Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi Yılmaz inploid.com'da 0 soru sordu, 10 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Kasım 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

İnsanın kendi kendini psikolojik olarak tedavi etmesi mümkün müdür, ne düşünüyorsunuz?

Aslında ınsan zıhın gucu ıle başarabilecek nıtelıklere sahıp bır canlı olduguna gore ınsanın kendısını çok konuda tedavısının mumkun olabılecegını dusunuyorum, fakat psıkolojık bır tedavı ıse konunun hangı hususa baglı oldugunu bılmek gerekır ınsanın yardım almadan ben kendımı tedavı edebılırım dıyorsa bunu denemekten çekınmemelıdır aslında bu konuda bıle bır uzman tavsıyesı olmadan hareket etmek kişiyi aksı hale surukleyen bır duruma getırebılır psıkolojık sorunlarda geçmişindekı yasadıgı travmaları ele alırsak boylece kendı kendını tedavı etmeye gayret gosteren kışının sonuca ulaşması ıçın ayrıntıları atlamadan tabırı caızse cımcızla tek tek hesaplarını görerek zamana yayarak ve kuçuk adımlarla hareket etmesı onu daha olgun kararlara ve daha ıyı mudahaleye goturebılır
rahatsızlıgı fızıksel duruma bakıorsa da etkısının olabılecegıne ınanıyorum zira tıpta ımkansız dıe terkedılen vazıyetlerın mucızevı sekılde gerı kazanılması mumkun olmuştur . Fakat insanın olan rahatsızlıgının ne oldugunu bılmeden de hareket etmesı uzmana başvurmadan evvel atlatırım diyerek evvela kendı kocakarı tabır edılen yontemlerle zaman kaybetmesı erken tehsıs gereken durumlarda geç kalındıgı ıcın durumun daha da krıtık hale yol açacagını bılmesı gerekır zira saglık şansa teslım edılırse insan kendı hayatını kumara teslım etmış olur her durumda mutlak bır uzmana danışılmalı ve önerılere mutlaka kulak asması şarttır dıye dusunuorum
Mayıs 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Opec'in açılımı nedir? Kuruluş amaçları nelerdir?

Organization of Petroleum Exporting Countries yani Opec 1960 yılında Bağdat'ta kurulmuştur ve merkezi Viyana'dadır.Petrol ihracatçısı ülkeler arasındaki petrol politikası birliğini sağlamayı ve üye ülkelerin ortak çıkarlarını korumayı amaçlar.

Üye Ülkeler

 • Irak
 • İran
 • Kuveyt
 • Suudi Arabistan
 • Venezüella
 • Libya
 • Endonezya
 • Katar
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Cezayir
 • Gabon
 • Nijerya
 • Ekvator
Mayıs 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Balık yedikten sonra süt ürünü tüketmek insanı zehirler mi?

Balığın içerisinde bulunan histamin denilen proteinin miktarı, bayat balıkta daha fazladır. Avlandıktan sonra hemen soğutulmayan balıkta histamin artışı görülür ve bu şekilde bekleyen balık tükettildiğinde histamin vücudunuzda alerjik reaksiyonlara ve beraberinde olumsuz etkilere, zehirlenmelere yol açabilir.

Yoğurtta da histamin adlı madde bulunur. Taze olmayan balıkla birlikte yoğurt tüketilmesi histamin artışına neden olacağı için tavsiye edilmez.
Mayıs 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Proton pompası inhibitörü nedir?

Proton pompa inhibitörleri vücuda nötr halde verilir. Nötr formdaki ilaç hücre membranını(duvarını) kolayca geçerek asidik içeriği olan hücre içi bölümlere ulaşır. Bu asidik çevrede nötr ilaç protonize olur ve aktif hale geçer. Daha sonra bu aktif form kovalent bağla gastrik proton pompasına geri dönüşümsüz olarak bağlanır ve onu işlevsiz hale getirir.
Mayıs 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Önceki yüzyıllarda kabile hayatı ve buna bağlı hukuk sistemi vs. vardı. Şimdi devletler ve halk denilen bizler varız. Sınırlar, hukuk sistemi vs. var. Peki önümüzdeki yüzyıllarda ön görülen kıtlık ve dünyadaki temiz su eksiliğinden dolayı nasıl bir dünya olur akademik, hukuk sistemi, yönetim açısından?

Öngörülen ķıtlık ve temiz su yokluğu : Şimdiki uygulanan sistem kapitalizmdir. Yani ana konu, hedef amaç vb herşey paradır. Hedefi insan olan sistemde sorudaki kıtlık ve susuzluk sorunu olmayacaktır. Zira, mevcut insanlar, kendi sayısından fazlasına hala üretim yapmaktadır. Bu doğrultuda ikinci aşamada ki akademik, hukuk, vb sistematik işleyişin cevabı da içinde diye düşünüyorum.
Mayıs 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Fuat Avni kimdir?

Çoğu insan son olaylardan sonra fuatavninin bülent arınç olduğunu düsunmeye başladı. Ki bence mantıklıda bi yaklaşım. Ama başka bi teorim daha var:

Fuatavni kaç harfli? ... 8
Arınç kaç harfli? ... 5
Sekizle beşi çarpınca ne yapar? ... 40

Mhpnin 40. Yılı hayırlı uğurlu olsun. Yani fuatavni devlet bahcelide olabilir.Adam önceden mesajı yollamış ama biz kaçirmisiz.

İşin şakası bi yanada mit bile bu adamın peşinde ki fuatavni adlı hesabin tek kişi tarafından kullanilmadigi yönünde açıklamalar yapıldı. Eleman hakkında tek bilinen şey istediği bilgi ve belgelere ulasabilecek üst düzey bi devlet görevlisi olduğu. Başka da bişey yok. (Ajan gibi adam şerefsizim)
Mayıs 2015

Yılmaz bir yanıt verdi.

Fuat Avni kimdir?

Ben basbakan olsam bana karsı oluşan muhalefeti ve bu muhalefetin algısını yönlendirebilmek için böyle bir silahı kullanabilirdim. Düşünsenize yarın yapmayı planladığınız operasyon hakkında bugün bir seyler söylüyorsunuz ve millet bunu bekliyor. Yani milletin dikkati sizin istediğiniz tarafa yöneliyor. Sonra siz istediğiniz algıyı istediğiniz sekilde oluşturmuş oluyorsunuz.
yada saman altından su yürütmek için böyle bir silah kullanılabilir. Aynı sekilde milletin dikkatini bir yöne toplarsın ve baska tarafta istediğini cevirirsin . Millet fuattan okuduklarına daha fazla dikkat kesileceği için sizin diğer alanda yaptıklarınıza yeterli dikkati gösteremeyecektir. Ayrıca daha önemli bulacagı fuat kaynaklı konulara deger vererek sizin beklediğiniz alandan size saldıracaktır.
Nisan 2015

YılmazSeda Özdemir kişisini takip etmeye başladı

Seda Özdemir, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, @sedaozdemir

Nisan 2015

YılmazMelek Gülpınar kişisini takip etmeye başladı

Melek Gülpınar, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, @jaimemiamor

Nisan 2015

YılmazSelçuk Yaşar kişisini takip etmeye başladı

Selçuk Yaşar, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, @slckysr064

twitter.com/slckysr064

Nisan 2015

Yılmaz bir yanıt verdi.

Ergenekon sanıklarının mecliste yer alması nasıl bir etki doğurur?

O adamlar bir yargı süreci sonunda dışarı çıktılar ve bu masum olduklarının kanıtıdır. Aksini iddia edenler mahkemeler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerdir. Masum bir insanın( ki bu insan sistem tarafından haksız yere sanık kürsüsüne oturtulmuşsa) mecliste olması kadar doğal bir şey olabilir mi ? ? ?
Nisan 2015

Yılmaz bir yanıt verdi.

Ülkemizdeki siyasi çekememezlik halkı ayaklandırır mı?

Siyaset alanından fikirler birbirlerinden keskin çizgilerle ayrılmazlar. Eğer keskin çizgilerle ayrı oldukları şeklinde bir algı varsa bu fikirleri savunanların diğer fikirleri tam olarak tanımadıklarının göstergesidir. ülkemizde karşımıza çıkan durum ne yazık ki bu. a fikrine sahip olan a , b fikrine sahip olan b, c fikrine sahip olan c fikrine amansızca sahip çıkar ve diğer görüş ve politikalar konusunda yeteri farkındalığa sahip değillerdir. Böyle bir tanımazlık ortamında çatışmacı mantık egemen olacaktır. Fakat bunun bir ayaklanma noktasına gelebileceğini sanmıyorum.
aynı sekilde o vekillerin kavgacı tutumları da o koltukta oturmayı haketmediklerinin kanıtı. Yasa cıkacagı zaman oy kullanma hakkına sahip olan birinin demokratik olgunluğa a sahip olması gerekir.
Nisan 2015

Yılmaz bir yanıt verdi.

Nasıl oldu da 1992-1995 yılları arasında gerçekleşen Bosna savaşına hiçbir uluslararası örgüt müdahale etmedi? Sizce bu durum müslümanlara karşı gerçekleştirilmek istenen planların bir sonucu muydu? Bu olayı dinden bağımsız düşünmemiz mümkün mü? Sizce neden Avrupa, Amerika gözlerini kapattı ve kimse Sırplar'a dur demedi?

Uluslararası örgütlerin hareketlerinde kamuoyu önemli etkilere sahiptir . Genel itibari ile de kamuoyu olusturmada batı bloğuna nazaran doğu bloğu zayıf kalmaktadır . Konuyu tam olarak dinden bağımsız düşünemeyiz. Ama tam olarak din güdümünde de gidemeyiz . Eğer müslüman kamuoyu konuya yeterli miktarda eğilebilmiş olsaydı yani uluslararası kuruluşların gündemine bu savaştaki insanlık dramını vaktinde ve yeterli etkide tasıyabilseydi bir katliama şahit olmayabilirdik . Aynı zamanda o dönemki dünya kamuoyunun karışıklığına da eğilecek olursak bu dönemdeki başka dikkat çekici olayların varlığı da dünya kamuoyunu meşgul etmiş ve istenmeyen olayların yasanabileceği bir küresel kamuoyu eksiğini bölgede yasatmıştır .
Mart 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

İnsanları nasıl yargılarsınız?

''Her insan iyi olmayabilir, ama her insanda bir iyilik mutlaka vardır.
Kimseyi kabaca yargılamayın çünkü;
Her azizin bir geçmişi,
Her günahkârın bir geleceği vardır. ''

- Oscar Wilde
Mart 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Evren sınırlı mıdır?

Evrenin sınırları olması çok saçma olurdu. Evreni ney sınırlayabilir ki? Evren zaten her şeyin var olduğu heryer. Evrenin dışında kalan alanda hiçbir şey yok. Aslında evrenin dışında zaman yada mekan da yok. Bir sınır nasıl mümkün olsun.
Mart 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Size göre çanlar kimin için çalıyor?

Eski paşalardan biri, bir gün bir sebze bahçesini gezerken bahçenin sahibine bostan dolabını gözü bağlı olarak çeviren eşeği göstererek sormuş:
- Bu eşeğin gözlerini niçin bağladınız?
- Paşam, eşek gözü bağlı olarak dolabı çevirdiği müddetçe doğru bir yolda yürüdüğünü zanneder de dolab etrafında döner. Gözünü bağlamazsam, durur böyle saatlerce kuyunun etrafında dönmez.
- Pekala boynuna bu kocaman çanı niye taktınız?
- Eşek durduğu anda çan sesi kesilir. O zaman gelip eşeği tekrar dehleriz.
- Peki ya eşek yürümez de olduğu yerde başını sallayarak çanı çalarsa ne yaparsınız?
- Aman paşam buralarda sizin gibi akıllı eşek nerdee. .
Şubat 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Işık bir madde midir? Madde ise yapısında neler bulunur?

Işık Einstein'ın madde-enerji denkliği nedeniyle maddedir ve kütlesi, momentumu vardır. Daha geniş çaplı söylersek madde olarak varsaydığımız bilardo topunun sahip olduğu tüm fiziksel özelliklere sahiptir ve aynı fiziksel kurallara uyar. Lisede bilardo toplarının çarpışma sonrası hızlarını bulmak için kullandığınız momentumun korunumunu aynen elektron - foton (ışık taneciği) çarpışmasına uygulayabilir ve her iki parçacığın çarpışma sonrası durumlarını (Heisenberg denkleminin sınırları içinde) hesaplayabilirsiniz (Işık yalnızca c hızına sahip olabileceği için çarpışma sonrası ya soğurulur ya da etkilenmez) .

Bununla beraber, ışık ancak kuantum mekaniği ile açıklanabilen ikili bir durumdadır. Madde/Enerji olarak kütle ve momentumu vardır ama aynı zamanda dalgadır (Deniz dalgaları gibi).

Birbirinin içinden geçememe ise maddenin temel özelliklerinden biri değildir. Bazı maddeler bu kurala uyar bazıları uymaz. Foton ve diğer bozonlar uzayda birbirinin içinden geçebilir. Ayrıca saydam cisimlerde ışık parçacıkları (fotonlar) içinden geçtiği maddeye (daha doğrusu elektronuna) çarpar. Soğurulur ve bir kısmı tekrar aynı frekansta oluşturulur. Işığın yavaşlıyor görünmesi bundandır (Aslında ışığın her ortamda hızı ~3e8 m/s dir).
Şubat 2015

Yılmaz bu yanıtı beğendi:

Albert Einstein'a göre hız arttıkça zaman yavaşlar. Uzayda zaman dünyadaki zamana göre daha yavaştır. Bu teoriye göre uzay istasyonunda uzun süre kalan astronotlar daha uzun sürede mi yaşlanıyorlar?

Evet Einstein'ın İzafiyet teorisiyle senin dediklerin doğrulanıyor. Uzay istasyonunda uzun süre kalan astronotlar daha uzun sürede yaşlanırlar yani daha fazla yaşarlar.
linkte ki deney izafiyet teorisidir.
Şubat 2015

YılmazSiyaset Bilimci konu başlığını takip etmeye başladı.

Siyaset Bilimci

YÖNLENDİR Siyaset bilimi

Şubat 2015

YılmazTürk Siyasi Tarihi konu başlığını takip etmeye başladı.

Türk Siyasi Tarihi

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Uluslararası İlişkiler

150 Kişi   35 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Diplomasi

5 Kişi   3 Soru

Siyaset (Dünya)

294 Kişi   120 Soru

Uluslararası Hukuk

89 Kişi   11 Soru

Ülke Siyaseti

81 Kişi   32 Soru

Uluslararası Proje

32 Kişi   3 Soru

Uluslararası Ekonomi

79 Kişi   7 Soru

Eğitim

4388 Kişi   643 Soru

İnsan Davranışları

3855 Kişi   962 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2635 Kişi   444 Soru

Yabancı Dil

1041 Kişi   103 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Sosyoloji

591 Kişi   151 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2412 Kişi   175 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

829 Kişi   76 Soru

Felsefe

1950 Kişi   501 Soru

Kitaplar

3149 Kişi   269 Soru

Bilim

868 Kişi   286 Soru

Teknoloji

2007 Kişi   587 Soru

Yurtdışında Eğitim

878 Kişi   51 Soru

Zeka

910 Kişi   94 Soru

Türkiye Sorunları

1161 Kişi   239 Soru

Hastalıklar

434 Kişi   276 Soru

Elektronik

457 Kişi   52 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Bilim Adamı

306 Kişi   28 Soru

İslam (İslamiyet)

567 Kişi   261 Soru