Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Ece Naz Sonat
29 dakika önce

Kısa süreliğine Muğla'ya gideceğim. Tavsiye edebileceğiniz mekanlar yerler tarihi eserler?

Zeus Karios Tapınağı ve Apostol Kilisesi'ni görmenizi tavsiye ederim. Onun dışında Eşen Çayı, Şövalye Adası ve Sualtı Arkeoloji Müzesi de çok güzel yerler.
Ece Naz Sonat
33 dakika önce

En meşhur motosiklet kulüpleri hangileridir?

Grim Reapers, Free Souls, Hell's Lovers, Gypsy Joker Motorcyle Club bildiklerim.
Ece Naz Sonat
46 dakika önce

İdeal kadın nasıl olmalıdır?

Güzel, bakımlı, herhangi bir konuda uzmanlık sahibi, kültürlü, okumayı seven, anlayışlı, alkol seven, güzel yemek yapan, teknolojiden anlayan, eğlenceli olmalıdır.
Ece Naz Sonat
53 dakika önce

Bu dünyada sizi en çok üzen şey nedir?

Yaşamaktan vazgeçmiş insanlar. Fazla gözlem yaptığım için farkına vardığım bitik hayatlar. Yapmak istediklerini başkaları yüzünden yapmayanlar. Kendi hayatına yön vermekten aciz, sahte yaşayanlar. Çoktan ölmüş ama gömülmemiş olanlar. . .
Düşünce Hırsızı
Bugün 18:03

İnsanlar niye güce bu kadar taparlar?

Çünkü korkarlar ve korkularından uzak kalabilmenin yegane yolu olarak gücü elde etmeyi, onu kullanabilmeyi, ona hükmetmeyi görürler.
Merve
Bugün 17:50

Üniversiteler bilim yuvası mıdır yoksa yüksek liseler midir?

Bence teorikte bilim yuvası ama pratikte yüksek lise. Tabii bu durum üniversitesinden üniversitesine ve bireyden bireye göre değişiklik gösterir. Ama çevremde gördüğüm şey üniversite demek aileden uzak rahat ortam demek . Üniversiteler tabii ki rahat olmalı isteyen istediği gibi yaşamalı lakin bu bir amaç olamaz . Ve derslerde de aynı lise mantığı var (hoca gelmesin , erken bıraksın, yok yazmasın... ). Bazı hocalar soracağı soruları bile veriyorlar (yani ezberle geç).
Olgun Ak
Bugün 17:47

Yolculukta mide bulantısı olmasının sebebi nedir?

İç kulağımızdaki vestibüler sistem(denge hissimizi oluşturan)'in parasempatik sinir sistemini aktive etmesi diyebiliriz sanırım. Tam emin değilim ancak.
Şaman Bayyurt
Bugün 17:23

Yazın serin tutan kışın ise sıcak tutan kumaşlar hakkında bildikleriniz nelerdir?

Yeni yünlü kumaşların öyle olduğu iddia ediliyor hatta takım elbise bile yapıyorlar. Test ettim, doğru, kışın yünlü gibi davranıp yazın keten ya da pamuktan daha fazla ısıtmıyorlar. Bir de nano teknoloji de uygulanmış olanları pislenmiyor da. Asıl komik tarafı valize tıkılan takım elbise jilet gibi valizden çıkıyor. Eğer bahsettiğiniz bu yeni yünlü kumaşlarsa süper buluş diyebiliyorum.
Hakan Özerdem
Bugün 15:27

Üşengeç öğrenci zeki midir?

Üşengeç öğrenci zeki olmayabilir, ama çoğunlukla tembeldir.
Harun Can
Bugün 14:07

2 ayda 5 kilo nasıl alabilirim? Nasıl beslenmeliyim?

Öncelikle sağlıklı bir şekilde beslenmeniz gerekir. Bunu nasıl yapabilirim? Diyetisyene danışmanızı kesinlikle öneririm. 2 ayda 5 kilo rahatlıkla alınabilir. Bunun için yapmanız gerenler? Biyokimyasal değerlerinizi bilmiyorum sağlıklı biri olduğunuzu düşünürsek öncelikle yapmamız gereken en önemli etken güne sıkı bir kahvaltıyla başlamak ve kahvaltınız da süt mutlaka bulunsun sütünüze 1 tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz bunun yanında mutlaka ara öğün yapmamız gerekiyor.Ara öğünlerde kuruyemiş, sütlü tatlı bunun yanında mevsim meyvesi tüketmeye çalışın.Ana öğünlerde etli yemekler, yoğurt sofranızda bulunsun öğün öncesinde midenizi dolduracak içecekler içmeyin, çorba içtiğinizde iştahınız kapanıyorsa yemeğe çorbayla başlamayınız.Size yardımcı olmak için bir kaç öneride bulundum tabi bu yeterli değildir diyetisyenle birebir muhattap olmanızı öneririm sağlıklı günler dilerim.(dyt. Harun can)
Banu Büte
Bugün 13:32

Hiçbir şey bilmiyorsam mesela. Ne öğrenmemi tavsiye edersiniz?

Okumayı öğren. Aslında tüm cevaplar verilmiş ve senin kendilerine ulaşmanı bekliyorlar. İlgini çeken şeyleri oku, merak ettiğin herşeyi öğren. Zamanla anlatmak istediklerin olursa, yazarsın. Kimse sana ne biliyorsun diye sormuyor zaten, bu soru ancak kendi kendine sorulduğunda anlamlı ve kimsenin kimseyi yargılamaya da hakkı yok. Çok sevdiğim bir sözdür, "neşen bilir"; neşeni, zevkini takip et, mutluluk da başarı da orada. Kavanozun ne kadar dolu olduğundan önemlisi, kavanozu doldururken ne kadar keyif aldığın bence.
Banu Büte
Bugün 13:25

Hayat size en çok neyi öğretti?

Savaşmak zorunda olmadığımızı, her zaman bir başka seçenek olabileceğini ve iyi niyetle, safiyetle bakanların bunu görebileciğini. Bunu görebilenlerin bu yolu seçme ve böylece göremeyenlere her zaman bir başka seçenek olabileceğini gösterme sorumluluğunda olduklarını.
Merve
Bugün 12:14

Çok saygılı, efendi, çalışkan ve uysal biriyim ama dışlanıyorum. 2 kez sınıf değiştim. İkisinde de dışlanıyorum ama kursta çok iyi arkadaşlarım var. Acaba okulda dışlanmamın sebebi ne olabilir?

Tahmin ettiğim kadarıyla sessiz sakin birisiniz. İçine kapanık fazla çevresiyle ilişkisi olmayan belki de yanılıyorum. Ama eğer öyleyse dışlanma sebebiniz bu olabilir . Birilerinin hadi gel sen de içimizdensin deyip sizi aralarına almasını bekleyemezsiniz. Bunun için biraz atılgan olmak gerekir (tabii denge önemli). Dediğim gibi tahmine dayanarak söylüyorum .
Ece Naz Sonat
Bugün 11:13

Üniversite ortamında yeniyim. Neredeyse bir dönemi geride bıraktım. İnsanları güldürmeyi seviyorum fakat bu durumun zamanla beni küçülttüğünü fark ettim. Arkadaşlarımla bir evde kalıyorum orada da bu durum geçerli. Sözü geçen, liderlik özelliği taşıyan birisi olmak istiyorum. Nasıl karizmatik olabilirim?

İnsanları güldürmek sizi küçültmez. Gülmek iyidir, herkese iyi gelir. Kendinize de gülebilmeyi öğrenin o zaman küçülmüş hissetmezsiniz. Liderlik, belli bir amaç için bir gruptaki aktivitelere yön vermektir. Sözünüz geçsin istiyorsanız sert biri olup insanları güldürmeyi bırakmanız gerekmez. Mantıklı düşünceleriniz varsa ve takip edilesi bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, bir gruba liderlik etmenizin yolu onlarla doğru bir şekilde konuşmanız ve fikirlerinizi güzel ifade etmenizdir. Her insanda olmaz ama liderlik özellikleriniz varsa kolayca yapabilirsiniz bunu. Ama yoksa da önemli değil. Bir arkadaş grubunda sevilen, güldüren birisi olmak çok daha değerli bence. Zira yıllar geçtikçe çok güzel hatırlanır, tekrar tekrar güldürür bu kişiler.
Şaman Bayyurt
Bugün 10:54

Yeni Türkiye'nin ideal kadın tipi.

Mutfakta maktûl
Yatakta maktûl
Sokakta maktûl


Ufak bir değişiklikle MetÜst
Bazarov
Bugün 10:03

Tükürük köftesi efsanesi nedir?

Eskiyi bilmem de şu an tükürük köftesi yalan gibi geliyor bana. Tükürük gerçekse de köfte yalan.

Bu tükürük köftesini çok överler, duymuşsunuzdur. Yok efendim hayatında yediği en iyi köfteymiş, yok efendim tadını asla unutmazmış, yok efendim her yerde tekrar onu aramış da bulamamış. Bak bak... Efendim naçizane tecrübemden çıkarımım odur ki; bunu diyenlerin alayı kolpacı, bunlar sokak kültüründen habersiz cihangir tatlı su solcuları, bunlar restoranda elle yemek yiyen birini görünce elle yemek yemeyi akıl eden sahte kibarlardır. Bunlar varya bunlar... Neyse çok uzatmayım zira RTE ye benzedim.

Henüz üniversitedeki ilk yıllarımdan biriydi. Bir pazar günü heyecanla uyandık, youtubedan beşiktaşın tüm marşlarını eşlik ederek dinledik, en güzel golleri, nostaljik özetleri izledik. Ardından siyah beyaz formamızı üstümüze çektik ve düştük inönünün yollarına. Ama yemek yemedik. Niye? Çünkü beyin bedava. Çünkü meşhur tükürük köftesini yiyeceğiz. Hay ben o köfteyi yapan ustanın tükürüğünin içindeki aminoasidi. . .
Kadın İklimi
Bugün 09:24

Web sitesi tasarlamak ve yayınlamak konusunda iş yapmak istiyorum. Kendimi ve yaptığım tasarımları tanıtıcı bir site açmam gerekiyor. Sizce bu sitenin içerisindeki bilgiler neler olmalıdır?

Bir portfolyo sitesi açmanız yeterli olacaktır. Bugüne kadar müşterileriniz için yaptığınız tasarımlar ve web sitelerini gösteren bir site... Hatta yaptığınız sitelere ulaşım için de link vermelisiniz... Kendinizi de biraz tanıtın... İletişim bilgilerini sakın ha unutmayın... Bu kadar işte... Size iş vermek isteyenler öncelikle sizin sitenize ve sonra da yaptığınız işlere bakacaktır. . .
Şaman Bayyurt
Dün 23:23

Evrende gözüken ve gözükmeyen aklınıza gelebilecek her türle şeye kesinlikle lazım olan bir şey vardır, o şey nedir?

Almak istediğiniz yanıt belli, alacaksınız da muhtemelen birkaç tane ama evren hiçbir şeye ihtiyaç duymaz, boşluk hele tamamen hiçbir şeye. Bir gezegenin güneşinin etrafında dönmesi için çekime ihtiyaç vardır ama gezegen bunu takmaz çekim yoksa da gider başka birini bulur, bulamazsa da boşlukta dolaşır ve muhtemelen günün birinde başka bir gezegene ya da yıldıza çarpar ve gezegenin ya da yıldızın değişimine yol açar. Bu da ne çarpanı ne de çarpılanı hiç rahatsız etmez. İhtiyaç insanların uydurduğu bir kavramdır, bir şeylerin insanların istediği gibi davranması için bir şeylere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç o şeyin değil insanındır. Her türlü şeyin, görünen ve görünmeyen ortak bir şeye ihtiyacı yoktur.

