Bilmek istediğin her şeye ulaş

Abdurahim Çınar, 

Devlet Memuru

GİRİŞİM, PSİKOLOJİ, SİYASET MERAKLISI.

Ekim 2013

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Kamuda baş örtüsünün serbest kalması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Çok güzel bir uygulama. adam nasıl giyinir sana ne ! ! ! siyasi simgeymiş. ne alakası var siyasi simgeyle! ! ! vay efendim 80 sonrası yeni bir şekil verilmişmiş. nenen gibi yazma ve şalvarla mı gezsinler sana ne! ! ! giyimleri modernleşmişse sana ne! ! ! haç takıyorsa, kiliseye gidiyorsa sana ne! ! ! haca gidiyorsa sana ne? sen kimsin ki inancını yaşayan bir kişisinin samimiyetini ölçüp te samimimi değilsin diyebiliyorsun! ! ! sana ne? din benim, yaşam benim, ölüm benim, dirilmek benim, allahın huzuruna çıkıp hesap vermek benim, sana ne derler adama! ! ! demokrasi dediğin özgürlüktür serbestliktir. asıl cumhuriyet budur despotizim, tahakküm, laik otoktatizim değil. inanç veya inançsızlık tahakkümü değil. koskocaman paketin sadece baş örtüsüne indirgenmesi ne kadar diktatör ruhlu kişilerin olduğunun ispatı. selametle
Haziran 2013

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Eğitimi ve öğretmeni konu alan önerebileceğiniz filmler nelerdir?

Taare zameen par - Yerdeki yıldızlar kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
Haziran 2013

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamasını yasaklamanın yasal bir dayanağı var mı? Bu durum anayasaya ters düşmez mi?

Diktatoryal, demir perde ülkelerinin, militarist, geçmişte kalmış ,saçma sapan törenleri günümüz 2013 yılında devam ettirilmesi en büyük saçmalık. Neymiş öğrenciler stada gelecek 10 bin kişi için koreograf düzenleyecekler. Beyler öğrencileri iki üç ayı bunlara heba oluyor. Konserler düzenlensin, tiyatrolar yapılsın; artık yeter bunlardan sıkıldık. Ayrıca hep aynı şeyler aynı şiirler öğrenciler 3 - 4 saat boyunca okulun bahçesinde dikiliyorlar. Bu mu kutlama ? Bence eziyet bu.
Aralık 2012

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Politik ve askeri tarihte göze çarpan ihanetler hangileridir?

adnan adıvar( halide edipîn eşi. ) selanik yahudileri. sonradan cumhuriyet yöneticileri oldular.

Ekim 2012

Abdurahim Çınar bir yanıta alt yorum yaptı

muhteşem. ama bunları kendi elimizle nasıl yapacağız?


Ekim 2012

Abdurahim Çınar bir yanıta alt yorum yaptı

MHP'lilieren ne zaman doğru dürüst bir açıklama yapıldı ki. hep paranoyak saldıgan .nefret söylemleri. ve rezilce. içi boş olan zihniyet.

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN:
"Bizim seçilmiş milletvekilimiz, şu an Başbakan ERDOĞAN’ınönünde ayağa kalkmadı diye hapiste. Engin ALAN gibi ömrünü terörle mücadelede geçirmiş bir asker içerdeyken terör örgütü elebaşı için ev hapsi konuşuluyor.”

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN:
"Türkiye içerisinde şehir devletçikleri kuruluyor."


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: "2005 senesinde gündüz vakti Ankara’da patlatılan havai fişeklerle AB’ye giriyoruz diye ilan ettiler. Bir AB Bakanlığı kuruldu ve başına Egemen BAĞIŞ getirildi. AB Bakanı şu an işsiz ve AB Bakanının şu anda yapacağı işi olmadığı için büyük ihtimalle İstanbul’dan aday!"


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Uzun zamandır Türkiye’nin komşularıyla arasının kötü olmasına çabalayan tırnak içerisinde söylüyorum; ‘müttefiklerimiz’ var.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Siz dediniz ki ticaret dostlarla yapılır. Mavi Marmara saldırısının olduğu yıl bizim İsrail’le ilişkilerimiz en yüksek seviyeye geldi. Ben istatistikleri çıkarttım, soru önergesi verdim. Mecliste bana verilen resmi cevaptır; ‘İsrail ile dostluk başka, ticaret başka dediler.’ Siz dostunuzla, İsrail’le ticaret yapıyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Türkiye’nin ABD ile hesabı şuydu. ABD’de seçimler var, AB’de kriz var. ABD’nin, AB’nin yapamadığını Suriye’de Türkiye yapacak. Türkiye, Suriye’ye girecek. Ama Suriye, Rusya için önemli, orada bir ikmal üssü var. İran için önemli çünkü o cepheyi Şam’da kurmuştur.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Enver Paşa Türk tarihinde önemli bir şahsiyettir; “Küçük Enver” diye karalamak doğru değil, bunu ifade edeyim.”


HP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “ABD ile terör örgütüyle mücadele konusunda istihbarat paylaşımı var; ama daha onunla ilgili bir şey yapılmış değil. Suriye konusunda ise ABD’nin istihbaratıyla uçak indiriyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Vurma konusunda destek veriyoruz; ama siz de yerinizden kıpırdamıyorsunuz. Terör söz konusu olunca kılınızı kıpırdatmıyorsunuz.”


MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Suriye politikasının baştan beri yanlış olduğunu söylüyoruz; ama bazı zamanlar geliyor ki devletin elini güçlendirmek gerekiyor. Bu, AKP’nin politikalarını onayladığımız anlamına gelmez.”

Ekim 2012

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Ekim 2012

Abdurahim ÇınarDinler konu başlığını takip etmeye başladı.

Dinler

Din, genellikle doğaüstü, kutsal ve ahlaki öğeler taşıyan, çeşitli ayin, uygulama, değer ve kurumlara sahip inançlar ve ibadetler bütünü. Za...

Ekim 2012

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Düşük bütçeli ve kaliteli filmler sizce hangileridir?

8.5 milyon dolarlık bütçesiyle Quentin Tarantino inanılmaz bir filme imza atmıştır. Pulp Fiction gerek çekimleriyle, gerek olay örgüsünün sinema tarihinde ilk defa değişik bir şekilde işlenmesiyle, gerek ikili diyaloglarla Hollywood tarihinin kült filmlerinden biri olmuştur. Şahsen ben toplasanız 20 kere baştan sona izlemişimdir.

Bunun yanında düşük bütçeli ve inanılmaz başarı sağlayan filmler için bir örnek de Paranormal Activity serisini verebiliriz. El kamerasıyla çekilmiş bir film ile bu denli yüksek rakamlara ulaşmak büyük başarı doğrusu.

Son olarak yerli bir yapımdan da örnek vermek istiyorum. Çalgı Çengi filmi düşük bütçesine rağmen Ankara'dan gelen iki adamın öyküsünü çok başarılı bir şekilde yansıtmış. Hem olay örgüsü hem de oyuncu kalitesi açısından üst düzey bir film.
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Türkiye'nin olimpiyatlardaki başarısızlığının sebepleri nelerdir?

Bence bu habere göz atmanız size her şeyi anlamanıza yardım edecektir ; haberturk.com/polemik/haber/765111-turkiye-olimpiyatlarda-neden-madalya-kazanamiyor
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Duş almanın insan sağlığına manevi olarak faydaları nelerdir?

Öncelikle derimizin vücudun en büyük organı olduğunu bilmemizde yarar var. Bu en büyük organımız dışarı ile temasta olan bir organdır. Bu nedenle bakımını iyi yapmamız gereklidir.

  • Dışarıdan ve içeriden kaynaklı (ter gibi) nedenlerle vücut gözenekleri tıkanır. Bu gözenekleri açmanın tek yolu duş almaktır. Bu sayede derimiz nefes alır.
  • İnsanı dinlendiren bir faaliyettir.
  • Cildin nemlenmesini sağlar. Sertleşmesini engeller.
  • Cildin gözeneklerinin açılması ile cilde uygulanacak herhangi bir ilaç ya da bakım kremi daha çabuk etki gösterir.
  • Enerji verir. Soğuk su ile yapılan duş canlandırıcı etki gösterir.
  • Isı ve nem sayesinde kaslar gevşer. Gerginliği ortadan kaldırır.
  • Kadınların menstrual döneminde sıcak banyo yapmaları karın ağrılarını geçirebilir.
  • Stres ve gerginliğin giderilmesine yardımcıdır.
  • En önemli manevi yönü temizlik hissi insanı huzurlu hissettiren bir histir.
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Sizce bir çocuk fırından ekmek çaldı diye cezalandırılmalı mıdır?

Burada çocuğun bunu yapmaktaki amacı göz önünde bulundurulmalı. Eğer bu ihtiyçtan kaynaklanıyorsa çocuk cezalandırılmamalı aksine koruyucu tedbirler alınarak çocuğun insani hakları korunmalı. Evrensel çocuk hakları bildirgesi ve çocuk haklarının korunumu sözleşmeleri bu tip durumları da kapsayacak genel maddeler içermektedir. Türkiye'nin de taraf olduğu uluslararası anlaşmalar gereği çocuklara cezadan önce güvenlik tedbirleri uygulamak,suça meyilli gruptaki çocukları korumaya,suça sürüklenmiş çocukları da topluma kazandırmaya çalışmak ve çocuğu suça iten unsurları ortadan kaldırmak daha yerinde olur.
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bu yanıtı beğendi:

Türkiye'nin olimpiyatlardaki başarısızlığının sebepleri nelerdir?

Kabul edelim Türkiye olarak futboldan biraz basketboldan azıcık da voleyboldan başka spora çok da itibar göstermiyoruz. Hatta olimpiyatlardaki bazı dallar vatandaş tarafından ancak olimpiyatlar sırasında o da denk gelirse tanınıyor. Haliyle önem vermediğimiz şeylerle ilgilenmiyor,çocuklarımızı da desteklemiyoruz. Üstüne üstlük hareket etmekten nefret eden bir toplum olduğumuz için tesis falan bulmak da güç. Arada milli sporcularla ilgili maddi yetersizlik vs gibi imkansızlık haberleri de okuduğumuza göre sanırım bu başarısızlıklar pek de sürpriz olmuyor. Zaten başka ülkelerden sporcu ithal etmek varken bu sorunları çözmek de gerekli mi sanki. Hem nasılsa olimpiyatlar 4 yılda bir yapılıyor. Yani unutulur,gider. :)
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Namus nedir?

Namusu hafife alanlar acaba namussuz mudurlar? Bekareti başa alanlar acaba bekaretlerini kaybedenler midirler?
Ekim 2012

Abdurahim Çınar bir yanıt verdi.

Ekim 2012

Abdurahim Çınar yeni bir  soru  sordu.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Türkçe

233 Kişi   111 Soru

Öğretmen Atamaları

90 Kişi   11 Soru

Eğitimci

49 Kişi   2 Soru

Müzik

2983 Kişi   472 Soru

Eğitim

4381 Kişi   643 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

İnsan Davranışları

3849 Kişi   962 Soru

İş Hayatı

2459 Kişi   325 Soru

Fotoğrafçılık

1949 Kişi   167 Soru

Girişimcilik

3699 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3683 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Aşk

1226 Kişi   294 Soru

Yaşam

1230 Kişi   398 Soru

Dragons' Den Türkiye

399 Kişi   82 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

Siyaset (Türkiye)

1481 Kişi   473 Soru

Yemek Kültürü

862 Kişi   86 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Psikoloji

2917 Kişi   968 Soru

Sosyal Medya

1442 Kişi   213 Soru

İnternet Sitesi

1011 Kişi   171 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2204 Kişi   590 Soru

Türkiye Sorunları

1159 Kişi   239 Soru

Arabalar

700 Kişi   192 Soru

Yabancı Filmler

942 Kişi   115 Soru

Yabancı Dil

1040 Kişi   103 Soru

Kişisel Gelişim

2075 Kişi   155 Soru