Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aktiviteler & Haberler


Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Phyton" konusunda bir yanıt verdi.15 dakika önce

Python ile neler yapılır?

Websitesi (apache server , modpython), Oyun (pygame), networking, vb.vb.,,,

Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Bilgisayar Oyunları" konusunda bir yanıt verdi.17 dakika önce

Python yazılım dili ile oyun yapılabilir mi?

Bkz. Pygame .

Omer Ayverdi

Omer Ayverdi, "Python" konusunda bir yanıt verdi.19 dakika önce

Python hangi önemli projelerde kullanılmıştır?

Youtube, Google

Balık

Balık, "Yaşam" konusunda bir yanıt verdi.40 dakika önce

İnsanoğlunun en büyük zaafı nedir?

İhtiyacından fazlasına zaaf duymak. Özetle şöyle örnek vereyim;

İnsan Davranışları

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer bir yanıt verdi.47 dakika önce

Kendinizi tek bir kelimeyle anlatacak olsanız bu kelime ne olurdu?

Meraklı (ama o köfteci gibi değil)

İlke Winterwitch

İlke Winterwitch bir yanıt verdi.Bugün 19:50

Satış danışmanları ne yapınca sinirleniyorsunuz? Sizce müşterilerle ilgileniyorlar mı yoksa amaçları sadece satış mı yapmak?

Üzerime bir kıyafet denesem hepsi ezbere evet çok güzel olmuş, şahane, kesin alın, devamı yok bunların, bu sene en çok satılan ürün, ürün büyükse daraltırsınız diye türlü türlü şeyler söylüyorlar. Artık öyle bir hale geldiki doğruyumu söylüyorlar yalanmı bilemiyorsunuz. Çünkü vaktinde insanların güvenini prim uğruna fazlasıyla sarstılar.
Ayakkabı ayağınızın bedeni olmasa dahi olsun abla bunların kalıbı küçük bi deneyin diyorlar deniyorsunuz ayakkabı ayağınızdan çıkıyor ama sorun değil çünkü hemen taban koyuyorlar ve işte ayakkabınız hazır. Elbette ayağınızda emanet gibi duruyor. Makyaj malzemesi almaya gidiyorsunuz. Bütün rujları satmaya çalışıyorlar ondanda alın bundanda alın her kiıyafetinizle kullanırsınız. Göz kalemi alıyorsunuz asla akmaz bilmem kaç saat etkili diyorlar. Sürdükten yarım saat sonra cadılar bayramı için özel makyaj yapmış gibi oluyorsunuz. Bu yüzden danışmanlara güvenim sıfır. Bir mağazaya giriyorsunuz daha kapıdan casus gibi sizi izliyorlar. Buyrun ne aramıştınız sorusuna cevabım fixtir. Sadece bakıyorum diyorum. 10 dk. Sonra nasıl bir şeye bakıyorsunuz sorusu geliyor. Arkadaş bi rahat bırak. Sadece bir kişi de değil mağazaya girdiğinizde sırayla hepsi yanınıza gelip sürekli birşeyler soruyor.
Bana kalırsa müşterileri sıkmasalar ihtiyaç halinde yanlarına gitseler daha iyi olur.
Ben şahsen herhangi bir kıyafeti denediğimde danışman şahane demişse hemen çıkartıp terkediyorum mağazayı.
Bunun yanı sıra bir ürünü denediğinizde bedenin size uygun olmadığını, pek yakışmadığını, ürünün bedeni yoksa başka hangi mağazalarda bulabileceğinizi söyleyenler ve içtenlikle yardım edenlerde mevcut.

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer bir yanıt verdi.Bugün 19:25

Bir bilgisayarın açılışında siyah zeminli ekranda 'Operating System Not Found' yazıyor ve bilgisayarda hard disk görünmüyorsa ne yapmalı?

Ekranda tam olarak bununla karşılaşıyorum. Başka bir HDD taktım, sonuç aynı. Özdeş ve iyi işleyen bir bilgisayarın BIOS ayarlarıyla, bunun BIOS ayarlarını karşılaştırdım, sonuç aynı.

Bilgisayar

Hakan Karaman

Hakan Karaman, "Mimarlık" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 19:20

Ahşap atölyeleri nasıl olmalıdır? Plan düzenlemelerinde nelere dikkat edilmelidir?

Babam marangoz
burda dikkat edecegiz 2 olcu gurubu var bir malzeme ebatları
plakaların boyutları yerleşimi 183/366 en buyuk ebat bu arada birde ahsabın boyu
6 metreyi gecen zor bulunur ahşabı dikey koymak zorundasınız yoksa içindeki
öz suyu boşalmaz kurtlar yer... Plakada boyle bir durum söz konusu değildir
cok ceşitli ebatarda mdf sunta suntalam kontrplak ve turevleri mevcuttur
ayrıca soyleceklerim makinalrın yönünün dışarıya doğru bakması 180 m2 civarı yerlerde iyidir cünkü koydgnuz plakalar ve yerleşim içerde tıkandıgı anda dış mekana dogru kullanma olanagı sunar

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Yatırım" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 16:28

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

Bana kalırsa ücretsiz bir yazılım kullan.İlerleyen zamanlarda siten tutuldu kullanıcı sayın gün geçtikçe hızla artıyor o zaman 50 bin tlni harcamaya başlarsın. Bu bir öneriydi. Hangi programlama dilini kullanmamız makul olur sorusuna gelince programlama dili olarak php, arayüz olarak javascript bunların dışında sitenin yoğunluğunu dağıtacak ve trafiği dengelemek için java veya python yoksa sitenin ziyaretçi sayısının yoğun olduğu zamanlarda cevap vermez ve bu yoğunluğu sadece php ile dengeleyemezsin.Ben hiç sosyal ağ yazılımı yapmadım hele yüksek trafikli bir site hiç yapmadım ama bunları test programlarında ve simülatörlerde gördüğüm kadarı ile söylüyorum.İnş. Aramızdan biri sosyal ağ yazılımı geliştirmiştir de tam olarak hangi evlerde neler yapılması gerektiğini söyler.

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Kilo" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:26

Şişman insanların daha az üşüdüğü doğru mudur?

İnsanları bilmem ama belgesellerden gördüğüm kadarı ile kutuplardaki hayvanlar dondurucu soğuklardan kürklerinin altındaki yağ tabakaları sayesinde korunuyorlarmış.

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Drupal" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 15:21

Drupal ile imdb tarzında bir film sitesi yapmak istiyorum. Nasıl yabilirim ve hangi modülleri kullanmam gerekir?


bu modüller ile temel anlamda bir video sitesi yapabilirsin. Bunlarında dışında temel modüllerde var tabi seo, spam kontrol, performans modülleri gibi. Bunları da kurmanı kesinlikle tavsiye ederim.

İzzet Çeleğen

İzzet Çeleğen, "Erkekler" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:55

Kokoreç seven kız itici midir?

Bi yerde kokoreç muhabbeti varsa mutlaka "Iyy nasıl yiyorsunuz" diyen biri vardır. Bide "Lan kokoreci asıl şurada yiyeceksin" diyen biri vardır. İkinciyi bulamadım.

Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan bir yanıt verdi.Bugün 14:47

Sürekli donuk bir bilgisayar kullanmanın insan üzerindeki etkisi nedir?

Sabırlı adamı sabırsız, sakin adamı sinirli yapan bilgisayarlardan bahsediyorsanız benim elimden de geçmişti öyle bir Pc.

Güneş Banu Kocatepe

Güneş Banu Kocatepe, "Ygs/Lys" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:11

Bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum. İstediğim bölümler sayısal alanında fakat sayısalım pek iyi değil. Tavsiye olarak ne önerirsiniz?

Kararını billurlaştırman seni başarıya götürür, sayısalını geliştirmeye bakki, mutlu olacağın bölümde oku, derim.

Güneş Banu Kocatepe

Güneş Banu Kocatepe, "Ygs/Lys" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 14:10

Üniversiteye hangi alandan hazırlandığımız önemli mi (MF-TM-TS)? Puana göre istediğimiz alandan tercih yapabiliyor muyuz?

Yeni yapılan düzenlemelerle başarılı olduğun her alanda uygun kontenjan dahilinde kayıt olabilirsin.

Güneş Banu Kocatepe

Güneş Banu Kocatepe bir yazı yazdı.Bugün 14:09

UÇ UÇ BÖCEĞİ

gbkocatepe.blogspot.com.tr/2014/09/uc-u...

UÇ UÇ BÖCEĞİM, ANNEN SANA TERLİK PABUÇ ALACAK

Kendi kanatlarınla uçmaya çalışmak ilk başlarda zor olsa da ne güzeldir.

Özgürlüğe yol almak, yapabilirliğe kanat çırpmak.

Tabii hazır isen.

Yok sadece arka taraflarda bir cenahın kalktı ise, yarı yolda kalırsın, aşağıya doğru iniş başlar. Rüzgar gerekir, el atmak gerekebilir. Lodos, poyroz, keşişleme... Aman...
6029

Denemelisin, haklısın, denemeden bilemezsin, ama o çevrende akıl verenlerin gazı yetmez, gerçekten olgunlaştığına, ehil olduğuna kendin inanamalısın. Ondan sonra denemelisin.

O zaman , işte o zaman kanat çırpmaların ses getirir, yön verir. Vay arkadaş dedirtir.

Aksi halde iki yaşındaki bebeklerin inat dönemindeki duruma düşersin. Hani elini tutmak istersen tutturmaz, önden gider, kendince seni iplemez ya, ben ben ben durumu hasıl olur bünyesine, sonra oturur kıçının üstüne ve melül melül bakar, kurtar onu diye. O günleri hatırla.

Tecrübeye, deneyime saygı duymayı, düşmeden öğrenirsen, diğer denemende daha başarılı olursun.

Kendi yetkinliğine kendin karar verdiğin şu günlerde, dön bir bak bakalım oldun mu? Ehil misin?

Oldum diyorsan, yolun açık olsun.

Yukarda havalar güzel olsun.

Bol ışıklı, güneşli olsun.

Sevgiyle...

G.Banu Kocatepe
EYLÜL 30 :)

Serkan Köse

Serkan Köse bir yazı yazdı.Bugün 14:08

Takip Edilesi Videolar, Belgeseller SitesiEn çok izlenenler: documentaryaddict.com/best
Tüm arşiv için: documentaryaddict.com/

Abdulkerim Özkan

Abdulkerim Özkan, "Sağlık" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:55

Bebek şampuanlarının diğer şampuanlardan farkı nedir?

Bebek Şampuanında Olmaması Gereken Maddeler:

Bebek banyosunu yaptırırken sadece su kullanmak yeterli olmaz. Normal şampuan yada sabunlar ise tercih edilmemelidir. Bu ürünlerin içinde bebeklere zarar verecek kimyasal maddeler vardır. Hem cildi bu maddeleri emdiğinde uzun vadede zararlar verebilir hem de bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Bebekler için özel üretilen bebek şampuanı bebek banyosu için olmazsa olmaz bir üründür.
Bebek şampuanı seçerken oldukça dikkatli olunmalı, bebek ürünlerinde olmaması gereken kimyasalları içermediğinden emin olunmalıdır. Peki ya bu kimyasal maddeler nelerdir ve neden zararlıdır?
SLS; açılımı sodium lauryl sulfattır. Temizlik ürünlerinde bulunur. Deterjan, şampuan gibi bolca köpüren ürünlerin içinde oldukça fazladır. SLS köpürme özelliği veren bir maddedir. Temizleme özelliği vardır yağ ve kiri deriden uzaklaştırır. Ancak bunu cilde zarar vermeden yapmaz. Aşındırıcı özelliği vardır. Cildi, saçı yahut kullanılan ürünü (kıyafet vs.) yıpratır. Sağlığı ve cildin nem dengesini bozar. Asıl önemli kısmı çocuklara zararıdır. Bebek şampuanı içerisinde SLS bulunması göz gelişimini olumsuz etkiler, deriye zarar verir oldukça tahriş eder, hücrelere değin zarar verdiğinden saç dökülmelerine sebep verir.
Paraben; son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanılan bir maddedir. Ürünlerin raf ömürlerini daha da uzatmak amacıyla kullanılır. İlaç ve kozmetik sektöründe yaygındır. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda parabenin cilt tarafından emilerek vücuda karışabildiği görülmüştür. Parabenin östrojen hormonuna benzer bir etki gösterdiği bilinmektedir. Meme kanseri teşhisi konulan hastalar incelemeye alındığında dokularında bol miktarda parabene rastlanmıştır. Kesin kansere yol açıyor denememesine karşın kanserli doku oluşumunu teşvik ettiği uzmanlar tarafından düşünülmüştür. Ürünlerin içerisinde“ethylparaben, butylparaben, propylparaben” şeklinde görülebilir.
Formaldehit; ürünlerin bozulmaması için kullanılan bir maddedir. Kullanım alanı oldukça fazladır (gıda ürünleri, tekstil, boya, kozmetik ürünleri…) . Uzun zamandır ürünlerin içinde kullanılan bu ürün önemli mutajen ve alerjenler arasında yer alır. Bronşit, astım, kronik rinit, gastrit gibi hastalıklara neden olabilir. Daha da önemlisi yanlışlıkla yutulduğunda -ki bebek şampuanında kullanılması sonucunda bebeğiniz risk altında olur- kanserojen bir maddeye dönüşür.
26 parfüm alerjeni; Yapılan araştırmalar sonucunda alerjik oluşumların yüksek bir bölümünün bu 26 alerjik madde yüzünden oluştuğu saptanmıştır. Cilt temas edilen su, krem ve şampuan gibi ürünleri emme özelliğine sahiptir. Bebeklerin ciltleri hem daha hassas hem daha savunmasızdır ve bu maddeleri içerdiği ürünlerin kullanılması sonucu bebeğin alerjik bir reaksiyon göstermesi kaçınılmaz olur. AB tarafından belirlenmiş 26 parfüm alerjeni ise şu şekildedir;
· Amyl – cinnamic alcohol
· Anisyl alcohol
· Benzyl salicylate
· Benzyl alcohol
· Benzyl benzoate
· Benzyl cinnamate
· Cinnamic alcohol
· Cinnamic aldehyde
· Citral
· Citronellol
· Coumarin
· Eugenol
· Farnesol
· Geraniol
· HMPCC
· Hydroxycitronellal
· Isoeugenol
· Lilial
· Limonene
· Linalool
· Methylheptin carbonate
· Oak moss abs
· Tree moss abs
· α- Amyl –cinnamic aldehyde
· α- Hexyl – cinnamic aldehyde
· γ-Methylionon
phthalates ; ürünlerin kokularının daha kalıcı olması için kullanılan bir maddedir. Bebek ürünlerinin özelliklerinden bir tanesi de hoş kokmalarıdır. Dikkat edilmelidir ki bebeğiniz için kullandığınız bu ürün güzel kokarken siz farkında olmadan bebeğinize zarar vermesin. Phthalatesin zararları tam olarak kesin olmamasına karşın araştırmalar insan sağlığını olumsuz yönde etkilediği yönündedir. Ayrıca gelişme ve üreme sağlığı üzerinde de olumsuz etkisi olduğu bilinir.
Bebekler çok hassas ve narin varlıklardır. Bağışıklık sistemleri tam gelişmemiştir ve dış etkenlere karşı savunmasızlardır. Bu yüzden oldukça dikkat edilmesi gereken konular arasındadır bebek bakım ürünlerinin seçimi. Bebeğiniz için şampuan seçimi yaparken bu zararlı kimyasal ürünleri içermediğine dikkat edilmelidir. kaynak: bebeksampuani.tumblr.com

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Yazılım" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 12:25

Wordpress kullanarak bir sosyal ağ oluşturmak mümkün mü?

Yapabilirsin bunun için uygun eklentileri kullanman lazım. Google'dan wordpress social network module diye aratırsan işine yarayacak eklentiler bulabilirsin.Ama sana tavsiyen bir topluluk sitesi oluşturuyorsan drupal kullanman.

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "Öğretmenlik" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:45

Öğrencilerinizin daha rahat İngilizce konuşması için neler yapıyorsunuz?

Ben öğretmem değilim ama İngilizceyi duolingo'dan öğreniyorum ve çok memnunum.Anlama, konuşma ve yazmayı aynı anda öğretiyor.bence öğrencilerinize destek olması bakımından güzel bir proje.
duolingo.com/

Zeynep Kılınç

Zeynep Kılınç, "Öğretmenlik" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:45

Bir Öğretmen'in meslek vasıflarını tam olarak kazanabilmesi için hangi kitapları okuması gerekir? İsim belirtebilir misiniz?

Ben Bir Okul Uydurdum -Ayhan Ural
Kaç Zil Kaldı Öğretmenim? -Filiz Akgündüz
İdeal Öğretmen -Grigory Petrov
Olanaksızlık -John Barrow
Okullarda Yaşam -Peter McLaren
Genç Matematikçiye Mektuplar -Ian Stewart

Beğeneceğinizi umduğum kitaplar :)

Gökhan Biçer

Gökhan Biçer bir yazı yazdı.Bugün 11:44

Bir zamanlar bilgisayarlar 02

Disketler

24

Yahya Yasin Yakişir

Yahya Yasin Yakişir, "inploid" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:33

Fizik mühendisi araba uçak yapımı yada makine yapımında çalışabilir mi? Ya da herhangi bir motor yapabilir mi?

Fizik; makine ve motor konularının ana yapı taşıdır.Ama genelde iş alımlarında telekomünikasyon sektörü fizik mühendisi arıyor.

Erdi Çatan

Erdi Çatan bir yazı yazdı.Bugün 11:25

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar Ve Ne Kadar Maaş Alır
Dijital Pazarlama
: Basit anlamıyla değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmuş pazarlamanın elektronik ( dijital ) ortamda yapılmasıdır Dijital pazarlama Hizmet ve ürünlerin müşterilerin ilgisini çekmek , satışların artışını , müşteri iletişimi ve etkileşimini geliştirmek ve arttırmak için stratejileri belirleme, uygulama ve ortak çalışma yapacağı diğer birimlere uygulatma görevini üstlenen bir birimdir . Dijital pazarlama ile geleneksel pazarlama ile amaçları aynı olsa da işlevsel anlamda çok farklıdır . Dijital pazarlama internet pazarlaması ve online pazarlama olarakta bilinmektedir. Dijital Pazarlama pazarlamaya göre daha ölçülebilir , ve interaktif kabul edilir dijital pazarlamacılar internet aracılığı ile daha kısa sürede daha yakından müşterileriyle ilişki ve etkileşim kurabilmesi ve müşterilerinde aynı şekilde daha çabuk geri bildirimde bulunması firma ve müşteriler için büyük kolaylık sağlamaktadır . Dijital pazarlama uzmanları çeşitli stratejilerle ve dijital ortamda reklam kampanyalarını oluşturmakla, müşteri ilişki yönetimini kontrol etme, kurumsal markalaşma algısını oluşturma görevlerini üstlenmektedir. Deneyimli bir dijital pazarlama uzmanının firmasına büyük cirolar elde ettireceği için dünyada ve yavaş yavaşta ülkemizde bu mesleğe gereken önem fazlasıyla artmaktadır ve ülkemizde bu mesleğe ait hiç bir akademik eğitim bulunmadığı için dijital pazarlama uzmanı açığını bu alana yan sektörlerde görev veya eğitimini almış kişiler tarafından büyük bir geçiş gözlemlenmektedir Dijital pazarlamanın uzun bir geçmişi olmamasının da bu sektöre geçişte büyük katkısı olmuştur. Sektöre girmeyi düşünen arkadaşlar bu avantajı değerlendirmek için henüz geç kalmış değilsiniz bu açıktan hala yararlanabilirsiniz . Dijital medya, eğlence, haber, alışveriş ve sosyal etkileşimin kısacası günlük hayatın giderek büyüyen kaynağıdır Dijital medya uzmanlarının hakim olması gereken konular Rakip analizi , arama motorları , sosyal medya , tanıtım ve reklam faaliyetleri , hedef kitle belirleme ve o kitleye ulaşma ve başarılı bir içerik yöneticisi olmak zorundadır. Ve karlılığı arttırmak ve maliyeti azaltacak stratejiler belirlemelidir . Raporlama hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.
Dijital Pazarlama ile ilgilenmek isteyen arkadaşlar Dijital Pazarlama Nedir Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir adlı yazımı okumalarını tavsiye ederim
Makalede kısaca açıklamış olduğum dijital pazarlama kanalları hakkında makaleyi okuyarak ilk adımı atmış oldunuz ve bu kanallar hakkında kendinizi geliştirmeye başlarsanız dijital pazarlama uzmanı olma konusunda büyük bir adım daha atmış olacaksınız Unutmayın bu sektörde görev alan kişiler sizden zeki değil çalışarak insanın isteyipte yapamayacağı şey yoktur
Dijital Pazarlama Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?
İşe yeni başlayan dijital pazarlamacının maaşı 1250 TL – 1600 TL arası
1-4 Yıl deneyimi olan bir uzman 1.600 TL – 3500 TL arası
Profesyonel başarılı firmasına yüksek cirolar kazandıran ve firmasına büyük katkı sağlayan Dijital Pazarlama Yöneticileri kendi maaşlarını kendileri belirlemektedir .
Yukarıda vermiş olduğum maaş aralıkları her firma veya her sektör için geçerli değil genel olarak ortalama maaşlardır

Dijital Pazarlama İle İlgili Daha Fazla İçeriğe Ulaşmak İsterseniz Kişisel Blogum'dan bana ulaşabilir sektörle alakalı merak ettiklerinizi sorabilir ve yorumlarınızla siteme katkıda bulunabilirsiniz
Erdi ÇATAN
erdicatan.com/

Uğur Çakmak

Uğur Çakmak, "Hayatın Amacı" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:17

Hayatın size dayattığı hangi düşünceye karşı yoğun bir savaş içinde olduğunuz yada ona hiç boyun eğdiğiniz oldu mu?

İdealist insanlar hayatın, çevrenin, otoritenin hiçbir dayatmasını kabul etmezler. Kendi istediklerinin peşinde koşarlar. Örneğin android programcısı olmak için önceki işimin dışında kendimi geliştiriyordum ama yetmiyordu. Bir yandan iş, bir yandan kendini geliştir. Sonra işi bırakıp beş parasız kaldım :) Ama şuan istediğim şeyi yapıyorum. Hayatımda bir çok kez böyle şeylerle karşılaştım. İdealist olmanın bedeli ağır olur ama yerçekimsiz bir mutluluğu, keyfi vardır ki hiçbirşeye değişilmez.

İzzet Çeleğen

İzzet Çeleğen, "Bilgi" konusunda bir yanıt verdi.Bugün 11:12

Paranın gücü mü bilginin gücü mü sizce daha önemlidir?

tr.wikiquote.org/wiki/Benjamin_Franklin da Benjamin Franklin'nin sözlerini okuyordum. Üst sırada yer alan "Bilgiye yapılan yatırım en yüksek kârı getirir. " sözü ve altında yer alan " Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın. Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır. " sözleri aradaki farkı açıklıyor.

Daha fazla göster

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Sosyal hesaplarınla üye ol
FacebookTwitterLinkedin

← GERİ DÖNveya sosyal hesaplarınızla giriş yapın

FacebookTwitterLinkedin