Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ahmet Duyan, 

Matematikçi

Matematikçi Ahmet Duyan inploid.com'da 2 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Mart 2015

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

7 tek sayı ile 30 sayısını nasıl elde ederiz?

Bir sayı birden fazla kullanılabilir mi 4 işlem dışında üs , kök alma kare ifadeler kullanılabilir mi açıklık getiriseniz daha sağlıklı bir çmözüm sunulabilir
Aralık 2014

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

Üniversiteler bilim yuvası mıdır yoksa yüksek liseler midir?

Bazi üniversiteler insanin zihnini körelttiği gibi bazi üniversiteler de doğru şekilde seçildiği(tercih edildiği) müddetçe (ki bizim sistemde biraz zor) insanin kendi yeteneklerini keşfetmesini sağlayabilir.
Aralık 2014

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

Herkes matematik dersini yapabilir mi? Başarılı olmak için nasıl bir yol izlenilmelidir?

Matematik aslinda her kesim tarafindan yapilabilir de günümüzde gençlerde öyle büyük önyargilar oluşturuluyor ki matematik imkansiz gibi gösterilip ümitsizlik aşilaniyor . Bence şöyle bir yol izlenmeli ilk önce yapar miyim yapabilir miyim düşünceleri yerine önyargisiz (gerçek manada) yapmaya çalişirsaniz veya çalişilirsa öğrenilmeyecek , geçilemeyecek ders yoktur diye düşünüyorum. Başarilar
Aralık 2014

Ahmet DuyanSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Ağustos 2014

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

Hangi duygumuz yok olsaydı, hayatımızda nasıl bir değişime sebep olurdu?

Her duygunun farklı bir güzelliği vardır . Ama SEVMEK OLMASAYDI DİĞER HİÇBİR DUYGUNUN BİR ANLAMI KALMAZDI . Diğer duyguları mutluluk, huzur ve ayrılık acısı da dahil bütün duyguları sana öğreten sevgi dir.

Ağustos 2014

Ahmet Duyan yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2014

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

Hesaplama yapmadan matematik öğrenilebilir mi (aritmetik sonrası konular, fonksiyonlar, istatistik gibi)?

Genellikle belirttiğiniz konular hesaplama gerektiren konular olduğundan özellikle hesaplamaya ağırlık verseniz iyi olur . Hesaplamadan çekinmeyin biraz fazla prtaikle karşınızda duracak hesaplama yoktur bence
Ağustos 2014

Ahmet Duyan bu yanıtı beğendi:

Lisans bitiren biri Ön Lisanstan atanabilir mi?

Evet böyle bi hak doğmuş sanırım hem lise düzeyi de atanılabilecekmiş
Ağustos 2014

Ahmet Duyan bu yanıtı beğendi:

Lisans bitiren biri Ön Lisanstan atanabilir mi?

Önlisansın üstünü tamamlayıp lisans yaparsanız önlisans diplomanızı kullanamazsınız.ancak farklı iki diplomanız varsa atanabilisiniz.
Ağustos 2014

Ahmet Duyan bir yanıt verdi.

Espri yeteneği nereden gelir. Kaç türlü espri vardır?

Bence espri yeteneği genetik faktör ün yanında (anne ve baba dahil) sizin kendinizi geliştirmeniz ile ilgilidir. Bir de espri yeteneğiniz varsa bunun güncel olması gerekir zekice esprilerin yanında gündelik hayatla ilgili espriler genelde çok rağbet görür . Rağbet görür diyorsam bunu kendileri söylemez kahkaları söyler :) . Espri çeşitlerine gelince insan fikri yani insan türü sayısınca espri çeşidi vardır .NE KADAR FARKLI İNSAN O KADAR FARKLI ESPRİ ÇEŞİDİ YANİİ
Haziran 2014

Ahmet Duyan  bu yazıyı beğendi:

Uzay Çöpü

1193

Yörüngemizde tahminen 10 milyon insan yapımı parça dolaşıyor. Bu parçalardan bazıları:

  • İlk 10 yılda Mir uzay istasyonundan çoğunluğu çöp dolu çöp torbaları olan 200'den fazla madde uzaya bırakıldı.
  • 2005'de 13 nükleer reaktör yakıt çekirdeği, 8 termoelektrik jeneratör ve 32 nükleer reaktör 1700km altında bir irtifada yörüngemizde.
  • En eski çöp 1958'de yörüngeye gönderilen Amerikan uydusu Vanguard 1.
  • 1965'de Gemini 4 ile ilk uzay yürüyüşü için yörüngeye çıkan astronot Edward White'ın kaybettiği eldiven. 28 000km/h hızla yörüngede dönüyor ve bilinen en tehlikeli çöp.
  • Rusların iki uydularının çarpışması sonucu yörüngeye dağılmış tahmini 1500 parça, saniyede 7,8 km hızla yörüngede dolanıyor.
Haziran 2014

Ahmet Duyan bir yanıta alt yorum yaptı

emin misiniz yok diye biliyorum
cevabınız için teşekkürler
Evet böyle bi hak doğmuş sanırım hem lise düzeyi de atanılabilecekmiş
Haziran 2014

Ahmet Duyan yeni bir  soru  sordu.

Haziran 2014

Ahmet Duyan  bu yazıyı beğendi:

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J.P. Morgan'ın CEO'su James Dimon tarafından zengin koca avcısı kıza verildiği söylenen cevap

1352

SORU:

Zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım ?

Sizinle dürüst olacağım. Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. Aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat New York’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar orta sınıf sayılıyor.
Çok şey istemiyorum. Bu sitede yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? Hepiniz evli misiniz? Sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?
Bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. Central Park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. Size alçak gönüllülükle soruyorum:
1) Zengin bekarlar nerede takılır? (Lütfen bar, restaurant, spor salonu gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazın.)
2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?
3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? Bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.
4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? Benim hedefim evlenmek.
Bayan Güzel

CEVAP:

Sevgili Bayan Güzel,
Yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. Lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. Benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple okuyan kimsenin zamanını çalmadığımı ümit ediyorum.
Bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Cevap çok basit, lütfen açıklamama izin verin. Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.
Wall Street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de iyi bir fikir değil. Aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.
Söylediklerim size zalimce geliyorsa şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam lazım.
Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek.
CEO J. P. Morgan
Haziran 2014

Ahmet DuyanBilişim konu başlığını takip etmeye başladı.

Bilişim

Bilişim (İngilizce informatics) bilgilerin sistematik işleminin, bilhassa elektronik araçlar yardımıyla yapılan otomatik işlemin bilimidir....

Haziran 2014

Ahmet DuyanZeka konu başlığını takip etmeye başladı.

Zeka

Zekâ (Arapça: ذكاء) ya da ruh biliminde anlak, zihnin öğrenme, öğrenilenden yararlanabilme, yeni durumlara uyabilme ve yeni çözüm yolları bu...

Haziran 2014

Ahmet DuyanTwitter konu başlığını takip etmeye başladı.

Twitter

Önemsediğin her şeye yakın kalmanın en hızlı ve en kolay yolu. "Twitter is a real-time information network that connects you to the latest...

Haziran 2014

Ahmet DuyanÖğrenme Teknikleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Öğrenme Teknikleri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3391 Kişi   267 Soru

Eğitim

4371 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Sinema

3253 Kişi   301 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İş Hayatı

2458 Kişi   325 Soru

Girişimcilik

3697 Kişi   363 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2405 Kişi   175 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3680 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2902 Kişi   1061 Soru

Kitaplar

3140 Kişi   269 Soru

Şiir Kitapları

27 Kişi   7 Soru

Bilgisayar

2634 Kişi   444 Soru

Filmler

3385 Kişi   192 Soru

Yabancı Filmler

941 Kişi   115 Soru

Yabancı Dil

1040 Kişi   103 Soru

Kişisel Gelişim

2072 Kişi   155 Soru

Programlama Dilleri

578 Kişi   94 Soru

Matematik

716 Kişi   161 Soru

Öğrencilik

2358 Kişi   123 Soru

Proje Yönetimi

724 Kişi   36 Soru

Hayal Gücü

938 Kişi   42 Soru

Yabancı Diziler

499 Kişi   64 Soru

Twitter

423 Kişi   120 Soru

Bilişim

553 Kişi   111 Soru

Zeka

906 Kişi   94 Soru

Öğrenme Teknikleri

740 Kişi   27 Soru

Memuriyet

94 Kişi   23 Soru