Bilmek istediğin her şeye ulaş

Seçkin Şahbaz, 

Biyoloji Öğretmeni

Biyoloji Öğretmeni Seçkin Şahbaz inploid.com'da 0 soru sordu, 5 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ocak 2015

Seçkin Şahbaz bir yanıt verdi.

Ekolojik ayak izi nedir? Nasıl belirlenir?

Ekolojik ayak izi yürürken yerde bıraktığımız ayakkabı izimiz gibidir. Yaşamsal faaliyetlerimiz sonucunda nefes alıp verme dahil, doğaya bıraktığımız karbon miktarının boyutu ile ölçülür. Ne kadar küçük ayak izi bırakırsak o kadar doğayı korumuş oluruz.
Ocak 2015

Seçkin Şahbaz bir yanıt verdi.

Gelecekte gen tedavi yönünde büyük adımlar atılacağı bir gerçek. Peki özel gen seçimi (bebeğin erkek-kız, göz renginin mavi olmasının istenmesi) konusunda öngörüleriniz nelerdir?

Genetik yapının belirlenerek genetik özelliklerin seçilmesi insanlığın sonunu getiren bir müdahale olabilir. Bunu teknik olarak yapabilmem mümkün. Ancak toplumdaki cinsiyet oranı bile doğal bir dengededir ve bunu değiştirmek çok tehlikeli bir oyundur.
Haziran 2014

Seçkin Şahbaz bir yanıt verdi.

Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir kişi, devlet eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilir mi? Öğretmenlik yapabilmesi için hangi aşamalardan geçmelidir? Hangi dallarda ve ne tür okullarda öğretmenlik yapabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında öğretmenlik yapamaz. Bilgisayar öğretmenliğine de alım yapılmıyor artık. Bakanlık merkez teşkilatında çalışabilir.
Mayıs 2014

Seçkin Şahbaz bir yanıt verdi.

Gastroenteroloji nedir?

Mide- bağırsak sağlığı ve hastalıklarını inceleyen bilimdir.
Aralık 2013

Seçkin Şahbaz bu yanıtı beğendi:

Okulun bahçesinde sigara içerek dumanı yüzünüze üfleyen bir öğrenciye karşı nasıl davranılmalıdır?

Bireyin böyle davranması binlerce farklı sebebe dayandırılabilir. Burada önemli olan bireyi bu konuda pekiştirecek davranışlardan kaçınmaktır. Cezayı savunduğumdan değil ama bu davranışın sonucunda yaptırımsız kalması bir anlamda bireyin olumsuz davranışını pekiştirmek olacaktır ve bu istenmeyen bir durum. O zaman bu davranışı söndürmek amacıyla bir çeşit yaptırım mutlaka uygulanmalı.
Aralık 2013

Seçkin ŞahbazEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Aralık 2013

Seçkin ŞahbazÖğretmenlik konu başlığını takip etmeye başladı.

Öğretmenlik

Genel anlamda öğretmenlik öğretmenin görevi, meslek ise bir kimsenin geçimini sağlamak için yaptığı sürekli iş, sürekli uğraş demektir. Buna...

Aralık 2013

Seçkin ŞahbazBiyoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Biyoloji

Hayatın temel taşları

Daha Fazla