Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden birçok insan başarılı olmayı istediği halde başarılı olamıyor?

Düzenle
Birçok insan başarılı insanları haberlerde vs. izler. Gazetelerde ve benzeri yayınlarda okur , görür. "Ah ulan keşke bende yapsaydım!" der. Ama nedense okuduğu başarı öyküsündeki gibi bir girişimci olmak yerine küçük dükkanını işletmeye devam eder. Nedir bu insanları durduran sizce ? Risk almamak mi , yeteri kadar bilgi sahibi olmamak mi , yoksa başka bir şey mi ?Düzenle
O kadar büyük girişimlerle uğraşabilecek bir hayata sahip olan var olmayan var diye düşünmek lazım. Babam işletme sahibi olsa, neden daha büyük işletmelerle uğraşmıyor diye düşünsem aklıma bir sürü neden gelir. Yaşı, hayat yorgunluğu, ailesiyle geçirdiği vakit, yolculuklar, ne kadarlık adalet sağlayabilir, ne kadar kişiyle çalışabilir, nasıl idare edebilir, verdiği kararlar ne kadar doğru olur, uyuyacağı uyku, müşterilerle iletişim, parasal durumlar .. Sürekli yeni şeyler geliyor insanın aklına sıralarken. Bu kadar büyük girişimleri elinde tutan insanların diğerlerine nazaran daha fazla efor sarf etmesi gerekiyor. Küçük bir dükkan bana yeter ben hayatımda başka şeylere ağırlık vermek istiyorum diyen insanlar da olabilir. Bazen bir yerde sabahtan akşama her gün çalışmak istemezsin bir yaşa gelir artık yeni şeyler görüp gezmek istersin. İnsanların kafalarındaki hayalleri kim bilir? Ne istersek onu yapmaya yöneliyoruz. Tabi ki bir de imkanlar var. İmkanı olmayan insanın o imkanı yakalamaktan başka şansı yok. Neyi ne kadar istersek o kadar peşinden koşarız, değeceğini düşünürsek risk alırız. Yeterli bilgisi yoksa bile çok istediği için böyle bir girişime el atıp daha sonra öğrenmeye çalışabilir. Bunun engel olacağını sanmıyorum. Keşkelerle konuşan insanlar ise lafla peynir gemisi yürütmeye çalışan, fikirlerin çalışmaların direk önüne gelmesini bekleyen insanlardır. Büyük ihtimal bir şey düşünüp gerçekleştirmeye üşenirler ve başkaların başarıları arkasında keşkelerle kalırlar.
  • Paylaş
Çünkü yapabileceğimize güvenimiz yok.Farkında değiliz belki ama hep kafamızda bir film dönüyor hemde ülkecek "bizden adam olmaz" !!! !
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

20 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt