Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ahmet Oflum, 

İlahiyatçı

İlahiyatçı Ahmet Oflum inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Şubat 2015

Ahmet Oflum bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Tanrıyı bilemem ama ALLAH var onu biliyorum.neden var dersen. Hiçbirşey kendiliğnden varolamaz.demekki bir yaratıcıya ihtiyaç var. Oda ALLAH tır.
Şubat 2015

Ahmet Oflum bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Evrendeki biyolojik toplumsal ve fiziksel yasalar ki bundan eminiz ki Allah'ın varlığına delalet ediyor. Burada önemli olan Allah'ın varlığı sorgulamak değik kendi varlığımızı kendi vicdanımızı sorgulamaktır ve bu zincirdeki yerimizi bilmektir.
Şubat 2015

Ahmet Oflum bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Ben tanrının varlığına meleklerine kitaplarına ve peygamberlerine inanıyorum mükemmel bir evreni bilim yapamazdı ve yapamayacak tanrı ol der ve olur. O istemez ise olmaz. Kişisel görüşümdür, saygılar.
Şubat 2015

Ahmet Oflum bu yanıtı beğendi:

Tanrı var mıdır? Neden?

Aldığı nefesten ve vücudundaki mükemmel dekordan gafil kalan kişilerin sorduğu sorudur dersem kimse incinmez umarım...
Şubat 2015

Ahmet OflumPeygamberler konu başlığını takip etmeye başladı.

Peygamberler

redirectpeygamber

Şubat 2015

Ahmet OflumMezhep konu başlığını takip etmeye başladı.

Mezhep

Mezhep, (Arapça: مذهب mezheb, çoğulu. مذاهب‎ mezāhib) bir dinin çeşitli görüş ayrılıkları nedeniyle ortaya çıkan kollarından her birine veri...

Şubat 2015

Ahmet OflumDua konu başlığını takip etmeye başladı.

Dua

Dua kalbin, Allah'a yönelmesi ve ondan yardım istemesidir. Yakarış manasına gelen Arapça kökenli sözcük. Tanrı'ya yalvarma, yakarış için söy...

Şubat 2015

Ahmet OflumDini Terimler konu başlığını takip etmeye başladı.

Dini Terimler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Şubat 2015

Ahmet OflumAhiret konu başlığını takip etmeye başladı.

Ahiret

Ahiret (Arapça: الآخِرة, Ukbâ, Dâr-ı Bekâ), bazı dinlerde ölümden sonra gidileceğine inanılan sonsuz alem. Birçok dinde ahiretin ortak nokta...

Şubat 2015

Ahmet OflumCehennem konu başlığını takip etmeye başladı.

Cehennem

Cehennem, çeşitli inançlarda ölüm sonrası ceza çekilen ateşli bir yer olarak gösterilir. Cehennemde kalma süresi inanca göre değişiklik göst...

Şubat 2015

Ahmet OflumCübbeli Ahmet Hoca konu başlığını takip etmeye başladı.

Cübbeli Ahmet Hoca

YÖNLENDİRME Ahmet Mahmut Ünlü

Şubat 2015

Ahmet OflumGünah konu başlığını takip etmeye başladı.

Günah

Günah, (Arapça: خطيئة‎ (khata'), إثم‎ (ithm)), (Farsça: گناه‎ (gonāh), (Urduca: گناہ‎) genellikle dinî bağlamda kullanılan bir terimdir. Tan...

Şubat 2015

Ahmet Oflum bir yanıt verdi.

Ortada tek bir şey var ve yüzlerce insan ona sahip olmak için dua ediyor. Ama onu alan tek bir kişi oluyor. Neden diğer yüzlerce kişi sahip olamıyor? Olamıyorsa neden dua ediyorlar?

Herşeyden evvel şu bilinmelidir ki Mümin suresi 60. Ayeti kerimesinde Rabbimiz dua etmeyi emretmektedir. Dolayısıyla bunun bir ibadet olduğunu bilmeliyiz.

Duanın kabul olması için kişinin haramdan uzak durması şart koşulmuştur. Maide suresi 27. Ayeti kerimesinde Allahu teala sadece takva olanlardan ibadet i kabul edeceğini söylemiştir.

Duanın kabul olması, istediğimiz şeyin hemen olması demek değildir. Dua kabul olmuş olablilir, fakat istediğimiz şey bize ahirette sevap olarak da verilebilir. Ki ahiretteki karşılık çok da kıymetli olacaktır.

Yani görüldüğü gibi dua edenler hiç bir şey kaybetmezler. Aksine istedikleri verilmese bile ahirette kazançlı ıkacaklardır.

Şu sözü de hatırlamak çok yerinde olacaktır; " Duanın kabulü senin istediğinin olması demektir, reddi Allahu tealanın. O halde reddolunması da insan için kıymetlidir. "
Şubat 2015

Ahmet Oflumİnanç konu başlığını takip etmeye başladı.

İnanç

Dinler hakkında merak ettikleriniz, paylaşmak istedikleriniz

Şubat 2015

Ahmet Oflumİslam (İslamiyet) konu başlığını takip etmeye başladı.

İslam (İslamiyet)

İslâm, İslâmiyet veya Müslümanlık (Arapça: الإِسْلاَم  / El-İslām), tek tanrı inancına dayalı en yaygın İbrahimî dinlerden biridir. İslam,...

Şubat 2015

Ahmet Oflum bir yanıt verdi.

Gerçek İslam hangisi? Arabistan'ın algıladığı ve yaşadığı mı, İran'ın algıladığı ve yaşadığı mı yoksa Türkiye'de algılanan ve yaşanılan mı?

Rum suresinin 32. Ayeti kerimesinde Rabbimiz, " Her fırka, doğru yolda olduğunu zannederek sevinir" buyurmuştur. Tırmızi kaynaklı bir hadisi şerfite de "Ümmetim 73 fırkaya ayrılır, 72'si Cehenneme gider, yalnız bir fırkası kurtulur. Bu fırka, benim ve Eshabımın yolunda gidenlerdir" buyrulmuştur.

İşte bugün de ümmet çeşitli fırkalara ayrılmıştır ve hadisi şeriften de anlaşılacağı gibi bunlardan sadece bir tanesi hak, diğerleri batıldır.

Bakara suresi 137. Ayeti kerimesinde, "Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa doğru yolu bulmuş olurlar" buyrulmaktadır. İşte bu ayeti kerime indiğinde, yeryüzünde var olaninanç, şu an günümüzde ehli sünnet isminde karşımıza çıkmaktadır. Başta Arabistanda hakim olan vahhabilik ve iranda hakim olan şiilik olmak üzere, diğer bütün batıl yollar, bu ayetin inişinden daha sonra ortaya çıkmıştır.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

İslam (İslamiyet)

566 Kişi   261 Soru

İnanç

239 Kişi   89 Soru

Cehennem

11 Kişi   4 Soru

Ahiret

16 Kişi   2 Soru

Peygamberler

14 Kişi   10 Soru

Dua

16 Kişi   10 Soru

Mezhep

13 Kişi   8 Soru

Günah

8 Kişi   8 Soru

Cübbeli Ahmet Hoca

8 Kişi   2 Soru

Dini Terimler

16 Kişi   8 Soru