Bilmek istediğin her şeye ulaş

Öğrenci (İmam Hatip) Ahmet Ablak inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Aralık 2015

Ahmet Ablak bir yanıta alt yorum yaptı

bence bu beyin bağlama değil beyindeki pasif düşünce yani bilinen bişeyin aktarılması telepatiden biraz farklı zaten bi fare dünyada içgüdü dışında çok fazla şey bilmiyo bildiğiide testi çözmek olduğuna göre telepati gibi bilgisini aktarıyo
“Scientific Reports” adlı dergide yayınlanan araştırmaya göre, araştırma ekibi susuz farelere ışıkları ayırt edip suya ulaşmak için bir manivelayı kaldırmasını içeren temel bir eğitim verdi. Daha sonra farelerin beyinlerine kabloyla bilgisayara bağlanan elektrotlar yerleştirildi. Bu fareler farklı kıta da bulunan farelerdi. Farelerden biri Brezilya'nın Natal kentindeki bir enstitüde tutulurken, bir diğeri de ABD'nin Kuzey Karolina Eyaletinin Durham kentindeki bir laboratuvarda tutuldu. Bu deneyle farelerin birbirine yardımcı olmasını sağlandı. Beynindeki korteks tabakasının içine elektrot yerleştirilen bir fare, internet aracılığıyla gönderdiği sinyalle Durham'daki farenin ödül kazanmasına yardımcı oldu.
Bilimsel Bilgi


Natal'da camdan bir kapta bulunan fare 'şifreleyici' görevi görürken, ödül almak için gerekli ipuçlarını çözdüğünde beyni elektrik sinyali gönderiyordu. Sinyaller gerçek zamanlı olarak Kuzey Karolina'da aynı aleti gözlemleyen 'şifre çözücü' ikinci farenin beynine gönderildi. Diğer fareden sinyali alan ikinci fare çok kolay bir şekilde ödüle ulaşmayı başardı. ikinci farenin düşünce ya da görüntüler almadığını kaydedildi, şifreleyici fare bazı görevleri başardığında, beyin sinyallerindeki en yüksek bölümlerin ikinci fare tarafından algılanan bir çeşit elektronik sinyallere dönüştüğünü söyledi.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.