Bilmek istediğin her şeye ulaş

Altı Üstü Yirmi Altı, 

Öğrenci

Öğrenci Altı Üstü Yirmi Altı inploid.com'da 2 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Kasım 2015

Altı Üstü Yirmi Altı bu yanıtı beğendi:

Mimarlık okumak isteyenler için tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiden paranı biriktir, 3. Ve 4. Sınıfta sağlam bir dizüstü bilgisayara ihtiyacın olacak :)
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altı bu yanıtı beğendi:

Neden Türkiye'deki insanların fikirleri kolay kolay değişmiyor? Yurtdışında da bu böyle midir?

Ülkenin ortalama zeka (IQ) seviyesi 87 yani 100 değil 87, yani çok düşük. Eğitim seviyesi de çok düşük. Faşizm, ülkede oldum olası çok yüksek, zaten D& R'da kasanın yanında "Kavgam" satılıyor yani best seller ki bu da kitap okuyan kesim, bir de okumayan daha da kör faşistler var. Ülkenin fikir elitleri artık koyunlarla uğraşmaktan bıktı, bu kesim hem bilgiye, zekaya saygı duyup onlara kulak vermiyor hem de vatan hainliğine varan hareketler yapıyor. Sabit fikirli koyunların fikirlerini etkileyebilecek her türlü kitle iletişim aracı diktatör tarafından engellendi, koyunlara ulaşım ancak kaçak sarayın balkonundan sağlanabiliyor. Aynı koyunlar diktatör tarafından sadakaya muhtaç tutuluyor ve sadakayla uslu durmaları, duacı olmaları sağlanıyor. Bunlar aqp koyunları oluyor, bir de kuçu kuçular var ki onlar zaten köpek doğmuşlar, köpekten insan üretmek henüz mümkün değil. Kalan insanlar aslında seçime giderken en az iki bazen de üç seçenek üstünde duruyor ve çıkması istenen sonuca artı ankete göre oylarını veriyorlar.

Sonunda geldiğimiz nokta şu oluyor; sorudaki önerme tam doğru değil. Soru şu şekillerden birinde olsa daha doğru olabilirmiş. Türkiye'nin bir kısmının fikirlerini değiştirmek için neden makarna gerekiyor? Cahil aqp seçmeni zaten okumadığı halde diktatör neden medya organlarına saldırıyor? Diktatör neden saray için tüm arsızlığıyla aldığı örtülü ödeneği PTT aracılığıyla "Cumhurbaşkanlığı Yardımı" şeklindeki saçma etiketle fakir halka dağıtıyor?

Gelelim yurt dışına, dışın da doğusu var, batısı var. İki tarafta da uzun süreler bulunmuş biri olarak söyleyeyim, Edirne'den doğuya gittikçe Edirne'de başlayan bok çukuru derinleşiyor, cehalet, fanatizm, dogmacılık arttıkça artıyor. Demokrasi, sağduyu, insani değerler azaldıkça azalıyor. Yani yurt dışının doğu kesiminde bizdekinden de cahil olan halk aynı şekilde kötü niyetli, nereden geldiği, babası falan bilinmeyen diktatörlerce kandırılıp sömürülüyor. Cahil halk da edindiği fikri (bilgi sahibi olmadan) kolay kolay değiştirmiyor. Batıya baktığımızda ise durum tam tersine dönüyor. Hiç kimse bir diktatör tarafından yönetilmek istemiyor, çalıyor ama çalışıyor gibi dünyanın en geri zekalıca lafına dünyanın en geri zekalıca lafı diyor ve yöneten kimsenin çalmasına izin vermiyor. Bu durumda tabii mafiyöz İtalyanları hariç tutmak gerekiyor. Onlarda da biraz Müslümanlarda olduğu gibi Ortodoks dinden dolayı güce tapınma mevcut. Avrupalı, özellikle orta ve kuzey Avrupalı gayet bilgili, kültürlü, eğitimli. Oldukça dinsiz olmalarının yanı sıra oldukça da ahlaklılar (serbestçe sevişirler, o başka) kimse hırsız olduğu şüphesi olan birini bir daha seçmez hatta seçilmişi de indirirler. Hırsızı, katili, katliamcıyı, komplocuyu, doğa katillerini falan desteklemezler o nedenle politikacılar da bizim diktatör gibi yaratıklar olamıyorlar. O batılılar birini seçecekleri zaman önce kendi ailelerinin ve ardından tüm toplumun refah seviyesini yükselteceğine inandıkları, evrensel ahlak ilkelerine bağlı kalacağını düşündükleri kişileri seçerler ve seçtikleri partide refah, ahlak seviyelerinde bir düşüş gördüklerinde hemen diğer partiye kayarlar. Buna da bizde olduğu gibi döneklik değil demokrasi deniyor.


Ben de bir Avrupalı (dış mihrak) olarak burada seçme hakkına sahip değilim ama umarım baştaki katil, hırsız, katliamcı, dolandırıcı, komplocu, yolsuz çeteyi seçmeye bir son verirsiniz.
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altı bu yanıtı beğendi:

Neden Türkiye'deki insanların fikirleri kolay kolay değişmiyor? Yurtdışında da bu böyle midir?

Siyasi konularda bir fikrim yok ama dini konularda, dünyadaki büyük çoğunluktaki insanların fikirlerinin değişmez olduğu doğrudur.
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altı  bu yazıyı beğendi:

Trabzonspor Başkanı: Kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım

1042


"Önce konuyu anlatayım
Trabzonspor Gaziantepspor maç yapıyorlar.
Maç Trabzon’da
Sonuç 2-2 bitiyor.
Trabzonspor başkanı haklarının yendiğine inanıyor.
Kendisi İstanbul’da.
Trabzon’a telefon ediyor.
Hakemleri dışarı bırakmayın.
Ben gelip cezasını vereceğim.
İstanbul’dan uçağa biniyor.
Trabzon’a gidiyor.
Bu arada basına abuk sabuk demeçler.
Adamın söylediklerine takılmaya değmez.
Trabzon’da hakemler 4 saat odaya kitleniyorlar.
Devreye Cumhurbaşkanı giriyor.
Adam ikna ediliyor.
Hakemler dayak yemekten kurtuluyorlar.
Bu işin birinci kısmı.
Hadi adam ruh hastası.
……
Hakemleri orada 4 saat odaya kilitleyen kim.
Federasyonun müşahidi yok mu?
Trabzon’da Emniyet Müdürü yok mu?
Trabzon’da Vali Yok mu?
İç işleri bakanı yok mu?
Başbakan yok mu?
Yarın her birini rehin alan,
Cumhurbaşkanı beni arasın derse ne olacak.
......
Hacıosmanoğlu etek giydirmekten söz etmiş.
Bana göre Trabzon valisi o eteği giymiş.
Vali dediğin adam devleti temsil ediyor.
Trabzon'da devlet yokmuş.
Böyle bir konu CB'na gider mi?
……
Adam alı koymak büyük suç.
Kamu görevlisi olunca tarife ikiye katlanır.
Eğer bu adam tutuklanmaz ise,
Türkiye diye bir devlet yok demektir. "Alıntıdır ( facebook.com/s%c4%b1rr%c4%b1-s%c3%bcreyy. . . )
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altı bir yanıta alt yorum yaptı

Din konusunda insanların fikirlerinin değişmez olması mantıklı. Sonuçta bu bir inanç, tapınma... İnsanlar değiştirmeye yatkın olmazlar ama siyasi bir konuda neredeyse tapınırmış gibi sabit fikirli olmaları beni şaşırtıyor.
Siyasi konularda bir fikrim yok ama dini konularda, dünyadaki büyük çoğunluktaki insanların fikirlerinin değişmez olduğu doğrudur.
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altı  yeni bir  gönderide  bulundu.

İnternet makalesi nedir? Para kazanmak için uygun mudur?

inploid'e yeni katıldım. Bu konuyla ilgili bir yazı göremediğim için yazayım dedim. Alıntı değildir.

Makale her türlü konuda yazılabilecek yazı türüdür. Bilimsel makale ve gazete makaleleri olduğu gibi, internette yayınlanan makale türü de vardır. Son birkaç yılda internet makaleleri üzerinden para kazanılan
bir yazı türü olmuştur.

İnternet makalesi nedir?
İnternet makalesi diğer makale türlerine göre daha günlük bir dille yazılan, bilgi verme ve düşünce aktarma amacı olan yazılardır. Bir konu sınırı yoktur. Makale yazarları, yeni yazı yazarken imla ve noktalama
hatalarına olabildiğince dikkat ederler. Ayrıca SEO'ya uygun makale yazmaktadırlar. Çünkü bu makaleler birbirinden farklı birçok sitede yayınlanmak üzere satılabilmektedir.

İnternet makalelerine neden ihtiyaç oldu?
Daha önceden de blog vb. sitelerde internet makalesi diyebileceğimiz yazılar yazılmaktaydı. Fakat internet makalelerin önem kazanmasının sebebi şudur: Google son yıllardaki uygulamalarıyla, özgün içerik üreten
siteleri arama ekranında daha ön sıralara çıkarmaya başladı. Bu da her konuda birbirinden farklı sitelerin, ücret karşılığı makale yazdırmalarına sebep oldu. Ayrıca bazı blog sahipleri de kendileri yetişemediği zaman, ücret kaşılığı makale yazdırmaktadır.

Nasıl ücretlendirilmektedir?
Makaleler kelime sayısı üzerinden ücretlendirilmektedir. Ücretin ne kadar olacağı yazarlık tecrübenize ve çalıştığınız kişilere göre değişebilmektedir. Fakat yeni başlamış birisi 100 kelimeyi, 0,75 ile 1 TL arasında
ücretlendirmektedir. Aynı zamanda, bazı makale alış/satış siteleri 100 kelimeyi 1 TL'den az ücretlendirmeyi emek sömürüsü olarak nitelendirmektedir.

Gerçekten bu işle para kazanılabilir mi?
Açıkçası 100 kelimesi 1 TL üzerinden bu işi meslek haline getirmeniz biraz zordur. Ayda 3 bin lira kazanmanız için, yani günlük 100 lira için, 100x100, günlük toplamda 10.000 kelimeye denk gelen makaleler yazmanız gerekmektedir. Bunun için de günlük kaç saatinizi vereceğinizi siz düşünün. Tabi, bir şirkette çalışmaya başlarsanız o zaman bu işler biraz değişebilir.

Fakat küçük bir ek bir gelir olsun diyorsanız. Bu durumda biraz daha uygun bir iş olabilir. Aylık hedefiniz kadar günlük birkaç saat çalışarak ek gelir elde etmeniz mümkündür.

Bu işi kim yapıyor?
İnternette makale sipariş siteleri bulunmaktadır. Buraya gelen yayıncılar makale konusunu ve anahtar kelimeleri vererek makale sipariş ederler. Sitenin yazar topluluğu da bu makaleleri yazarak sitedeki profillerine makalenin değeri kadar ücret geçirirler. Bu ücretlerin toplamı belli bir barajı geçtikten sonra, ayın belirli tarihlerinde paralarını banka veya PayPal gibi yollarla hesaplarına alırlar.

Geleceği var mı?
Bu konuyla alakalı kimilerine göre makale yazarlığının ileride, diğer meslekler gibi olacağı düşünülmektedir. Hatta bazı şirketler makale yazarı alımları için ilan bile vermeye başlamıştır. Fakat maalesef makale yazarları için belirlenen ücretler hayal kırıklığına uğramanıza sebep olabilir. İnşallah ileride bu işi yapanlar, hak ettiklerini alabilirler.
Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıGirişim Makaleleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Girişim Makaleleri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıMakaleler konu başlığını takip etmeye başladı.

Makaleler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıMakale konu başlığını takip etmeye başladı.

Makale

Makale, herhangi bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazılara denir. Gazete ve dergilerde yayınlanır....

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altıİnternetten Para Kazanmak konu başlığını takip etmeye başladı.

İnternetten Para Kazanmak

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi Altıİngilizce konu başlığını takip etmeye başladı.

İngilizce

İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri, Anglofon Karayipler, Avustralya, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda Cumhuriy...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıKitap Önerileri konu başlığını takip etmeye başladı.

Kitap Önerileri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıWeb Yazılımı konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Yazılımı

Web yazılımları, Web sitelerinin temelini oluşturan HTML programlama diline özellikler katmak için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar s...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıProgramlama Dilleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Programlama Dilleri

Programlama dili, yazılımcının bir algoritmayı ifade etmek amacıyla, bir bilgisayara ne yapmasını istediğini anlatmasının tektipleştirilmiş...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıBlogger konu başlığını takip etmeye başladı.

Blogger

Blog; yazan kişi Blogger.com; ilk blog servis sağlayıcı

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıBlogspot konu başlığını takip etmeye başladı.

Blogspot

YÖNLENDİRME Blogger (servis)

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıBlog Yazarlığı konu başlığını takip etmeye başladı.

Blog Yazarlığı

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2015

Altı Üstü Yirmi AltıBlog konu başlığını takip etmeye başladı.

Blog

Blog (Türkçe: ağ günlüğü, günce) veya Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şe...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

İnsan Davranışları

3850 Kişi   962 Soru

Web Siteleri

3404 Kişi   268 Soru

Müzik

2984 Kişi   472 Soru

Girişimcilik

3699 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3684 Kişi   280 Soru

Yazılım

3251 Kişi   564 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2635 Kişi   444 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru

İş Hayatı

2459 Kişi   325 Soru

Yaşam

1231 Kişi   398 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

Geyik Muhabbeti

1438 Kişi   816 Soru

Öğrencilik

2360 Kişi   123 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2408 Kişi   175 Soru

Felsefe

1948 Kişi   501 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Edebiyat

984 Kişi   204 Soru

Psikoloji

2919 Kişi   968 Soru

Hayal Gücü

938 Kişi   42 Soru

Türkiye

946 Kişi   375 Soru

İnsan İlişkileri

1048 Kişi   129 Soru

inploid

1197 Kişi   714 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Web Tasarım

1237 Kişi   215 Soru

Yazılım Geliştirme

1233 Kişi   187 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Programlama Dilleri

578 Kişi   94 Soru