Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Ayhan Şimşek
Bugün 03:05

İstanbul'dan yola çıkıp Ege'yi dolaşıp geri dönmek gibi bir planım var. Böyle bir planı gerçekleştiren ya da gerçekleştiremeyenlerin düşünceleri, uyarıları nelerdir?

Çanakkale den 80km/s hızla kıyı şeridi boyunca sallana sallana ve her Örenyeri tabelasına saparak Marmarise kadar gitmiştik. Araç dizel olmadığı için bütçemiz sağlam zarar görmüştü. 2 kişi bence en ideali. 3. Kişi bu gibi yolculuklarda mutlaka üçüncü bir fikri doğurduğundan yapalım mı, hadi yapalım enerjisine bir negatiflik katmakta. Bu yüzden ben tercih etmemekteyim.
Araçta mutlaka bir soğutucu dolap olmasını tavsiye ederim. Ayrıca çadır kamp yapmayı da tavsiye ederim. Normal konaklama ve beraberinde getirdiği yeme içme alışkanlığının dışına çıkıldığından bütçeye de fark edilir bir artı katacaktır.
Güzergaha gelince biz Patara'nın o uçsuz bucaksız sahiline bir uğrayıp çıkarız diye girdik taa ki dönüş vakti gelene kadar:)
Tavsiyem Bodrum gibi kalabalık noktaları olabildiğince hızlı geçmeniz. Birde eğlence modunuza göre konaklanacak yerleri önceden belirlemenizde fayda var.Ayrıca gece vakti yol üstü uyumak için TIR park noktalarını seçmenizi tavsiye ederim. Yeme - içme, uygun fiyat olarak güvenli noktalardır.
Ayhan Şimşek
Bugün 02:43

Sizce bireyin yaptığı tercihlere başkalarının müdahele etmesi doğru mudur?

Birey diyorsunuz yani yasal olarak kendi kararlarını verebilecek yaşa gelmiş kişi.
"1 Musibet 1000 nasihatten iyidir" misali kişinin kendi hatalarıyla gerçekleri fark etmesi ve ona göre kendini şekillendirmesi güçlü karakter oluşumunda ki en önemli aşamadır.
Ticaret misali batmadan ticaret öğrenilmez dense de hatalar ne kadar kritik olursa olsun kişinin kararlarını ve getiri götürüleriyle yüzleşmesine izin verilmeli. Mümkün olduğunca da yanında olunmalı. En önemlisi ise birey dışlanmamalı. Kendini suçlu hissedeceği sözler söylenmemeli fakat ikazlar da önlem mahiyetinde yapıcı bir şekilde konuşulmalı.
Ayhan Şimşek
Bugün 02:08

Erdoğan'ın müjdesi sizce ne olacak?

Aman hamile kalmış olmasın da artık gerisi mühim değil! Ecelden emekli olur nasıl olsa yakında!
Ayhan Şimşek
Bugün 02:06

Apartman görevlimiz evimize yönelik fazlaca gözlemlerde bulunuyor. Geçen kızımın bizden habersiz eve erkek arkadaşını getirdiğini anlattı bize. Nasıl bir önlem almalıyım bu duruma? Siz olsaydınız ne yapardınız?

Her şeyden önce kızınızla sizin aranızda zamanla gelişmesi gereken bir ilişkinin, ailenize yabancı biri tarafından hızlandırılmış olması bence de hoş bir durum değil.
Öncelikle bu yargıyı yapan kişiyi iyi bir laf pataklamasına sokardım. Sonrasında çocuğum böyle bir şeyi bana söylemediyse bunun eksikliğini çocuğuma veremediğim samimiyetten ötürü kendimde arar ve onunla daha fazla zaman geçirmek için ilgisini çekebilecek aktiviteler düşünürdüm.
Ayhan Şimşek
Bugün 01:59

En sevdiğim arkadaşım açık ilişki yaşıyor. Ben evli olmama rağmen imreniyorum. Çok da alımlı bir bayan sevgilisi. Sizce her şeyi göze alıp yürümeli miyim?

Eşinizle nasıl bir diyaloğunuz var bilemem fakat, içinde bu durumun varlığı imrenecek kadar oluşmuşsa eğer bunu mantık çerçevesinde eşinizle paylaşmalısınız. Gizlice yapacağınız her eylem başlarda olmasa da zamanla kendinizi affedemeyecek boyutlarda suçlamanıza ve iyileşmeyecek bir yaraya dönüşme ihtimali oldukça yüksektir.
Bence konuşun, bu duruma çözümü eşiniz getirsin.
Uğur Çakmak
Dün 10:17

Hangi konu hakkında bilgi sahibi olmadığınız için kendinizle gurur duyuyor ya da kendinizi şanslı hissediyorsunuz?

Bilmemek bazen çok keyifli olmuyor mu? Kesinlikle oluyor. Pratik siyaset dediğim günlük siyasi kavgaları takip etmediğim için bilmiyorum. Bu konuda bilgisizlik beni mutlu ediyor. Uzun zaman önce futbolu da takip etmeyi bıraktım. Bunlar beni mutlu ediyor fakat gururlanmıyorum, gurur başka birşey. Gurur duymaya başlarsam büyük ihtimalle benim ilgilenmediğim konularla ilgilenen insanları küçük görmeye başlarım. O yüzden bence sadece mutlu olmalıyız.
Şenol Deniz Ikizer
Sal - 04:13

Burcunuz ne? Hangi burçtan insanlarla anlaşıyorsunuz?

Koç um güzel olan burçlar daha iyi anlaşabiliyorum :)
Hypatia Hypatia
Pzt - 18:44

Neden yaşıyorsunuz?

Bilime, hayata ve diğer birçok konuya dair merak ettiklerimi öğrenmek, kendimi tanımak ve mümkün olduğu kadar olgunluğa ermek için. Ve tabi öğrendiklerimle çevreme de faydam dokunursa ne mutlu bana. . .
Nurcandemir
Pzt - 15:01

Sesleri huzur veren şarkıcılar hangileridir?

Tracy Chapma, Enya,Lorena mckennitt
Uğur Çakmak
Pzt - 14:38

Karşı cinste ilk görüşte ne ilginizi çeker?

İlk görüşte fiziğinin güzelliği elbette çünkü elde başka veri yok.
Gonca Köse
Pzt - 12:44

Doğum için bir kursa gitmek sizce gerekli midir?

Kesinlikle gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Doğum kurslarının ücretleri her gebe için uygun olmayabilir ancak artık her devlet hastanesinde gebe okulları mevcut. Burada ebeler gebelere doğum doğum sonu gerekli danışmanlığı sağlıyor. Danışmanlık hizmeti alan bir gebe ile almayan biri doğum masasında çok farklı oluyor. Daha bilinçli ne yapması gerektiğini bilir halde oluyor. Bu da hem doğum ekibi hem de gebe için avantajdır. Sınava son dk ders çalışmak gibi son dk öğretilen egzersizler, doğru nefes alma, ıkınma genelde bilinci ağrı ile kapanmış gebe de pek işlemiyor. Ayrıca doğum sonu bebeğini emzirme, besleme, hijyen gibi bilgiler için önceden eğitilmiş olması gerektiğini düşünüyorum. Postpartum depresyonu engelleyicidir. Bebeğine yetersiz ve bilinçsiz anneler yerine bilinçli anneler olmalı.
Gonca Köse
Pzt - 12:36

Daha önce olduğum kürtajlar gebeliğimi nasıl etkiler?

Küretaj sonucu uterusun endomeetriumuna zarar vermediği sürece diğer gebeliklerin etkilenme oranı fazla değildir. Ancak bu küretaj sayısına, sterilliğine göre değişir. Oluşacak diğer gebeliklerde yapışıklık gelişebilir buda missed abortus dediğimiz ölü fetüsa neden olabilir. Ya da endometrium zararı sonucu plasental anomaliler görülebilir. Plasenta previa gibi. . .
Pelin Şen
Pzt - 10:36

Dövme yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

En önemli konu hijyendir. Mikrop kapmamak için steril tutulmalıdır. Dağılmaması için üzerine bir şey temas etmemelidir. Örneğin ayağınıza dövme yaptırdıysanız kapalı ayakkabı giymemelisiniz. Ve tabi suyla temasından olabildiğince kaçınmak gerekir.

Bir hafta sonra biraz daha rahat davranabilirsiniz. Fakat sonraki süreçte de dövmenizin solmaması için mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Pelin Şen
Pzt - 10:10

Şirinler çizgi filminde siyasi bir ideoloji saklı mıdır?

Komünizm saklıdır.
Şirin babanın pantolunun kırmızı olması devrimi ve bolşevik partisini temsil eder. Herkesin yetenekleri doğrultusunda belli görevleri üstlenmesi, para yerine takas usulünü kullanmaları, Tanrı yerine doğaya inanmaları bu ideoloji ışığındadır. Ayrıca Smurf'ün "Socialist Movement Under Red Father" ın kısaltması olduğu, Şirin Baba'nın Marx'ı temsil ettiği söylenir.
Pelin Şen
Pzt - 09:50

Hangi bitkiler böbrek taşına iyi gelir?

  • Ayı üzümü, idrardaki asit oranını sınırlayarak böbreklerdeki enfeksiyonla savaşır ve idrar yollarını temizler.
  • Kara Hindiba kökü, böbrek taşlarının çözülmesinde etkilidir ve harika bir çözümleyicidir.
  • Kırkkilit otu, vücutta biriken kalsiyum miktarını dengeler ve böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
  • Nar suyu,fesleğen ve ısırgan otu da genel böbrek sağlığı için oldukça faydalıdır.
Pelin Şen
Pzt - 09:43

En uzun süre yaşayan canlı türü hangisidir?

Yaşlılık

Resimde gördüğünüz canlı "Turritopsis Nutricula".Kendisi dünyada ölümsüz olarak tanımlanan tek canlı türüdür. Ömrünün sonuna geldiği zaman veya hayatını devam ettirebileceği koşullar mevcur değilken denizanası olmadan önceki polyp haline geri döner. Daha sonra yeniden denizanasına dönüşür. Dışarıdan bir etki olmadığı takdirde sürekli yaşar.
Pelin Şen
Pzt - 09:24

Çay sözcüğü nereden gelir? Anlamı nedir?

Çay çalısının bilimsel ismi Camellia sinensis'tir. Kelimenin kökeneni anavatanı Çin'e dayanır. Çin'in ilk imparatorlarından olan Shen Yung çay bitkisinin tesadüfen sıcak suya düşmesine şahit olur. Böylece çay keşfedilir. Efsaneye Göre Yung 7 yıl boyunca o bölgede kalıp sürekli çay içer.
Goul Chakir Katsapoulos
Pzt - 03:00

Eşcinsellik psikolojik bir sorun mu yoksa fizyolojik(hormonsal) bir sorun mu?

Heteroseksuel bir duzende yasadigimiz icin 'sorun' oldugunu dusunebildigimiz escinsellik; kisinin kendi yoneliminin kendi cinsi oldugunun farkinda olma halidir ve dusunulenin aksine bir 'çözüm' bir 'yanit'tir.
Goul Chakir Katsapoulos
Pzt - 02:41

Anneme eşcinsel olduğumu söyledim. Benim hasta olduğumu düşünüyor. Ona eşcinselliğin bir hastalık olmadığını nasıl anlatabilirim. Tavsiye edebileceğiniz belgeseller, kitaplar var mı?

Cesaretini toplayip konusarak en zor kismi basardin. Simdi onemli olan sakin olup yillarca kulaktan dolma bilgilerle yasayan bir insana iyi bir ogretmen olabilmek var. Erkekler Aglamaz, Filedelfia gibi filmleri izleyebilirsiniz bence hatta annenle birlikte Metin Hara okumaya calis. Sen sen ol pes etme. X ve y kromozonlarinin gelis ve sende birlesme hikayesini anlat. Dinlemek zorunda cunku senin olusumunu baslatan kendisi. . .
Rukiye Koksal
Pzt - 01:53

Parfümler nasıl kullanılmalıdır?

Kulak arkasına ve bileklere sıkılmalı. En önemliside temiz vücuda sıkılmalıdır. Ter kokusunun üzerine değil. :((
Abdullah Gürel
Paz - 15:36

Yaşama amacınız nedir?

Hayallerime gerçekleştirmek.. .
Ahmet Dede
Paz - 03:40

OOP (Nesne Yönelimli Programlama) nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse çok karmaşık yapıları ve fazla kod bloklarından kaçınmak için tercih edilen bir programlama türüdür. Sınıf yapıları içinde çeşitli ulaşılabilirlikler ya da yazılım içinde gizli döngüler ile yazılım uzmanlarının tercihi bir türdür. Misal; Profil için bir profil sınıfı oluşturarak profil içinde yer alacak tüm kod bloklarını, fonksiyonlarını, işlemlerini bu sınıf altında toplayabilir ve kolayca erişim sağlayabilirsiniz OOP ile buda sizi büyük zahmetlerden ve kafa karışıklığından koruyacaktır.

Daha detaylı bir açıklama ararsanız örnekleri ile beraber bu döküman sizin işinizi görecektir;zafer.co/files/phpileoop. pdf
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın