Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ocak 2015

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Siyasete ve siyasetçilerin yaptıkları işlere bu kadar karşısınız. Peki siz neden siyasete atılmıyorsunuz?

Ben zaten siyasetin içindeyim.Bağımsız Türkiye Partisi ve Partinin Lideri Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in görüşlerini savunuyor, destekliyor ve etrafımdaki herkese anlatıyorum.Milli Ekonomi Modeli'ni savunuyorum, AB'ye ABD'ye karşı tam bağımsız bir Türkiye'yi savunuyorum. Ehl-i Beyt imanıyla ve inancıyla , Atatürk'ün Türk milliyetçiliği tanımıyla ve inanecıyla mücadelemi sürdürüyorum... Ha belki ilerde Bağımsız Türkiye Partisi milletvekili olarak ta mclise girebilirim, bunu zaman gösterecek. Yani sadece siyasetçileri eleştirmiyor, savunmamı ve tarafımı da ortaya koyuyorum.
Haziran 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Anadolu milliyetçiliği nasıl bir görüştür?

Milliyetçilik tanımını en güzel yapan kişi Mustafa Kemal Atatürk'tür. "Kendi geleceğinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin geleceğine bağlı olduğuna inanan herkes Türk'tür" Türk milliyetçiliği bir çadırı, birleştirici bir çadırı ifade etmektedir. Bugün işte bu çadırı yıkmaya çalşıyorlar. Türk milliyetçiliği yıkılırsa bu Türkiye'nin de sonu demektir. Türk kimliği altında bir ve beraber olmalıyız.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Türkiye'de işsizlik sorunu var mı yoksa insanlar iş mi beğenmiyor?

Kapitalizmin geçerli olduğu tüm dünyada elbette işsizlik vardır ve var olacaktır. İş beğenmeyenlerin olması kaideyi bozmaz. AKP işsizliği çözememiştir ve çözemeyecektir. Çünkü AKP de kapitalizmi sürdürüyor. Tek çözüm Milli Ekonomi Modeli tezidir.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Karadeniz'de kaliteli petrol bulunduğuna dair haberlerle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Sayın Prof. Dr. Haydar Baş yıllardır bağırıyor, haykırıyor. Ey millet uyanın 4.5 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağımız, zenginliğimiz var uyanın artık! Ama bizim millet Ona değil hırsızlara inanıyor ve sürünmeye devam ediyor.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

"İsrail dölü" kişiye mi hakarettir, Yahudi vatandaşlarımıza mı?

Yahudiler'e hakarettir. Ayrıca Yahudiler'den üstün cesaret madalyası alan Erdoğan'ın böyle konuşması hayret vericidir. Artık ne konuşacağını şaşırmış durumda.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Suriye iç savaşına Türkiye tarafından müdahale edilmesi ve gücümüzün Dünya'ya gösterilmesi ile ilgili sizin yorumunuz nedir?

Suriye'deki olayı iyi yorumlamalıyız.Suriye üzerinde büyük plan var. Büyük Ortadoğu Projesi, Büyük İsrail Projesi ve bir çok projenin hedefindeki Suriye'de Esad'ın varlığı emperyalist güçlerin hedefini bozuyor. Bu yüzden Esad'ın bir şekilde indirilmesi gerekiyordu. Dünya kamuoyuna bir bahane gösterilmeliydi. Burada parayla satın alınıp yetiştirilen terörsitler Suriye'yi karıştırdı. Büyük katliamlar yapıldı ve Esad da bunları durdrumak ve ülkesinin bütünlüğünü korumak için bunlarla savaştı. Suriye katliamları yapan da kimyasal silah kullanan da işte bu teröristlerdir. Bu nokta çok önemli. Türkiye'de emperylist güçlere hizmet eden medya Türk halkını yanılttı. Esad'ı karalama planları içine girdi ama tutmadı. Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti ise haliyle Esad'ı karalama ve halkı aldatma yoluna gitti.Ama Rusya ve Çin tüm dengeleri bozdu. Bu bölgedeki planları çok iyi bilen Rusya Esad'a destek oldu ve planlar çöktü. Müslüman diye başa getirilen AKP hükümeti müslüman Esad'a sahip çıkıp oyunları bozması gerekirken emperyalist güçlerin safında yer alarak Suriye'ye ne acıdır ki savaş ilan etti.Saf insanların oyu ile iktidar olan AKP hükümneti Suriye meselesinde de halkı uyutmaya çalıştı. Ama Esad kazandı Tayyip kaybetti.Netice bu.Allah Esad'a yardım etti. Çünkü haklı olan Esad'tı... Teröristlerin yaptıklarını Esad'a yükleyip Esad'ı zalim göstermeye çalışan AKP ve yandaş medyasının planları çöktü. Zaten Suriye halkının tamamı Esad'a sahip çıkar.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Okulu önemsemek sevgiliyi önemsemenin önüne geçer mi?

Benim görüşüm okurken özellikle de üniversite okurken sevgili yapmamak ta fayda var. Çevremde bundan dolayı çok sıkıntı çeken arkadaşlarım olduğu için ben mesela uzak durdum. Önce iş, sonra aş, sonra eş eğer baban çok zenginde değilse tabi. Herşeyin bir vakti olduğuna nasip olduğuna inanıyorum, kuralcı olmakta fayda var.Saygılar.
Mayıs 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Sizce devlet olmalı mıdır?

Bu soru şuna benziyor. Bir evde baba olmalı mıdır? Evde düzenin disiplinin adaletin olması için bir baba şart olduğu gibi, bir ülkenin de bir devlete ihtiyacı zaruri ve kaçınılmazdır.Ama devlet adil olmalıdır. Bu gün dünyada adaleti sağlamış bir devlet yoktur. Çünkü tüm dünya devletleri kapitalizm denilen aşağılık bir düzenle yönetiliyor.Devletler birilerinin rant kapısı olduğu sürece adalet, huzur asla olamayacaktır. Bu zamana kadar devlet ile ilgili bir çok yazı okudum.Beni en çok etkileyen SOSYAL DEVLET MİLLİ DEVLET ve MİLLİ EKONOMİ MODELİ kitabını yazmış olan Prof. Dr. Haydar Baş'ın düşünceleri oldu.Size de tavsiye ederim.Devlet olmalı mıdır, niçin olmalıdır, nasıl bir devlet olmalıdır sorularının cevabı en güzel bu eserlerde verilmiş.
Nisan 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

İslam'a göre bir alışverişte vade farkı istemek günah mıdır?

Vade farkı, faiz, riba apaçık haramdır... Ve korkunç derecede günahtır... Faizin en basiti bile insanın annesiyle zinasından daha büyük haramdır şeklinde hadisler var... Kişiyi dinden bile çıkarıp ebedi cehennemlik yapabilir. Konu ile ilgili o kadar sert ayet ve hadisler var ki... Ama malesef şimdilerde hocası bile kılıf uydurup faizli kredilerle ev almaya kalkıyor... Allah bunların belasını verecek imanları inançları kalmamış... .
Nisan 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Başörtüsü giyinen bir kadının aynı zamanda dar pantolon giymesinin İslam'a göre açıklaması nedir?

Mesele başörtüsü değil... Günümüzde başörtüsü tak istediğini yap algısı kadın milletinde hızlıca yayılıyor... Artık yeni kavram bile var... SÜSLÜMAN.Peygamberimiz ahir zamanda örtülü çıplakların türeyeceğini ve bunların ebedi cehennemlik olduğunu haber veriyor ve uyarıyor... Maalesef çoğu kadın şeytanın oyuncağı olmuş cehenneme doğru koşuyor... Allah'ın kadına emrettiği örtünme olayını doğru ortaya koymak lazım... Bir kadın evlenebileceği bir erkeğin her ne olursa olsun dikkatini çekiyorsa o kadın örtünmüş değildir... Kadın hiçbir şekilde yabancı erkeklerin dikkatini çekmemelidir. Örtünmekten kasıt budur. Başına bir eşarp, ağız burun boya, makyaj, parfümler, topuklu ayakkabılar, renkli süslü cazibeli kıyafetler, en lüks arabalar... Böyle örtünmek mi olur? Allah adamın belasını verir... Bu kadınlar uyarılmalıdır.
Nisan 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Gerçek İslam hangisi? Arabistan'ın algıladığı ve yaşadığı mı, İran'ın algıladığı ve yaşadığı mı yoksa Türkiye'de algılanan ve yaşanılan mı?

İşte en kritik soru bu... Allah'ın emrettiği İslam (Gerçek İslam)'ı bilen ve yaşayanlar Ehl-i Beyt'tir... Yani Peygamber Efendimiz, Hz. Fatıma, İmamı Ali, İmamı Hasan ve İmamı Hüseyin'dir.Sonrasında ise bu yoldan giden 12 İmamdır. Ve Ehl-i Beyt'e ve bu imamlara tabi olanlardır... Bunun dışında gidilen yolların tamamı batıldır... Tek hak yol vardır Ehl-i Beyt ve 12 imam yolu... Gerçek islamı öğrenmek istiyorsak bu mübarek şahısları tanımalı ve tabi olmalıyız... Bunun dışındakiler batıldır ve helak olacaklardır... Peygamber efendimiz "Benden sonra ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Bunlardan sadece biri hak yol olacak gerisi batıl olacaktır" buyurmuştur. İşte bu yol Ehl-i Beyt ve 12 İmam yoludur. Konu ile ilgili daha detaylı bilgileri Prof. Dr. Haydar Baş'ın 12 imam eserlerinde ve yine O'nun programlarında fazlasıyla bulabilirsiniz... Prof. Dr. Haydar Baş Ehl-i Beyt açılımı yaparak İslam Dünyası'nda çığır açtı insanlara gerçek İslamı gösteriyor. Gerisini boş verin.
Nisan 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Sizce sayısalcı mı yoksa sözelci mi olmalıyım?

Sözelde hukuk ve psikolojinin dışındakiler bişeye yaramaz... Sen gene de sayısalı kasmaya bak. Bilgisayar mühendisliği geleceğin en önemli mesleği olacak
Nisan 2014

Ali Fatih bir yanıt verdi.

Ülkenin sosyal ve ekonomik durumunu nasıl buluyorsunuz?

Şunu çok iyi görmeliyiz. Büyüyen Türkiye Ekonomisi değil. Tayyip Erdoğan ve ailesi ve onun yanındakilerin ekonomisi büyüyor. Tüm dünyada kapitalizm hakimdir. Kapitalizmin, faizin, serbest piyasa ekonomisinin olduğu yerde ancak birileri büyür herkes değil.Peki çözüm nedir? Çözüm yıllardır üstüne basa basa anlatılan Milli Ekonomi Modeli.Prof. Dr. Haydar Baş'ın Rusya başta olmak üzere bir çok ülkede yankı bulan sistemi. Kabul etsek de etmesek de çıkmaza giren dünya ekonomisini ancak bu model çözebilir.Başka yol aramayalım, bu sese kulak verelim.