Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Uğur Çakmak
Paz - 16:46

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Soru mu bu şimdi :)) Dışını beğenmeyen içini merak etmez evladım!

Ya yaşın küçük, doğa-insan ilişkisine vakıf değilsin ya çirkin birisin, komplekslerin düzgünce düşünmeni engelliyor ya da çirkin değilsin ama kendini beğenmiyorsun ki kompleksler yine başına dert oluyor.

Her insan güzel ve çekici olmak ister ve diğerleri tarafından da beğenildiğini görmek ister. Bu kadar basit. Eğer üçgen bir vücudum olsaydı daha dar kıyafetleri tercih ederdim. Aynı şekilde kadın olsaydım, güzelliğimin altını çizecek tarzda giyinirdim. Senin dediğin kıskançlık tamamiyle :) Mesela arkadaşlarla nerede kaslı dar body giymiş birini görsek hemen eleştiri bombardımanına tutuyorlar :)) Diyorum senin de öyle vücudun olsa sen de giyersin birader. Bu doğanın sana kodladığı bir şey. Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır evladım. Bir kadınsan eğer (ki öyle olduğunu düşünüyorum) sanane onlardan sen iç güzelliğini ortaya çıkar o zaman ki nasıl yapacaksan onu artık. Yani karşıdan bakacak sana bir adam "vay bee ne kadar dürüst bir kadın" diyecek :))) Erkeksen eğer öyle kadınlara hiçbir zaman ulaşamayacağını düşündüğün için kompleks içindesin. "Bir erkeğin bir kadınla vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? " Diye sormuşsun. İlk bakışta zaten öyle olmak zorunda. Ben bir kadına baktığımda onun dürüst, güvenilir ve zeki biri olup olmadığını anlayamıyorum eğer senin üstün bir algı biçimin varsa o ayrı. Ayrıca bu yaşıma kadar hiç bir arkadaşımdan bir kadın hakkında "vayy bee ne akıllı adın", "vayy bee ne kadar da kendine yetebilen güçlü bir kadın" şeklinde bir cümle duymuş değilim. Senin söylediklerin ancak uç noktalarda geçerli olur. Teşhir etme amacı olan zaten bakışlardan rahatsız olmaz ki amacı odur zaten. Sanmıyorum ki hiçbir erkek "çirkin bir kadın ama dur bakalım nasıl biri" diye bir kadına yaklaşsın. Asgari olarak onu beğenmesi gerekir.
Winterwitch
Paz - 14:00

İşaret dilinin öğrenilmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

Çok toplum dışılar. Okulları bile yok (otizim vs. için bile okul varken) devlet bu adamlar normal okullara gidebilir demiş. Ağız okumaktan başka çareleri yok. Artık cep telefonu var yazarım o şekilde anlaşırım demeyin çoğu okuma yazma bilmiyor maalesef. İş bulamıyorlar. Toplum tarafından fazlaca dışlanmışlar.
Bir işaret dili tercümanı adayı olarak herkese öğrenmesini tavsiye ederim. Kısa sürede öğrenilebilen tek dil galiba... Üstelik çok eğlenceli :)
Sevin Aydınoğlu
Paz - 11:50

Webdeki bilgi kirliliğini önlemenin yolu nedir?

Önlemek çok zor, sadece paylaşım yapanların uzmanlık alanları, liyakatı, ticarette olduğu gibi güvenilirliği akredite edilebilir diğer yandan şimdinin doğrusu değişime uğrayıp yanlışa dönüştüğüne göre bu eski ve yanlış veriler nasıl ayıklanacak? Tarih filitrelemesi bir nebze koruyucu olabilir. Arama motorları bunlar için de algoritmalar geliştirebilir aslında. İntihal de büyük sorun bence. Arama motorları isterse orijinal kaynak ile kopya kaynakları ayırabilir ve daha İnternet'e düştüğü an yasaklayabilir ama bunu yapmıyor ve bir rant alanı daha açılmış oluyor.
Şenol Deniz Ikizer
Cmt - 23:55

Risk almadan girişimci olunamaz mı?

Zamanında iktisat öğrencisiyken ilk öğrendiğim şey girişimci risk alan kişidir. Risk hayatta her konuda kar etmek fazlasını elde etmek için vardır sadece maddi konularda değil o yüzden bence risk almadan girişimci olunmaz yatırımcı olabilir onun adı
Münir Altıntaş
Cmt - 12:37

10. sınıfa geçtim ve matematik temelim yok sizce 10.sınıfta matematiği iyi yapmak için ne gibi yollar izlemeliyim?

Antrenmanlarla matematik 3 kitaptır 3 ünüde bitir sonra temel matematik kitaplarına başla ama fazla olmasın en fazla 3 kitap daha sonra mat 1 başla daha sonra mat 2 yapmaya çalış. Kendine güven çünkü matematik belli bir süre sonra sana bulmaca gibi gelecek . Mat 2 mat 1 de takıldığın yerde birinden destek alabilirsn. Hemen ilk takıldığın yerde yardım alma uğraş çözmeye çalış. Unutma ki kimse senden daha iyi değildir sonuçta herkes doğuştan matematik bilerek doğmuyor, matematik sonradan kazanılan bir bilgi topluluğudur.
Serkan Köse
Cum - 11:36

İnsanlar duygusal eksiklik ve ihtiyaçlarını alışveriş yaparak kısa süreli bile olsa nasıl tatmin edebiliyorlar? Bağlantı nedir?

Alışveriş yapmak (ihtiyaç dışı alışveriş) bir savunma mekanizmasıdır. Beynimiz her haz aldığında dopamin salgılar. Haz merkezi çikolata, seks, alışveriş, vb. her şeyde aynı şeyi tetikler. Alışveriş yapmak (nedensiz alışveriş - ihtiyaç dışı alışveriş) bu hormona olan ihtiyaçtan kaynaklı bir savunma mekanizmasıdır.
Melike Duran
Cum - 02:34

Tm-1 den yüksek puanınız olursa hangi bölümleri tercih ederdiniz?

Sağlık yönetimi de olabilir ama bu birazda kişisel özelliklerinize bağlı bir durum yani kendinize neyi yakın bulduğunuza, ilginizi çeken konulardan oluşmasına bağlı bir durum :)
Abdullah Gürel
Çar - 23:46

İnsan ne ister?

Dünyayı daha nasıl daha iyi yok edebilirim onu ister
Süleyman Gönülkırmaz
Çar - 21:49

KAÇIN ŞEKER GELİYOR

Babam ve eniştemin kanser ile tanışmasından sonra (2006) çok sayıda makale ve araştırmayı okudum. Kanser ile ilgili olanları detaylı kalın çizgilerle inceledim. İnsan sağlığına ilişkin bazı bilgilerin kapalı/açık çok net yazılmadığı ve tartışılmadığını gördüm. Bu bilgilerden birisinin de “şeker” olduğunu söyleyebilirim.

Milliyet Gazetesi Yazarı Sayın Meral Tamer, Kanserini okuyucuları ile paylaştı. Meral Hanıma salata ve bitki çayları ile ilgili önerilerimin yanında, şeker kullanımına ilişkin bir uyarım olmuştu, 15. Mayıs 2010 tarihinde. Maildeki ifadem “kristal şeker alımının sınırlandırması çok önemli” şeklindeydi.

Şekere ilişkin düşünceme yakın ifadeler, hekimlerce 2 yıl sonra söylenir oldu. Google’ un güzel yanı her ifadeyi tarihiyle birlikte kayıt altına almasıdır. Şeker kanser ilişkisi hekimlerce bilinmesine karşılık, hekimler hedef olmamak için yabancı bir yayının yazmasını bekliyorlar. Daha sonrada o makale üzerinden ateş ediyorlar.

