inploid.com
Bilmek istediğin her şeye ulaş

Makale nedir ve gerçek bir makale nasıl olmalıdır?

Düzenle
Makale bir düşünceyi savunmak ve ya kanıtlamak için yazılan yazılara denir.Gazete ve dergilerde yayınlanır.Ayrıca bilimsel bir görüşü açıklamak,bir tezi savunmak için yazılan yazılara da makale denir.Bu tür makalelerde bilimsel verilerden yararlanır.

Gerçek bir makalede savunulan düşüncenin doğruluğunu kanıtlayacak veriler vermek ve okuyucuları inandırmak oldukça önemlidir.Konu ilgi çekici olmalıdır.Konunun içeriği zengin tutulmalıdır.Yazarken yazım kurallarına özen gösterilmelidir..
  • Paylaş
Buraya beş kere yazacağına google'a bir kere yazıyorsun veee:
Bunu senin gibi genç bir adamın da biliyor olmasını beklerdim. :) 
  • Paylaş
 

Aykut Kardaş, (@unknow)  ·  Mart 2012

Her zaman dile getiririm, burada sorulmasının amacı Google'da arandığında bulunan içeriklerden birini oluşturmak. Kalıtsal ve dinamik bir ortama durağan bir şey sunmak. Sadece benim öğrenmem bir şey ifade etmiyor, burada olması ve onlarca üyenin, farklı yorumu, verdikleri farklı bağlantılar, halihazırda harika bir kaynağa dönüşüyor. Ve alalade biri Google'da bu konuda tarama yaparken nadide içerikler arasında inploid'teki içeriği görebiliyor.

Kısacası denize olta atmak yerine, balık tezgahı kurmak peşindeyim burada.

Şaman Bayyurt, (@chamacon)  ·  Mart 2012

Peki.

Şaman Bayyurt, (@chamacon)  ·  Mart 2012

Bu gerçekten doğru bir yöntem mi? Pek anlamıyorum ama SEO diye bir şey var... Kulaktan duyma bilgiyle yazıyorum; bir şeyin google'da bulunabilirliği ya da sırasını belirliyor...

Serkan Köse, (@serkan)  ·  Mart 2012

Burada @unknow'a katılıyorum. Amaç tecrübe, bilgi ve düşünce paylaşmak. Burada bulunan kullanıcılar ya da buradaki içeriğin Google aramalarında çıkması hepsi de aynı şekilde bilgiye ulaşmak isteyenler için bir yol açıyor.

Şaman Bayyurt, (@chamacon)  ·  Mart 2012

Demek ki doğru bir yöntemmiş.