Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ahmet Enes Dabanlıoğlu, 

.NET Developer

.NET Developer Ahmet Enes Dabanlıoğlu inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Mart 2013

Ahmet Enes Dabanlıoğlu bir yanıt verdi.

Bir mobil uygulamanın reklam gelirlerini nasıl öngörebiliriz?

Bu uygulamanın hitap ettiği kitle ve kullanıcı sayısına göre değişir ama bunda hitap ettiği kitle daha etkilidir. Reklam verecek firma reklamı direk uygulamaya vermez bunun yerine bir ajansla anlaşır, ajans mobil reklam ağlarıyla anlaşır ve reklamın yayınlanmasını istediği alanlara karar verir örneğin çocuk bezi satıyorsanız kategoriniz anne-çocuktur, bununla ilgili mecralar ayrılır ve buralara reklam çıkılır.

Burada sizin muhattabınız mobil reklam ağları(google, smaato, madvertise) olacak ve o reklam ağında kategorinize hitap eden uygulama nekadar azsa okadar çok kazanırsınız. Bunun en kesin cevabını türkiyedeki mobil reklam ağlatıyla görüşüp öğrenebilirsiniz.

Birkaç farklı boyut var ama en çok kullanılan banner ve fullpage fakat bunlar için sizin birşey yapmanıza gerek yok katıldığınız ağın sdk sı reklamları gösterecek altyapıyı size veriyor.
Mart 2013

Ahmet Enes DabanlıoğluMobil konu başlığını takip etmeye başladı.

Mobil

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mart 2013

Ahmet Enes Dabanlıoğlu bir yanıt verdi.

Mobile app geliştirmede native'in yerini HTML5 alabilecek mi?

Uygulamaların bir çoğu zaten kaynaklarının çok küçük bir kısmını kullanıyor, bunun için performansı bir ölçüt olarak koymak gereksiz.

Bir Android kullanıcısı olarak WhatsApp'in tasarımı iPhone'daki gibi görünse ben bunu kullanmam demezdim herhalde. İllede platforma özgü tasarım istiyorsam crossplatform kütüphaneleri buna da yardımcı oluyor.

"Belki" tüm özelliklerini kullanamıyoruz ama kullanamadığınız o özellik gerçekten tün platformlara native yazmamı sağlayacak kadar kritik bir özellik mi?

Şu anda alternatif ama yakın gelecekte native'in yerini alır.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3242 Kişi   564 Soru

Sinema

3253 Kişi   301 Soru

Girişimcilik

3697 Kişi   363 Soru

Bisiklet

122 Kişi   22 Soru

Mobil

97 Kişi   61 Soru