Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özge Can Balaban,

Mimar

Bir gün benim ülkemde de insanlar insana değer verecek

Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

3D ev veya oda tasarım programları nelerdir?

Roomeon 3d planner ... Ayrıca sketch-up ta da koalyca yapılabilir birçok markanın ürünleri de 3d olarak bulunabiliyor
Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Dünyanın en güzel stadyumu hangisidir?

Pekin Ulusal Stadyumu
Mimar: Herzog & De Meuron

Bence : )

Stadyum

Stadyum
Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

En iyi mimari yazılımı hangisidir?

REVIT , hem teknik hem görsel tüm veriler iyi girilebilirse kolay keşif : )
Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Mimari kaplama ve çizim örnekleri için en iyi kaynak nedir?

Details dergisi bu konuda çok iyi bir kaynak. İnternet üzerinden aylık abonelikle alınabiliyor.
Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Bitlere karşı ne yapılabilir?

Eczanelerde bit ilaçları var ve kutunun içinden de çok sık aralıklı bir tarak çıkar, ilaç sürülür biraz beklenir ve sonra saçlar taranır. Dıdımmmm bitler saçlardan ayrılır ve düşer. Veya pamuk gazlanır saç diplerine sürülür, biraz beklenir saç taranır ve tatam bitler patır patır düşer. İki yöntem de süper iş görür ki gaz pamuk çok daha etkili. Ama bunu bir kere yapmak pek işe yaramaz çünkü henüz büyümemiş larva bitlerde işe yaramaz. Hergün yapmak gerek ki larvadan çıkan bit yeni bitçikler oluşturmadan yok olsun. Deneyimle sabit : )
Kasım 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Mimari standart ölçüler nelerdir?

Altın Oran - 'mimaride standart ölçü' bir tartışma konusu olabilir ama her mimar altın oranı, kurgusunu bilmelidir diye düşünüyorum. Araştırmaya değer! Merkezinde insan olan bir oransal kurgudur.
Piramitler, Yunan tapınakları vb. bir çok yerde karşınıza çıkar.
Mimari
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

4 Katlı bir binanın inşaat maliyeti nedir?

Geç bir yanıt oldu ama toprak altı bodrum da maliyeti bir hayli etkiler. Var mı, yok mu? Kaç m2? Su problemi var mı arazide gibi. . .
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

HGS(Hızlı Geçiş Kart Sistemi) gereken bir uygulama mıdır? Tam olarak nasıl çalışır?

OGS den bir farkı yok bence. Tüm sistemi OGS yapabilirlerdi. Daha az para harcamış olurlardı, ama sonuçta para bizim paramız. Harcayana kolay.
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Gündemden uzak olmamak için neler yapıyorsunuz?

Bütün internet gazetelerini takip etmeye çalışıyorum, twitterım her daim açık, evdeysem tüm bunların yanında haber kanallarını geziyorum, kim nerede ne konuşuyor diye . . .
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Doğum sonrası kilo vermek için neler yapılmalıdır?

Doğum sonrası değilde bebek memeden kesildikten sonra kilo vermek gerek sanırım. Kilo vermek değilde kilo vermeye çalışmak : ) ... Çocuğunuzla kaliteli ilgilenirseniz o çocuk çok rahat kilo verdirir gibi geliyor : )
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Dekoltesi bakan tarafından eleştirildiği için işinden atılan sunucu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bugün Ayşe Arman ile yaptığı röportajı okudum. Çok güzel bir konuya değinmiş; "Benim her konuda içim rahattı, ortada sürpriz olacak hiçbir şey yoktu. Yapımcılar da kanalda her şeyi izlemiş, onaylamışlardı. Hoşlarına gitmeyen bir şey olsa yayınlarlar mıydı? " Ben şimdi yapımcıların işlerine son verilmesini bekliyorum. Yok kardeşim sizin bilginiz dahilinde olmuş, programınızı yayınlamıyoruz artık desinler de göreyim. Her zamanki gibi göze hoş görünmek için gözden en zayıf çıkarıldı. Hadi bakalım bu daha başlangıç gibi duruyor. . .Bu arada tarih çok önmeli bişeydir bazen; ortalığı bulandırmak istemem ama 7 sene önce tokyoda iranlı bir kızla tanışmıştım. o iranlı ben türk bir hayli konuştuk. Ülkesinin geçirdiği süreçleri anlattı. Hiç aklımdan çıkmayan TV örnekleriydi. 'Eskiden iranda da askılı giyen spikerler olurmuş, zamanla kollu, ceket, bilek derken bir sabah uyandığımızda babam bize peçelerimizi verdi dışarı çıkarken giymemiz gerektiğini söyledi' dedi. O zaman çok etkilenmiştim. Şimdi daha çok korkuyorum.
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Yaz için tercih edilebilecek bay ve bayan parfümleri nelerdir?

Yaz için ben tek geçiyorum... Çok ferah bir kokusu var, belkide ilk kullandığım parfüm olduğu için bende ki yeri farklı : )

Parfüm
Bir de Davidoff : ) bunu da tek geçiyorum : ) Bunlar tabii bayan için favorilerim : )
Parfüm
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

İstanbul'da en çok neyi sevmiyorsunuz?

Geceleri karşı yakanın ışıklarını (her iki taraf için de geçerli) Ben soruyu yanlış okumuşum yaw... En çok sevdiğim di bu :)En sevmediğim İstanbul'un gündüz hali ... Binalar, kaldırımsız caddeler, çöpler vs...
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Drenaj sistemin çalışma prensibi nedir?

Çalışma prensibi : su en kolay gidebileceği yolu seçer ... Kolay akış sağladığın yere suyu çekebilirsin ... Şaman' ın cevabına ek : ) gayet güzel anlatmış yurdum inasnıda aynı yöntemleri kullanıyor : ) ) ) tabii teoride pratikte bu kadar sistemlisini görmedim henüz : ) ) )
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

3D Studio Max kullanmayı kendi başımıza öğrenebilir miyiz? Nasıl?

Tutorial larla öğrenilir bi sıkıntısı yok ... Bol bol forum takibi ve sormaktan çekinmemek en iyi öğrenme yöntemi ... Verilen kurslarda da çok bir püf noktası vermiyorlar... Bol bol proje denemesi ile kotarılabilir bir program
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Bdp'nin meclise girip yemin etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu ileride özerk kürdistan hayali kuran terör örgütünün bir oyunu mu?

Bence her türlü düşünce meclise girip söz hakkına sahip olmalı. Hatta ben özerk kürdistan düşüncesine de katı bakmıyorum. Eğer ki özerk kürdistan doğu illerini kapsıyor olarak görülüyorsa halka gidilsin sorulsun. Ne istiyorsunuz kardeş Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında mı kalmak istiyorsunuz, özekliğinizi mi ilan etmek istiyorsunuz? Hem demokratik bir süreç olur. Bu arada diğer illerde oturan ben kürt vatandaşıyım diyen bireylerde oylamaya katılsın. Açık oylama olsun. Evet kurulsun diyen yeni özerk ülkeye gitsin. Kalanlarda dirlik-düzeni bozmama yemini etsin. Herşey para ise bu dünyada artık vergiler ( ki en çok vergi veren şirketler - kişiler - bölgeler de belli ) özerk kürdistan bölgesine gitmez ( neresiyse artık orası - ben ne diyorsam şimdi ) , savaş için harcanan onca para heba olmaz, insanlar ölmez ve bunun gibi şeyler ... Bilmiyorum mantıklı geldi mi ama ciddi bir BDP fanı bulunan alanda benimle siyaset tartışmak düşüncelerimi öğrenmek isteyen yaklaşık 20 kürt vatandaşa ben bu düşünce mi açtım. Çünkü hep özerk olmaktan bahsediyor, herşeyin bu şekilde onların lehine olacağını düşünüyorlardı. Sonuç 20 kişiden 1 kişi bile tam özerklik istemedi. Kardeş devlet olarak yarı özerklik istiyordu içinde bulunduğum grup. Sanırım BDP parti içi konuşmalarında bu şekilde anlatıyor isteklerini. Ben çok anlamadım olayı ama sanırım olay özerklik falan değil. Birileri iç karışıklık çıkartıp zengin olmak istiyor, hepimizde bu oyuna geliyoruz. Halkların kardeşliği diye bir kavram var ya; kardeşim ben kendi halkımdan da herkesle kardes değilim ama düşman halktan (kimse artık o) biriyle de kardeş olabilirim. Şuna sadece insan olmak desek çok daha iyi anlayacağım . . .
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Wikileaks belgelerinden birinde, ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından CHP'nin, Deniz Baykal zamanında bir avuç gürültücü elitistten oluştuğu ve alışılmış sızlanmalar yaptığı söyleniyor. Sizce ne kadar haklı ?

Bence haklılık payı çok yüksek ... Birde baş muhalefet partisi olma adına ülkeyi satabilecek bir ruh halinde olduklarını yaz-salarmış tam olurmuş : ) Şaka bir yana aslında şaka değil kişisel görüşüm : ) Ama şunu da belirtmek istiyorum yeni genel başkan ile birlikte tüm bu eleştiriler çöpe atılacak gibi duruyor ki şimdiden birçok düşünce değişti . . . .
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Şimdi seçim olsa kesinlikle medyanın dayattığı partilere (Akp, Chp, Mhp, Bdp) oy vermem diyen kaç kişi vardır acaba?

Ben veririm : ) oyum boşa gider diye düşündüğüm için değil kendime yakın hissettiğim bir parti aralarında olduğu için. Vakti zamanında oyumun boşa gitmesini umursamadan oy da verdim. Boşa gitti olsun umudumu kaybetmedim ki içim rahat etti. Ama şu an içlerinde yakın hissetmediğim parti olmasa bile veririm çünkü umudum hiç yok ve yaratmaya çalışmak gerek diye düşünüyorum. Bu arada AKP, MHP ve BDP kalsa sadece yine veririm, en azından çocuklarım özgür doğra belki diye... AKP ve BDP kalsa vermem, işte o zaman dünya haritasını önüme alırım : ) ) )
Ekim 2013

Özge Can Balaban bir yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu CHP'sinin Baykal CHP'sinden farkları var mı sizce, varsa nedir?

Ben çok ciddi farklar olduğunu düşünüyorum ... Baykal CHP sinde milletvekillerini tanımazdık bile, çünkü çok sesleri çıkamazdı. Kılıçdaroğlu ile birlikte daha demokratik bir anlayışın partiye egemen olduğunu düşünüyorum. Birbiri ile tartışabilen, farklı görüşleri masaya yatırabilen bir parti oldu ki bence çok olumlu bir gelişmedir. Haricinde Kılıçdaroğlu kişisel olarak bana çok güven veriyor. Bu adam bana kazık atmaz diyebiliyorum. Güven yaratıyor. Bir kişinin herşeyi bilmesi beklenemez beklenmemeli, fakat analiz yeteneğinin gelişmiş olması ve dinlemeyi bilmesi gerekiyor eğer iyi bir idareci olmak istiyorsa. Baykalın dinleme yeteneğinden şüpheliyim ama Kılıçdaroğlu için aynı şeyi söyleyemem. Bu arada belirtmek isterim ki CHP ye hiçbir zaman oy vermemiş biri olarak Kılıçdaroğlu ile birlikte tüm düşüncelerim değişti.
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

+6 OY

Benzer Kişiler