Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mustafa Şıvgın, 

Avukat

Avukat Mustafa Şıvgın inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Mart 2017

Mustafa Şıvgın bir yanıt verdi.

Ambar memuruyum. Yeni başladığım işte birçok malzemeyi görmeden sisteme giriyorum (malzeme direkt sahaya gidiyor ya da dışarıdan işçilik hizmeti), sonrasında da teslim alan kısmını imzalamak zorunda kalıyorum. Bu gibi durumlarda bu imzayı atarken hukuken düşmem gereken not nedir?

Imzaladiginiz forma fiili durumu mutlaka not düşün. Yanı malzemenin fiilen görülmeden ve nereye teslim edilmişse ilgili yere bırakıldığı şeklinde. Aksi takdirde eksiklik ve kusur hallerinde sorumluluk sizde kalabilir.
Mayıs 2014

Mustafa Şıvgın bir yanıt verdi.

Savcı olma süreçleri nelerdir?

İlker Bey'in açıklamalarına bir ilave yapmak gerekirse; savcı soruşturma aşamasında yetkili olmakla beraber, hazırladığı iddianameyi kabul etmek veya reddetmek mahkemenin yani hakimin takdirindedir. Burada istisna olabilecek tek husus, savcıların soruşturma sonucu verdiği takipsizlik kararlarıdır. Bu nedenle avukatlık mesleğinden ayrıldığı söylenebilir.
Bir de adliyelerdeki devlet adına yapılacak satın alma ve adliyelerdeki rutin işler ve bürokratik işler de savcı tarafından yerine getirildiğinden, sanki adliyelerde tüm yetkiler ve üstünlük savcıda gibi bir izlenim uyandırmaktadır.
Mayıs 2012

Mustafa ŞıvgınRedeye kişisini takip etmeye başladı

Redeye, Avukat, @Redeye

Nevbet-i köhne-fürûşân dergüzeşt. Nev fûrûşânîm ü in bâzâr-i mâst
Docendo discitur = Öğrenerek öğretilir.

Mayıs 2012

Mustafa ŞıvgınByrm kişisini takip etmeye başladı

Byrm, Avukat, @nightwalker

o la la...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.