Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Bazarov
Bugün 01:01

Erkekler için "seni seviyorum" kelimesini kullanmak neden bu kadar zor?

Sevmeyi yeterince biliyor da sadece seni seviyorum demeyi bilmiyorsa bence bunu dert etmemelisin.
Bazarov
Bugün 00:48

Kafanız çok dolu iken beyninizi resetlemek için ne yaparsınız?

Öyle sihirli bir formül yok maalesef varsa da ben bulamadım henüz. Ama bir aksiyon almak iyidir, harekete geçmelisin. En basitinden bir yürüyüş bile çok faydalıdır. Kafan çok mu attı, vur kendini sokağa, yorulana kadar yürü, hava al. Eve geldiğinde mutlaka daha iyi hissedeceksin.
Mehmet Çapur
Dün 23:53

Kendime her açıdan uyan bir meslek bulamadım. İlgi alanlarım edebiyat, tiyatro, felsefe, tarih gibi sözel alanlar. Meslek seçimi yaparken neleri göz önünde bulundurup neye göre seçim yapmalıyız?

Bu senden kaynaklı nedenlerle her zaman değişiklik gösterir. Yani sevdiğin iş olur ama kazancı tatmin edici olmaz. Ben iş seçimi yaparken öncelikle rahatlığımı ve kazancımı ön planda tutarım. Sevdiği işi yapan insanlar kendi işerini kuranlardır. Sermayen varsa eğer kendi işini kurmayı deneyebilirsin.
Mehmet Çapur
Dün 23:51

Elektrik Elektronik Mühendisliğinde okuyan ve meslek hayatına başlamak için Elektronikten yana tercih yapan bir mühendis adayı hangi konularda uzmanlaşabilir?

Uzmanlaşmaktan ziyade önce döneme ayak uydurmalısınız yani icadı 1950lere dayanan bi elektronik ürünü iyiliştirmek yerine yeni bir teknolojiyi kademe kademe piyasaya sürmek daha iyidir. Kısacası bir konuda uzmanlaşmak yerine her konuda azar azar bilgi sahibi olmak daha kârlıdır
Mehmet Çapur
Dün 23:48

Mesleğinizi değiştirme şansınız olsaydı ne iş yapardınız?

Yaşadığım yere göre değişiklik gösterirdi. Örn: türkiye'de emlakçı, arabistan'da mimar, abd'de savcı, ingiltere'de siyasetçi, portekiz'de futbolcu.
Semih Cengiz
Dün 22:45

Favori albüm kapaklarınız hangileri?

Müzik
Müzik

Sizin paylaştıklarınıza ek bu ikisi de güzel bence :)
Ece Naz Sonat
Dün 21:11

Zamanında size çok kötülük yapmış nefret ettiğiniz bir insan zor durumda gelip sizden yardım istese yardım eder misiniz?

Benden yardım isteyecek kadar yüzsüzleşebildiyse gerçekten çok ihtiyacı var demektir. O yüzden yardım etmeye çalışırım. İnsanlar kötülük yapabilir ama kötülüğe en güzel cevap iyiliktir. :)
Ülviye Hamarat
Dün 20:50

Hayat size en çok neyi öğretti?

(hayat bana ne öğretti ) hayatın yaşadığımız bitirdiğimiz kısmında tabii ki öğrendiklerimizi sayamayız önemli olan bu öğrendiklerimizi nasıl faydalı şekilde kullandığımızdır bu döngü asla bitmez hala öğreniyoruz son nefesimize kadar da kim bilir neler öğreneceğiz
Şaman Bayyurt
Dün 20:41

Kadınlar neden hayata ve zorluklara karşı erkeklere göre daha pozitiftir?

Muhtemelen eşiniz daha olumlu bakıyor olaylara. Ben öyle bir kanaate varamıyorum. Benim kanaatim kadınların bunalıma, depresyona daha yatkın olmaları. Bilimsel araştırmalar da kadınların ortalama %20'sinin erkeklerin ise %10'unun depresif olduğunu söylüyor.

kaynaklar:
Semih Cengiz
Dün 20:12

Uzaylıların dünyayı ziyaret ettiklerine inanıyor musunuz?

Uzaylıların dünyayı ziyaret edip etmediklerini bilmiyorum fakat ABD nin uzayda silahlanma girişimlerini yasalmış gibi göstermek adına uzaylıların varlığını (var olsalar da olmasalar da ) bir şekilde kanıtlayacağını söyleyen bir yazı okumuştum kim kaleme almıştı şu an hatırlamıyorum ama bana mantıklı geldi.
Semih Cengiz
Dün 19:59

Twitter'daki insanların sorunlu olduğunu düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Gündemdeki başlıklarda asıl olay hakkındaki mesajlara ulaşana kadar gördüğüm reklamın haddi hesabı yok :) bence o takipçi kazandırma reklamlarını deli gibi paylaşan arkadaşlar cidden sorunlu :)
Şaman Bayyurt
Dün 19:39

Bohem Korusu nedir? Ne gibi amaçları vardır?

Merak ettim araştırdım, bir çeşit mason derneğiymiş. Bir alıntı da yaptım ama bütün bu karanlık dernek etkinliklerine şüpheyle yaklaşmak gerekir. Malumunuz milletimiz komploları sever, benimser, anlatır, yayar. O nedenle alıntı yaptığım linki vermiyorum. Aşağıdaki İngilizce sayfayı da incelemenizi tavsiye ederim, üye listesi de var. Bu insanlar sağda solda etkinliklerini ve üye listelerini paylaşmayacaklarına göre Vikipedia'da yazan dahil tümü dernekten olmayanlar tarafından yazılmıştır. Tamamı yalan olabilir...

"Bohemler Kulubü
Bohemian Grove olarak da bilinir. Bohemian Grove, Kaliforniya eyaletinin Monte Rio şehrinde, sadece erkeklerin kabul edildiği Bohemler Kulubü adlı organizasyona ait 11 km²’lik bir kamp alanıdır. Kızılçam ormanlarıyla kaplıdır. Her yıl Temmuz ortasında 2 hafta boyunca dünyanın en güçlü adamlarını ağırlamaktadır.

Bohemler Kulubü 1872’de kurulmuştur. Bohemler Grove (Bohemler Korusu) 1879’da Kulubün faaliyetleri için satın alınmıştır. Geleneksel Temmuz buluşmaları 1899’da başlamıştır. Üyeleri arasında pek çok sanatçı, müzisyen, büyük işadamları, (bazı ABD başkanları dahil) hükümet yetkilileri ve medyanın önde gelen isimleri yer almaktadır.

Üyelik için bekleme süresinin ortalama 15-20 yıl olduğu, en hızlı gerçekleştiği durumlarda bile en az 3 yıl gerektiği söylenmektedir. Üye adayları mevcut iki üyenin referansına ve desteğine sahip olmalıdır. Yıllık aidatın yanısıra 25 bin dolarlık giriş aidatı vardır. Üyelikte 40 yılı aşanlar “Eski Gardiyan” (Old Guard) sıfatını almakta ve kulubün toplantılarında öncelikli oturma hakkına sahip olmaktadırlar. Çok sıkı şartlar altında bazı toplantılara misafir de getirilebilmektedir. "


en.wikipedia.org/wiki/list_of_bohemian_c...


Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz: eksisozluk.com/bohemian-club--2960236
Şaman Bayyurt
Dün 18:56

İntihar edenleri %55'i neden kendini asarak intihar etmektedir? Diğer intahar yöntemlerinden daha fazla tercih edilmesinin nedeni nedir?

Demek ki intihar edenlerin %55'i gerçekten ölmek istiyor. Bu konuda bir araştırma okumuş burada bir yerlerde de özetlemiştim. İntihar edenlerin bir kısmı gerçekten ölmek istemiyor, sadece ilgi istiyor. O kesim kendini asmaz, asılmaktan kurtulmak imkansıza yakındır. Diğer bir kesimin (psikozda olanların) gerçeklikle bağı kopmuş oluyor, onlar da her türlü yolu seçebilirler. Depresyon neticesinde veya ölümcül hastalık nedeniyle intihara kalkışanlar ve psikotik olanların bir kısmı yani teşebbüs sonunda gerçekten ölmek isteyenler muhtemelen yağlı ilmeği seçiyorlardır.
Hamide Polat
Dün 18:24

Sevgi (Leo Buscaglia )

Her insan kendine özgü hızla, kendi yol ve yordamıyla, kendi zamanında ve kendi benzersiz benliğine uygun biçimde olgunlaşacaktır. ( Leo Buscaglia-Sevgi )
Ali Bayram
Dün 17:10

Hashtag nedir?

Twitter, Facebook, Google+ gibi sosyal medyada bir ileti yazdığınız düşünelim. Bu iletiniz vanilyalı dondurma ile ilgili ise ve siz de bunu #vanilyalıdondurma şeklinde yazarsanız, # ile başlayan bu söze hashtag deniyor. Başka kişilerin de aynı hashtag’ı kullandığını düşünürsek, vanilyalı dondurma ile ilgili bu yazılar arama sonuçlarında bir araya gelir ve bu konuyu arayan kimse sizin bu yazınıza böylelikle kolayca ulaşmış olur. Kısacası hashtag, gruplandırma ve kolay bulma için, # işareti kullanarak yapılan bir etiketlemedir.
Nurcandemir
Dün 16:04

İstanbul Validebağ Korusu hakkında sizce kim yalan söylüyor?

Günümüzde herkes yalan söylüyor... Yarında denilir camii yapılacaktı karşı çıkıldı diye.. .
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın