Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Asime Durgut
Bugün 01:06

Lise 4 olup matematik adına hiçbir şey bilmeyen biri matematik dersine nasıl çalışmalıdır?

Atremanlarla matematik öğrenebilir sıfırdan başlayıp rahat rahat artık matematiği zevkle çözebilirsin ama ilk önce antremanlı kitap satın alıp bu işe başlamaktır :) başarılar
Abdullah Gürel
Bugün 00:55

Sosyal ağlar dışında ziyaret ettiğiniz siteler nelerdir?

Google
facebook
w3layouts
youtube
gazeteler hangisi denk gelirse o sırada
Yolalinda
Dün 21:55

Yeni bir diziye başlamak istesem önerileriniz ne olurdu ?

Ne tarz ve ne konulu dizi izlemek istediğine bağlı,
bir ucu insan bir ucu insan olmayan karakterli bence süper diziler: breaking bad,hannibal, fargo
dedektiflikli: dexter, sherlock, hannibal
felaket temalı: walking dead(insanlık da iyi işlenmiş), revolution
aile temalı komedi: modern family (olayları ele alma tarzları güldürüp düşündürüyor)
aile temalı komedili dram: shameless , weeds
düşündüren ve de kaliteli kısa dizi: black mirror, the lost room
ingiliz açık saçıklığını sevenlere: misfits, skins
eskilerin komedi anlayışı : seinfeld, curb your enthusiasm
ayrıca standup tarzı mizahiler: seinfeld, louie
her bölümü bağımsız sayılabilecek komediler: wilfred, family guy, 2 broke girls, louie
insan ilişkilerine katkısı dokunabilecek diziler: lie to me, mad men
seks'i profesyonelce ele alan aynı zamanda aydınlatıcı bir dizi : masters of sex,
hapishane ve lezbiyenlik konulu orijinal bir dizi: orange is the new black
korku dizisi: american horror story
önerilerim sadece bizzat izlediklerimle sınırlı kalıyor malesef o yüzden size en uygun dizileri bulmak için imdb veya tastekid tarzı beğendiğiniz bir diziyi yazınca benzerlerini önerebilen siteleri de ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
Asime Durgut
Dün 19:11

Bulunduğum şehirde kpss için dershane imkanları kısıtlı. Mesela ders verecek bazı öğretmenlerin yeterli bilgileri bulunmamakta, buna rağmen dershaneye gitmek faydalı olur mu?

Bence dershaneye gitmenin pek bir faydası yoktur eğer kendini şartlandırmışsan biri bana ders vermeden, öğretmeden ben hiiçbir şey öğrenemem diye gerçektende öğrenemezsin o yüzden dershanelere bağlama kendini . Sen kendin de ders çalışma programı hazırlayıp internet üzerinden çalışabilirsin ben kendim de öyle yapıyorum şuan.
Asime Durgut
Dün 18:53

Stop motion video yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz programlar nelerdir?

Bende stop motionla ilgili bir çalışma yaptım yaklaşık olarak 1,5 ay uğraştım çok güzel oldu movie maker programıyla yaptım ben ama saniyeleriyle oynadım bundan daha basit siteler buldum yapmak için ama fotoları yüklediğim zamn ters oluyordu fakat düzeltme olmadığı için mavie maker dan yapmak zorunda kaldım ve çok uğraştım ama değdi :)
Doğan Ataman
Dün 18:21

İnsan neden bilmek ister?

Bilgi güç'tür. Bilinmeyene karşı elde edilmek istenen güç.
Dilara
Dün 13:01

Çocukluğunda babanın mükemmel olduğunu düşünüp acayip bi saygı duyarsın. Büyüdükçe hayal kırıklığına uğrar ve her yaptığı cam kırıkları gibi kalbine batar. Sevgiyle karışık nefret... Bundan kurtulmanın bir yolu var mı? Ya da umursamaz olmayı mı öğrenmeliyim?

Ben babamı çok sevdiğimden bu durumu tam anlayamayanlardanım ama aynı durumda olan bir sürü arkadaşım var. Gözlemlediğim kadarıyla hemcinslerim ya terapiye gidiyor ya da babalarının lafı açıldığında yüzlerine kara bir bulut iniyor. Bu konuda erkekler sanki daha makul davranıyor; ya babalarını tamamen silmiş oluyor ve o konuda hiçbir şey hissetmiyorlar ya da affetmiş ve arkadaş olmuş oluyorlar. Acı çeken hemcinslerime kolaylıklar dilerim. Bence o kadar büyütmeyin; açlık, yoksulluk içinde büyümüş insanların bu tür şeyler hissetme lüksü de yok.
Serkan Köse
Cmt - 15:18

Bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, arama motorlarındaki sıralaması gibi bilgilere nasıl erişebilirim?

Arama motorlarındaki sıralamalarına her arama motorunun kendi araçlarını kullanarak bakabilirsin. Ancak aynı anda ekranda görmek istersen şu araçlar işine yarayabilir:
Bunun dışında kendi siten için Google Analytics, incelemek istediğin başka siteler içinse similarweb.com öneririm. SimilarWeb gibi siteler birebir gerçek rakamları vermez ama fikir vermesi açısından kullanabilirsin.
Uğur Çakmak
Cmt - 12:41

Çirkinlik ve güzellik kavramı nedir ve neden kişiden kişiye değişir? Her şeyin bir kalıba orturtulmaya çalışılıldığı bu dünya düzeninde güzellik ve çirkinlik kavramı bir kalıba sokulmadan özgürce öyle kalmalı mı ve bu gerçekleşebilir mi?

Kişiden kişiye değişir çünkü konu subjektiftir, bilimin araştırabileceği bir saha değildir. Felsefi bir alandır. Güzellik, özel olarak estetik felsefesinin en temel konusudur. Platon'a göre güzel olan yalnızca "Güzel İdeası"dır(Platon'un en temel düşüncesi İdea'lardır. Bu bilinmeden bahsettiğim konu anlaşılamaz). Güzel İdeası dışında güzel olan her şey hep belirli bir açıdan, belirli bir zamanda güzeldir ya da bir başka şeyle karşılaştığında güzeldir(Sonrasında güzellik anlayışını Pisagor'dan etkilenerek orantıyla açıklar). Platon'dan çok daha önce Pisagor güzelliği uyum ile açıklamıştır. Pisagor, evrenin adeta bir müziğinin, melodisinin olduğuna inanmış, gökyüzündeki yıldızların, ayın, güneşin dans ederek dönerlerken uyumlu bir ses çıkardıklarını iddia etmiştir. Bu da Pisagor'un güzellik anlayışıdır yani uyum. Aristotales güzellik anlayışını Pisagorculardan etkilenerek matematiksel uyum üzerine kurmuştur ki yukarıda belirttiğim gibi Aristotales'in hocası Platon son dönemlerde Pisagorculuğu ele aldığını için öğrencisi de bu ekol üzerinden devam etmiştir. Bu matematiksel uyum ile ilgili son zamanlarda altın oran teorisinin resimlere, fotoğraflara uygulandığını duymuşsunuzdur. Bir nesnede altın oran var ise o nesne güzeldir diye bir yargı oluştu halbuki büyük matematikçimiz Ali Nesin "istediğin yerde istediğin kuralı görebilirsin" diyerek bu konuya pek itibar etmedi.

Görüldüğü gibi güzel kavramının tek bir tarifi yok çünkü elle tutulur, üzerinde deney yapılabilir bir varlık değil. Çirkinlik ise zaten bir varlık değildir. Çirkinlik; güzellik kavramının niteliklerinin o nesnede mevcut olmaması demektir.
 Ahmet Özülkü
Cmt - 10:42

En iyi öğrenme tekniği sizce nedir?

"Elbette uygulamalı eğitim" konuya farklı olmayan bir bakış açısı daha ekleyeyim.
 Ahmet Özülkü
Cmt - 10:40

Borsanın düşme nedenleri nelerdir?

Borsanın değer kaybetmesi, kontrol dışı sebeplerden olur. Fakat bu sebepler önceden öngörülebilir. Öngörü için deneyim gereklidir. Size tavsiyem sürekli olarak borsanasiloynanir.org/borsa-egitimi/bor... bu tür yazıları okumanız.
 Ahmet Özülkü
Cmt - 10:32

Borsada kazanmanın bir formülü var mıdır?

Kazanmanın formülü var elbette. Öncelikli kural kaybetmemek. Özellikle yeni başlayanların yaptığı hataları öğrenip, bu hatalardan sakınabilirseniz, kaybetmeden başladığınız piyasada kısa süre sonra kazanan, tecrübeli bir yatırımcı olursunuz. Yapılan diğer yorumları değil borsanasiloynanir.org/borsa-egitimi/bor... bu yazıyı okuyun öncelikle. Dünya ekonomisinin düzenini oluşturan piyasaya da laf edenleri hala anlamış değilim.
 Ahmet Özülkü
Cmt - 10:22

Arabanın motor yağı hiç değişmezse ne olur?

Motor görevini göremez hale gelir. Önceleri rengarenk dumanlar görürsün egzozdan çıkan, sonra değişik seslerle tanışırsın. Bu sürenin sonunda ise, motorun bütün parçalarını aklına kazıyacak kadar para verirsin :)
Furkan Şahin
Cmt - 06:18

Wordpress üyelik panelinin yerine başka bir üyelik sistemi entegre edilebilir mi?

Evet yapılabilir, şuanda böyle bir sistem geliştirmek üzereyim, planları yapıldıktan sonra çalışmalarına başlayacağım. Örneğin onedionun üyelik paneli gibi.
Serkan Köse
Cum - 09:50

Acılar insanı gerçekten olgunlaştırır mı yoksa sadece yıpratır mı?

Yaşadıklarını sorgulayabilen bir insansan olgunlaştırma ihtimali yüksektir ama burada olgunlaştıran acının kendisi değildir, sonuçlardır. Acı; his, duygu, fiziksel veya ruhsal etkiler ile gelen bir şeydir ve konu ne olursa olsun yaşanmadan geçip gitmez. Mutlaka o süreci yaşarsın (elinde olmayan bir nedendense hele). Sonrasındaki tutumun da sana olgunlaşmak ya da yıpranma olarak geri döner, yani durum daha çok kişiye bağlıdır.
Abdullah Gürel
Cum - 02:21

Neden zamanla aşkın yoğunlunu kaybederiz?

İnsan öğrendikçe öğrenmek istemez merak gider ona karşı özlem gider düşünceler farklı öne kayar ama sonuçta insana aşık olursun onun yoğunluğu bir ömür sürer insan değişir merak ettirir bazen aşk şiir gibidir başı ve sonu Nazım ve Can Yücel bile tahmin edemez edemediği yerde aşkın kitabının finali hiçbir zaman olmaz.. .
Dilara
Per - 21:35

Kitaplardaki mühendislik ile gerçek hayattaki mühendislik aynı mı?

İlk üç sene öğrenilen temel kesinlikle aynı. Bir moment ya da gerilme hangi koda göre bakarsanız bakın aynıdır. 4. Sene alınan uzmanlık dersleri tabii ki pratiğe yöneliktir ve iş hayatında da her zaman projeden projeye değişkenlik gösterdiği için tabii ki aynı değildir ama yöntem aynıdır. Sonuçta her projede işi isteyen bir idare vardır ve o işi yüklenen bir yüklenici, iki taraf arasında işin nasıl yapılacağına dair şartlarda anlaşılır ve o şartlara göre iş yapılır. Bu da mühendislik 4. Senede öğrenilen yöntemdir.
Kübra Aykaç
Per - 20:21

İstanbul'da (tercihen Anadolu yakasında) ders çalışılabilecek mekanlar nereler olabilir?

Anadolu yakasına ait bir bilgim yok inanın. Ama yolunuz avrupa yakasına düşerse Beyazıt/Gülhane de bulunan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesine uğrayın derim. Hem gezebileceğiniz hem de rahatlıkla çalışabileceğiniz bir yer. Ben beğenmiştim ^^
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın