Bilmek istediğin her şeye ulaş

Adem Yilmazer, 

Devlet Memuru

Devlet Memuru Adem Yilmazer inploid.com'da 0 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Mayıs 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Başörtüsü giyinen bir kadının aynı zamanda dar pantolon giymesinin İslam'a göre açıklaması nedir?

Dinimize göre "dar, şeffaf ve belirlenen sınırların dışında açık giyinmek" yoktur. İnandığı gibi yaşayana göre durum bu ama yaşadığı gibi inananlara nasıl giyse farketmez dinde zorlama yoktur. Allah'ı samimi sevenler sevgiden uyar dine ve huzurla yaşar. Cennet sevdası, cehennem korkusu ve çevre baskısı gibi ve benzeri her türlü samimiyetsizliğin getirisini de götürüsünü de bilmek zordur.
Mayıs 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Çiğ beslenme felsefesi nedir?

Bu mevzu derin ama bildiğim kadarıyla
bazı besinler piştiğinde alınması muhtemel besin değerleri azalma yada kaybolma durumu gerçekleşiyor.
Beslenme uzmanlarını dinlemek lazım bu konuda, araştırmalar doğrultusunda.
Mayıs 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Devletin kritik meselelerinin Youtube'a sızdırılması sonunda devletin Youtube'u kapatması doğru mu? İzlenmesi gereken strateji nasıl olmalıydı?

Devekuşu gibi başını kuma sokupta her tarafının dışarda kalması bu. Türkiye izlemesin ama dünyada herkes izleyebilir... .
Mayıs 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

BDP'nin inşaa etmek istediği demokratik özerklik ne demektir?

O işin altında başka işler var zannımca.
Şöyle ki şu anda bile diledikleri gibi giyinip, diledikleri gibi konuşabiliyorlar ve bu hep böyleydi. Gittim ve gördüm. Samimi olmak lazım ortada birçok soru cevapsızken. Halkların kardeşliği, barış vs, vs. gibi söylemlerle yola çıkan bir parti geçmişimize baksa daha kardeşce yaşadığımızı görecektir zaten. Daha düne kadar yediği içtiği ayrı gitmeyen insanlar şimdi birbirine düşman edildi. Barış bence savaştan sonraki uygulamadır. Küçücük (aslında uluslararası hesaplara göre uyuşturucu, kaçakçılık, petrol ve gaz gibi büyük emeller için alet olununca küçük olmuyor ama neyse) çatışmayı büyütüp memleketin önüne bilmem ne meselesi diye getirenlere sormak lazım samimi cevap alabilecek isek bu soruyu... .
Ocak 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Kamuda baş örtüsünün serbest kalması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası ben şunu savunurum. ABARTMAMAK VE ÇOK FAZLA MÜTEVAZİ OLMAMAK ŞARTIYLA KİMSE KİMSENİN SINIRINI İHLAL ETMEDİKÇE HERKES HERKESE SAYGI GÖSTERMELİDİR. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama ayarınca hoşgörü yoksa insani yaşama ilkesine uymak zorundayız. Din, dil, ırk, millet, cinsiyet ve benzeri herşeyde... .
Ocak 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Sizce asgari ücret uygulaması verimlilik, hakkaniyet ve çalışan hakları açısından uygulanmalı mı yoksa kaldırılmalı mıdır?

Ekonomist değilim ama ya kaldırılmalı yada hayatın her alanında azami sınır gibi bir uygulama konulmalı yoksa dengesizlikten herkes durumunu kabullenerek yaşamaya devam edecek. Dolayısıyla haksızlık sürüp gidecek. Sosyal devlet ilkesine ters yani.
Ocak 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

Ocak 2014

Adem Yilmazer bir yanıt verdi.

T.C. Basın-Yayın yasalarında "Düşünce Özgürlüğü" maddesi var mıdır? Varsa şu an ve geçmişte yazar ve gazeteciler niye mahkeme huzuruna çıkarıldı?

Açıkçası bilmiyorum ama ''özgürlük'' tanımı ülkemizde ve dünyada kesinleşmemiş kavram olduğu kesindir. Herkesin işine geldiği gibi kullandığı nettir. Hukuki boyutunu bilmem ama yanlışı kim yaptıysa makamı ne olursa olsun hesap verebilmelidir.
Ağustos 2013

Adem YilmazerDinler konu başlığını takip etmeye başladı.

Dinler

Din, genellikle doğaüstü, kutsal ve ahlaki öğeler taşıyan, çeşitli ayin, uygulama, değer ve kurumlara sahip inançlar ve ibadetler bütünü. Za...

Ağustos 2013

Adem YilmazerEdebiyat konu başlığını takip etmeye başladı.

Edebiyat

Edebiyat olay, düşünce, duygu ve hayalleri dil aracılığı ile estetik bir şekilde ifade etme sanatıdır.

Ağustos 2013

Adem YilmazerMevsim konu başlığını takip etmeye başladı.

Mevsim

Eylüle kadar kuzey yarım küre, güneye göre güneşe daha dönüktür ve daha çok güneş tarafından ısıtılır. Bu durum 23 Eylül- 21 Mart arasında t...

Ağustos 2013

Adem YilmazerMuhabbet konu başlığını takip etmeye başladı.

Muhabbet

Muhabbet tadında düşüncelerin konuşulduğu ağ.

Ağustos 2013

Adem YilmazerSağlık konu başlığını takip etmeye başladı.

Sağlık

Sağlık hakkında merak ettikleriniz...

Temmuz 2013

Adem YilmazerKanun konu başlığını takip etmeye başladı.

Kanun

Kanun - Bilimde Kanun - Hukukta Kanun - Müzik aleti Kanun - Ay adı

Temmuz 2013

Adem YilmazerKurum konu başlığını takip etmeye başladı.

Kurum

Kurum kavramı, günlük dilde çeşitli kuruluşları tanımlamak amacıyla kullanılır. Kurum sözcüğünün bilimsel anlamı, çoğunluğun aynı şekilde ve...

Temmuz 2013

Adem YilmazerKamuoyu Araştırması konu başlığını takip etmeye başladı.

Kamuoyu Araştırması

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Temmuz 2013

Adem YilmazerDevlet konu başlığını takip etmeye başladı.

Devlet

Devlet, toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık. Hukukî açı...

Temmuz 2013

Adem YilmazerT.C. Anayasası konu başlığını takip etmeye başladı.

T.C. Anayasası

Anayasa, bir devletin temel kurumlarının nasıl işleyeceğini belirleyen, bazı ülkelerde yazılı, bazılarında ise yazısız genel kabul görmüş ku...

Daha Fazla