Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fatih Çaltı, 

Siyasetçi

Siyasetçi Fatih Çaltı inploid.com'da 0 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mayıs 2014

Fatih Çaltı bir yanıt verdi.

Neden cüppelerde düğme olmaz?

Adalet kavramı çok geniş bir icerigi olmasina rağmen insanlığın bekasi ve devami için zorunlulugumuzdur, olmazsa olmazimizdir.
Türk tarihine bakıldığında ve islamiyet dini kabul edildiginde adalet mekanizmasının icracilarinin tam bağımsız ve her turlu etkileşimden uzak olarak sadece yasaların ve vicdani kanatlarının doğrultusunda karar vermelerini temin amacı ile görev esnasinda giydikleri cubbeleri onların özgürlüğünü ve tarafsızlığını temin ederken karşısındakilerin bu yönde beklentilerini ortadan kaldırmak adına düğmeleri bulunmaz. Gerçi günümüzde inanılmaz bir baskıya maruz kaliyor olsalar da adaletimizin icracilarinin tam bağımsız ve tarafsız olduklarına inancımız tamdır.
Mayıs 2014

Fatih Çaltı bir yanıt verdi.

Sayın başbakanımızın Soma faciası sonrası acılı halkı tehdit edip tokat atması, sayın müşavirinin tekme atması sizce ne kadar doğru bir davranıştır?

Yanlış ve doğru evrenseldir. Bunların dili, dini, ırkı, mezhebi ve rengi yoktur. Makam ve mevki sahibi kişiler bazı konulara daha aklıselim ve sağduyulu yaklaşmak zorundadırlar. Şöyle ki yapılan iyi davranışlar kişinin kendisine, yanlış davranışlar ise işgal ettiği makamına mâledilir. Hiç kimsenin bu makamlara laf ettirme hakkı bulunmamaktadır. Bu sebepten acısı milyarlarca gönüle düşmüş bir facianın hemen sonrasında sergilenen bu tarz bir davranışı doğru bulmak ancak bir akıl tutulmasının yahut o davranışı sergileyenlere koşulsuz teslimiyetin eseri olabilir. Gerçi biz özür beklerken yine mağdur edebiyatı sergileniyor ya.
Mayıs 2014

Fatih Çaltı bu yanıtı beğendi:

Suriye iç savaşına Türkiye tarafından müdahale edilmesi ve gücümüzün Dünya'ya gösterilmesi ile ilgili sizin yorumunuz nedir?

Kendi sınırlarını, bütünlüğünü korumak ayrı şey, gücümü kanıtlayayım diye efelenmek ayrı şey. Gücünü mü kanıtlayacak Türkiye o zaman;
  • Teknoloji üretsin
  • Ekonomisini düzeltsin
  • Temel insan hakları konusunda sondan şampiyon olmasın
  • Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden en çok mağduriyet alan ülke olmasın
  • Dünya çapında birçok edebiyatçısı, ressamı, müzisyeni olsun
  • İthalat şampiyonu olmasın
  • Çocuk ölümleri konusunda dünya 2. Si olmasın
  • Adalet sistemini düzeltsin, çocuk istismarı yapanların sayısı artmasın
Aklıma şu an bunlar geldi, bu liste uzatılabilir. Güç böyle kanıtlanır kardeşim. Dünyadaki gelişmiş devletler böyle kanıtlıyor. Savaşarak güç kanıtlamak yada atalarıyla övünmek ancak gelişmemiş toplumların kendini kanıtlama çabasıdır diye düşünüyorum.
Ocak 2014

Fatih Çaltımhp kişisini takip etmeye başladı

Mhp, Siyasetçi, @mhp

Ocak 2014

Fatih ÇaltıSerkan Çelik kişisini takip etmeye başladı

Serkan Çelik, Siyasetçi, @serkancelik1994

Rehber Kur'an Hedef Turan

Ocak 2014

Fatih Çaltı bir yanıt verdi.

Soundcloud neden yasaklandı?

Kurulan hanedanlığın ve öztebasinin istem dışı bilgi, belge, ses ve görüntü v.s. paylaşımını despot bir eda ile engelleme gayretinin başlangıcıdır daha bu. Bu gün o, yarın başka siteler. Devamı gelecektir.
Ocak 2014

Fatih ÇaltıDr. Özge Mergen kişisini takip etmeye başladı

Dr. Özge Mergen, Psikolog, @drozgemergen

ozgemergen.com

Ocak 2014

Fatih ÇaltıIsmail Barış Salman kişisini takip etmeye başladı

Ismail Barış Salman, Psikolog, @cree

ismailbaris.com

Ocak 2014

Fatih ÇaltıMelisa Yavuz kişisini takip etmeye başladı

Melisa Yavuz, Psikoloji Öğrencisi, @melisayavuz

Daha Fazla