Bilmek istediğin her şeye ulaş
Mayıs 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

İyi bir satıcının özellikleri nelerdir?

Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Satıcı, Satışçı ve Pazarlamacı çok karıştırılan pozisyonlar. Bu 3 kavramda birbirinden farklı görev ve tarz gerektiriyor. Sizin bahsettiğiniz ''satışçı'' olmalı. (İlaç mümessili, sigortacı, kredi kartı satış temsilcisi, satış mühendisi ve tüm saha satış pozisyonları vs..) En önemlisi madde 1) Herkes her şeyi satamaz. Dünyanın en iyi satışçısı bile. 2) İyi satışçı sattığı ürün/hizmeti kendi kullanmalı ve sevmelidir. 3) Ağzı çok laf yapan iyi satışçı değildir! (yanlış bilgi) 4) İyi satışçılar dost kazanır, kötü satışçılar müşteri 5) Satışta başarı sağlamak istiyorsanız güven verin, samimi olun, güven satarsanız ve bunu içten gerçekten yaparsanız sizden satın alırlar 6) Sattığınız her neyse onu herkesten çok iyi bilin, rakip ürün ve hizmetleri de 7) İyi satışçı ''İlişki yönetimini'' en iyi yapandır, zamanı ve müşterilerini yoğun tempoda yönetip üzerine yeni müşteri kazanan yıldızlardır. Kaygan zeminde çok iş yapandır. Yıldız satışçılar kaygan zeminlerde yetişir.
Mayıs 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

Red Sequoia adında bir parfüm arıyorum. Türkiye'de duyan bilen var mıdır?

Bu arada acemiyim, soruda görsel ekleyemiyor muyuz? :) Olsa iyi olmaz mıydı?
Mart 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

Mart 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

Kapitalizm hakkında insanların vardığı yanlış kanılar nelerdir?

Şimdi bütün ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve soruma cevap verin ;

Turkiye, kapitalist degil de sosyalist olsa, fabrikalar veya tershaneler devlete ait olsa, isciler daha mi iyi sartlarda calisir? Devletin madenlerinde nice emekci isci olmedi mi? Mesele kapitalizm degil mesele insan hayatina deger vermeyen umursamaz zihniyet. Bu bizim toplumsal ahlaki problemimiz. Hangi ekonomik model olursa olsun ayni problemler yasanir emin olun. Dersimize bastan calismamiz lazim. Kapitalizm candır. Hiçbir zaman kapitalizm sorun değildi. Asıl sorun adaletsizce ve haksızca çalıştırılan işçiler, parasını alamayan elemanlar vs.. Bunun karşısında olmak lazım. Serbest piyasa oldukça iyi bir şeydir. İnsanlar kazanır, kazandırır.

Kapitalizmin suçu ne?taraf.com.tr/haber/kapitalizmin-sucu-ne.htm
(Üye olmayanlar için ; elbruzerdogan.wordpress.com/2012/09/14/kapitalizmin-sucu-ne/

Kapitalizm ve Sosyal Haklarla İlgili Küçük Bir Tespit;
elbruzerdogan.wordpress.com/2012/05/18/kapitalizm-ve-sosyal-...


Muhakkak okunmalı; Ahlaki Kapitalizm
dr.com.tr/kitap/ahlaki-kapitalizm/murat-cizakca/din-mitoloji...
Mart 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

Satış Mühendisliği hakkında bildikleriniz nelerdir? Satış Mühendisi ne tür işler yapar?

Satış Mühendisi dediğimiz ünvan mühendislik bilgisine sahip kurumsal satış uzmanıdır. Örneğin hastane sterilizasyon cihazları hakkında normal bir satış temsilcisi hastane yönetimine cihazın özellikleri, kullanım şekli ve acil durumlarda nasıl müdahale edileceği ile ilgili bilgi veremez. Ama satış mühendisi bunu yapar. Eğer güzelde yaparsa ondan iyisi yoktur. Şahanedir :)

Çoğu mühendis "ben mühendisim ne satışı, ne satışçısı" der ve masa başında 2.000 lira kazanmaya razı olur. Satış mühendisi iyi bir satışçı olursa güzel paralar kazanır. Kariyer yapar.
Mart 2013

Elbruz Erdoğan bir yanıt verdi.

Alphan Manas nasıl bir iş adamıdır?

Tanışma şansım oldu. İyi bir projeniz varsa sizi misafir eden, dinleyen ve özenle sizinle ilgilenen biridir.