Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ali Batur, 

Filozof

Filozof Ali Batur inploid.com'da 0 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Blog sitelerinin popülerliği artacak mı?

Blog site popülerliği Türkiyedeki mantığı internetten para kazanma uğruna açılmış tema ve içerik konusunda sıfır kalitede siteler sadece çöp site olarak görülür. Site popülerliği Artacak ama popüler olan sitelerden kopya içerik çalmakta popüler olacak... Bilincli webmasterlar pingback yaparak hem karşı siteye desteği olacak hemde alınan kaynağın sitesinde pingback konusu çıkarak faydalanmış olacak. Örnek link gösterecem ama konuyla ne alaka diyen çıkar diye göstermiyorum talep olursa yazımın altında pingback çalışması görmek isteyen olursa yazsın.
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Ben bir şey istediğim zaman kafam devamlı onunla meşgul oluyor. Uykum kaçıyor. Tedavisini bilen var mı?

Düşündüğün şeyler zamansızsa ilgini dağıtacak aktivite yap uykun gelene kadar otur tv izle, el becerin varsa onla uğraş, pc başında surf yap mümkün olduğunca aklına getirmemeye çalıştığında beynine hakim olabilirsin. Sürekli aklına gelenle meşgul olursan psikolojik baskı altında hissetip gergin olursun, bu sorunları aşmayı başardığın zaman üstünden bir yük kalkmış gibi hissedersin psikolojik rahatlık duyarsın.
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Blog yazarı kızların hazırladığı "Çantamda ne var?" tarzı videoları daha çok kadınları mı izler erkekler mi? Neden?

Erkek eşi yanındayken mecburiyetten izler, Kadın ve cinsiyet tercihi yapmış kişiler veya tarafsız olan arkadaşlar izler.
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Bir web sitesinin reklam yayınlamak dışında gelir modeli neler olabilir?

Atıp tutmıyacam... Siten neye hizmet ediyor kategorin ne ona bak sitenin analizini yap etkili bir sitemi, aylık ziyaretlerin milyon ziyaret alıyorsa pazarlama ekibi kurabilir reklam veren kurumsallardan sıyrılıp kendin kurumsallaşabilirsin, veya bu kapasitede değilsen link satışı, tanıtım yazısı, makale şeklinde link satışı veya şu an aklıma gelmedi tıklama başı veya satış başı kar odaklı networklar var büyük şirketlerin reklam pazarlamalarını yaparlar başvurup katılırsın pazarlama modelini seçip kısa sürede iyi paralar kazanablirsin. ;) Sabit kalmazsan birçok pazarlama modeli üretip bulabilirsin... .
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Blog yazıyor ya da bir bloğu takip ediyor musunuz?

Gönüllü blog yazarlığı yaptığım site http: //senlemoda.com çoğunlukta görsel editleriyle uğraşıyorum aslında... .
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

DISQUS nedir?

Hem SEO+ hem de SEO- webmasterların backlink çalışmalarını olumsuz yönde etkiliyebilecek; bir yorum scripti dil desteği bulunan istenilen mesajları silebilir, banlıyabilme özelliği olan yorumları arşivleyen ve başka sitelere attığınız yorumları izleme imkanı veren hanım hanımcık bir java script. Kendi sitemde (senlemoda.com) kısa bir süre denemek için kullandım. Site görüntüsüne de hoş geldi ama Türk kullanıcı sayısı az olmasından ve sürekli kayıt ol mantığını dışlayan okuyuculardan, sitenin kurulu olduğu temanın kendi yorum kanalını kullanmanız çok daha etkili olacaktır.
Eylül 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Kendi sitemin reklamını nasıl yapabilirim?

Sitenizin kategorisi çok önemli öncelikle sitenizin reklamını doğal yolla yapabileceğiniz bir kategoridemi yoksa E-ticaret sektörüne dayalı bir site mi şayet e-ticaret sitesi ise bütçe gerektiren bir sektör doğal yolla yapılan reklamlarda tanınma süresi yılları alabilir. Şayet hıızlı çıkış yapmak istiyorsan ve reklam bütçeni bilinçli harcamak istiyorsan google adwords odaklı olmanız gerekir. Adwords yeterlimidir hayır takviye olarak sitelerin reklam iletişim kanallarıyla iletişime geçip bilgi alabilirsin Aylık 400-500TL lik uygun fiyatlı kaliteli sitelerle başlıyabilirsin. Her site etkilimi reklam sunumu çok etkeni vardır. A sitesinde etkili olurken B sitesinde hiç etki göstermiyebilir.
Eylül 2014

Ali BaturSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Ağustos 2014

Ali Batur bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Ali Batur bir yanıta alt yorum yaptı

El yatkınlığı, algılama, düşünce, konuşma ve fiziki güce dayalı çalışılan iş gücüne yatkın farklı iş kollarına geçiş yapmak eya önerilen iş kollarına alternatif meslek, alternatif iş olarak yorumlanır.
Alternatif meslek hangi mesleğin altenatifi ?
ayrıca en alternatif meslek nasıl oluyor ?

Sözlükte "alternatif" ne demek?
1. Seçenek
2. Almaşık.
3. Dalgalı (akım)

Kaynak: alternatif.nedir.com/#ixzz3BUpS9VF0
Daha Fazla