Bugün bende bir baklavayı sevmeme karşılık, aşırılıktan ve çayda şeker kullanımından tamamen ayrıldım. Şekersiz çayın keyfinin çok daha güzel olduğunu fark ettim. Bugün çalıştığım birimde 15 mühendis arkadaşımdan sadece 3 kişi çayını şeker ile tüketir durumda. Yıllık kişi başına 30 kg üzerinde şeker tüketilmesi, kimyasal yapımızı kanser ve diğer hastalıklara karşı açık hedef oluşturmaktadır. Kimyasal yapımız, şekeri bitki ve meyvelerden almaya daha uygun bir yapıda olduğunu söyleyebilirim. Bu yapıya lütfen yardımcı olalım.

Yapısında şeker bulunan ürünlerde hangi özellikte şekerin kullanıldığını sorgulamalıyız?İlk önerim şekerden kaçın diyorum. Şekerle mini bir buluşmanız olacaksa bununda şeker pancarından elde edilmiş şeker olmasını öneriyorum ve istiyorum. Beslenme ve sağlıklı olmakta aslında hiçbir karmaşa yok. Bilinerek veya bilinmeyerek karmaşa yaşatılmaya çalışılıyor. Sağlıklı beslenmek ve sağlıklı olmak çok basit ve yalın ifadeleri bilinmektedir.

Bugün Akdeniz çanağındaki insanlar sağlıklı ve uzun yaşamları ile bilim insanlarının dikkatini çekmişlerdir. Bu yaşamlar üzerine çok sayıda araştırma ve kitap kaleme alınmıştır. Akdeniz insanın elde etmiş olduğu bu beslenme ve yaşam şekli pek çok ülkelere de esin kaynağı olmuştur. İnsanlara esin kaynağı olan bir başka bölge de Japonya’nın güneyinde yer alan Okinawa adası sakinleridir. Bu ada sağlıklı uzun yaşam adası olarak anılmaktadır.

Fare ve laboratuvar deneyleri (in vivo-in vitro) çok açıktır. Tek başına şekerden sakınmak bile, bizleri daha sağlıklı yapacaktır. Yeni çıkan pek çok ürün şeker yükü ile çıkmaktadır. Bu ürünler bizi tatları ile yakalamakta ve içine çekmektedir. Şeker ile oluşturulan damak özelliği bizi sürekli o ürüne çekmekte ve almamızı sağlamaktadır.

Bağışık sistemimizi şeker ile dinamitlemeyelim derim.
“Kaçın Şeker Geliyor”
“Sağlıkta”kalın
NOT-1-Bu yazım besthaber portalınfa Mayıs-2012 yayınlandı.
2-Son araştırmalar şekerin Kalp ve damar sistemini de etkilediğini çok açık olarak ortaya koymaktadır.
BİLGİLERİNİZE S: G:
Gizem Kahraman
Çar - 18:33

En hesaplı kargo şirketleri hangileridir?

Firma sahipleri kargo anlaşması yapmak için OfisPaneli sistemini kullanabilirler. Fiyat teklifinizden sonra sizin için kargo şirketlerinden alınan en ucuz fiyatlar iletiliyor. Detaylı bilgi için ofispaneli.com
Kubilay Gökşen
Çar - 16:04

İnsan neden duvarında milyon dolarlık değeri olan bir tablo veya bir kenarda süs eşyası olarak binlerce yıllık 'esirler' tutarlar kendilerine?

Özel olduğunu düşündüğü için. Az olanın değerli olduğu ve o az olan şeyin kendisine özel yaratıldığını düşündürtmek için gizli bir ego yatar bence bunun altında
Tulay Karagulmez
Eylül 19 - 10:07

ITP hastalığının alternatif tıpta çaresi var mı dır?

Fatih,sadepazar.com mağazasında sağlıklı yaşam danışmanlık hizmeti veriliyor... Hasta için danışmanlık randevusu alınarak gösterilebilir. . .
Zafer Galip Ozberk
Eylül 19 - 02:00

Okulca İzmir'deki en büyük lise festivalini düzenlemeyi planlıyoruz ve bu yüzden de sponsor arayışı içerisindeyiz. Sizce KOSGEB bu konuda bize yardımcı olur mu?

KOSGEB destek olmaz... Olamaz...
Ancak, festivalde , lise öğrencilerine yönelik ürün ve hizmetleri olan şirketleri listeyebilir buna ek olarak prestij anlamında (marka bilinirliğini pekiştirmek isteyen) şirketlerin hangisi olabileceğini ortaya çıkartıp( SÜTAŞ, CoCa Cola) bu firmaların kurumsal iletişim departmanları ile görüşebilirsiniz.
Bu firmalardan nakdi yardım alabilme olanağınız olabilir. Ne fayda sağlayacağınızı da düşünmeniz gerekir... Ana sponsor , yan sponsor altın gümüş vb sponsor gibi ... Ek olarak , nakdi yardım yerine ayni yardımda alabilirsiniz Coca Coladan , 10000 adet kola ve stand ta satıp gelir elde edersiniz...
Diğer sponsor olabilecekler, Üniversiteler, bankalar, telefon operatörleri , vb kurumlar,
yalnız ne yaparsanız yapın işin içine sakın alkol katmayın .. Üniversite festivali yapmadığınız için bu sıkıntı yaratabilir.. .
kolay gelsin. . . .
Zafer Galip Ozberk
Eylül 19 - 01:21

'İnsanların' en büyük davası nedir?

Varoluş Yasasını uygulatma , hayata geçirme davası
Murat Tekmen
Eylül 16 - 13:08

Blog oluşturmak için hosting ve domain (alan adı) nereden ve nasıl alabilirim?

Bu konuda adım adım hazırladığımız bir makale var, ona göz atmanı tavsiye ederim;
vuub.net/22/05/2013/ucretsiz-wordpress-...

Ayrıca daha ileriki aşamalar için vuub.net/15/09/2016/wordpress-hosting/ hazırladığımız bu kapsamlı makaleden de faydalanabilirsin. :)
Murat Tekmen
Eylül 16 - 13:07

İnternetteki bilgi kirliliğinden kurtulup birşeyler öğrenebileceğim faydalı siteler hangileridir?

Kendi adına blog oluşturmak, sosyal medya siteleri ve teknoloji haberlerini özellikle takip etmek istiyorsan, arada eğlenceli içerikleri de göz atarım diyorsan seni vuub.net 'e bekliyoruz.
Murat Tekmen
Eylül 16 - 13:05

Blog yazıyor ya da bir bloğu takip ediyor musunuz?

3 yıldır vuub.net/ için içerik hazırlamaktayım, aynı zamanda ilgi alanıma giren bir çok yabancı bloğu takip ediyorum. The Next Web, Mashable, ReadWrite ve The Verge en sık takip ettiklerim arasında. Ayrıca yine mesleğim gereği Twitter üzerinde yüzlerce tasarımcıyı ve bloglarını takip etmekteyim.
Begüm TİTREK
Eylül 15 - 22:42

İnsanların iş hayatlarında başarısız olma nedenleri nelerdir?

Öncelikle belirtmem gerekir ki genel olarak milletçe işimizi severek yapmıyoruz, bence işini severek yapmamak başarısızlığı meydana getiriyor, herkes işini severek yapsa iş hayatı muhteşem olur, insanlar sadece iş hayatında değil özel yaşamında da mutlu olurlar.
Begüm TİTREK
Eylül 15 - 00:46

Yeni iktisat öğrencilerine tavsiyeniz nedir?

Öncelikle hayırlı olsun. Kamu yönetimi mezunu okumuş ancak mikro ve makro iktisat derslerini almış bir birey olarak ekonomiyi severseniz iktisatın altından kalkabileceğine inandığımı belirtmek isterim. Nacizane fikrim ekonomiyle ilgili dergiler, yayınlar oku, haber dinle, kendini bu alanda geliştirmiş olursun, özellikle iktisat ile ilgili kitaplar oku, üniversitelerin kütüphanelerinde ya da şehirlerdeki kütüphanelerde kıymetli kitaplar var, başarılar dilerim.
Begüm TİTREK
Eylül 15 - 00:13

İlk maaşınızla ne yaptınız?

İlk maaşımla platform ayakkabı aldım şaka gibi ama bunu yaptım: -)
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın