Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ahmet Cavusoglu, 

Mimar

Mimar Ahmet Cavusoglu inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Mayıs 2020

Ahmet Cavusoglu  yeni bir  gönderide  bulundu.

Mutfak Temizliği İçin Pratik Bilgiler!

Mutfak Temizliği; Mutfağınızı temizlerken, pratik çözümler hem zamandan kazanmanızı hem de daha az yorulmanızı sağlar.
Önce deterjanla yıkayın. Sonra durulanan şişenin içine sodalı su koyarak sallamaya başlanır. Beş dakika kadar sallanan şişe çalkalanıp bu sefer içine kahve telvesi ilave edilir. Bir süre bu şekilde sallanan şişe kısa bir zaman sonra yağlardan tamamen temizlenmiş duruma gelecektir.
Lastik pompalarla dakikalarca açmak için uğraşmayın. Kaynar sodalı su, tıkalı delikten dökülürse, tıkalı yer hemen açılacaktır.
Bir bezi sirke ile hafifçe ıslatıp, bakırı ovun. Kaplarınız pırıl pırıl olur.
Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere koyup kurutursanız, iyi bir temizleme aracına sahip olursunuz. Bu kurumuş kabuklarla, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı ovarken, şaşırtıcı sonuçlar alırsınız. Suyunu sıktığınız limon kabuklarını ise, çelik eşyaların, bıçakların parlatılmasında kullanabilirsiniz.
Mutfakta özellikle dolaplarda dolaşan hamam böceği, karınca gibi haşeratı yok etmek ve bir daha gelmemelerini sağlamak için bu haşeratın dolaştığı yerlere, dolaplara terebentin sürmek kesin yoldur.
Balık kızarttıktan sonra mutfağa sinen kokuyu gidermek için bir kapta 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi kaynatın.

Her temizlik sırasında lekelerin kalmaması için tezgahınızı silmeyi unutmayın. Mutfak mobilyalarınızda lekelenmelerle karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle krem ve toz temizleyiciler kullanmayın.
Çelik yüzeylerin parlak ve temiz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız özel çelik parlatıcılarını tercih edin. Dolaplarınızın uzun ömürlü olması için ıslak tabak koymamaya özen gösterin. Islanan ahşap tabanlar su ile kabararak hasara yol açacaktır.
Mayıs 2020

Ahmet Cavusoglu bir yanıta alt yorum yaptı

Sadece objeleri bu felsefeye uygun olacak şekilde yerlerini değiştirerek elde edebilirsiniz. Odanız sizin dinlendiğiniz ve yenilendiğiniz barınağınız olmalı. Birkaç temel Feng Shui kurallarını anlayarak mobilyalarınız yeniden aranje edebilir ve zararlı maddelerden uzak bir oda elde edebilirsiniz.

Dekorasyonda Feng Shui; Feng Shui Felsefesi’nin temeli çevre ve insanlar arasında denge kurmakta yatar. Eski yöntemlerin uygulanmasıyla pozitif enerji akım sağlamak, mutluluk, sağlık ve huzur vermek üzere objelerin mekânlar içinde yerleştirilmesidir. Feng Shui’yi evinizde uygulamak pahalı bir işlem değildir.

Feng Shui kurallarına göre yatağınızın başucu kapıya dönük olmamalı. Camsız düz bir duvara hizasında olmalı. Diyagonal olarak kapıdan en uzak olan duvar olmalı. Başucu duvara dayalı olan bir yatak sizi güvende hissettirir. Yatağa her iki taraftan da kolayca erişmek ve örtü kalitesi dinlenmenizi kaliteli hale getirir.

Kaynak: bydekorasyon.com/dekorasyonda-feng-shui-...
Giriş kapısının karşısında ayna,cam olmamalı ki içeri giren enerji geri dışarı yansımasın.Giriş kapısının karşısında tuvalet olmamalı ki eve giren şans sifonu çekince akıp gitmesin.Giriş kapısının karşısında merdiven olmamalı. Merdivenlerin önüne bitki koyarak görüntüyü kamufle edebilirsiniz.Giriş kapısının karşısında başka kapı olmamalı.

ÇAlIŞMA ODASI: Çalışma odası koridor sonunda olmamalı.Otururken arkanızı duvara vermelisiniz ve sırtınızı sağlam yere dayamalısınız. Arkanızda pencere olmamalı.Ev ve ofisinizin giriş kapısının uzak çaprazı güç noktasıdır. Çalışma masanızı buraya yerleştirin. Kapaklı kütüphane ve dolaplar seçin.Çalışma yerleriniz bol ışıklı olmalı Sarı ışıklar, güneybatı ve kuzeydoğu, beyaz ışıklar kuzeybatı ve batı yönlerden gelmeli.Hafif sesli bir müzikle çalışın. Müzik enerji demektir.Odanızda kırmızı renkli bir eşya bulunsun. Kırmızının yoğun kullanıldığı bir resim de olabilir.

MUTFAK: Ateş elementini temsil eden ocak veya fırın; su elementini temsil eden lavabo, buzdolabı ve bulaşık makineleri ile yan yana veya karşılıklı olmamalıdır. Ateş ve su kesinlikle karşı karşıya gelmemelidir. Lavabo(su) ve Ocak(ateş) yan yana yok edici döngüdür.Mutfak kapısı tuvalet kapısı karşısında olmamalı.
Ocağın bulunduğu duvarın üzerinde pencere olmamalı.Mutfak evin arka cephesinde olmalı.

OTURMA ODASI: Tavan veya yerlerde kullanılan dekoratif süslemeler sivri köşeli şekiller olmamalı.Mobilyalarda düz hatlar tercih edilmeli.L şeklinde yerleştirme Feng Shui açısından olumlu değildir.Büyük dolaplar kapaklı olmalı, açık raflar tercih edilmemelidir.Yüksek dolaplar duvara dayalı pozisyonda yerleştirilmelidir.Odanızda kırmızı renkli bir eşya bulunsun. Kırmızının yoğun kullanıldığı bir resim de olabilir.Odanızda, cam kenarlarında olsa bile kaktüs bulundurmayın.Yaratıcı enerji, parlak ve aktif renklerle gelir. Ortamınızı renkli resimler, bitkiler ve parlak ışıklarla süsleyin.Düzgün geometrik şekilli odalarda oturun. Girinti çıkıntıları ayna kullanarak azaltmayı deneyin.İçinde su bulunan araç gereçleri veya resimleri arkanıza almayın. Yüzünüz hep onlara bakmalı.

TUVALET: Tuvalet yatak ile aynı duvarı paylaşmamalı, negatif enerji duvardan geçecek ve uyuyan kişiyi olumsuz etkileyecektir.Müstakil veya dubleks mekanlarda tuvalet altında uyumak, oturmak ve çalışmak size kötü şans getirecektir.
Akvaryumlar tuvalet yanına yerleştirilmemeli, sifonu çektiğiniz zaman bütün bereketiniz gidecektir.Yemek odası karşısında olmamalıdır. Maddi kazancınız ve iş imkânlarınız olumsuz gelişecektir.

YATAK ODASI: Yatak odanızı sıcak ve sakin bir renge boyayın. Yatak odanızda hafif ışıklandırma kullanın ve ağır sanat eserlerinden kaçının. Yatak odanıza ayna asmayın. Yansıtırlar ve içeri giren enerjiyi sürekli devam ettirirler. Sizin istediğiniz ise uykunuzun seyrini bozmayacak Yin, ya da pasif enerji.Ayaklarımız kapıya doğru uyumamalıyız.Yatak odasında kullanılan çarşaf ve örtüler düz renklerde seçilmeli, eğer desenli ise geometrik şekiller tercih edilmemeli. Çünkü bu şekiller negatif enerji yayarlar ve dinlenmenizi rahatsız ederler.Evli çiftlerde tek kişilik iki ayrı yatağı yan yana koyup çift kişilik yatak olarak kullanmayın. Bu tip yerleştirme çiftlerde ayrılığı sembolize eder.Yatak odanızda TV, müzik seti, bilgisayar gibi elektronik aletleri bulundurmayın. Çünkü bu tip aletler elektromanyetik enerjiyi yansıtır ve sağlığınız için zararlıdır.Bitki ve çiçekleri sadece hasta olan kişilerin yatak odalarında Yang(+) enerji yaymak için kullanın.Yatak odanızın içinde tuvalet veya banyo varsa kapılarını ve klozet kapaklarını her zaman kapalı tutun.
Su ile ilgili hiçbir şey kullanmayın, özellikle akvaryum.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.