Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Unluckypod
Bugün 03:20

Uçak Kazalarında ölümlere karşı tedbirler koymanız istenseydi aklınıza gelen yöntemler ne olurdu ?

Uçaklar pahalı olduğundan pilotlar kurtarıncaya kadar zorlayacakları için kurtulma seçenekleri, senaryoları, imkanları çok azalmaktadır yani pratik çözümler pek akla gelmeyecektir bu anlamda.Ama eğer bir uçak şirketi ben zararı kabul ediyorum ve yolcuları riske etmiyorum buna mukabil benim uçaklarım düştüğü zaman bile yolcularım kurtulacak derse o zaman belki bu tartışma anlam kazanır. Peki diyelim öyle bir taahhütte bulundu ve en ufak bir arızada havadaki, pilot uçağı kaybetmeyi göze aldı diyelim... Evet düşünelim neler yapılabilir. Uçağın altında tıkış tıkış bir planör uçağı olsun insanlar oraya doluşsun kanatları katlı vaziyette mesela serbest düşüşte açılsın o kanatlar aşağıya süzülerek bişiler yapsın insin falan ne bilim.:))tabi ki pratiğe nasıl dökülür orasını uçak mühendisleri var o kadar zeki çocuklar onlar düşünsün. Veya ne bilim o planörün paraüşütü de olsun mesela kanatı boşver at kanadı sadece paraşüt olsun o açılsın serbest düşüş esnasında.. oh yeah..Saçma oldu evet. . .
Abdullah Gürel
Bugün 02:15

Java programlama için Eclipse mi Netbeans mi önerirsiniz? Neden?

Biz okulda eclipse kullanırdık hem de google un desteklediği bir sürüm hem de kullanımı ve sistemi sağlam
Abdullah Gürel
Bugün 02:12

Bazenler Vardır Bazen

Bazen düşünüyorum ama bazen
Bazen özgür müyüm diye...
Bazen yaşıyor muyum diye...
Bazen ise şafak sökmeden ölür müyüm diye...
Bazen bir sigara yak diyorum...
Bazen ama diyorum sen sigara içmezsin diye...
Bazen şükürsüz biri mi yoksa şükreden biri mi...
Bazen neden bazen diye düşünür üstat diyorum...
Ama bazen ne gerek var diyorum...
Al kitabı, bir bisikleti, yoruldu mu kitaba, dinlendi mi bisiklete, bazen de yürüyüşe,
3 günlük dünya ne sen beni üz ne ben seni ikimizin yolu da var, ne sen,
kapitalist ne ben ise emparyelist , ben bir özgür düşünürüm sen yoluna ben yoluma. . .
Abdullah Gürel
Bugün 01:49

Kaç çeşit ırk vardır?

İyi ve kötü insanız biz insanız ne ırkı
Doğan Ataman
Bugün 00:27

Özsermaye devir hızı nedir?

Bu vb teknik sorular detaylı olarak Google dan bulunmalıdır. Ayrıca bu soru bile değil google varken hayatımızda. Tesekkürler.
Tahtasi Eksik
Dün 23:59

Kadınların bedensel bütünlüğüne uygulanan şiddetin günlük hayatta kullanılan dille yaygınlaştığını düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu şiddet dilinde kullanılan kelimelere/deyişlere nasıl örnekler verebilirsiniz?

İlginç ve güzel bir soru. Kadınların bedensel bütünlüğüne uygulanan şiddetin günlük hayatta kullanılan dille yaygınlaştırıldığını düşünüyorum. Şiddet dilinde kullanılan kelimeler genellikle bel altı vurgulu argo kelimelerden oluşur. Şimdi bu kelimelere/deyişlere açıklama yapacak olsak erkek egemen toplumun bütün küfürlerini saymamız icap edecek. Dile vuran dilde alışkanlık haline gelmiş bel altı argo kelimeler toplumsal cinsiyet ayrımının geldiği noktada kadın ruhunda oluşan psikolojik şiddetide tetiklemektedir.
Abdullah Gürel
Dün 23:58

Bir insana geçmişi nasıl unutturabiliriz?

Unutmayıp korkularıyla yaşamasını öğreterek
Abdullah Gürel
Dün 23:57

İnsan istediği gibi, güzel bir ilişkiyi yakalamak için ne yapmalıdır?

Sabır edip gününü beklemesi ve günü gelip karşısına çıktığında şu 3 günlük bok gibi dünyada değerini bilip şükredip sonuna kadar gitmesi lazım.. .
Ece Naz Sonat
Dün 23:41

Dil ögrenmekte en iyi yol sizce nedir?

Pratik yapmak için etrafınızda native speaker olmak zorunda değil ki. Madem ki en iyi yolu öğrenmek istiyorsunuz, bu doğal olarak ilk aşamada dinlemek daha sonrasında konuşmaktır, yazma ve okuma en son gelir. İnternette insanlarla konuşabilmek için yapabilecekleriniz sınırsız. Kısaca cevap veriyorum çünkü her seferinde aynı şeyleri yazmış gibi hissediyorum. Daha fazla bilgi için mesaj atabilirsiniz.
Ilhan Karakaya
Dün 22:07

Bir web sitesi nasıl açılır (bedavaya)

Ücretsiz domain veren yerler var .tk gibi bu uzantıda bir domain alabilirsin. Google'yede sponsor hosting yaz sponsor ücretsiz hosting veren firmalar mevcut. Böylelikle site açabilirsin script kurulumu yaparsın bu nasıl bir site açacağına bağlı olarak değişir. Blog vs istiyorsan wordpress kolay ve güzel :)
Balık
Dün 21:02

Responsive tasarımla yapılan web sitesi, işlevsellik ve tasarım açısından mobil yazılımın yerini tutabilir mi?

Yazılımın işlevselliği arttıkça web tarayıcıları bu işlevleri desteklemeyebiliyor işte bundan dolayı baştan bir mobil yazılım yapmak gerekli hale geliyor. Mobil yazılım farkı bu. Mesela Vine programındaki video kayıt özelliğini web tarayıcıda yapamazsın , telefonun işlevlerine anında hakim olabilecek ayrıca özel bir yazılım gerekiyor ki vine yazılımın amacı bu. Tarayıcı bu işlevi desteklese neden ayrıca vine programı yapsınlarki?

Yani tasarım ve mobil yazılım arasında böyle bir durum sözkonusu. Responsive tasarım da bir yazılım ürünü aslında bu sebepten mobil yazılımın önüne geçmekten çok "web sayfalarının işlevselliğini arttırdı" diyebiliriz. Örneğin Vine için pek bişey değişmedi ama haber sitelerinin mobil yazılımlara ihtiyacını azalttı bu durum. Çünkü Koskoca web sayfasını ve içeriği ekrana göre adapte edebilen bir web sayfası olanağı verken ayrıyetten mobil program yapılmasına gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Ekran boyutları çok çeşitlendi haliyle hem mobil yazılımda hem de mobildeki standart web tarayıcıda ekrana göre uygun bir şekilde esneyebilen (responsive) tasarım (veya arabirim) kullanılması gerekiyordu ki yaptıkları bundan ibaret.

Mobil İşletim Sistemleri


Fortuna Zafer
Dün 17:59

Neden farklı şeyler üretmek (en azından denemek) varken, saçma sapan televizyon programları bile yabancı ülkelerden kopyalanarak bizlere sunuluyor?

Türkiye'de format üretilemiyor. Tüm dünya televizyonlarında farklı isimlerle izlediğiniz programların hepsi başta Hollanda olmak üzere Amerika'da format şirketleri tarafından üretiliyor. Türkiye'de bana ait FORTUNA FORMAT adı altında çalışmalar yapan bir markamız var. Bugüne kadar Türkiye'de üretilerek yayınlanan en fazla 2-3 (format diyebileceğimiz) program var. Diğerlerinin hepsi yabancı uyarlamadır. (Lütfen soruları yanıtlarken bilginiz dahilinde yazınız. Kafadan atma fikirlerle bilirkişi gibi cevaplar vermeye çalışanlar var) En doğru bilgiyi bu başlık altında yazmıştım. Linkten okuyabilirsiniz.

