen konuları tartışıyorsunuz.

community.skype.com/
Emre Akyürek
Dün 19:33

Şap nedir? Etkileri nelerdir?

Sorunun cevabı verilmiş olduğundan içeriği zenginleştirmek adına bilgi ekleyeceğim.Askerliğimi, askere yemek yapan özel bir şirketi denetleyerek yaptım. Yemeklere şap katılıyor efsanesinin cidden efsane olduğunu gördüm. Yemeklere hiçbir şekilde şap , katkı maddesi ve benzeri şeyler katılmıyor.. Askerdeki çorbalara yoğun şekilde tuz ve limon attığınızda mor renk oluşmaktadır. Bunu da şapın varlığının göstergesi olarak söylemektedirler. Fakat aynı deneyi evde de yaptığınzda yine mor renk oluşmaktadır. Yine de şüpheleniyorsanız askerdeyken, ekmek ve çorbayı az tüketin. Şap pahalı bir ürün olmasına rağmen yine de ordu koymayı tercih ederse çorba ve ekmek tüketiminden kaçının. İlk koyulan ürünler onlardır.
Emre Akyürek
Dün 19:22

Önerebileceğiniz meslekler ve tahmini gelirleri nelerdir?

Gelir 2. Planda bırakılarak düşünülmesi gereken bir konudur. Bir ömür hangi mesleği yapmaktan sıkılmazsınız, kendinizi görmek istediğiniz mevkii neresidir gibi soruların cevaplarıyla yön vermek gerekir seçime. Her meslek kendinizi geliştirdiğiniz sürece size imkan oluşturur.
Emre Akyürek
Dün 19:19

Lifli gıdalarda saf lif elde etmenin yolu nedir

Her gıdaya göre değişen bir yöntem vardır. En basit olarak düşünecek olursak limon portakal gibi meyvelerdeki lifi yani pulpu elde etme yolu ürünün suyunu çıkarmaktır. Spesifik olarak gıda belirtilmesi cevabın netleşmesi için şarttır.
Düşünce Hırsızı
Dün 18:09

Renkli gözlü insanların nazar değdirdiği neden söylenir?

Türlü nedenleri yok değil. Kimi kulağa mantıklı geliyor tabii. Tam olarak nedenini biliyorum da diyemem ama bizzat doğduğum yerden akraba içinden gelmiş, yaşanılmış hikayelerin olduğunu biliyorum. İstisnasız sonucun hep nazara bağlanabileceği mavi renkli ve bakışı o yönden etkili insanların, diğer bazı kimselerin hayatına ne tür etkilerde bulunabildiğine dair yaşanmış hikayelerdi bu duyduklarım. Hoş, somut kanıt isteseniz olaya bir şüpheci gibi yaklaşıp "bir sonucu diğer bir sebebe niçin başladın" diye önce ben sorarım zaten. :) O yüzden bunun bilimselden ziyade metafiziksel bir yanı olduğunu belirtmekte fayda var.

Diğer yandan islami şarkın kültürünün kökenine karışan hristiyanlığı ve garpçılığın adeta temellerini atan akdeniz kültüründen ileri islami fikir akımlarını yan yana getirirsek kimin eli kimin cebinde, belli değil tarzında bir sonuç çıkacağı kesindir. Çünkü dünya üzerindeki sayısız kültür, bir veya birden çok kültürden pek çok kere etkilenmiştir. Gazali'deki mistisizmin incilden gelmesi gibi.

Öte yandan insan beyninin bile bir yandan iyileştirici gücü varken, diğer yandan yok edici gücü de olduğu bilinmektedir. Yani nazarın bir de bu yönü var diye düşünüyorum yani bir karşıdan, bir de bizden. Yine de göz müdür, nazar mıdır bilinmez ama açıkçası bu devirde insanı nazar çarpmasa bile açlık ve sefalet içinde hayata tutunmaya çalışanların, sözüm ona vicdanlı zenginleri çarpacağı kuvvetle muhtemel. İlla da bir şeyin çarpması gerekiyorsa yani.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın