Bilmek istediğin her şeye ulaş

Siran Camgöz, 

Turizmci

Destursuz konusanlar icin sozlerimi prangaya vurmam

Mart 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

Puskin- yüzbaşının kızı
Şubat 2016

Siran Camgöz bir yanıta alt yorum yaptı

Bana göre de mükemmel kitapti. Bu kitaptan sonra okuduğum şems ve mevlana kitaplarında aradığımı bulamadım.
En son Elif Şafak'ın ''Aşk'' adlı romanını okudum... 400 sayfalık bir roman.Genel olarak öykü deneme tadında kitapları tercih etsem de; bu kitabı üç güne sığdırabildiğime bende inanamıyorum... Sürükleyeci bir kitab... Tavsiye ederim. . .
Şubat 2016

Siran Camgöz bu yanıtı beğendi:

Gelmiş geçmiş en sürükleyici kitaplar nelerdir?

En son Elif Şafak'ın ''Aşk'' adlı romanını okudum... 400 sayfalık bir roman.Genel olarak öykü deneme tadında kitapları tercih etsem de; bu kitabı üç güne sığdırabildiğime bende inanamıyorum... Sürükleyeci bir kitab... Tavsiye ederim. . .
Şubat 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Gelmiş geçmiş en sürükleyici kitaplar nelerdir?

O kadar çok kitap var ki bence seçim yapmak çok zor. Ama uzun zaman önce okuduğum halde hala aklımda kalan kitaplar bence iyi kitaplardir.benim sürükleyici listem de aşağıdaki gibi

Leylanin evi
Baba ve piç
Serenad
Aşk
Sefiller
Olasiliksiz
Pembe ve yusuf
Ihanet noktası
Adı aylin
Uzun metrajlı huzunler


Ve daha birçok kitap tabi ama ilk aklıma gelenleri yazdim.
Ocak 2016

Siran Camgöz bu yanıtı beğendi:

İnsanın 9 yaşındaki kendi kızına cinsel tacizde bulunmasının dinen bir sakıncası olmadığını düşünenler var. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Dini bilgisi "Elhamdürillah müslümanız" mottosundan ibaret olan bir toplumun dünyaya apış arasından bakan erkek kesiminin sorduğu bu soruya olayı insanlığı değil nikâhı sorgulayarak cevap veren Türk Diyanet'inin dinayetinin boyutunu göstermesi bakımından etkin bir örnek olduğunu düşünüyorum . Şaşırıyor muyum ? Hayır.
Not: dinayet=sapkınlık
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Kölelik ne zaman çöktü ve sizce bizler modern köleler miyiz?

Başkalarını mutlu etmek ve onlara para kazandırmak için çalışıyoruz sigorta dışında da başka bir sosyal getirimiz yok. ellerinden gelse sigorta da yapmayacaklar. Resmi veya dini bayramlardavcalisio hala hakkını alamayan milyonlarca insan var İs kanunu sadece lafta uygulandığı yok, denetim yok. Işverenler her zaman istediklerini yapıyorlar.

Kölelik eski zamanlardaki gibi olmasa da günümüzde var ve hep olacak, kapitalist sistemin getirisidir kölelik. Halinden memnun köleler de bu sistemin dislileridir. Halinden memnun olmayan, düzene karşı çıkan hala omurgaya sahip olanlar ise o kadar az ki. Her kes peki efendim ile işini götürmeye bakıyor bu defa hakkını arayan, doğru konuşan insanlar her zaman sistemin dışına itiliyor. Modern koleyiz ve bu koleliligi yaratan da yine insanlar.

Bu sistemin vazgeçilmez parçaları halinden memnun köleler ve bu koleler ozgurluklerinden vazgeçmiş neferlerdir.
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Bir ürünü pazarlarken nelere dikkat edilmelidir?

BiR turizmci olarak özellikle günümüzde pek çok taktiğin ise yaramadığını söyleyebilirim. Öncelik her zaman ihtiyaç ardından da fiyat olmaktadır. Ihtiyacı olan zaten gelir ancak birine birşey pazarlarken fiyat büyük önem kazanmaktadır. Somut şeyler nispeten daha kolay pazarlansa da hizmet konusu o kadar kolay olmuyor.

. Kişinin piyasa şartlarını bilmesi, akılcı ve mantıklı olması, reel veriler ile hareket etmesi gerekmektedir. Kendine guvenmeli ve mali veya hizmeti alacak kişiye odaklanmali satıcının ne düşündüğü değil her zaman alıcının ne istediği önemlidir.
Ocak 2016

Siran Camgöz bu yanıtı beğendi:

Bir ürünü pazarlarken nelere dikkat edilmelidir?

Pazarlamayı ürünün satışı için gerekli gören zihniyet... Tanıtımını yaptığı ürüne nispetle karşısındakini... metanın alternatifi olarak görmemelidir... yani... alıcı metanın karşılığı değildir... insandır... Müşteri nazarı ile değil ihtiyacı olan insan gözü ile bakılmalıdır... Yazık ki... biz de... insana... alışveriş yaptıktan sonra kapıdan çıkarken ayağına çelme takılması gereken... '''müşteri''' muamelesi yapılmaktadır... .
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Kimisi şekeri bırakmadığını veya şekersiz tat alamadığını söylüyor. 7 senedir çayı da kahveyi de şekersiz içiyorum şu anda kesinlikle şekerli istemiyorum artık. Şekerin faydasının olmadığı da göz önünde bulundurulursa çayın ve kahvenin tadının daha iyi alınabilmesi için şekersiz içilmesinden yanayım.
Ocak 2016

Siran CamgözErmeni Diasporası konu başlığını takip etmeye başladı.

Ermeni Diasporası

YÖNLENDİRME Ermeni diasporası

Ocak 2016

Siran Camgöz  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bir garip insanlık hikayesi

Yogun bir gunu ardimda birakarak is yerinden ayriliyorum. Istiklal Caddesinin havasina birakiyorum kendimi. Puslu, soguk ve kasvetli hava moralimi ve dengemi bozmaya yetiyor. Yolum uzerinde Elmadag var Istiklal Caddessinin havasini geride birakarak biraz da aksam yuruyusu bahanesi ile yurumeye karar veriyorum. Insan ve araç trafiği her zaman ki gibi muazzam. Elmadaga gelince once yangin var diye düşünüyorum itfaiye aracini gorunce sonra orada toplanan kalabaligin kafalarini yukari diktigini fark ediyorum. Anlıyorum yangin degil, intihar. Genc bir adam daire camina cikmis, intihar edecek.

Toplanan kalabalık ise seyir peşinde. Ellerinde telefonlar ile çekim yapiyorlar. Demek ki bu kadar elektronik beyin olduk, gördüğümüz her seyi fotoğraflamak ilk amaç olmuş diye düşünüyorum.

Intihar etmeyi düşünen adam kimsenin umrunda değil. Ne oldu da intihari cozum olarak goruyor diye kimse dusunmuyor acaba hangi hayallerinin yikildigi, evi, esi var ise cocuklari hic onem teskil etmiyor toplanan kalabalik icin. Onlar eğlencenin peşinde. İnsanlar ölümden besleniyor ya bu kalabalıkta seyirden besleniyor demek ki, netice de isin sonunda ölüm, kan ve gözyaşı olabilir. Belki de dusunuyorlar acaba oyun mu diye.

Onlar intihar etmek isteyen genci fotograflardan ben de onları fotografliyorum. Üzülüyorum bu hallerine, aymazliklarina ve duyarsizliklarina. Kızıyorum içten içe. Her seyi öyle kaniksamisiz ki ölümler bile bizi kendimi getiremiyor. Hala nefes aldigimiz icin hile sukretmiyoruz.Binbir düşünce içindeyim hali ile bir an evvel evime ulaşmak isteği ivme kazanıyor ruhumda. Biliyorum evde beni bekleyen oldugunu. Bunun mutlulugunu yasiyorum o an biri intihar etmek isterken ben mutlulugun doruklarindayim.

Elimden birsey gelmiyor, bencil duygularin esiri olarak hızlı adımlar ile uzaklasiyorum oradan. Adamı düşünceleriyle kalabalığı da seyirleri ile başbaşa bırakarak.


Ne olduğunu bilmiyorum. Intihar etti ise sadece 3. Sayfa haberi niteliğinde haber değeri olacak, etmedi ise ikna mi edildi yoksa oyun peşinde miydi bilinemeyecek. . .
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

En sevdiğim arkadaşım açık ilişki yaşıyor. Ben evli olmama rağmen imreniyorum. Çok da alımlı bir kadın sevgilisi. Sizce her şeyi göze alıp yürümeli miyim?

Eşini seven ve eşine saygın gösteren birinin sorusu veya dusunceleri olamaz bu. Yanlış olan bir şeye imrenmek de yanlıştır. Keşke güzel bir evlilik örneği olsaydı önünde sevgi, saygı ve güvene dayalı, yalansız dolansız evlenmek için evlenilmemiş olsaydı da arkadaşınız imrenseydi daha iyi olurdu.
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Bu hafta sonu arkadaşlarımla Cunda Adası'na gidiyorum. Ne yapılır? Nerede ne yenilir? Fazla lüks olmayan fakat lezzetiyle adından söz ettiren balık restaurantı önerir misiniz?

Geçen sene ayvalık gittim. Akçay kaz dağlarında başlayan tatilin aayvalık, sarimsakki, cunda, şeytan sofrası ve bozcaada olarak devam etti. K. Ege ye aşık oldum, cunda ya 2 defa gittim biri motor ile kendimiz diğeri de tekne turu ile. Ikisi de harikaydı. Ayvaliktaki konaklama tesisleri küçük rum evleri. Ambuyanslari çok hoş. Sokaklar daracık evler muhtesem, Rahmi koçun müzeye çevirdiği Taksiyarhhis müzesi ve asiklar tepesine gidilebilir. Asiklar tepesinin orada çay veya kahve molası denize karşı eşsiz bir manzara imkani sunuyor. Sahil şeridi boyunca balık restoranları mevcut. Fiyatlar hepsinde hemen hemen aynı. Papalina meşhur balıkları hak diye benziyor. Daha birçok mezeleri de var..

K. Ege muhakkak gorulmesi gereken bölgelerden
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

Bir insana geçmişi nasıl unutturabiliriz?

Tarihin temizlenmeyecegi gjbi gecmiste unutturulamaz. Ancak kisinin kendisi unutmayi secerse olabilir. Ki geçmişte untutulmaz.insanı şimdiki haline getirenn gecmisidir, geçmişteki açıkları, hükümleri ve mumutluluklaridir.
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıta alt yorum yaptı

Konusturmuyor tabi kinusturmayacak. Adamın ekndinebve savunduklarına da güveni inanci yok ki. Karşısındaki konuşturursa açıkları çıkacak cevap veremeyecek
Bulmuyorum, bulamıyorum.

Aslında kabahat onda değil, onu ekrana çıkaranlarda. Böyle bir kişinin, milyonlarca kişinin huzuruna çıkmaması lazım. Söz kesebilirsiniz ama bunun da yakışan bir hali vardır. Konuşturmuyor karşısındakini.

Bilemiyorum, Gülen cemaatine mi yakındı yoksa, 17 ve 25 Aralık operasyonlarından sonra siyasi tartışmalardan çok futbol tartışmalarında boy gösterir oldu.
Ocak 2016

Siran CamgözDilara kişisini takip etmeye başladı

Dilara, Uzay Mühendisi, @dilara_ozgur

Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

"İsrail dölü" kişiye mi hakarettir, Yahudi vatandaşlarımıza mı?

Iktidarın ağzı insanları ağzını oluşturuyorlar. Döl kelimesi nasıl hir laftır ki bir devlet adamının ağzından çıkabiliyor. Döl veya tohum ifadeleri ozellikle azınlık grupları için hep kullanılır. Bu ifade ile asistlik yapılmakta ve bir millet asagilanmaktadir. Bugün ısrail dolu veya başka bir ırk için bunkbunlarla kullanılır yarın da el ele kol kola poz verirler. Siyaset, devlet anlayışı bu olmaması gerek. Herhalde hiç kimse yurtdışındaki bir devlet adaadamının bir türke türk dölü deyip aşağılamasini kabul etmez ama şimdiki iktidar her şeyi kendinde hak görüyor.

Ayrica böyle bir lafın illa ki yahudi olmayan birine söylenmesi ile nefret suçu istenmez.yahudi olana dense de nefret suçudur. Çünkü içinde nefret, öfke ve kin vardır.

Sinirden, stresten, ssoylecek sözünün olmasından dolayı ağızdan belki de bilincsizce dokulen bu laflar aslinda boyle insanlarin nasil kindar ve fasist oldugunu da gosteriyor tabi ki anlamak isteyen sadece anlayabiliyor.
Ocak 2016

Siran Camgöz bir yanıt verdi.

CB ve AKP sarayın halk için yapılmış olduğunu açıkladı. Sarayımızı hangi gün ve saatlerde gezebileceğimiz hakkında bilgisi olan var mı?

Iç turizm için büyük etkisi olur herhalde zaten dünya ülkelerinde de sarayimizi gören büyük devlet olduğumuzu düşünüyor ya. Hemen alman, fransız, yunan hatta amerikalı pekçok turistin gezmesi lazım orayı ki nasıl büyük devlet olunur görsünler. Hem para olarakta karşılığını bulur saray halkı bu ise çok sevinir.
Ocak 2016

Siran CamgözAyhan Şimşek kişisini takip etmeye başladı

Ayhan Şimşek, Gezgin, @zindoz98

İnsan iradesinin özgürlüğüne kavuşmasını istiyor. Bireylerin özgürce bir araya gelmesinden oluşan toplumsal bir düzende yaşamak istiyor. Gerçekleşmesi mümkün tezat ütopyaları burada olma nedenlerinden biri. Aşka inanıyor sahiplenmeye karşı çıkıyor.

Ocak 2016

Siran CamgözSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Daha Fazla