Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tam burslu okumanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bir yıl kalınca burs kesilir mi veya hocalar bursunun kesilmesi için notunu kırar mı?

Bu tür şeyler duyuyorum. Bilgi verirseniz memnun olurum,teşekkürler.Düzenle
Özel üniversitelerin sitelerinde ya da benim girdiğim senelerde kitapçıklarda burs koşulları yazıyordu. Burs ile alakalı sorularını tercih öncesi oralardan öğrenebilirsin. En kötü direk arama şansın var üni. Leri. ama genel not ortalamanın ikinin altına düşmemesi gerekiyor diye biliyorum bende . Her okulda olabiliyor öğrenciyle zıtlaşmayı seven hocalar. Ama bu gözünü korkutmasın burs konusunda. Hem çoğu özel üni. Başarılı öğrenciyi önemser, mantıken..kendi isimleri önemli sonuçta.
  • Paylaş
Tam burslu okumanın avantajı tabii ki okuduğunuz özel üniversiteye para vermemenizdir, dezavantajı yoktur. Burs kuralları üniversiteden üniversiteye değişiyor. Bir kısmı ortalamanın 2'nin altına düşmemesini şart koşarken bazı üniversiteler 7 sene bile burs veriyor. Ortalamanız zaten 2'nin altına düşmemeli. Bir de tam burslu olabilmek için o bölüme diğerlerine göre çok daha yüksek puanlarla girdiğinizi düşünürsek zaten makul bir çalışma ritmiyle diğerlerinden iyi olmayı başarırsınız. Hocalar da normal olarak insandır, eğer onlarla zıtlaşmazsanız ki zaten zıtlaşmanız için bir neden de olmayacaktır, sizin aleyhinize bir şey yapmayacaklardır. Bence hocaların ego kaygılarını öğrencilerle aralarındaki ilişkiye üstün tuttukları bir bölümde zaten okumayın.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

36 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları