Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alper Yazgan, 

IT Administrator

IT Administrator Alper Yazgan inploid.com'da 0 soru sordu, 6 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ağustos 2015

Alper YazganBüşra Gürler kişisini takip etmeye başladı

Büşra Gürler, Üniversite Öğrencisi, @busragurler

MIS öğrencisi, yaşar, düşünür, hisseder.

Ağustos 2015

Alper Yazgan bir yanıta alt yorum yaptı

// Basarinin Parametreleri //

String goster = goster;
String gayret = g;
String calis = c;
String zeka = z;

String EVET = EVET;
String HAYIR = HAYIR;

// Basari Kodu //

if ( goster.g ) {
System.out.Println ( g.HAYIR);
else if ( goster.c ) {
System.out.Println ( g.HAYIR );
else if ( goster.z ) {
System.out.Println ( g.HAYIR );
else ( rs.nextInt ( g+c+z ) ) {
System.out.Println ( g.EVET );

Tanrı bence zekayı eşit dağıtmıştır. Bu zekayı kullanıp, çok çalışmayı ve gayretini birleştirirsen, yapabilirsin.

Alper
Gayet yapabilirsiniz, hemen şimdi başlayın. Anladıkça, öğrendikçe matematiği daha çok seveceksiniz. Anlamadığınız kısımları öğretmenlerinize ya da arkadaşlarınıza mutlaka sorun. Bir kısma takılıp ben yapamıyorum demeniz çok acıklı olur. Ve şunu da söyleyeyim; matematik pratiktir, bu şekilde öğrenip anlarsınız. Aynı zamanda analitik düşünmenizi ve zekanızı artırır.
Ağustos 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

Ücretsiz ingilizce kelime öğrenme programı tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben bu konu üzerinde, program tavsiye etmiyorum. Hardware yani kitap daha uygun.
Temmuz 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

Tercihler kısmında trakya veya ktü de çalışma ekonomisi yazmak mı yoksa süleyman demirel'de uluslararası ilişkiler yazmak mı daha mantıklı?

Sıkıcı ama açıklayıcı bir cevap vermek gerekirse;
Türkiye şartları gereği, üniversite mezunu olmuş biri iş bakmaya başladığında şunu görür, öğretmenlik ya da tıp fakültesi mezunu değilse, tek çıkış yolu bir teknik üniversitede; ekonomi, matematik ve matematikten türeyen diğer bölümlerden mezun olmuş olsaydım, şu an iş bulabilecektim der kendi kendine. Bu sebeple ülkemizde bir teknik üniversiteden mezun olmak, üstelik ekonomi bitirerek bitirmek, iş hayatında ciddi avantaj sağlayacağından ben birinci seçenek diyorum.
Üzerine bir de yüksek yapınca değme keyfine :)

Sevgiler,
Alper
Temmuz 2015

Alper YazganKübra Aykaç kişisini takip etmeye başladı

Kübra Aykaç, Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, @joetribbiani

Temmuz 2015

Alper Yazgan bu yanıtı beğendi:

İnsanı biyolojik olarak yöneten organ aslında hangisidir?

Bir gün vücudun içinde bir isyan çıkmış....   :))
Temmuz 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim nasıl bırakılır?

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim yalnızca dış görünüşle bırakılır. Biyolojik olarak kadınların zayıf noktası budur. Bir kadın sizden fiziksel olarak etkilenmiyorsa , istediğiniz kadar dürüst, adam, sevgi dolu, saygı dolu yada adına ne diyorsanız olun, bir işe yaramaz. Mutlaka bir yakışıklı gelip onu etkileyecektir.

Fakat kadın fiziksel olarak etkilenirse yukarıda saydıklarımdan hiç biri olmayın, ilk görüşte kadını alırsınız. İlk görüşte seven, sonra kısa bir süre de bu sevgiyle kandırılan kadın, çok uzun süre diğer olumsuzlukları da yok sayar. Sebebini sorunca da seviyorum der.
Ne demiş Dostoyevski :
"Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil. O kişide, bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır. "
Temmuz 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

Temmuz 2015

Alper YazganAylin Sonmez kişisini takip etmeye başladı

Aylin Sonmez, Öğrenci, @aysegezer

Temmuz 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

Epilepsi hastalığıyla ilaçsız baş edebilmek için nelere dikkat etmek gerekir? Hastalığın sebebi, tedavisi hiçbir şeyi belli değilken ilaç kullanmak size de çok saçma gelmiyor mu?

Merhaba,
Bu rahatsızlık strese bağlı oluşan ruhsal bir rahatsızlık değildir. Organik bir rahatsızlık olup ilaçsız atlatma ihtimali yoktur. Dolayısıyla ilaçlarınızı doktorunuzun verdiği şekilde ve saatlerde kullanmak zorundasınız. İlaçlarınızın kullanım dozu ve şekli, tedavinin seyri de rahatsızlığın nedenine bağlı olarak değişir. Örneğin; başka bir rahatsızlığa bağlı oluşmuş epilepsi nöbetlerinde ( beyin travması, kanaması vb. ) nöbetleri geçirmeye değil, kontrol altına almaya çalışırlar. Bu normaldir. Epilepsi, modern tedavide kesin çözüme kavuşmuş olmamakla birlikte, ilaçlar ve hastaların bireysel çabaları sayesinde kontrol altına alınabilmiş bir rahatsızlıktır.

Öneriler :
Üç öğün düzenli olarak beslenin. Abidik gubidik diyetlerden kaçının. Diyet yapacaksanız doktorunuzun onayı olmalı ve onun söylediği şekilde yapılmalı.

İlaçlarınızı hekimizin onayı olmadan aksatmayın ya da kesmeyin. Hastalık daha şiddetli şekilde geri dönecektir. Yok dönmedi mi ? Çok şanslısınız. Rahatsızlık geçmiş sayılmaz. Sizi düşrümek için ay ve uykusuz olduğunuz günü kolluyor. Aksini iddia edenle oturup sidik yarıştırabilirim.

Uykusuz kalmayın. Doktorunuz size günde 8 saat uyumayı önerir. Bu 8 saati gece 2 de yatarak yapmayın. Saat 11 ' de uyuyun, sabah 7 ve 8 gibi kalkın. Gece 1,30 civarı beyninizde salgılanan bir hormon esnasında, vücudunuzun uyuyor olması gerek. Bu nöbeti kontrol altına almakta ciddi bir pay sahibidir. UYKUSUZ KALDIĞINIZ HER GÜN, NÖBET RİSKİ ALTINDASINIZ.

Alkol almayın ya da çok nadir bir/iki duble içebilirsiniz. 6 ay hiç alkol almayıp, sonra kafayı çekerseniz, nöbet geçirirsiniz. Alkol nöbeti direkt olarak tetikleyen faktörlerden biridir.

Günlük bilgisayar kullanım sürenizi kısaltın. 8 saatten fazla bilgisayar kullanmadığınız günlerde daha rahat hissedeceksiniz.

Bunlara uyarsanız, yaklaşık 3 yıl hiç grandmal ( bayılma nöbeti ) geçirmeyeceksiniz. Doktorunuz ilaçları kademe kademe azaltma yöntemine geçecek. EEG bulgularınız zaman içinde normale dönecek ve rahatlayacaksınız. Yok uymazsanız, bir gelişme göstermeden, belirsiz aralıklarla nöbet geçirmeye devam edeceksiniz.

Tecrübe konuştu, dinleyin. .
Temmuz 2015

Alper YazganBelgi Saygı kişisini takip etmeye başladı

Belgi Saygı, Oyuncu, @belgisaygi

Birşey diyeceğim. .. Ee şey.. Neyse ben, sanırım sss... Ya boş ver ya.. Nasılsın? Herşey yolunda mı?

Temmuz 2015

Alper Yazgan bir yanıt verdi.

Daha Fazla