Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ali Sinan Demirörs, 

Danışman

İnsanseven

Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Kopya girişim fikri olur mu?

Tabiki olur, marka bilinirliği, rekabet, patent gibi ürünlerin olumlu yönleri ve yeni iş sahaları ortaya çıkar.
Ölmeden gördüğüm, gördüğüme memnun olduğum, yıllarca anlatacağım bir anekdot:
Teknolojik Çin, Apple'ın Iphone'un yeni sürümünü piyasaya çıkarmadan 1 hafta önce Iphone 5'i çıkarır. Bunun üzerine Apple Iphone 5 yerine 4S adını kullanır. Bir filmin vizyondan önce korsana düşmesi gibi :)
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Müslümanların çoğunluğu neden Kuran'ı anladıkları dilde okumazlar?

Orjinal dilde okumanın sevabının daha ala olduğuna kanaat getirdikleri için. İşin üzücü kısmı bu değil, okuduklarını anlamamalarıdır. Daha üzücü yanı ise Türkçe meallerini okuyanların çeviri hatası ihtimaline karşın okuduklarını sorgulamamalarıdır.
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

inploid'de yanıt vermeden önce yararlı olup olmayacağınızdan kaygılanıyor musunuz? Herkes her şeye cevap vermeli midir?

Elbette fayda sağlamak adına kılı kırk yararak cevap yazıyorum, ancak soru sorulurken aynı kaygının duyulduğundan şüpheliyim. Bu platformda amaç illaki fayda sağlamak-deneyimlerin paylaşılması lakin sonuca pek de yaklaşamadığım durumlar oluyor. Örneğin geçenlerde şöyle bir soruya denk geldim: ''20 gün yıllık iznim var tatile nereye gideyim? '' Yahu evli misin, eşinle mi gideceksin, hareket mi arıyorsun dinginlik mi ona göre yönlendireyim.. Başka bir soru ''Sevgilim beni aldatıyor mu? ''... (Epey dolmuşum)
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Türkçe haricinde dört dil biliyorum. Para kazanabilir miyim?

Tur operatörleri dil bilen nitelikli personel sıkıntısı yaşıyor. Yerli ve yabancı tur operatörlerine CV bırakmanı öneririm. Ayrıntılı bilgi ve yönlendirmeye ihtiyaç duyarsan doğrudan benimle iletişime geçebilirsin.
Saygılarımla
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Eşcinsellerin dini inancı var mıdır? Üç semavi dinde eşcinseller lanetlenmiştir. Homoseksüellik ile din çelişiyor mu?

Eşcinsellerin dini inancı var mıdır sorusuna genel olarak her sosyal kitlede olduğu gibi 'dini inancı olanlar ve olmayanlar vardır' diyerek ve diğer soruyu cevaplayarak devam etmek istiyorum.

3 semavi dinde de eşcinsellik varoluş olarak kabul edilmiştir. Yani eşcinsel olma halinin bir 'tercih'le bağdaştırılmadığı ve Yaradan'dan geldiği tüm dini kitaplarda vurgulanır. Şayet hepsinde de 'nefis' kavramı devreye girer. Yani eşcinsel olsan bile 'EŞCİNSELLİĞİ YAŞAMAK', nefsine hakim olmamak ve bu imtihanı zaaflarına yenik düşerek geçememek GÜNAHTIR. Bu başlığı biraz daha açacak olursam eğer Kur-an'ı ortodoks yahudilikte, hristiyanlıkta ve islamda CİNSEL SAPKINLIK olarak görülen her şey EŞCİNSELLİĞE ve LANETE'e bağlanır. Fakat bu lanet ve günah yalnızca 'LİVATA' yani ANAL SEKSE yani ERKEK ERKEĞE ANAL İLİŞKİye bağlanır. Fakat LİVATA heteroseksüel yani KADIN-ERKEK ilişkilerinde uygulanırsa da bir sapkınlık olarak kabul edilir ve cezası ÖLÜMDÜR.Lut Kavmi'yle alakalı satırlarda 'EY GÜZELİM KARILARINIZI BIRAKIP ERKEĞE YÖNELEN SAPKINLAR' benzeri bir ultimatom gelir, bu sapkınlar önce HZ.LUT sonra ise Yaradan tarafından lanetlenirler ve kavim yerle bir edilir ki bu kavmin hikayesi olmasaydı eşcinseller dini açıdan daha başka nasıl taciz edebilirdi merak ettiğim bir konudur zaten.
SADEDE GELİRSEK

*ANAL İLİŞKİnin tüm semavi dinlerdeki cezası ölümdür.Sonrası SONSUZ CEHENNEMDİR.CİNSEL İLİŞKİ KADIN ERKEK ARASINDA 'ZİNA OLMADAN' gerçekleştirilmesi gereken bir görevdir. Zoofiliden -hayvanla ya da çocukla cinsel ilişkiye girmek-ten daha lanetlidir.

Satırları ve içeriği çok kurcalamadan günümüz dünyasında eşcinselliğin ve transeksüelliğin Din çerçevesinde nasıl görüldüğünü ve nasıl yaptırımı olduğunu size şu şekilde açıklamak isterim;

* Günümüzde müslüman afrika ve ortadoğu ülkelerinin hepsinde eşcinsellik ve transeksüellik YASAKTIR ve cezası hala ÖLÜMDÜR. Ve GEREKÇESİ DİNDİR.
* İslam Konferans'ına üye 23 ülkede eşcinsellik idam, hapis, para, kırbaç veya sopa cezası ile cezalandırılır.
* İran, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Yemen, Somali gibi ülkelerde EŞCİNSEL MÜNASEBETin cezası ÖLÜMdür. Fas, Filistin, Katar, Libya, Mısır, Malezya, Suriye gibi ülkelerde ise para cezası, eylemin sonradan tekrar gerçekleştirilmesi durumunda ise hapis cezası akabinde hapiste işkence ve ölümle sonuçlanıyor. -sopayla, kırbaçla döverek ya da hadım ederek cezalandırma ise yalnızca ufak ayrıntılar-

* Bu sayabildiğim ülkelerin hepsinde ve 23ünde de LEZBİYENİZM'İN CİDDİYE ALINMAMA TARZI YAKALANAN HER LEZBİYENİN ŞER'İ HÜKÜMLER ÇERÇEVESİNDE DÜZELTİCİ TECAVÜZE UĞRAMASIdır. * Rusya'da ise 'EŞCİNSEL PROPOGANDA' yapanlar keyfi uygulamalarla para ya da hapis cezasına çarptırılır.

NOT: Dini kitaplarda KADIN EŞCİNSELLİğiyle alakalı tüm söylemlerin ucu açıktır. Yalnızca Eski Ahit'teki hikayelerde ve Mısır coğrafyasında TECAVÜZ ve İDAM yaptırımı vardır. Kur-an da ise buna atıfta bulunan kısım KIYAMET ALAMETLERİnde dir. 'KADINLARIN ERKEKLEŞMESİ; ERKEKLERİN KADINLAŞMASI' başlığını google da aratırsanız istediğiniz cevabı bulabilirsiniz.
NOT: İngilizce argoda 'FAGGOT' yani 'İBNE' olarak kullanılan kelimenin kökeni ORTAÇAĞ AVRUPASI'NDA KATOLİK KİLİSESİ'NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ CADI AVI'nda YAKALANIP YAKILAN CADILARIN/KADINLARIN, KISACASI PAGANLARIN ATEŞİNİN ALEVİNİ KUVVETLENDİRMEK AMACIYLA ODUNLARIN ARASINA ATILAN EŞCİNSEL/TRANSEKSÜEL İNSANLARdan gelmektedir.
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıta alt yorum yaptı

Doğrudur
Eliza testi için bir ön süre var, 6 ay gibi sanırsam...
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Şüpheli bir ilişkiden sonra AIDS olasılığı için kişi ne yapmalıdır?

Eliza testi için bir ön süre var, 6 ay gibi sanırsam...
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

20 gün tatilin var nereye gidersin?

Sizce de bu bu sorunun cevabı beklentilerinizle ilgili değil mi? Bizlere biraz kendinizden bahseder, ilgi alanlarınız hakkında kısa bir bilgi verebilirseniz bizler de sizi daha uygun yönlendirebiliriz. Örneğin sükunet arayan birini gece hayatı diyarına gönderip kulaklarım çınlasın istemem.
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Toplumun dildo kullanımına bakışı nedir?

Toplumun kötü karşılamadığı bir şey söyleyebilir misiniz? 'Toplum' işte adı üstünde kendinde olmayanı, yabancı gördüğünü dışlar. Ayrıca bahsettiğiniz ve benzer ürünler ülkemizde de oldukça yaygın olarak alınmakta ancak Cem Yılmaz'ın hesap çok üretilir kimse almaz : sex shop
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Olgun bayanlardan hoşlanıyorum ve yaşım 24. Bu bir sapıklık mıdır?

Kesinlikle değildir! Bu durum çok normal ilerde yaşadığın olaylarla birlikte bu durumun ve beklentilerinin değiştiğini göreceksin. Ben de olgun kadınlardan hoşlanıyorum yaşım 26 :) Saygılar
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Mutsuzluğu ve utangaçlığı nasıl yenebilirim?

Kendini severek başarabilirsin. Önce kendini tanıyarak başlamalısın.Seni sen yapan özelliklerinin, iyi ve kötü yanlarının farkına var.Unutma kimse mükemmel değildir (ben bile) :) Saygılar
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Yenilenebilir enerji sektörü Türkiye'de ne zaman doygunluğa ulaşacak veya ulaşabilir?

rüzgar enerjisi üzerine çalışmaktayım. ancak hükümetin lisans verme ve birim fiyat politikası yatırımcıyı ve teknoloji üreticilerini yıldırmış durumda. Ayrıca petrol lobisi de bu sektörün gelişimini önlemeye çalışıyor. Ama biz ülkemizde bu projeleri yapıp istihdam sağlayamazsak, bu konuda uzmanlaşmış kişileri yetiştiremeyeceğiz :( (ya da olamayacağız)
Nisan 2016

Ali Sinan DemirörsYenilenebilir Enerji konu başlığını takip etmeye başladı.

Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir enerji (kaynakları), sürekli devam eden doğal süreçlerdeki varolan enerji akışından elde edilen enerjidir. Bu kaynaklar güneş...

Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıt verdi.

Dünyadaki en büyük aşkı kim yaşıyor?

''Uykuyu seven insanlar, diğerlerine göre aşkı daha yoğun yaşıyorlar'' diye bir yazı okumuştum.Soruyu cevaplar mı bilmem. .
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Dünyadaki en büyük aşkı kim yaşıyor?

Devlerin aşkı büyük olur. 😁
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Dünyadaki en büyük aşkı kim yaşıyor?

Herkesin aşkı kendine...
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bir yanıta alt yorum yaptı

Nazım?
Napolyon ve Josephine
Atatürk ve Fikriye Hanım
Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs bu yanıtı beğendi:

Dünyadaki en büyük aşkı kim yaşıyor?

keşke anneler diyebilsem..
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Buluşma

986 Kişi   10 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

İnsan Davranışları

3855 Kişi   962 Soru

Yaşam

1235 Kişi   398 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

İş Kurmak

184 Kişi   14 Soru

Filmler

3398 Kişi   192 Soru

Hayvanseverlik

112 Kişi   25 Soru

Ankara

122 Kişi   46 Soru

Kedi

74 Kişi   55 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

İş

122 Kişi   120 Soru

Başlangıç Yatırımları

15 Kişi   12 Soru

AB Projeleri

33 Kişi   0 Soru

Girişim

188 Kişi   113 Soru

Girişim Ofisleri

23 Kişi   2 Soru

Gizlilik Sözleşmeleri

5 Kişi   2 Soru

Göztepe

3 Kişi   0 Soru

Güneş Enerjisi

24 Kişi   9 Soru

Güneş Hücreleri

2 Kişi   1 Soru

Güneş Panelleri

5 Kişi   3 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru

Film Önerileri

116 Kişi   25 Soru

Girişimcilik

3704 Kişi   363 Soru

Psikoloji

2924 Kişi   968 Soru

Psikiyatri

206 Kişi   119 Soru

Yenilenebilir Enerji

185 Kişi   17 Soru