Atomar ölçekte baktığınızda bile bütün ihtiyaçlar sadece insanın ihtiyaçlarıdır, bir demir parçası oksijenle tepkimeye girdim aman pas oldum demez, onu hiç etkilemez, seve seve oksijenle de tepkimeye girer ama onun paslanması ya da paslanmaması tamamen insanın ihtiyacıdır, demirin değil....

Bir de bilmece olarak düşünelim :) Evrendeki her şeyin var olabilmesi için gözlemlenmeye yani insana ihtiyacı vardır, insan olmasa bile başka zeki varlıklara...
Selim Ayaydın
Dün 22:02

Al işte bide böyle hayvanlar var

Banyoda doğum yaptı ve öldürdü
Böyle serefsizlerde var

Batman’da, girdiği ilişki sonucu hamile kalan ve ailesinden gizli olarak banyoda doğum yapan 19 yaşındaki C.K., doğurduğu bebeği 21 bıçak darbesi ile öldürdü. Batman Petrolkent Mahallesi’nde oturan C.K., bu sabah kanama nedeniyle Batman’daki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gitti.

1397
Güneş Abdullah
Dün 21:57

Metalurji ve malzeme mühendisliği hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kiyamet ne zaman koparsa o zaman biter bu meslek kendini iyi gelistirirsen mukemmelligini gorursun gelisdirmezsen fos dersin bence cok zevkli ve gelecegi cok parlak bi meslek
Aykut Başyiğit
Dün 20:55

En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri

SEO günümüzde herhangi bir web sitesi ya da bloğun en önemli parçalarından biridir. Her gün binlerce internet sitesi açılıyor. Sanal alemde bunca site varken kendi bloğumuzu üst sıralara taşıyabilmek için mutlaka SEO yapmamız gerekmekte. Bu yazımda sizlere arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz için kullanmanız gereken en iyi WordPress SEO eklentilerini tanıtacağım.

SEO Eklentileri ne işimize yarar?
SEO olmadan arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanız imkansıza yakındır. Bu nedenle arama motorları üzerinden ziyaretçi çekmeniz zorlaşacaktır. SEO sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkıp daha çok ziyaretçi kazanabilirsiniz. SEO hakkında bilginiz yoksa üzülmeyin, fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece aşağıda anlatacağım eklentileri kullanarak Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında üst sıralara tırmanabilirsiniz. Kullandığım ve tavsiye ettiğim WordPress SEO eklentilerine gelecek olursak;

1. WordPress SEO By Yoast
En popüler SEO eklentilerinden biridir. En büyük rakibi All in SEO Pack ile birlikte bu alanda zirvedeler. İkisi de çok başarılıdır, hangisini kullanmak istediğiniz size kalmış fakat ben Yoast kullanıyorum ve onu öneriyorum. Özelliklerine gelecek olursak;
-XML site haritası
-RSS Optimizasyon
-htaccess ve robot.txt dosyalarına doğrudan erişim
-Çoklu site uyumluluğu
-Sayfa analizi
-Meta & başlık ayarları
-Sosyal ağ desteği
-ve dahası…

2. Squirrly
Bu eklenti özellikle blog yazarları için vazgeçilmez özelliklere sahiptir. Eklenti, kullanıcı ve arama motoru dostu makale yazmanızı sağlar. Yazı editörünüzde makalenizi yazarken sağ tarafta kelime analizi yapabilir, size en uykun kelimeyi seçebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf, sosyal ağ gibi bir çok özelliği bulunuyor. Squirrly eklentisi favori eklentilerimden biri.

