Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ocak 2013

Asena Altuğ bir yanıt verdi.

Güzel ve basite indirgenmiş bir anlatımı olan makro kitabı satın almak istiyorum. Hangi kitapları önerirsiniz?

Tümay Ertek in kitapları hiç sıkıcı değil aksine sürükleyici içlerinde basından örnekler var gazete okur gibi okunuyor kolayca.
Ocak 2013

Asena Altuğ bir yanıt verdi.

Kubrick'in filmlerinde kullandığı Masonik ögelerin anlamı nedir? Eyes Wide Shut'ta çektiği ayin sahnesinden dolayı bir takım güçler tarafından öldürüldüğüne inanıyor musunuz?

Eyes Wide Shut filminin bitirilmesinden sanırım 2 veya 3 gün sonra Stanley Kubrick ölü olarak bulunmuş. Otopside kalp krizi falan deselerde karısı hala öldürüldüğünü düşünüyormuş. Arkadaşımın önerisiyle okuduğum bir blogda ( michaelsikkofield.blogspot.com/2011/07/stanley-kubrick-zihin... blogda yazan kişi baya fazla küfür kullanmış bazı kısımlarda rahatsız edici olabiliyor..) filmle ilgili inanılmaz bulgular vardı ve yazar her masonik öğeyi hatta fazlasını açıklamış, o yazıyı okuduktan sonra insan ister istemez Kubrick'in öldürüldüğüne ihtimal verir bence.
Kasım 2012

Asena Altuğ bir yanıt verdi.

Kediler neden "pisi pisi" denildiğinde bakıyorlar?

Kedilerin duyma duyusu insanlara göre oldukça hassastır ve ince seslere daha çok tepki verirler bundan dolayı kadınlarla araları çok iyidir. Si sesi de incedir ve refleks olarak pisi pisi deyince bakarlar.
Kasım 2012

Asena Altuğ bir yanıt verdi.

Üniversitelerde fotokopicilerde satılan ders notları gerçekten önemli midir? Neden?

Evet hayat kurtarır hatta bazen benim gibi okula 2 ay sonra başlarsanız..

Hocanın yaptırdığı uygulamalar veya söylediği en küçük ayrıntı bir söz dahi oluyor notlarda çok iyi o yüzden.

Kasım 2012

Asena Altuğ bir yanıt verdi.

Fringe dizisi nasıl bitecek ya da bitmeli?

Son sezonunu tamamlamak üzere olan Fringe dizisinde bence bir şekilde kahramanlarımız gözlemcilerden kurtulup zamanda geriye dönecek ve kurtulacaklar. Dizi gittikçe sarpa sarıyor zaten belki sonunu iyi bağlarlar.