Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2012

Alçay Yıldız

Irvin Yalom - Nietzsche Ağladığında

Yalom bu kitabında Nietzsche'nin kitaplarını,içinden çekip çıkardığı düşüncelerini ve davranışlarını çok iyi yansıtmıştır. Büyük bölümü kurgu olan bu kitap okuduktan sonra insana "Gerçek mi acaba?" diye sordurabilir. İçinde Sigmund Freud'un gençlik ve toyluk zamanlarının da bulunduğu romanı okurken bir felsefe kitabı okuyormuş gibi baş ağrısı yaşayabilirsiniz. Hem psikoloji hem de felsefe alanında gerçekten okunması gereken bir eserdir.


Kitap Önerileri

Aralık 2012

Alçay Yıldız

Charles Bukowski - Ekmek Arası

İlk anımsadığım bir şeyin altında olduğum. Bir masanın altındaydım, bir masa ayağı gördüm, insanların bacaklarını ve masa örtüsünün sarkan bir parçasını. Karanlıktı orası, orada olmaktan hoşnuttum. Almanya olmalıydı. Bir veya iki yaşındaydım. 1922 senesi. İyi hissediyordum kendimi masanın altında. Halıya ve insan bacaklarına güneş ışığı vurmuştu. Güneş ışığını seviyordum. İnsan bacakları ilginç değildi, sarkan masa örtüsü, masa ayağı, güneş ışığı daha ilginçti... Kitap Önerileri

Aralık 2012

Alçay Yıldız

Richard Dawkins - Tanrı Yanılgısı

Dawkins bu kitapta din olgusunun nasıl ortaya çıktığını, nerelerde kullanıldığını ve çeşitli ayrıcalıklar kazanmak için nasıl bir araç olduğunu ortaya koymuştur.


Kitaplar