Bilmek istediğin her şeye ulaş

Altay Bilgin, 

Ekonomist

Hayatın anlamını dalgalı kurlar içerisinde arayan bir şahıs...

Ağustos 2017

Altay Bilgin bir yanıta alt yorum yaptı

şu yazıyada bir göz atın; listede olmayanlar var: paratic.com/dunyanin-en-pahali-votkalari...
Dünyanın en popüler ve kaliteli 10 votka markasını sıraya sokuyoruz. En iyi votka markalarına göz atmadan önce, listemizdeki sıralamanın sadece üretilen votkanın lezzetine göre değil, marka popülaritesi ve üretim kalitesine göre de olduğunu hatırlatalım.

Listemizde aromalı votkalara (Örn: Smirnoff Orange, Cardinal Melon), ve alt kategori özel üretim votkalara (Örn: Stolichnaya Elit, Russian Standard Gold) yer vermediğimizi, sadece votka markaları arasında bir sıralama olduğunu da söylerek 10 numara ile başlayalım..

No.10 - Russian Standard (Rusya)

Alkollü İçecekler

Geleneksel Rusya votkalarının en iyisi. Rusya'nın en çok tüketilen Votka markası Russian Standard. Türkiye'ye yeni yeni girmeye başladı ve artık büyük tekel bayilerinde bile bulunabiliyor.


NO.9 - Pinnacle Vodka (Fransa)

Alkollü İçecekler

2002 yılından bu yana üretilmeye devam eden Fransız votkası, üretmeye başladığı 20 çeşitten fazla aromalı votka ile tüm dünyada müşteri kitlesini büyütmekte. Damla çikolata, kurabiye, krem şanti, sakız, topitop, pamuk helva gibi birbirinden ilginç ve lezzetli aromalara sahip Pinnacle Vodka'ları Türkiye'de bulmak henüz kolay olmasa da, kendine dünya pazarında büyük bir yer edinmeye başladı bile.


No.8 - Skyy Vodka (Amerika)

Alkollü İçecekler

Kendine has bir aroma ve tada sahip olan Skyy Vodka, 1992 yılından bu yana üretilmeye devam etmekte. Absolut Vodka'nın ardından Amerika'nın en çok sevilen ve tercih edilen 2 numaralı votka markası.

No.7 - Belvedere Vodka (Polonya)

Alkollü İçecekler

Polonya'nın 1 numaralı votka markası Belvedere, kalitesini ve tadını üretimi süresince kullanılan Polonya'daki Unique water 'a borçlu. (Unique: Eşsiz, benzersiz.)


No.6 - Smirnoff Vodka (Rusya)

Alkollü İçecekler

Rusya'nın en uzun süredir üretilmeye devam eden votka markası Smirrnoff, günümüzde 60'dan fazla aroma çeşidiyle büyük bir kesimin damak tadına hitap ediyor.


No.5 - Absolut Vodka (İsveç)

Alkollü İçecekler

Amerika ve Türkiye'de 1 numaralı votka markası haline gelmeyi başarmış, hakkında çok da fazla bilgi verme ihtiyacı hissetmediğim, votka içen hemen hemen herkesin en az bir kere içmiş olduğuna inandığım kaliteli votka markası. "In an Absolut World"


No.4 - Stolichnaya Vodka (Rusya)

Alkollü İçecekler

Listenin üst sıralarında yer alan bir diğer Rus votkası. Özel üretim olarak piyasaya sürülenStolichnaya Elit votkasının dünyanın en iyi içime sahip 2. votkası seçilmesinin ardından markanın bilinirliği bir anda yükselişe geçti.


No.3 - Finlandia Vodka (Finlandiya)

Alkollü İçecekler

1970 yılından beri üretilmeye devam edilen en kaliteli Finlandiya votkası.


No.2 - Crystal Head Vodka (Kanada)

Alkollü İçecekler

Listedeki belki de en ilgi çekici votka markası. Henüz 2007 yılında üretilmeye başlanan bu votka markasının, pek çoğumuz Türkiye'de adını bile duymamış olsak da Crystal Head kısa sürede dünyanın en popüler ikinci votkası haline gelmeyi başardı. Fakat bu popülerliğin votkanın tadından yada kalitesinden değil, orijinal ve şık şişe tasarımından kaynaklandığına inanların sayısı oldukça fazla.


