Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kurumsal Pazarlama Müdür Yardımcısı Mine inploid.com'da 15 soru sordu, 55 soru yanıtladı ve 92 takipçisi var.

Şubat 2015

Mine bu yanıtı beğendi:

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Senin teknolojiyi nasıl ve ne amaçta kullandıgına bağlı
Ocak 2015

Mine bir yanıt verdi.

Sevgilinizin unutamadığı eski sevgilisi için sizi terk etmesine nasıl bir tepki verirdiniz?

Zararin neresinden donulurse kardir derim... Eski sevgiliyi unutamamis sevgili, aslinda hic sevgili olamamis sevgilidir!
Ocak 2015

Mine bir yanıt verdi.

En çok neye tahammül edemezsiniz?

Kendini dünyanın en zeki insan oldugunu sanmakla kalmayarak, karsindakini de aptal yerine koyan insanlarin karsisinda , susmak zorunda kalmaya...
Ocak 2015

Mine bir yanıt verdi.

Ülkemiz siyasetinin bu denli sinirli yapıda olduğu bir dönemde daha önemli konular var iken; saygı duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal'in hangi takımı tuttuğunun tartışılması çok gereksiz değil midir?

Kesinlikle gereksiz, kucuk dusunceler, Mustafa Kemal ATATURK'un tuttugu takima kadar yaptigi yenilikler, devrimler , inkilaplar uzerine konusulsa keske. . .
Ocak 2015

Mineinploid konu başlığını takip etmeye başladı.

inploid

Kaliteli bilgiye ulaş, cevaplarınla insanlara yol göster, bildiklerini paylaş, yeni şeyler öğren.

Ocak 2015

MineSerkan Köse konu başlığını takip etmeye başladı.

Ocak 2015

Mine bir yanıt verdi.

inploid kurucusu Serkan'ı benden başka Sergen Yalçın'a benzeten var mı acaba?

Inploid profil fotografina bakildiginda ilk etapta bir benzerlik varmis gibi geliyor. Ama gercekte hic alakasi yok.olmadi, olmamali, umarim olmayacaktir :)
Ocak 2015

Mine bu yanıtı beğendi:

Uzak mesafe ilişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uzak mesafeden ilişki yürümez. Yürürse bile bir kişi firar edebilir. Arkadaşlar bile fitleyebilir. Allah bilir o ne yapıyor. Gittiğin yeri söyleme bak şu da çok hoş vs. vs. insan yanında istiyor sevdiğini işte.. Mesajlaşmak telefonla konuşmak yüz yüze iletişim kadar sağlıklı olamayacağı için mutlaka iletişim kopuklukları olacaktır.
Ocak 2015

Mine  bu yazıyı beğendi:

Hotmail ve Gmail

Hotmail ücretsiz web posta sağlayan en eski sağlayıcılardan biridir. Gmail, e-posta hizmeti kendini biraz daha geç tanıttı ancak büyük bir kitleye ulaştı. Hotmail ile baş baş gitmeye başladı. Gmail ve hotmail büyük yazılım şirketleri tarafından sahip olunmalarının yanı sıra kendi hizmetlerine bağlıdır. Gmail kullanıcıları Google Labs ve diğer Google dökümanlarından yararlanabilirken, Hotmail kullanıcıları Hotmail arayüzü ve diğer Microsoft hizmetlerinden yararlanabilirler.

Hotmail kullanıcıları büyük reklamlar, grafikler görürken, Gmail de bu kadar rahatsız edici reklamlar olmaz. Sadece ufak alanlar işgal, metin reklamları yer alır. Gmail kullanıcıları 20 mb büyüklüğünde dosya gönderirken hotmail de bu sınır 10 mb'dır. Bu nedenle daha büyük bir şey gönderileceği zaman dosyayı bölmek gerekir.

Hotmail de gelen e-postaların bir önizleme yapılması mevcuttur. Bu sayede önemli olanlara öncelik verip seçme şansını yakalarsınız. Gmail bu önizlemeye izin vermez. Mesajın açılması gereklidir. Bu ikisinden birini seçmek kişinin kendi seçimidir. MSN hizmetlerini çok kullanıyorsanız Hotmail kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Aynı durum Google ve Gmail arasında da geçerlidir.

Özetlersek;
  • Hotmail ve Gmail büyük e-posta servislerindendir.
  • Hotmail büyük reklamlar ve grafikler varken, Gmail de küçük metin reklamları vardır.
  • Hotmail ile 10 mb dosya gönderilirken Gmail de 20 mb büyüklüğünden gönderilebilir.
  • Hotmail de iletinin ön izlemesi vardır, Gmail de yoktur.
  • Gmail etiketleri kullanırken Hotmail organize postalarda geleneksel klasörleri kullanır.


Web
Kasım 2013

Mine bir yanıt verdi.

New York'a daha önce gittiniz mi? Yaşam koşulları ve iş imkanları hakkında bilginiz var mı?

Gittim. Yaşam koşulları İstanbul'da yaşayan bizler için çok farklı değil aslında. Koşuşturmaca, zaman zaman trafik, pahalılık olan ve 24 saat yaşayan bir şehir. Özellikle Times Square'a ilk ayak bastığınızda büyülenmemek mümkün değil. Yok kelimesinin anlam kazandığı bir şehir. İş imkanı çok fazla, eğer kaçak çalışacaksanız(turist vizesi veya öğrenci vizesi ile gidip çalışmak) çok fazla alternatif var. Fiyatlardan da vergi kesilmediği için kazancınız yüksek olur. Çocuk bakıcılığı, kasiyerlik, servis elemanlığı, garsonluk, benzin istasyonları, pizza dağıtıcılığı ilk aklıma gelen işler.
Kasım 2013

Mine bu yanıtı beğendi:

Mühendisler ile kareli gömlek arasındaki bağlantı nedir?

Kareli gömlek tek başına çok karakteristik değildir.
Onu ayırt edici özellik yapan pantalonun içine sokulup düğmelerinin yukarı kadar iliklenmesidir.
Özellikle pastel ve kahverengi tonlar ağırlıkta ise kesin bir yargıya varabiliriz.
Kasım 2013

Mine bu yanıtı beğendi:

Mühendisler ile kareli gömlek arasındaki bağlantı nedir?

 Bence kiri daha az gösterceği, kir desenin içinde kaybolacağı için. Her türlü malzemeden olduğu gibi giysiden de en fazla performansı çıkarma arayışı.
Kasım 2013

Mine bir yanıt verdi.

Kasım 2013

Mine bu yanıtı beğendi:

Breaking Bad dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanırım son yıllarda Lost'tan sonra herkesin beklentisini üst düzeyde karşılayan tek seri Breaking Bad oldu. En azından benim için öyle. Şu an 4. Sezona başladım ve bazı bölümlerde o kadar iyi oyunculuk ve o kadar iyi sahneler var ki, izlerken aynı anda o olayı yaşıyormuşcasına kalp atışlarımın hızlandığı olmuştur.

Oyunculuk konusunda Bryan Cranston (Walter White) inanılmaz bir performans sergilemiş bence (hayatı ve filmleri için: inploid.com/post/bryan-cranston-hayati-v... ). Aynı şekilde Aaron Paul (Jesse Pinkman) ve diğer oyuncular da çok çok iyi.

Geçenlerde bir sahnede Jesse Pinkman birini vurmak zorunda kalıyordu ve o sahneyi izlerken ciddi biçimde sanki ben oradaymışım gibi bir hisse kapıldım ve resmen heyecanlandım diyebilirim.
Dizi ile ilgili çok ilginç bir haber okumuştum ayrıca onu da aktarayım. Anthony Hopkins, diziyi izledikten sonra Bryan Cranston'a bir mektup yazmış ve övgüler yağdırmış.

Orjinal haber (ingilizce): vanityfair.com/online/oscars/2013/10/ant...
Türkçe haber: milliyetsanat.com/haberler/sinema/hopkin...

Şu an kalan bölümleri hemen izlememek için kendimi zor tutuyorum diyebilirim : )

Dizide beni en çok etkileyen durum, Lost veya son dönemlerde çekilen dizilerin büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi gerçekleşmesi çok zor veya doğa üstü olayların yerine, gayet yaşamın içinde yaşanabilecek olayların yansıtılması (çok küçük istisnalar hariç) .

Eğer izlemediyseniz mutlaka izleyin, şiddetle tavsiye ederim yo!

Güncelleme (yukarıda bahsettiğim sahne)
Kasım 2013

Mine bir yanıt verdi.

Breaking Bad dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle bugüne kadar izlediğim en iyi dizi. Her bölümün sonunda içindeki isteği ve heyecanı bastıramayıp bir sonraki bölümü mecburen izlediğin dizi. Başından kalkmadan sezon bitirebileceğin dizi. Karakterlerine kendinizi kaptırdığınız bir dizi.
Kasım 2013

Mine bir yanıt verdi.

Vali vatadaşa "Gavat" diyebilir mi?

Diyemez. Kişilik haklarına aykırı olması gibi, halkı temsil eden bir kişi olan 'vali'nin' vatandaşa böyle bir kelime kullanması, üzerine tüm halkı aptal yerine koyup dememiş olabilirim şeklindeki açıklamaları kabul edilebilir değildir.
Kasım 2013

Mine bu yanıtı beğendi:

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un 'Allah belanı versin diyen o gavatı al' diye polise talimat vermesi, sonrasında 'gavat' değil ama 'kavas' demiş olabileceğini söylemesini, sizce milletin Valisinin bu tarz bir davranıştan sonra ceza almıyor olması nasıl açıklanabilir?

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'den gündemi meşgul eden 'gavat' olayına farkı bakış açısı...

Finlandiya’ya giden Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve her yer Taksim sloganları atan vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Finlandiya’dan İsveç’e geçen Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve ‘Andımız’ı okuyan vatandaşlar tarafından protesto edildi.

*

Eskiden yurtdışına giden başbakanlarımız, bölücü örgüt veya soykırım diyasporası tarafından protesto edilirdi. Şimdiki başbakan, ellerinde Türk bayrakları bulunanyurtseverler tarafından protesto ediliyor!

*

Neredeyse herkes cebinde Atatürklü Türk bayrağı taşıyor, ki, yolda bakana makana denk gelirsek açıp gösterelim diye… Kırmızı plakalı makam aracı gören, bağıra bağıra10’uncu Yıl Marşı söylemeye başlıyor. VIP salonlarının kapısında adeta nöbet tutuluyor, kafayı dışarı çıkaran ıslıklanıyor. Yalaka basınımız yazmıyor ama, yolcular yuhaladığı için uçaktan inmek zorunda kalan bakanlar var.

*

Şemsiye açmadan üniversitelere giremiyorlar artık… Kampuslarda, amfilerde sağanak var.

*

Stadyumlara giremiyorlar. En son, Kadıköy’de 50 bin kişi Mustafa Kemal’in askerleriyiztezahüratı yaptı. Tribünlerdeki protestolar duyulmasın diye, maçlar sessiz film şeklinde yayınlanıyor. Basketbol salonlarında yuhalanıyorlar, tenis kortlarında ıslıklanıyorlar, Kırkpınar’ın er meydanı Ne Mutlu Türküm Diyene’yle inledi, Gazi Koşusu’nu seyretmeye geldiler, hipodromda yuhalandılar.

*

Canlı yayınlar canlı bomba’ya döndü; kimin, nerede patlayacağı belli olmuyor. Bizim penguenci haber kanalı mesela, geçenlerde Boğaz Köprüsü’nden canlı yayın yaptı, şahane organizasyon falan diye anlatıyordu, vatandaşın biri zart diye el frenini çekti, kameranın önüne geçti, lanet olsun diye bağırdı.

*

Bundan böyle “gavat” kelimesi geçince hep hatırlanacak olan valinin durumuna, bi de bu gözle bakın lütfen… Dikkat edin olay anının görüntülerine, AKP’nin valisi sanki kendisini uğurlamaya gelmişler gibi, el sallıyor, ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar yuhhhh diye bağırıyor, ıslıklıyor, vali makam aracına binip sirenlerle eskortlarla, yanında koşan sivil polislerle kaçmaya çalışıyor, vatandaşlar beddua ederek kovalıyor.

*

Sevilmeyen hükümet her zaman vardı ama, sokaklarda bayraklarla kovalanan hükümet ilk kez görülüyor.

*

Çünkü… Bürokrasinin, medyanın, hatta muhalefet partilerinin AKP’lileştirilmesi, dünya siyaset tarihinde görülmemiş bir dayanışma biçimi yarattı. Kendilerinden olmayanı “korkutmaya” ve “yalnızlaştırma”ya çalıştılar. Hiç bu kadar “cesur”, hiç bu kadar “kalabalık” olunmamıştı.

Hürriyet
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Mekan Önerileri (İstanbul)

825 Kişi   69 Soru

Filmler

3387 Kişi   192 Soru

Aşk

1225 Kişi   294 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Girişimcilik

3699 Kişi   363 Soru

Futbol

878 Kişi   196 Soru

Müziksever

375 Kişi   32 Soru

Sosyal Ağlar

773 Kişi   175 Soru

İstanbul

569 Kişi   196 Soru

Pazarlama

724 Kişi   130 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3684 Kişi   280 Soru

Doğrudan Pazarlama

92 Kişi   3 Soru

Pazarlama Yöntemleri

80 Kişi   9 Soru

Mustafa Kemal Atatürk

373 Kişi   51 Soru

Özdemir Asaf

16 Kişi   3 Soru

Alkollü İçecekler

70 Kişi   59 Soru

Google Adwords

53 Kişi   9 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2203 Kişi   590 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru

Hobiler

219 Kişi   42 Soru

Pazar Araştırması

6 Kişi   2 Soru

Gezi

373 Kişi   72 Soru

Düğün

26 Kişi   22 Soru

ÇARŞI

12 Kişi   4 Soru

Taksim Gezi Parkı

70 Kişi   42 Soru

Direniş

19 Kişi   8 Soru

Hüseyin Avni Mutlu

4 Kişi   1 Soru

Twitter

423 Kişi   120 Soru