Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bahira Gezer, 

Kitapçı

Geçip gitmede ömür... Umutlar hep yarın, yarın, yarın! Tükenen Zamanı dolduruyor hep Kuru kavgalar, boş didişmeler, Faydasız gürültüler... Aklını başına al kardeş! Günü, Bugün say; Ölüm ki kaşla göz arasında Ölüm ki dudakla söz arasındadır...!

Eylül 2015

Bahira Gezer yeni bir  soru  sordu.

Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim nasıl bırakılır?

Şu uyarıyı hepimiz duymuşuzdur: "iyi bir ilk izlenim bırakmak için ikinci bir şansımız asla olmaz" psikologlar ve yazarlar yabancılar hakkında bir fikir edinmeden önce onlarla etkileşimde bulunmak için yalnızca 7-17 saniyemiz olduğuna dikkat çekerler.

Harika bir ilk izlenim yaratmanızı sağlayacak altı ipucu:
-İlgi merkezi

Olumlu bir ilk izlenim yaratmanın en etkili yolu, sizin değil de karşınızdaki kişinin, eylemin ya da diyalogun merkezi olduğunu hemen göstermektir.Spotlar yalnızca sizin üzerinizdeymiş gibi davranırsanız, arkadaşlık, iş, aşk ilişkisi ve satış fırsatlarını yitirirsiniz.Öteki odaklı olduğunuzu kanıtlayın; ilk kez karşılaştığınız kişiler, sizi yeniden görmek için can atacaklardır.

-Yalnızca dinleyin

İyi dinleme beceriniz olduğunu gösterirseniz, mükemmel bir ilk izlenim sağlayabilirsiniz.Sözlü olarak olumlu ipuçları verin: "hımm ilginç!", "lütfen, bana daha fazla bilgi verin", "sonra ne yaptınız?" aktörlerin sufle edilen sözlerden yararlanmaları gibi, karşınızdaki kişi de diyalogun devam edebilmesi konusunda sizin yardımınıza ihtiyaç duyar.Sözün olmadığı yerde, sürekli göz teması sağlayarak yetenekli bir dinleyici olduğunuzu gösterirsiniz.

-Adları kullanın

Yeni tanıdığınız kişinin adını sık sık kullanın "tarık, bu öneriyi sevdim", "seyahatin heyecanlı geçmiş olmalı, ayşe" tanışma esnasında ismi hafızanıza kaydederek başlangıçtan itibaren onu dikkatle dinlediğinizi gösterirsiniz eşit derecede önemli olan bir başka şey de dinleyicinin adını birkaç kez kullanarak diyalogları daha kişisel hale getirmenizdir.

-Espri yaparken dikkatli olun

Dozunda yapılmış bir ya da iki espri, buzları eritebilir; ama geri tepebilecek alaycı ifadelerden uzak durun.Yabancı bir kimsenin hassas olduğu konuları bilemeyeceğiniz için, uzatılmış şakalar, şimdi ya da sonra üstesinden gelemeyeceğiniz engeller oluşturabilir.Yeni karşılaştığınız biriyle yüzleşmek, aranızdaki yakın ilişkiyi daha başlamadan bitirebilir.Bir başkasının sözlerine meydan okumadan önce güven duygusu yaratıncaya kadar bekleyin.

-Görünüş önemlidir

Az giyinmiş olmaktansa çok giyinmiş olun. Sıradan bir öğle yemeği için buluşuyor olsanız bile şort ve terlik giymeyin.Bunun anlamı, "seninle buluşmak, son derece sıradan bir deneyim ve iş kıyafetleri giymemi gerektirecek kadar önemli değil" şimdiki işiniz için giyinmeyin; çalışmak istediğiniz iş için giyinin.

-Belli bir konuşma üslubunuz olsun

Dinleyenler, zekamızı, kültürel düzeyimizi, eğitimimizi, hatta liderlik yeteneğimizi, seçtiğimiz sözcükler ve bunları nasıl söylediğimiz ile ölçerler."my fair lady" müzikalinde zavallı bir kızı güzel konuşmayı öğreterek bir hanımefendi yapan profesör henry higgins'i düşünün. hiçbirimiz eliza doolittle gibi düşük eğitim seviyesinde olmasak da bu örneği aklımızda tutabiliriz.Mırıldanmak yerine kolay işitilebilecek şekilde konuşun.Temiz bir telaffuzunuz olsun, monotonluğu yenmek için ses tonunuzu değiştirin.Sesinize ve yüz ifadelerinize canlılık katın hareketlerinizi yapaylaştırmayın; doğal mimikler kullanın.
Eylül 2015

Bahira Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Döner' de
Lahmacun yiyelim mi ?
bu teklife iyi izlenimde kalmıcak hatun tanımam.
ben hep diyorum benımle lahmacun yemeye gelen kadın her yere gelir. Ben hep böyle yapıyorum
Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim nasıl bırakılır?

Bu aşk konularında tavsiye verecek son insanım ama olmadığınız biri gibi görünmeye çalışırsanız aşırı saçmalayabiliyorsunuz onu biliyorum.
Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

Sakarlığın sebebi nedir?

Sakar olarak gösterilen kişinin kendini değersiz hissetmesi durumu tabi bu insanın dikkatsizliğinden meydana gelir ama dikkatsizliğin de bir sebebi vardır kendini değersiz hissetme ve düşünce dünyasında farklı boyutlara dalma olarak adlandırılabilir.. .
Eylül 2015

Bahira Gezer bir yanıt verdi.

Eylül 2015

Bahira Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Bence düzelmesini bekleme kimseye fazlasıyla güvenme
İnsanlara karşı güveninizin olmaması hayatınıza girenlerden dolayıdır fikrimce. A kişisi zamanında sizin güveninizi kırdıysa B kişisinin A kişisine benzememesine dikkat edin. Farklı insanlar size iyi gelir belki de.
Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

Oyuncu veya Müzisyen olabilmek için illa eğitimini mi almak gerekir?

Eğer kişi gerçekten kendini iyi yerlerde görmek istiyorsa EĞİTİM ŞARTTIR.
Eylül 2015

Bahira GezerAbdullah Gürel kişisini takip etmeye başladı

Abdullah Gürel, Webmaster, @karahandem

Anlamak İsteyen Anlamsız Biri

Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

İskender Pala- Od
Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

Paulo Coelho - Aldatmak

Kitapta Linda adlı bir kadının sevgi, aşk, tutku gibi şeyleri sorgulaması anlatılıyor. Aslında 30 yaş bunalımı gibi gözüken bir hikayesi var, oturup birden hayatı hakkında düşünmeye başlıyor, hayatının bir muhasebesini yapıyor. Okuması keyifli ama insan psikolojisini yeterince bilmeyenler veya aşırı kültürel sınırlar içinde kalanlar bu kadını yargılayabilir. Kuşkusuz bir ergen ile bir yetişkinin kitapta bulacağı şey farklıdır.

Kısaca = Bir kadının psikolojisi...
Eylül 2015

Bahira Gezer bu yanıtı beğendi:

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

Şah&Sultan-İskender PALA
Ağustos 2015

Bahira GezerDilara kişisini takip etmeye başladı

Dilara, Uzay Mühendisi, @dilara_ozgur

Ağustos 2015

Bahira GezerM. Fatih Hocaoğlu kişisini takip etmeye başladı

M. Fatih Hocaoğlu, Endüstri Mühendisi, @coyote

Ağustos 2015

Bahira GezerÖnder Çelik kişisini takip etmeye başladı

Önder Çelik, Bilgi İşlem, @ondur

Ağustos 2015

Bahira Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Sefa Topsakaklı öneririm.
Yüksek sadakati önerebilirim kaldı ki yeni vokali de iyidir
Ağustos 2015

Bahira GezerEscapist kişisini takip etmeye başladı

Escapist, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı, @escapist

Ağustos 2015

Bahira Gezer bir yanıta alt yorum yaptı

Ne kadar yakışıklı bir kız.
Gerçek adı Thomas "Tom" Neuwirth olan şarkıcı 6 Kasım 1988 doğumludur. Kimdir diye merak edenler için bilinen adı ile Conchita Wurst; 2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Avusturya'yı "Rise Like a Phoenix" isimli şarkısıyla temsil edip birinci olan şarkıcıdır.

Bu birinciliğin ardından konuşulanlar Eurovision Şarkı Yarışmasının gaylerin hüküm sürdüğü bir yarışma olması ve Conchita wurst erkek mi yoksa kadın mı?

1584

Şöyle ki Thomas bir erkek, yarattığı sahne karakteri conchita wurst ise sakallı bir kadın. Bu Yaptığı büyük bir cesaret ve vurgulamak istediği mesaj herkesin istediği gibi bir yaşama hakkının olması.

Şimdi bu görüntünün bizim alıştığımızdan farklı olduğunu biliyorum ancak hiç bir şekilde eleştirmedim. Bizimde her zaman söylediğimiz kadın erkek eşit olmalı, insanlar dilediği gibi gezebilmeli, giyebilmeli, içebilmeli vs... Peki bunu gerçekten yapabiliyor muyuz? Hayır çünkü kadınlar olarak korunacağımız sığınacağımız bir yasamız bile yok. Tecavüzcüler davetkarlıktan, bekaretin bozulmamasından indirim alırken bu ülkede hiç bir zaman kadın erkek eşitliği olmayacak. Şimdi bu arkadaşa gelirsek ben onun alnını öperim buradan. ' ' 'Kadın erkek farketmez herkes dilediği gibi yaşamalı 'diyor.
1584

Ayrıca fiziki görüntüyü bırakıp sanatına bakacak olursak anladığım kadarı ile sesi de hiç fena değil parçayı çok güzel okumuş.
Ağustos 2015

Bahira GezerEren Çetin kişisini takip etmeye başladı

Eren Çetin, İktisat Öğrencisi, @erncetn

Ağustos 2015

Bahira GezerDuygu Uzunalı kişisini takip etmeye başladı

Duygu Uzunalı, Mimarlık Öğrencisi, @duyguuzn

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Rap

305 Kişi   11 Soru

İkinci Öğretim

1002 Kişi   9 Soru

Anlık Yaşam

3 Kişi   2 Soru

Ahlak Felsefesi

251 Kişi   49 Soru

Paradoks

53 Kişi   10 Soru

Felsefe

1950 Kişi   501 Soru

Öğrenci Olayları

779 Kişi   17 Soru

Hiççilik

10 Kişi   2 Soru

Dil Eğitimi

569 Kişi   25 Soru

Friedrich Nietzsche

45 Kişi   7 Soru

Akıl

211 Kişi   26 Soru

Resim

266 Kişi   53 Soru

Psikoloji

2920 Kişi   968 Soru

Psikoterapi

145 Kişi   63 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3685 Kişi   280 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

İsim Anlamları

8 Kişi   11 Soru

Sakız

2 Kişi   3 Soru