No.1 - Grey Goose (Fransa)

Alkollü İçecekler

Listemizin en tepesinde 1997 yılında üretilmeye başlanan, Fransa'nın ve dünyanın en büyük votka markası olmayı başarmış Grey Goose bulunuyor.


Dünyanın en sevilen 10 votka markası bunlar. Siz hangi votka
markasını tercih ediyorsunuz?
Eylül 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Eylül 2014

Altay Bilgin bir yanıta alt yorum yaptı

Web sitelerinden borsayı izlemek gerçekten risktir. Buyrun borsa takibi yapabileceğiniz programlar: borsanasiloynanir.co/en-iyi-borsa-izleme...
matriksdata.com dan veri almalısınız..etkileşim paylaşım için hisse.net forumu en eskilerdendir..Metastock programı olmazsa olmazlardan..

Eskiden Ahmet Mergen üstadın sitesi vardı. teknikborsa.com şu an yoruldu hoca site aktif değil, en azından şu teknik analiz derslerini silmeseydi, iyi olurdu.

Elliott Analizine meraklılar borsanaliz.com Tuncer Şengöz ün sitesi, mühendistir.

İlginçtir, mühendislerden iyi teknik analist çıkar :) Tuncer hocanın sitesinde teknik analiz okulu yeni başlayanlar için aktif kullanılabilir.

İşin felsefesini kavramak istiyorsanız, sosyonomiye eğilmelisiniz. Elliot analizi ile teknik analizi beraber kavramalısınız. Yine Şengöz Hocanın bloğu;
blog.sosyonomi.com/

Yazılar, yaklaşımlar, yorumlar kallavidir, çap ister;

Alıntı; ''Yukarıdaki düşünme pratiğinin sonucunda ileri süreceğim şu tezin son derece spekülatif olduğunu biliyorum. Ancak bu tezin güçlü teknik argümanlara dayandığını düşünüyorum. 21. yüzyılın hiç bir nesli, geçmiş 400 yılda görülene benzer bir köpük görmeyecek. Bu tez neye dayanıyor? Finans dünyasında yaygın kabul gören bir anlayışa göre uzun vadeli trendler ancak kitlelerin piyasaya hücum etmesiyle sona erer. Klasik akümülasyon-distribüsyon şemalarında kitleler piyasaya hücum ettiğinde distribüsyon başlar. Trend kısa bir süre daha devam ettikten sonra çöker ve çöküntünün diplerinde kitleler büyük zararları sineye çekme pahasına piyasadan çekilirler.

Bu aşamadan sonra akümülasyon başlar; Bir dahaki coşkuda distribüsyona kadar … Döngünün günümüze kadar bu şekilde işlediğine hiç kuşku yok. Ancak bu döngünün sonsuza kadar devam edeceğini düşünenler iki konuyu göz ardı ediyorlar: Birincisi, sürecin bu şekilde işlemesi için, kitlelerin kazanç elde edebilecekleri başka alanların olması gerekir – ki o alanlarda para biriktirip, biriktirdikleri parayı hovardaca çarçur etmek için spekülatif piyasaya gelsinler.

Günümüzde spekülasyon, hayatın tüm alanlarına yayıldığı için, eski şemalardan farklı düşünmemiz gerekiyor. Tarihsel biriktirme süreci, 17. yüzyılda başladı, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren de biriktirilen harcanmaya, bu da yetmedi, borçlanarak harcanmaya başlandı. Bilinen bir gerçek vardır: Spekülatif yatırım alanlarında büyük çoğunluk kaybeder, küçük azınlıklar kazanır. Nihayetinde uzun vadede bütün spekülatif piyasaların, toplamı sıfırdır. Spekülatif piyasalarda varlık ve servet yaratılmaz, transfer edilir. Spekülatif yatırım alanlarında elde edilen kazanç zamanında realize edilmezse, kaybedilir. Toplamda herkesin kazancını arttırarak sürdürmesi mümkün değildir. Uzun vadede elde edilen kazanç, başkalarının zararıdır. Realize edilmeyen bütün kazançlar sanaldır. 400 yıl boyunca işleyen akümülasyon-distribüsyon döngülerinin, kazançları amatörlerin elinden profesyonellere geçirdiği bilinmeyen bir şey değil. Bu konuda yapılan bütün araştırmalar, spekülatif piyasa ekonomilerinin gelir uçurumlarını büyüten kısır döngüler olduğunu gösteriyor. Bir çöküşle spekülatif kazançlar buharlaşmadan da yeni bir döngü başlamıyor.

Diğer taraftan bu döngülerin süresi ve büyüklükleri aynı değil. Bu nedenledir ki Elliot Dalga Prensibi, kendi yöntemlerini diğer Cycle teorilerinden dikkatle ayırıyor. Çünkü Elliott Dalga Prensibi’ne göre dalgalar büyüyerek daha büyük dalgalar oluşturur ve büyüyen her dalga da kaçınılmaz olarak kendi büyüklüğü ile orantılı bir çöküşe neden olur. İkincisi de, zamanla bu akümülasyon-distribüsyon döngülerinin “sanal kazanç” ekonomileri yaratmış olması. Realizasyonu “bilinmeyen bir geleceğe” ötelenmiş kazançlar, yeryüzünde yaratılan tüm maddi kazançların toplamını mislilerce aşmış durumda. Bu sürecin içinde kitlelerin yeniden para biriktirerek spekülasyon alanlarına, en pahalı seviyelerden alıcı olarak geleceğini beklemek, boş bir umuttan başka bir şey değil.

Başta ABD olmak üzere, dünyanın her yerinde kronikleşmeye başlayan büyüme ve istihdam sorunlarına bir de bu gözle bakın. Büyüme-istihdam sorunlarını aşabilmek için kredi pompalanıyor ve pompalanan kredi, iş alanları yaratmak yerine oluk oluk spekülasyon alanlarına akıyor. Bu akış yeni büyüme ve istihdam sorunları yaratıyor, çünkü bir tarafta kredi veren varsa, diğer tarafta kaçınılmaz olarak kredi alan var. Kredi alan üretim yaparken, karşı karşıya olduğu riskler o kadar fazla ki, ya o da spekülatif alana yönelmeyi tercih ediyor, ya da riskini “hedge etmek” üzere gelecekteki kazancını spekülatif alanda “korumaya” çalışıyor. Sonuç: Sürekli büyüyen yatırım spekülasyonu, yayılabileceği en riskli alanlara kadar yayılıyor. Bu nedenle finans dünyasının en yaygın kabul gören tezinin artık geçerli olmadığını düşünüyorum; Akümülasyon-distribüsyon döngüleri, GrandSupercycle dereceli dalganın geçmiş bir kaç yüzyılına özgü bir dinamikti ve bence artık geçerli değil.''-------------------------------------------------------------------------------------------

Borsa konusunda, elliot analizi konusunda destek almak için
devirtrade.com tavsiye ederim. Devir Türkiye' deki gerçek üstatlardan birkaçı içindedir. Uzun yıllar hisse.nette yorum analiz yapmıştır. Karnından ortaya konuşanlardan değildir, cesurdur. Onlarca kez nokta atmış, tutturmuş ve bunu çizgilerle bir esasa dayanarak yapmıştır. ABD finans krizini çok önceden öngörmüş, neredeyse nokta atışı yapmıştır.

Eylül 2014

Altay Bilgin bu yanıtı beğendi:

Borsayı en iyi hangi web sitesinden takip edebilirim?

matriksdata.com dan veri almalısınız..etkileşim paylaşım için hisse.net forumu en eskilerdendir..Metastock programı olmazsa olmazlardan..

Eskiden Ahmet Mergen üstadın sitesi vardı. teknikborsa.com şu an yoruldu hoca site aktif değil, en azından şu teknik analiz derslerini silmeseydi, iyi olurdu.

Elliott Analizine meraklılar borsanaliz.com Tuncer Şengöz ün sitesi, mühendistir.

İlginçtir, mühendislerden iyi teknik analist çıkar :) Tuncer hocanın sitesinde teknik analiz okulu yeni başlayanlar için aktif kullanılabilir.

İşin felsefesini kavramak istiyorsanız, sosyonomiye eğilmelisiniz. Elliot analizi ile teknik analizi beraber kavramalısınız. Yine Şengöz Hocanın bloğu;
blog.sosyonomi.com/

Yazılar, yaklaşımlar, yorumlar kallavidir, çap ister;

Alıntı; ''Yukarıdaki düşünme pratiğinin sonucunda ileri süreceğim şu tezin son derece spekülatif olduğunu biliyorum. Ancak bu tezin güçlü teknik argümanlara dayandığını düşünüyorum. 21. yüzyılın hiç bir nesli, geçmiş 400 yılda görülene benzer bir köpük görmeyecek. Bu tez neye dayanıyor? Finans dünyasında yaygın kabul gören bir anlayışa göre uzun vadeli trendler ancak kitlelerin piyasaya hücum etmesiyle sona erer. Klasik akümülasyon-distribüsyon şemalarında kitleler piyasaya hücum ettiğinde distribüsyon başlar. Trend kısa bir süre daha devam ettikten sonra çöker ve çöküntünün diplerinde kitleler büyük zararları sineye çekme pahasına piyasadan çekilirler.

Bu aşamadan sonra akümülasyon başlar; Bir dahaki coşkuda distribüsyona kadar … Döngünün günümüze kadar bu şekilde işlediğine hiç kuşku yok. Ancak bu döngünün sonsuza kadar devam edeceğini düşünenler iki konuyu göz ardı ediyorlar: Birincisi, sürecin bu şekilde işlemesi için, kitlelerin kazanç elde edebilecekleri başka alanların olması gerekir – ki o alanlarda para biriktirip, biriktirdikleri parayı hovardaca çarçur etmek için spekülatif piyasaya gelsinler.

Günümüzde spekülasyon, hayatın tüm alanlarına yayıldığı için, eski şemalardan farklı düşünmemiz gerekiyor. Tarihsel biriktirme süreci, 17. yüzyılda başladı, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren de biriktirilen harcanmaya, bu da yetmedi, borçlanarak harcanmaya başlandı. Bilinen bir gerçek vardır: Spekülatif yatırım alanlarında büyük çoğunluk kaybeder, küçük azınlıklar kazanır. Nihayetinde uzun vadede bütün spekülatif piyasaların, toplamı sıfırdır. Spekülatif piyasalarda varlık ve servet yaratılmaz, transfer edilir. Spekülatif yatırım alanlarında elde edilen kazanç zamanında realize edilmezse, kaybedilir. Toplamda herkesin kazancını arttırarak sürdürmesi mümkün değildir. Uzun vadede elde edilen kazanç, başkalarının zararıdır. Realize edilmeyen bütün kazançlar sanaldır. 400 yıl boyunca işleyen akümülasyon-distribüsyon döngülerinin, kazançları amatörlerin elinden profesyonellere geçirdiği bilinmeyen bir şey değil. Bu konuda yapılan bütün araştırmalar, spekülatif piyasa ekonomilerinin gelir uçurumlarını büyüten kısır döngüler olduğunu gösteriyor. Bir çöküşle spekülatif kazançlar buharlaşmadan da yeni bir döngü başlamıyor.

Diğer taraftan bu döngülerin süresi ve büyüklükleri aynı değil. Bu nedenledir ki Elliot Dalga Prensibi, kendi yöntemlerini diğer Cycle teorilerinden dikkatle ayırıyor. Çünkü Elliott Dalga Prensibi’ne göre dalgalar büyüyerek daha büyük dalgalar oluşturur ve büyüyen her dalga da kaçınılmaz olarak kendi büyüklüğü ile orantılı bir çöküşe neden olur. İkincisi de, zamanla bu akümülasyon-distribüsyon döngülerinin “sanal kazanç” ekonomileri yaratmış olması. Realizasyonu “bilinmeyen bir geleceğe” ötelenmiş kazançlar, yeryüzünde yaratılan tüm maddi kazançların toplamını mislilerce aşmış durumda. Bu sürecin içinde kitlelerin yeniden para biriktirerek spekülasyon alanlarına, en pahalı seviyelerden alıcı olarak geleceğini beklemek, boş bir umuttan başka bir şey değil.

Başta ABD olmak üzere, dünyanın her yerinde kronikleşmeye başlayan büyüme ve istihdam sorunlarına bir de bu gözle bakın. Büyüme-istihdam sorunlarını aşabilmek için kredi pompalanıyor ve pompalanan kredi, iş alanları yaratmak yerine oluk oluk spekülasyon alanlarına akıyor. Bu akış yeni büyüme ve istihdam sorunları yaratıyor, çünkü bir tarafta kredi veren varsa, diğer tarafta kaçınılmaz olarak kredi alan var. Kredi alan üretim yaparken, karşı karşıya olduğu riskler o kadar fazla ki, ya o da spekülatif alana yönelmeyi tercih ediyor, ya da riskini “hedge etmek” üzere gelecekteki kazancını spekülatif alanda “korumaya” çalışıyor. Sonuç: Sürekli büyüyen yatırım spekülasyonu, yayılabileceği en riskli alanlara kadar yayılıyor. Bu nedenle finans dünyasının en yaygın kabul gören tezinin artık geçerli olmadığını düşünüyorum; Akümülasyon-distribüsyon döngüleri, GrandSupercycle dereceli dalganın geçmiş bir kaç yüzyılına özgü bir dinamikti ve bence artık geçerli değil.''-------------------------------------------------------------------------------------------

Borsa konusunda, elliot analizi konusunda destek almak için
devirtrade.com tavsiye ederim. Devir Türkiye' deki gerçek üstatlardan birkaçı içindedir. Uzun yıllar hisse.nette yorum analiz yapmıştır. Karnından ortaya konuşanlardan değildir, cesurdur. Onlarca kez nokta atmış, tutturmuş ve bunu çizgilerle bir esasa dayanarak yapmıştır. ABD finans krizini çok önceden öngörmüş, neredeyse nokta atışı yapmıştır.

Eylül 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Tahvil nedir? Özellikleri nelerdir?

Tahviller ise hisse senetlerine göre daha az risk içeren yatırım araçları olarak görülmektedir. Borç senedi olarak görülen tahvilleri portföyünüzde bulundurarak gerekli risk dengesini kurabilirsiniz ve vade sonu geldiğinde güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.
Tahviller hakkında bilmeniz gereken birkaç nokta:
  • Tahvillerin faiz ödemeleri genellikle ayın 1’i ile 15’i arasında yapılmaktadır.
  • Vade, tahvilin değerinin itfa edildiği tarihtir.
  • Kupon değeri, tahvilin nominal değerinin yüzdelik verimidir. Örneğin, 1000 dolar nominal değere ve kupon oranı % 12 olan bir tahvil, bir yılda 120 dolar faiz öder.
  • Geçerli verim, tahvilin pazar fiyatının yüzdelik verimidir.
Kaynak: borsanasiloynanir.co/tahvil-nedir-yatiri... .
Eylül 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Türkiye'de çıkan altın Dünya sıralamasında kaçıncıdır? Yeşil, kırmızı, sarı altınlardan hangisi değerlidir? Türkiye'de altın pahalı mı? Altının en ucuz olduğu yer neresidir?

  • Türkiye'de 7 bin ton civarında yeraltı altın rezervi olduğu biliniyor. Ama bunun yalnızca tamamının çıkarılmasına izin yoktur. Yine de Türkiye, 17 ton altın üretimi yapılmakta ve bu üretimle AB ülkeleri arasında en fazla altın üreten ülkedir.
  • Türkiye'de yeşil altın en değerli altındır ama halka arasında sarı altın olarak bilinmektedir.
  • Türkiye'de altının bazı kuyumcularda gerçek değerini yansıtmaması yani yapılan hileler nedeniyle pahalı olabiliyor. Bunlar kuyumcular odasına bildirilmeli. En doğru fiyatı internetten edinebilirsiniz ve buna göre alım yapmalısınız.
  • Eğer altını yatırım amaçlı düşünüyorsanız, benim tavsiyem forex piyasası ucuza altın alıp yüksek kar edebileceğiniz bir yerdir. Farklı şekillerde yapılan altın yatırımının anlatıldığı bu yazımı okumanızı da öneririm: borsanasiloynanir.co/altin-alimi-yapmak
Eylül 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Forex nedir? Nereden başlamak gerekir?Tavsiyeleriniz nelerdir?

Forex piyasası, şu an hemen herkesin dediği gibi dünyanın en avantajlı piyasası. Tüm dünya üzerinden yönetilen küresel bir piyasa. Borsadan alışkın olduğunuz yatırım ezberlerini bozan bir piyasa olduğunu da belirtmek gerek. Günlük 6 trilyon dolara yakın işlem hacmi sayesinde, hem diğer piyasalara göre daha kısa sürede kazanç getirmekte hem de birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Bilgi ve deneyime sahip olduğunuz sürece de basit bir şekilde piyasada bir yatırımcı olarak bulunabilirsiniz. Piyasa hakkında herşeyi bulabileceğiniz bir yazı öneriyorum sizlere: borsanasiloynanir.co/forex-rehberi/
Şubat 2014

Altay Bilgin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yatırım Araçları

Günümüzde yatırım yapmak farklı bir boyut kazandı diyebiliriz. İnternet üzerinden gerçekleştirilen yatırım işlemleri eskiye göre daha kolay ve etkili bir şekilde yapılarak para kazanmak mümkündür. Özellikle de forex piyasası üzerinden gerçekleştirilen yatırım işlemleri günümüzün en kazançlı yatırım işlemleridir.

Küresel bir finans piyasası olan forex piyasasında yatırım aracı çeşitliliği de söz konusudur. Bunun nedeni piyasa tüm dünya üzerinden yönetilmektedir. Bu sayede de tüm dünya ülkelerinin para birimlerine yatırım yapmak, birçok emtiaya fiziki olmayan şekillerde yatırım yapmak, dünyaca ünlü hisse senedi ve borsa endeksine de yatırım yapılabilmektedir. (Kaynak:
borsanasiloynanir1.com/yatirim-araclari)

Piyasanın yapısı gereği kısa vadeli yani anlık alım - satım işlemleri yapılarak kazanç elde etmek de mümkündür. Çift yönlü işlem yapılabilmesi, kaldıraç sistemi, risklerin sınırlandırılabilir olması, spekülasyon ve manipülasyon yapılamaması gibi daha birçok özelliği sayesinde forex piyasasında diğer finans piyasalarına göre daha yüksek kazanç elde edilecek işlemler yapılabilmektedir.

Forex şirketlerinin internet üzerinden sunduğu ücretsiz eğitimleri sayesinde isteyen herkes forex bilgisine sahip olabilir. Eğitimlerin internet üzerinden sunulması sayesinde de istediği yer ve zamanda bu eğitimlerden faydalanabilir.
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Ali Perşembe'nin herhangi bir kitabını okudunuz mu? Anlatımı, dili vs nasıldır?

Ali Perşembe gerçekten de gerek çevirdiği kitaplar gerek yazdığı kitaplar ile sevdiğim yazarlardan birisidir. Söylemiş olduğunu kitap serisisinden 3. Sü olan ve teknik analiz göstergelerinin anlatıldığı kitabı okudum en son. Ama her serinin ayrı bir fayda içerdiği de kesin. Buyrun diğer faydalı borsa kitapları: borsanasiloynanir1.com/borsa-kitaplari
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Forex'de nasıl işlem yapılır?

Forex piyasasında işlem yapabilmek için öncelikli olarak forex bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun içinde aracı kurumlara başvurabilir ve internetten sundukları ücretsiz eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Ama bu noktada dikkat etmeniz gereken aracı kurumun SPK tarafından denetlenen yasal bir kurum olmasıdır. Edindiğiniz bilgiler sonrasında başarılı bir şekilde Forex'te işlem yapabilirsiniz. Detaylı bilgiyi bu yazıdan alabilirsiniz: goo.gl/hskqdd
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Forex nedir? Forexte manipülasyon yapılabilir mi? Nereden demo hesabı açabilirim?

Dünyanın en hızlı gelişen ve en büyük finans piyasası forex piyasasıdır. Forex piyasası günlük 6 trilyon dolara yakın bir işlem hacmine sahiptir ve tüm dünya yatırımcıları ile aynı olanaklar altında işlem yapılmaktadır. Günlük işlem hacminin fazla olması nedeniyle de spekülasyon ve manipülasyon yapılamaz. Forex piyasası hakkında çok daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: borsanasiloynanir1.com/forex-nedir
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

30 yaşından önce 500.000$ kazanmak mümkün mü?

Bence mümkün. Ekonomi öğrencisi olduğunu da düşünürsek finans piyasaları hakkında az veya çok bilgin vardır. Yeteneklerini bu yönde geliştirip bir borsa veya forex yatırımcısı olarak para kazanman mümkün :)
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Hisseler neyi gösterir? Neden değer kazanır? Neye göre alınıp satılır?

Yatırım amacıyla bir hisse senedi satın almak istiyorsanız, genel olarak karar verilmesinden zorlanan konu ne zaman satın alınmasıdır. Elbette bu soru için kesinlikle tek bir cevap olamaz. Her yatırımcının kendi stratejileri doğrultusunda belirlediği bir satın alma zamanı bulunmaktadır. Ama en genel yatırım felsefesi fiyatların en düşük olduğu noktadan satın almaktır. En basit şekliyle hisse senetlerinden para kazanmanın mantığı budur. Ama siz daha detaylı bilgi istiyorsunuz belli ki, bu yüzden de detaylı bilgi almak için sitemi de ziyaret edebilirsiniz. borsanasiloynanir1.com/hisse-senetleri
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

Evde para kazanabilmenin yolları nelerdir ne tavsiye edersiniz?

Forex piyasasında yatırım yapmayı deneyebilirsiniz mesela. Piyasa hakkında biraz araştırma yapıp eğer mantıklı bulursanız da, bilgisayar başında günlük harcadığınız vakit süresinde alım - satım yaparak para kazanabilirsiniz. Forex piyasası hakkında bilgiler: borsanasiloynanir1.com/forex-piyasasi
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

VOB (vadeli işlem ve opsiyon borsası)'dan para kazanmanın yolları nelerdir?

Vadeli işlemler riskten korunmaki arbitraj ve yatırım amacıyla yapılmaktadır. Gerçekten de spot piyasada işlem yapmaktan daha güvenli işlemleri kapsamaktadır. Spot piyasada işlem gören bir yatırım aracının vadeli piyasada işlem görmesi ve VOB'da işlem yapılması daha iyi kazanç elde etmek için iyi bir alternatiftir. Vadeli işlemler hakkında detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz: borsanasiloynanir1.com/vadeli-islemler/
Şubat 2014

Altay Bilgin bir yanıt verdi.

"Bitcoin" hakkındaki düşünceniz nedir? Geleceği nasıl olur?

Günümüzün internet devri olduğu düşünüldüğü zaman Bitcoin, gerçekten de güzel bir icat bence. Sonuçta bazılarımızın internet üzerinden yapılan işlemlere hala güvenmediğini ve bilgilerini ortaya koymadan işlem yapmak istediğini biliyoruz. Bu nedenle de Bitcoin bu insanlar için gerçekten iyi bir araç. Hemen her güzel icatta olduğu gibi kötü amaçlı olarak kullanılmadığı sürece geleceği düşündüğümüzde herkesin vazgeçilmezi olabilir.

Bitcoin bir yatırım aracı olarak da kullanılmaya başladı bile. Özellikle de forex piyasası gibi dünyanın en büyük finans piyasasında işlem görmesi gerçekten iyi bir alternatif olacaktır. Hem forex hem de bitcoin hakkında bilgiyi buradan alabilirsiniz.goo.gl/yxhosr
Şubat 2014

Altay Bilginkgkrkclr kişisini takip etmeye başladı

Küb, İnşaat Mühendisliği Öğrencisi, @kgkrkclr

Loading...

Şubat 2014

Altay Bilginİsimsiz Kullanıcı kişisini takip etmeye başladı

İsimsiz Kullanıcı, Yönetici, @gulbetul

Şubat 2014

Altay BilginGökhan Çelikbilek kişisini takip etmeye başladı

Gökhan Çelikbilek, Firma Sahibi, @turuncuefes

Şubat 2014

Altay BilginDeniz Seçilir kişisini takip etmeye başladı

Deniz Seçilir, Bilgisayar Mühendisi, @denizsecilir

Daha Fazla