Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş Gelistirme Uzmanı Artificial inploid.com'da 1 soru sordu, 6 soru yanıtladı ve 34 takipçisi var.

Eylül 2012

Artificial bu yanıtı beğendi:

Burcun ne? Özelliklerini taşıyor musun?

akrep -yükselen terazi... taşıyorum....
Şubat 2012

Artificial bir yanıt verdi.

İthalat yaparken ne gibi masraflar oluyor?

Ürününe göre gümrük memurunun süprizleri olabiliyor. Aynı malı aynı sene içinde aynı miktarda getirdiğinizde bile farklı muamelelere tabi tutulabiliyorsunuz. Gtip nosundan bakarak ithalatın gerçekleşmesi için o ürüne ait hangi belgelerin/izinlerin gerektiğini ve vergi oranlarını öğrenebilirsiniz (teorik kısmı). Okuduklarınıza ilave olarak mal gümrüğe geldiğinde ise aklınıza gelmeyecek senaryolara da hazırlıklı olun.
Şubat 2012

Artificial bir yanıt verdi.

Ebay'den 300$ üzeri alışveriş yaparsam gümrüğe takılır mı? Takılmaması için neler yapabilirim?

Paket ebatları ufaksa ve hafifse ve bir şahıstan geliyorsa paaketin üzerine book gift gibi bir ibare yazdırıp yollatın.. Takılıp takılmaması her ne kadar şans işi olsa da bu yöntem şansınızı o arttırabilir :)
Şubat 2012

Artificial bir yanıt verdi.

Teknolojinin bizlere verdiği en büyük zarar nedir?

Makinede ya da bulutta duran bilgiye bağımlılık ve uzun süreli hafıza yetilerimizin dumura uğraması.
Şubat 2012

Artificial bir yanıt verdi.

Kablosuz modemlerin kansere yol açtığı doğru mu? Öyleyse, kablosuz kullanıcıları neler yapmalı?

AVM lerde yürürken ayaklarımızın altındaki görmediğimiz o devasa elektrik kablolarının nasıl bir manyetik alan yarattığını düşündün mü?.. Hadi onu bırak am,fm,gsm, ve diğer frekanslarda çalışan dalgalar her an içimizden geçiyor zaten.. Taşıdıkları enerji az ama neyseki data taşıdıkları için sadece.. O yüzden bişiy olmaz.. Devam kullanmaya :)
Şubat 2012

Artificial bir yanıt verdi.

Organ bağışının ülkemizde yetersiz olmasının nedeni ne olabilir?

Bir çeşit Cimrilik. Herhangi bir dinsel bahanelere sığınmak mazeret göstermece bence. Organlarını vermek istemeyen herkes yaşarken çok mu dindar takılıyor da öldükten sonra aman günah olmasın dicekler??... Kimse yaşam kaynağı olan organlarını vermek istemez..Doğal bir 'isteksizlik' durumudur yani.. Bir de henüz yaşarken ölüm hazırlığı yapmak az sonra ölecekmiş hissiyatı yaratıyor modern insanda ve stres yaptırıyor. Bundan da hoşlanılmıyor tabi ki.
Daha Fazla