Bilmek istediğin her şeye ulaş

Görsel İletişim Tasarımı Öğrencisi Koray Bozkurt inploid.com'da 111 soru sordu, 99 soru yanıtladı ve 23 takipçisi var.

Temmuz 2014

Koray Bozkurt bu yanıtı beğendi:

Üniversite öğrencilerinin hiç duymadığı tavsiyeler nelerdir?

 • Yoklama alınsın, alınmasın bütün derslere girin. Derste bir saatte öğrenebileceğiniz konuyu evde 5 saatte öğrenemezsiniz.
 • Öyle not tutun ki diğer öğrenciler sizin notlarınızın peşine düşsün.
 • Derslerde utanıp sıkılmayın, tartışmalara katılın, sorulan soruları cevaplayın.
 • Her gün bir kaç saati çalışmaya ayırın ve o saatlerde çalışın.
 • Derslere uykusuz girmeyin.
 • Her gün çalışacağınız için sınavlar için gecenin geç saatlerine hatta sabaha kadar çalışmanıza gerek kalmayacak. Sınavlara uykusuz girmeyin.
 • Verilen ödevleri yapın, onlar hem az da olsa not getirir hem de çalışma olacağından sınavlardaki başarınızı arttırır.
 • Beraber ders çalışabileceğiniz iki arkadaş edinin, en verimli çalışma şekli üç kişilik gruplarla olur. Fazlası kakafoni oluşturur.
 • Derslikte mümkün mertebe ön sıralarda oturun. Arkada uyuyanlar sizin de uykunuzu getirir. Aradaki kişiler dikkatinizi dağıtır. Hoca ile ön sıralardan daha iyi bir iletişim içinde olunur.
 • Okuldaki boş saatlerinizi çalışarak geçirin, çok sevdiğiniz akşam saatlerinin bir kısmını boşaltabilirsiniz.
 • Dersler bir çok grup halinde veriliyorsa, mümkünse her hocanın bir dersine girin ve herkesin akın ettiği hocayla değil de anlatım şekli size uyan hocayla devam edin.
 • Haftada "bir" akşamınızı ders çalışmamaya ayırın. Yani altı akşamı ders çalışmaya ayırın.
 • Üniversitedeki grupsal çalışmalardan birini seçin ona katılın. Hem sizinle aynı amaçta olan kişilerle rahatça sosyalleşirsiniz hem de derslerle ilgilenmediğiniz zamanı yine de kendinizi geliştirmek için keyifli bir şekilde geçirirsiniz.
 • Konuları bitirip özetledikten sonra önce kitabınızdaki sonra da bulduğunuz tüm çıkmış soruları çözün.
 • Ders konularınızı ezberlemeyin, gerekli araştırmaları yaparak öğrenin. Ezberlediğiniz şeyleri kolayca unutursunuz, öğrendikleriniz daha kalıcıdır.
 • Dersleri sevmeye çalışın, unutmayın ki okul sonrası hayatınız onlar ve onlara bağlı konularla geçecek.
Sanırım soruyu baştan yanlış anlamışım, ben duyduklarını ama duymak istemediklerini yazdım, hani duymazdan geldikleri, duymuyor gibi yaptıkları tavsiyeleri.
Temmuz 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Hamamböcekleri kafaları koptuktan sonra nasıl yaşayabiliyorlar?

Hamamböceklerinin beyinleri baş bölgelerinde değil ayaklarındadır. Bu nedenle kafaları kopsa bile 2 hafta yaşayabilirler. Sinir iletiminin merkezi sayılabilecek bölümleriyse, daha çok karın bölgesinde yer alıyor. Bu nedenle de başın kopması durumunda, yaşamsal etkinlikler önemli ölçüde bir sekteye uğramıyor.

Ayrıca su altında yarım saate kadar boğulmadan yaşayabildikleri görülmüştür
Temmuz 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

İp atlamak kilo verdirir mi?

İp Atlayarak Zayıflayın!! yanıtını okuyun kesinlikle verdirir.:)
Temmuz 2014

Koray Bozkurt  bu yazıyı beğendi:

İp Atlayarak Zayıflayın!!

Spor
İp atlamaya başlamadan önce, vücudunuzun hormonal dengesi çok önemli, yemek yeme sisteminizin dengeli olması çok önemlidir. Bazı rahatsızlıklarınızın da olmaması gerekiyor. Tiroid, İnsülün problemi gibi..

Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, ip atlayarak kilo vermek için ek direnç egzersizi yapmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz.

İp atlarken neredeyse bütün işlevsel kaslarınızı çalıştırmış oluyorsunuz. Daha çok bacak ve karın kasları ... Daha sonra kollar, omuz başları ve sırtınızdaki kaslar... Vücudunuzun daha iyi şekle girmesini istiyorsanız eğer ip atlamanın yanında vücut direnç egzersizleri yapmanız önerilir.
Spor

İp atlayarak dakikada 10 ile 20 kalori arasında bir kalori yakmış oluyorsunuz. Bu oran yaş, boy, kilo özelliklerine göre değişmesi normaldir. Bir saatte ip atlayarak 1000 kalori yakımlarına kadar çıkabilirsiniz.

Beton zeminlerde ip atlamak kasların zorlanmasına ve sakatlanmalara neden olabiliyor. Bu nedenle zemininizi daha soft yerler seçiniz. İpinizi seçerken de belli bir ağırlığının ve esnekliğinin olduğuna dikkat ediniz.

Genetik yapı uygunsa eğer ip atlamak boy uzamasına yardımcı olacaktır. Özellikle gelişme çağında.

Spor
Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Kinoa nedir? Kinoa ile kilo verebilir miyiz?

Diyet

Kinoa Türkiye’de daha yeni yeni tanınıyor. Buğday gibi yetiştirilir. Buğdaya eşdeğerdir. Buğdayla aynı oranda bir protein içerir. İçeriğindeki protein süt proteinine de yakındır. Kinoa aynen pirinç pilavı gibi pişirilebilir. Salatalara ve yemeklere ekleyebilirsiniz. Tüketiminin miktarı iyi ayarlanmalıdır. Protein içeriği zengin olduğundan kinoayı her öğüne ekleyebiliriz. Sabah omlet içine, öğle ve akşam yemeklerinde de salataların içine koyulabilir.

Yaraları ve zayıflamaya etkisi
 • B1, B6 ve B12 vitaminlerinden zengin olan kinoa depresyon ve iç sıkıntısına da iyi gelir.
 • Mineraller açısından da çok zengindir. Kalsiyum, fosfor, manganez açısından yüksek değerlere sahip olan kinoa çok iyi bir demir kaynağıdır.
 • Magnezyum deposu olduğu için birçok hastalığın da önüne kinoa ile geçilebiliyor.
 • Kinoa içeriğindeki lignin hormonunun sebep olduğu kanser türlerine karşı da koruyor.
 • Çocukların beslenmesine çok uygun bir besindir. Sporcu beslenmesine de çok uygundur.
 • Kalsiyum içeriğinden zengin olması menapoz ve kemik rahatsızlıklarında besin takviyesi olarak kullanılır.
 • Kinoa zayıflama programlarında çok fazla tercih edilebilecek bir besindir. Doyuruculuğu sağlaması açısından önemlidir. Ayrıca protein içeriğindeki elzem aminoasitlerden zengin olan kinoa ile kas kütlesini koruyarak rahatlıkla kilo verilebilir.
Haziran 2014

Koray Bozkurt bu yanıtı beğendi:

Avrupa yakasında gittiğiniz ve önerebileceğiniz spor salonları hangileridir?

Sizin tercihlerinize göre şekil alan bir karar bu. Sizin için amaç sadece spor yapmaksa sıradan bir salon işinizi görür. Eğer birkaç spor çeşidiyle uğraşacaksanız veya saunasını, havuzunu, hamamını kullanmak istediğiniz bir spor salonu arıyorsanız başka salonlar bulmalısınız. Eğer öğrenciyseniz daha ucuz çalışansanız daha pahalı ama daha konforlu salonları tercih edebilirsiniz.

Benim size tavsiyem biraz paranız varsa ve sporu gerçekten önemsiyorsanız Sports International'in Şişli şubesi. Diğer şubeleri de harikadır. Ben Şişli ve Kadıköy şubelerini gördüm. Zaten kurumsal bir firma.

Öncelikle hocaları uzman kişiler. Alanında eğitim almışlar. Birçok spor branşında eğitim görüyorsunuz. Spor aletleri, malzemeleri sağlam, yeni ve son model. Spor yapmaktan zevk alıyorsunuz. Havuzu ve saunası var. Ayrıca salonda sürekli bir doktor bulunuyor. Temizlik on numara. Banyolar ve lavabolar tertemiz, banyolarda kullan-at havlular ve terlikler bulunuyor. Ayrıca banyo havalandırmasında ortama nane özü salınıyor, spordan yorulmuş bedeninizin gerçekten derin bir nefes aldığını hissediyor ve bunu duş keyfiyle birleştiriyorsunuz.

Detaylar için internet sitelerini inceleyin: sportsinternational.com.tr/? p=club& s... .
Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Kabak ile yapılan enstrümanlar nelerdir?

Kabak Kemane

Müzik

Müzik

Müzik

Gövdesi kabak veya Hindistan cevizi, göğsü deri, iki veya üç telli olan bir halk çalgısıdır. Yörelere ve biçimlerine göre farklılık gösterir. Yine kemanenin yapımında kullandığımız ağaçlar da sesin tokluğuna, sertliğine, yumuşaklığına etki yapmaktadır.
Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Babil'in asma bahçeleri hakkında günümüzde ne biliniyor?


Mimari

 • Babil kralı eşinin sıla hasreti çekmesinden dolay yaptırdığı Babil’in Asma Bahçeleri MÖ 605 yılında inşa edilmiştir.
 • Eski dünyanın 7 harikasından biriydi ve mevkisi açık ve net bir şekilde belirlenmeyen yerdir.
 • Bahçeler Nebuchadnezzar'ın sıla hasreti çeken karısı Amyitis'i neşelendirmek için yapılmıştır. Babil krallığının çok susuz ve kuru olmasından dolayı eşi her zaman mutsuz olmuştur. Bu nedenle yapay dağlar, yeşillikler ve yapılan teraslı bahçelerden akan sular gibi bir çok yeşillik yer almaktaydı.
 • Babil'in Asma Bahçeleri'nin günümüze gelen kesin izleri yoktur. Fakat, bölgede araştırma yapan arkeologlar, Babil'deki sarayın kuzeydoğusunda görünüşü garip olan temel ve tonozlar buldular. Bunların Babil'in Asma Bahçelerine ait olup olmadığını düşünülmektedir.
Haziran 2014

Koray Bozkurt  yeni bir  gönderide  bulundu.

Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Snapchat nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat

Snapchat fotoğraf çekip, video çekip üzerine not ekleyerek kendi arkadaşlarınızla paylaşım yaptığınız sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada paylaşımlarınız 1 ve 10 saniye arasında görülür ve daha sonra gönderdiğiniz kişide görülmez. En önemli ve farklı özelliği de budur. Paylaştığınız fotoğrafın daha sonra silinecek olmasının dışında ekran kaydetme programarıyla alınacağını da unutmayın. Screenshot fotoğrafların alınmasını sağlayabilir.

Nasıl Kullanılır?
 • Öncellikle telefonunuza indirip oturum açın.
 • Başta açtığınız zaman rehberinizde kimler snapchat kullanıyor onları görüp ekliyorsunuz. Yoksa fotoğraf yollama olayına programımız izin vermiyor.
 • Ekledikten sonra fotoğrafınızı ekranın ortasında bulunan yuvarlak butona basınca fotoğraf çekmiş olursunuz, eğer uzun basarsanız videoya geçer.
 • Fotoğrafı çektikten sonra saniyeleri gösteren butona tıklayarak göndereceğiniz kişinin kaç saniye göreceğine karar veriyorsunuz.
Videoyu izleyerek nasıl kullanıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Futbol yazarı olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Belli bir kuralı yoktur. Bizim ülkemiz için eski hakemler ve futbocular ya da uzun süre gazetecilik yapmış olanlar futbol yazarı oluyor. Temel olarak iyi yazılar yazabilme yeteneğine sahip olmak önemlidir.

Yazı yazma yeteneğinin yanında yabancı dil iyi olan ve hızlı düşünebilen biri olmak önemlidir. Çünkü futbol yazarları anında yazı yazarlar. İzlerken yazıyı oluşturmak, hızlı davranan ve iyi bir mesaj çıkarıcı olan herkes futbol yazarı olabilir.
Haziran 2014

Koray Bozkurt bir yanıt verdi.

Nasıl banka müdürü olunur?

Banka şube müdürlüğü için kariyer başlangıcı bakımından 3 farklı seçenek bulunmaktadır:
 1. Müfettiş yardımcısı olarak işe başlayanlar, müfettiş ve kıdemli müfettiş unvanlarından sonra sabit görev diye tabir edilen şube müdürlüğü görevine geçerler. Bu süreç 6-7 yıl sürebilmektedir.
 2. Uzman yardımcısı olarak işe başlayanlar da benzer şekilde uzman ve kıdemli uzman unvanlarından sonra müdür olurlar. Bu süreç de 7 yıldan az sürmemektedir.
 3. Servis görevlisi olarak işe başlayanlar için, servis yetkilisi, yönetmen yardımcısı ve yönetmen unvanlarından sonra şube müdürü olunabilir. Diğer kariyer yollarıyla kıyaslandığında bu süreç daha uzun sürebilmektedir.
Kariyer yollarında bir üst unvana geçerken yazılı veya sözlü sınavlara tabi olunur. Bu sınavlara girebilmek için çalışma süresince sahip olunacak başarı notu şartı aranabilir.
Haziran 2014

Koray Bozkurt bu yanıtı beğendi:

Kan şekerinin düşük çıkması durumunda dengelemek için doktordan önce ne yapılmalı. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Düzensiz yemek anlayışına sahip kişilerde daha sık görülür kan şekerinin düşmesi. Kahvaltı yapmayanlar ya da diğer öğünleri atlayanlar gün içinde kan şekeri düştüğü için sık sık atıştırma krizine girebilir. Daha çok sabah 9-11 ve öğleden sonra 15- 16 saatler arasında görülür. Belirtileri; baş dönmesi, halsizlik, bitkinlik, çarpıntı, tansiyon yükselmesi veya düşmesi...

Çözümü için düşük glisemik( şeker yüklü) indeksli ve posalı karbonhidratlar alınmalı. Öğünler atlanmamalı.

Sigara, kahve ve kafeinli içeceklerde gün içinde kan şekerini düşürür.

Düzenli ve yeterli uyku önemli.

Ara öğünlerde atlanmamalı. 2.5 saatten fazla aç kalmayın.
Haziran 2014

Koray Bozkurt bu yanıtı beğendi:

İşçileri görmeleri için, insanların ölmeleri mi gerekiyor?

Elbette değil... Fakat burası Türkiye... Neden bu lafı kullanıyorum, çünkü bu ülkede dikkati dağınık, olan bitenden habersiz, neredeyse kafasını kumdan hiç çıkarmak istemeyen unutkan bir toplum yapısı hakim. Bunun da nedenleri var elbette ancak bu durum böyle olunca farkındalık yaratmak çok zor oluyor.

Bilinç ve farkındalık öğretisi yok olmaya devam ettikçe de bu böyle olacak. Her ülkede ve her toplumda sorunlar vardır. Önemli olan sorunlara yaklaşımınız ve mevcut olaylardan ders almanızdır. Bizim memleketimiz maalesef ders almak konusunda çok kötü bir durumda. Soma'da ölen madenciler ilk madenciler değil yaşamını yitiren ve muhtemelen de son olmayacaklar maalesef. Çünkü bu olay dahil öncekilerden de ders çıkarmadık. Hala orada yaşanan olayın ne olduğu net biçimde açıklanmış değil. Gündem değişti, herkesin dikkati dağıldı ve şimdi yeni konular var. Hem hangisini anlatalım, onlarcası var ve kimse tümüyle mücadele edecek güce sahip değil...

Çözümü sorarsanız bence sistematik bir biçimde dönüşüm gerekli. Yaşanan her olay incelenmeli ve bunlar ne yapılsaydı yaşanmazdı sorgulanmalı. Elbette hepsinden önce suçlular ceza almalı. Adalet olmazsa, daha doğrusu adalet sadece bir kısım kimselere çalışırsa kimse hiçbir şeyi düzeltemez. Bir kere bilinçlenmeli, okumalı, yazmalı, anlatmalı ve sağlam adımlarla ilerlemeli. Tabi bunları söylemek kolay ama yapmak o kadar da kolay değil. Söylenecek ve yapılacak. ok şey var maalesef...
Haziran 2014

Koray Bozkurt bu yanıtı beğendi:

Ülkede 301 madencinin ölümüne rağmen neden kitlesel bir isyan çıkmadı?

Aslında çıktı ve hatta kitlesel bir tepki çok çok uzun zamandır var. Fakat henüz bunu çok fazla kimse bilmiyor veya sorgulamıyor.
Haziran 2014

Koray Bozkurt  yeni bir  gönderide  bulundu.

En Destansı Fotoğraflar

Bu fotoğrafların her biri farklı şeyi, herkes için aynı şeyi anlatıyor...

5710

Empire State Binası İnşaatı

5710

5710

5710

5710

5710

5710

5710

5710

5710

1937 NAZİ

5710

5710

Yahudi Katliamı

5710

5710

5710

Hayvanlarla yapılan terapi

5710

Gezi Parkı

57105710

5710

5710

Soma
5710

5710

5710
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Grafik Tasarım

539 Kişi   75 Soru

Medya

273 Kişi   47 Soru

İletişim Tasarımı

11 Kişi   2 Soru

Reklamcılık

103 Kişi   23 Soru

Sosyal Medya

1443 Kişi   213 Soru

Sosyal Medya Yönetimi

67 Kişi   21 Soru

Twitter

424 Kişi   120 Soru

Sosyal Ağlar

774 Kişi   175 Soru

Twitter Profilleri

11 Kişi   12 Soru

Reklamlar

216 Kişi   65 Soru

İnternet Reklamcılığı

61 Kişi   13 Soru

Online Reklamcılık

36 Kişi   33 Soru

İPhone

146 Kişi   70 Soru

İPhone 4S

13 Kişi   8 Soru

İPhone Uygulamaları

44 Kişi   21 Soru

İPhone 5

14 Kişi   17 Soru

Reklam Sloganları

60 Kişi   17 Soru

Tasarımcı

136 Kişi   4 Soru

Dijital Medya

99 Kişi   18 Soru

Görsel Tasarım

35 Kişi   11 Soru

Sosyalmedya.co

11 Kişi   1 Soru

İçerik Yönetim Sistemi

51 Kişi   3 Soru

İletişim Yönetimi

33 Kişi   4 Soru

İçerik

7 Kişi   7 Soru

Dijital Pazarlama

240 Kişi   28 Soru

Online Pazarlama

93 Kişi   11 Soru

Pazarlama

725 Kişi   130 Soru

Gmail

44 Kişi   12 Soru