Bilmek istediğin her şeye ulaş

Recep Şahin Sargın, 

Hukuk Öğrencisi

R.Ş.S

Ağustos 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

İdeoloji nedir? Ne için gereklidir? İnsanların kararlarını kendi akıl ve vicdanlarıyla değil de ideolojiyle vermeleri daha mı doğrudur?

Zamanımızın gerçekçiliği ve doğru bilgiyi elinden geldiğince önlediğini düşünürsek daha berrak ortamlarda ortaya çıkan ideolojiler yanılgılarımızı belli ölçüde önleyebilir burada dikkat etmemiz gereken nokta körü körüne ve saplantılı bir bağlılığa sahip olmamaktır
Temmuz 2015

Recep Şahin SargınNursah Dere kişisini takip etmeye başladı

Nursah Dere, Hukuk Öğrencisi, @nursahdere

Mart 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

Bir lisede veya üniversitede 200 kişi içerisinde her zaman 120 ile 140'ıncı arasına giren bir öğrenci ilk 10 içerisine girebilir mi? Girmesi için ne yapabilir?

Çalışırsan girersin elbette ben 9. Sınıfta dediğin yerlerdeydim sonra yavaş yavaş çalıştım üzerine düştüm potansiyelimi kullandım şu anda hukuk okuyorum
Şubat 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

Şubat 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıta alt yorum yaptı

Çok haklısınız bence zira adamı partideki kimse istemiyor ama vekil adayı oldu bile :)
Türkiye'ye Suriye'den çakma saldırı planlarından son günlerde artık kanıtlarıyla ortaya çıkmış olan TIR'lar dolusu cihatçılara silah sevkiyatına kadar adamın elinde o kadar çok koz var ki sussun, konuşmasın diye onu başbakan bile yapar RTE. Durması hata eline hayatının fırsatı geçmişken değerlendirecek tabii. Bence aynı kozları kullanarak akapeyi RTE'den bile ayırabilecek güce sahip ki yapacaktır da. "Diktatörlüğe son, yaşasın yeni diktatör. " demeyiz umarım ama bu ülkede gelen her daim gideni aratmıştır. . .
Şubat 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

21. yüzyıl öğrencileri için en gerekli yetenekler nelerdir?

Bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bir çağda bilgi kirliliği de en büyük sorundur bence bunları seçme, ayrıştırma ve doğru, yararlı bilgiye ulaşabilme yeteneği hepsinin üstündedir
Ocak 2015

Recep Şahin SargınAylin Sonmez kişisini takip etmeye başladı

Aylin Sonmez, Öğrenci, @aysegezer

Ocak 2015

Recep Şahin Sargın bu yanıtı beğendi:

Sevgilinizin unutamadığı eski sevgilisi için sizi terk etmesine nasıl bir tepki verirdiniz?

Nasıl olmuş da anlayamamışım diye düşünürdüm, kendimi fazlasıyla aptal hissederdim. Olayı fazla büyütmez, onunla olan irtibatımı tamamıyla koparırdım. B Bir an önce bu olayı unutmaya çalışırdım.

Bir de, yeni ilişkilerimde aynı şeyi yaşama korkusu olurdu muhtemelen. Biraz paronayak olabilirdim bu konuda.
Ocak 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

Ocak 2015

Recep Şahin Sargın bu yanıtı beğendi:

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Ocak 2015

Recep Şahin Sargın  bu yazıyı beğendi:

Ocak 2015

Recep Şahin Sargın bu yanıtı beğendi:

İnsanları nasıl yargılarsınız?

Hunharca.
Ocak 2015

Recep Şahin Sargın bir yanıt verdi.

İnternet üzerinden birini tehdit etmenin cezası nedir?

Sanıyorum ceza alırsınız fakat 5 yıl bir suç işlememek kaydıyla ertelenir bu sürede ayrı bir suç işlerseniz ikisi de infaz edilir ama işlemezseniz bir sıkıntı olmaz
Ocak 2015

Recep Şahin Sargınİş Hukuku konu başlığını takip etmeye başladı.

İş Hukuku

YÖNLENDİR İş hukuku

Ocak 2015

Recep Şahin SargınTicaret Hukuku konu başlığını takip etmeye başladı.

Ticaret Hukuku

Hukukun, ticaretle ilişkili tüm mevzuatı kapsayan bir alt dalıdır. Bireyler arasındaki ticari ilişkileri düzenler. Hükümler, temel olarak Ti...

Ocak 2015

Recep Şahin SargınMurat Telci kişisini takip etmeye başladı

Murat Telci, Hukuk Öğrencisi, @murattelci

Aralık 2014

Recep Şahin SargınRuhsar Keleş kişisini takip etmeye başladı

Ruhsar Keleş, Öğrenci, @ruhsarkeles

Öğrenci

Aralık 2014

Recep Şahin Sargın bir yanıta alt yorum yaptı

Bu yeni nesil yetiştirme işini genç bir kişiyi züğürt olduğuna ikna etmeye çalışarak mı yapıyorsunuz gayet başarılı gerçekten... Bakın daha basit açıklayım benim 20 liram var ama onların fakirinin 30 lirası var yani benden daha iyi durumda parası var sonuçta ama benim de 20 liram var züğürt ne demek sizin de yazdığınız gibi "parasız, yoksul, meteliksiz olan kimse" peki bize bakalım tekrar fazlasıyla meteliğim var ve bu kelime beni ve ülkemi karşılamıyor.

Ben dedim ki bakın tekrar söylüyorum nazar diye bir olay var buna inanıyorum dedim ülkeyi falcılara büyücülere bırakalım mı dedim sanki sadece bunun var olduğunu söyledim dünyanın düzlüğüyle yuvarlaklığıyla da bir alakası yok bunun. Bilim de insanlar tarafından ortaya konmuş geliştirilmiş bir olgu bunu eleştirmem de yanılabileceğini iddia etmem de ne var onu da anlamadım bilim felsefesinin temeli eleştirel bakış değil midir?

Unutmadan "Renkli gözün nazar değdirdiği neden söylenir?" sorusunu cevaplamak istesem sizin cevabınıza alt yorum yapmazdım yukarıda soruyu yanıtla seçeneğini görebiliyorum. Sadece yanıtınızda benim dikkatimi çeken noktaya dokunmak istedim bu kadar.
Batıl inançların arka planında, ırkçı (veya etnikçi) şartlanmalar yatıyor. Aslında, bu tür inançlar, ırkçılık yapmayacak kişilere ırkçılığı kamufle ederek kabul ettirebiliyor. Türkiye nüfusunun önemli bir bölümü kahverengi veya siyah gözlü. Renkli gözlüler eğer yabancı değilse Çerkez ve Muhacir nüfusta yaygın. Toplum içinde bu nüfusu dışlamak için ortaya çıkmış bir inanç. Bu yüzden tahtaya vurmak gibi batıl inançlardan daha tehlikeli. Prim verilmemeli.

Not: Renkli gözlülerle bağdaştırılmadığı şekliyle nazarın kendisi de bilimsel olarak dayanaksızdır ve dolayısı ile batıl inançtır ama belli bir etnik grubu hedef almadığı için bu halinden daha az tehlikedir.
Aralık 2014

Recep Şahin Sargın bu yanıtı beğendi:

Mp3 çalarımda metal müziği aşırı yüksek sesle dinliyorum ama o ses yeteri kadar tatmin etmiyor artık fark eşiğini geçsin istiyorum. Bu duruma çare olabilecek bir kulaklık biliyor musunuz?

Özellikle son zamanlarda insanlar kulaklığın verdiği ses kalitesinden fazla, kulaklığın görünüşü ile ilgilenmekte. Özellikle Monster'ın Beats by Dr. Dre modellerinde bu örneği sıkça görüyoruz. Evet, iyi müzik dinlemenin yolu kesinlikle iyi bir kulaklıktan geçiyor. Piyasadaki çoğu kaliteli kulaklık üreticisi de artık kalitenin yanında görünüşe de önem vermeye başladı. Benim kulaklıkta en çok değer verdiğim konulardan birisi, kulaklığın ses yalıtımıdır. Ve bunun için kullandığım ve önereceğim in-ear Shure E2c. Profesyonel sahne kulaklığıdır ve kulaklığı kulağına taktığın andan itibaren ne dışarıyı duyabilirsin ne de dışarıdan biri ne dinlediğini duyabilir. Yurtdışı fiyatları 150$ civarında bir şey. Diğer in-earlarım ise Sennheiser CX-300, Sennheiser MM-50 ve hediye olmasından dolayı Beats by Dr. Dre tour. CX-300 de bass destekli bir kulaklık olduğundan işini görebilir. Görünüşe ne kadar önem veriyorsun bilmiyorum ama kulak yuvasına tam oturan bir kulaklık ve kullanması çok rahat. over-ear olarak Sennheiser HD202 kullanıyorum ve tam da metal müzik dinleyecilerine uygun tonları yakalayabileceğin bir kulaklık. Çalışırken AKG K 272 HD & Beyerdynamic DT 770 kullanıyorum, harika bir kulaklık; fiyatı 400$ -patronum sağ olsun:)- civarında bir şey.

Ama bir hayalim var ki... AKG K 701... Dün akşam saturn'de deneme fırsatım oldu, uzun zamandır takibindeydim ama Türkiye satış fiyatı 1000TL. Resmen 'adamlar yapmış' dedirtecek kalitede saf mükemmel tonları var.

Sony gibi kolayca temin edebileceğin üreticilerin kulaklıkları da işini görebilir, olumlu sonuçlar alabilirsin. Ama ben daha çok olaya profesyonel yaklaştığım için; Sennheiser, AKG, BOSE, Shure gibi markaların ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim. Tabii ki fiyat olarak çok daha yukarıdalar ama kalite bazında da aynı oranda iyi verim sunuyorlar.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4397 Kişi   644 Soru

Ülkeler

239 Kişi   77 Soru

Türkiye Sorunları

1161 Kişi   239 Soru

Spor (Türkiye)

432 Kişi   204 Soru

Edebiyat

988 Kişi   204 Soru

Şiir

345 Kişi   64 Soru

Siyaset (Dünya)

295 Kişi   120 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Tarih Kitapları

74 Kişi   17 Soru

Dinler

1128 Kişi   329 Soru

İslam (İslamiyet)

568 Kişi   261 Soru

Futbol

879 Kişi   196 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

İnsan Davranışları

3856 Kişi   962 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

Hayat Tarzı

92 Kişi   19 Soru

Şizofreni

36 Kişi   22 Soru

Hikaye

88 Kişi   25 Soru

Türkçe

233 Kişi   111 Soru

Ütopya

80 Kişi   11 Soru

Şairler

42 Kişi   22 Soru

Sanat

629 Kişi   109 Soru

Cemal Süreya

5 Kişi   1 Soru

Antika

19 Kişi   9 Soru

Kütüphane

24 Kişi   9 Soru

El Yazması

7 Kişi   1 Soru

Sagopa Kajmer

6 Kişi   3 Soru

Köşe Yazarları

39 Kişi   8 Soru

Mal

664 Kişi   367 Soru