Türkiye'de Yurtdışına Satılan İlk Televizyon Formatı Hangisi?
fortunatv.blogspot.com.tr/2013/04/fortu. . .
Ayhan Şimşek
Dün 17:50

Güneş gözlüğünün kaliteli olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Benim için bir gözlüğün %90'ı Cam kalitesinden geçiyor.
O gözlüğü takıp baktığım gökyüzü veya o alan fotoşopta işlenmiş bir resim kadar gerçeğinden daha masalsı ve canlı görünmelidir gözüme.

Optik

Ayrıca bu bir güneş gözlüğü ise çerçevesinin hafif olması ve yanlarından güneş almaması satın almada ki diğer bir kuralımdır.
Fortuna Zafer
Dün 17:29

Eğer sizi geliştiren(bakış açısı,özgüven,bilgi( vb) bir film listesi oluşturmak isteseydiniz hangi filimleri seçerdiniz.

Türkçe'yi doğru konuşuyor ve doğru yazıyoruz. Fakat, inploid sisteminden kaynaklanan bir sorun olacak ki yazdığımız bazı kelimeler ve noktalama işaretleri paylaşımdan sonra görünmüyor.
Rukiye Koksal
Dün 12:52

İnploid içerisinde oyun var mı?

Bu bölüm saklı tutuluyor... .
Turker İnanmaz
Dün 06:01

Yazılım ve grafik tasarım işlerinde sadece aracı olarak komisyon ile para kazanmak mümkün müdür?

Bir nevi menejerlik diyebiliriz.
İşi yapan başkası, İş veren başkası, ortada biri anlaşma sağlıyor. Özetle sadece komisyon alarak bir çok şeyi yapabilirsiniz. Buna sadece grafk tasarım, yazılım olarak bakmayın. Emlak sektörü diye bir olay var sırf komisyon üzerine kurulu bir şekilde çalışıyor.
Artpro
Paz - 00:05

Odamı hangi renge boyarsam konsantrasyonumu en üst seviyede tutabilirim?

Renk seçimi mobilya, ışıklandırma, cephenin boyutuna, perdelerin rengine göre yapılmalı bence mekanla alakasız bir renk seçimi daha fazla rahatsızlık verir.
Ağır pastel tonlar bile sade kullanım ile dingin bir ortam oluşturabiliyor.
Abdullah Gürel
Cmt - 22:54

Ali Gaffar Okan

Ali Gaffar Okan'ı Rahmetle Anıyoruz
Abdullah Gürel
Cmt - 22:50

Günümüzde çoğu islam ülkesindeki geri kalmışlığın, ilkelliğin ve bitmeyen savaşların nedenleri nelerdir? Bunların aşılıp batı ile yarışma seviyesine gelinmesi nasıl mümkün müdür?

Birileri para kazanır birileri de bunu görmezden gelip kendilerini birde İslam dininin savunucusu yaparlar ne yazıkki birileri doyar iken fakirleri ise ne eğitim görebiliyor ne de sosyal hak müslüman öldürülür iken ses çıkartılmaması da bir örnek
Ece Naz Sonat
Cmt - 21:40

Polikistik Over Sendromu olmak çocuk sahibi olmaya engel midir?

Hastalık annemde de olduğundan çocuk sahibi olmaya engel değildir diyebilirim. Ama kistlerin yoğunluğuna bağlı olarak hamile kalmayı zorlaştırma ihtimali var. Ayrıca çocuk sahibi olduktan sonra hastalık büyük ölçüde ya bitiyor yada belirtileri azalıyor.
Alaattin Yilmaz
Cmt - 20:32

Okullarda zorunlu Osmanlıca dersinin getirilecek olmasının maksadı neler olabilir?

Osmanlıca Dersinden maksat; Latin alfabesinden kurtulup, Arap alfabesine geçmekse.... Bu niyet açık ve net olarak söylenmeli ve belirtilmelidir.
Geçmiş tarihimizi, kültürümüzü ve edebiyatımızı bilmemiz, anlamamız gerekir. Günümüz teknolojisinde, geçmiş tarihimizin çevirisini yapmak veya öğrenmek isteyenin zorunlu ders olmadan yapabileceği bir iş.
Dilimizi geliştirmek istiyorsak Kamusi Türki 'deki türkçe kelimelerimizi öğrenelim. Bunları öğrendiğimizde Yunus Emre'yi, Mevlana'yı anlamaya başlarız diye düşünüyorum.

Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın