Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alperen Özer, 

İşsiz

İşsiz Alperen Özer inploid.com'da 1 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Eylül 2013

Alperen Özer bir yanıt verdi.

YGS-LYS'nin açılımı nedir?

Git googleye sor, bilgi kirliliği yapma
Eylül 2013

Alperen Özer bu yanıtı beğendi:

Bir haftada 5 kg nasıl alınır?

Sadece kafanı rahatlatarak. Mutlu olarak. Aslında herkes sinirliyken daha çok yemek yendiğini söyler fakat,bence mutluken yenir.Çünkü herşey sana güzel görünürken yiyecekelrde görünür ve en önemlisi yediğin yarar:D:D:DBirazda bencil olacaksın. Çok fazla herkesi kim nededi ne yaptı,yok böyle mi düşündüki filandı falandı ....amannnnnnnn salla gitsin herşeyi bak nasıl kilo alıyorsun:) bende işe yaradı mesela:)
Eylül 2013

Alperen Özer bu yanıtı beğendi:

Sizce Türkiye'de terör ne zaman son bulacak?

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti mültecilere kapısını açtıkça, kangrenli kolunu kesmedikçe bu iş zor.Size 1989 yılında Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımızdan örnek vererek çözüme yönelik bir fikrimi aktaracağım. Bulgaristan Krallığının yıkılmasının ardından komünist rejimin egemenliğine girmiştir Bulgaristan ve orada yaşayan sorun teşkil edebilecek etnik kökeni Türk olan vatandaşı kimi zaman bireysel kimi zaman kitlesel olarak zorunlu olarak göç ettirmiştir. En son dalga 1989 yılındaki zorunlu göç dalgasıdır. Yaklaşık olarak o dönemde 350 bin Türk zorunlu göçle Rumeli topraklarını bırakıp Bursa, İzmir, İstanbul gibi başlıca kentlerimize yerleşip hayatlarını en baştan kurdular. Halbuki herhangi bir silahlı direniş olmamıştır Bulgaristan Türklerinde. Tek istedikleri dinlerine karışılmaması ve Türkçe olan isimlerinin Bulgarca isimlerle değiştirilmemesiydi(1985 yılında zorunlu isim değişikliği olmuştur. Örneğin bildiğimiz Mehmet Mladen olmuş). Evet bu Türkler için kötüydü fakat Bulgar hükümeti için akılcı bi çözümdü sorunları bi şekilde başından savarak hallettiler. Eğer son 100yıldaki bu zorunlu göçler olmasaydı tahmini olarak şu anda Bulgaristanda 3milyon Türk ve 5milyon bulgar hala yaşamaya devam edicekti. Buda devlet içindeki Türk sorununun iyice büyümesine yol açacaktı.
Teröre bulaşmış şahıslar ve suçlu yada suçsuz 1.dereceden yakınları sınır dışı edilmeli. Zaten bizim sorun çıkarmayanlarla bi sıkıntımız yok. Ülkede sorun çıkaranların, ayrılıkçıların başını ezip ya sev ya terk et modeliyle öyle yada böyle, insani bi şekilde olmasa bile bu ülkeden tabiri caiz ise kovmalıyız.
Eylül 2013

Alperen Özer bu yanıtı beğendi:

Sizce Türkiye'de terör ne zaman son bulacak?

Türkiye'de terör sorunu, Kürt halkının isteklerine paralel olarak devam etmektedir. Neticesinde dünyanın her yerinde farklı ırktan insanlar aynı yerde yaşamaktadır. Böyle bir birlikteliğin sırrı, birbirlerinin hakkına saygı duymaktır. Kürt halkının da isteklerine kulak verip, Türkiye'nin menfaatleri dahilinde bir takım haklar tanınabilir. Zira bu durumu silah ile çözmek senelerce mümkün olmamış ve olmayacaktır da. Konuşmak ve ortak bir paydada buluşmak sorunları çözmek açısından müspet olacaktır.
Eylül 2013

Alperen ÖzerSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Eylül 2013

Alperen Özer bir yanıt verdi.

Proteinlerden enerji üretimi nasıl yapılır?

Canlılarda oksijenli solunum ile atp denilen enerji birimlerine dönüştürülür. Daha detaylı bilgi için oksijenli solunuma bakınız.
Biyoloji
Eylül 2013

Alperen Özer bir yanıt verdi.

Hücre duvarının özellikleri ve görevleri nelerdir?

+ bir özellik olarak ozmotik hemolizi engeller
Eylül 2013

Alperen Özer bir yanıt verdi.

Eylül 2013

Alperen Özer yeni bir  soru  sordu.

Eylül 2013

Alperen Özer  bu yazıyı beğendi:

Fotosentez yoluyla elektrik üretimi

Fransız bilim insanları, geliştirdikleri yeni bir biyoyakıt hücresi yöntemi ile fotosentez yoluyla elde edilen kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmeyi başardılar. Bu yöntem yenilenebilir bir enerji kaynağı sağlayabilir. Aynı zamanda çevre dostu bir yöntem.
Fotosentez, bitkilerin güneş enerjisini kimyasal enerjiye çevirdiği işlemdir. Görünür ışık ortamında, bir dizi karmaşık kimyasal reaksiyon sonucunda karbon dioksit (CO2) ve su (H2O), glukoz ve oksijene (O2) dönüştürülür. Fransa’daki Paul Pascal Araştırma Merkezi’nden araştırmacıların geliştirdikleri yeni bir biyoyakıt hücresi, fotosentez sonucu oluşan ürünleri (glukoz ve O2) yakıt olarak kullanıyor. Hücre içerisinde bulunan iki adet modifiye edilmiş enzim elektrodu glukoz ve oksijenin kullanılarak elektrik akımı oluşmasını sağlıyor.
Biyoyakıt hücresi yaşayan bir bitki içerisine yerleştiriliyor. Bu çalışmada araştırmacılar kaktüs kullanmışlar. Biyoyakıt hücresine bağlı bir masa lambasının düğmesi açıldığında elektrik akımında bir artış gözlemlenirken lamba düğmesi kapatıldığında ise akımda azalma görülüyor. Kaktüs yaprağına yerleştirilen biyoyakıt hücresi 9 μW/cm2 güç üretiyor. Elde edilen güç miktarı gelen ışığın miktarı ile doğru orantılıdır. Bu yüzden de, ışık miktarının artmasıyla fotosentez sonucu oluşacak glukoz ve oksijen miktarı artacak ve sonuç olarak da biyoyakıt hücresi için daha fazla yakıt oluşacaktır. Sistemin daha geliştirilmesi yoluyla çevre dostu ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşturmak mümkün olacaktır.
Araştırmacılar bu deneyler sırasında, fotosentez sonucu oluşan glukoz seviyesindeki artışı da ilk defa gözlemlemiş oldular. Glukoz ve oksijene duyarlılığı yüksek olan elektrodlar kaktüs yaprağına yerleştirildiğinde, araştırmacılar fotosentezin aşamalarını canlı olarak takip etmeyi başarmışlar.
Araştırmacılar bu çalışmanın başlangıç amacının, oluşturulan hücrenin tıbbi amaçlı kullanılması olduğunu belirtiyorlar. Deri altına yerleştirilecek bir biyoyakıt hücresi, fizyolojik sıvılarda bulunan glukoz ve oksijen yoluyla, vücuda yerleştirilecek medikal cihazlara enerji sağlayabilir. Örneğin şeker hastalarında glukoz seviyesini ölçen sensörler, bu çalışmada geliştirilen hücre benzeri bir enerji kaynağını kullanabilir.
Eylül 2013

Alperen ÖzerRamazan Altun kişisini takip etmeye başladı

Ramazan Altun, Moleküler Biyoloji Ve Genetik Bölümü Öğrencisi, @ramdal

Eylül 2013

Alperen ÖzerGenetik konu başlığını takip etmeye başladı.

Genetik

Genetik ya da kalıtım bilimi, biyolojinin organizmalardaki kalıtım ve çeşitliliği inceleyen bir dalı.Türkçeye Almancadan geçengenetik sözcüğ...

Eylül 2013

Alperen ÖzerMutasyon konu başlığını takip etmeye başladı.

Mutasyon

Değişinim ya da mutasyon, bir canlının genomu içindeki DNA ya da RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişmelerdir. Mutasyona sahip bir org...

Eylül 2013

Alperen ÖzerPenguen konu başlığını takip etmeye başladı.

Penguen

Penguen, Spheniscidae familyasını oluşturan, uçamayan, dimdik durabilen, perde ayaklı deniz kuşlarıdır. Güney Kutbu,Yeni Zelanda, Avustralya...

Eylül 2013

Alperen ÖzerNöronlar konu başlığını takip etmeye başladı.

Nöronlar

YÖNLENDİR Sinir hücresi

Eylül 2013

Alperen ÖzerOrgan konu başlığını takip etmeye başladı.

Organ

Organ, biyolojide belirli bir görevi veya görevler bütününü yapan doku grubudur. Latince organum ("alet, araç") sözcüğünden türemiştir. Sıra...

Eylül 2013

Alperen ÖzerBiyoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Biyoloji

Hayatın temel taşları

Eylül 2013

Alperen ÖzerÜniversiteler (Türkiye) konu başlığını takip etmeye başladı.

Üniversiteler (Türkiye)

Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Üniversiteler (Türkiye)

2412 Kişi   175 Soru

Genetik

170 Kişi   65 Soru

Biyoloji

209 Kişi   210 Soru

Mutasyon

6 Kişi   4 Soru

Organ

6 Kişi   18 Soru

Penguen

16 Kişi   3 Soru

Nöronlar

11 Kişi   4 Soru