3. Google XML Sitemaps
Bir sitenin olmazsa olmazlarından biri de xml site haritasıdır. 15 milyondan fazla indirilen bu eklenti sayesinde Google, Yahoo, Bing, Ask gibi arama motorlarına site haritanızı gönderip, siteniz hakkında daha detaylı bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz. Yayınladığınız içerikler site haritası sayesinde anında arama motorlarına bildirilir ve yakın zamanda indekslenmiş olur.

4.SEO Friendly Images
Görseller içeriğin önemli parçalarından biri. Her makalede en az bir mümkünse daha fazla görsel bulundurmalısınız. SEO Friendly Images eklentisini makalelerinize eklediğiniz görsellerin başlık ve alt etiketlerini ayarlamanıza yardımcı olarak arama motorlarından sitenize daha çok ziyaretçi gelmesine yardım eder.

5. Google Analytics
Sitenizdeki ziyaretçileri ölçmek için en iyi sayaç eklentisi tabii ki Google Analytics eklentisidir. Kurulumunu kolayca yaptıktan sonra sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, adsense oranlarınızı ve dahasını kolayca görebilirsiniz.

6.Nofollow Case
Nofollow Case eklentisi sitenizdeki linklerin nofollow olmasını sağlar. Örneğin hazır tema kullanıyorsunuz ve sosyal ağ ayarlarını yaptınız. Sitenizden Facebook, Twitter, Instagram gibi sitelere gidecek linkler dofollow olarak görünecektir. Bu link çıkışları siteniz için zararlıdır. Ya da yorum yazan kişiler internet adreslerini yazdıklarında bunlar da dofollow gözükecektir. En iyisi bunların hepsini nofollow yapmaktır. Bu eklentiyi kurarak link çıkışlarınızı nofollow yapabilirsiniz.


7. W3 Total Cache
Sitenizdeki ziyaretçi ve içerik trafiği yoğunlaştığında ister istemez yavaşlamalar olabiliyor. Bu yüzden hızlandırmak için bazı eklentiler kullanmanız gerekmekte. W3 total cache eklentisi sitenizi cacheleyerek sunucuya düşen yükü sırtlar, böylece siteniz hızlanır.

8.Sociable
Sosyal imleme, seo için hatırı sayılır bir öneme sahip. Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinizi, ürettiğiniz içerikleri sosyal imleme sitelerine eklemeleri için teşvik edebilirsiniz. Bu da daha çok ziyaretçi demektir.

9.Broken Link Checker
Bu eklenti de tavsiye ettiğim, son derece kullanışlı olan güzel bir eklenti. Sitenizdeki tüm iç ve dış kırık linkleri bularak silmenizi sağlar. Kırık linkler arama motorlarının sevmediği şeylerdi. Bu eklentiyi kullanarak kırık linklerinizi düzeltebilirsiniz.

10. HeadSpace2
Son derece basit bir kullanıma sahip olan HeadSpace eklentisi ile yazılardaki, anasayfadaki, sayfalardaki, yazar sayfalarındaki, kategorilerdeki tüm meta etiketlerini (başlık, anahtar kelime, açıklama) yapılandırabilirsiniz. Ayrıca diğer seo eklentileriyle uyumluluğu, anahtar kelime önermesi, site başlık ve açıklamaları vb. gibi özellikleri de vardır.

Kaynak: aykutt.com/2014/10/en-iyi-10-wordpress-s. . .
Recep Şahin Sargın
Dün 20:36

Hukuk okuyan birinin ileride iş bulma sorunu olur mu?

İnsan ne yapıyorsa yapabildiği en iyi şekilde yapacak artık diplomaya dayanma zamanları geçti. Hukuk fakültesini bitirdiğinde eğer gerçek anlamda hukukçu olabildiysen işsiz kalmazsın ama sadece fakülteyi bitirmişsen işin zor.
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın