Bilmek istediğin her şeye ulaş

Barış Gebedek, 

Müzisyen

Müzisyen Barış Gebedek inploid.com'da 0 soru sordu, 11 soru yanıtladı ve 6 takipçisi var.

Haziran 2014

Barış Gebedek  bu yazıyı beğendi:

Nisan 2014

Barış GebedekBeşire Mansız Tozar kişisini takip etmeye başladı

Beşire Mansız Tozar, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık, @besiremansiz

Psikolojik Danışman Ψ

Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Cajon (sandık) nasıl bir çalgıdır?

Müzisyenlerinin kolaylıkla taşıyabileceği, sesleri bateriye çok yakın olan bir enstrümandır. Özellikle son zamanlarda bir çok akustik performanslarda sıkça rastlıyoruz kendisine. Gerçekten bateri taşıma, kurma gibi bir sıkıntının ortadan kalkmasındaki en büyük yardımcılardan biri. Yinede bir bateri değil elbet :)
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Hatırladığınız en iyi Türk filmi müzikleri hangileridir?

Alyazmalım' geliyor hep en başta. Tabi sonrasında Emel Sayın şarkıları. :)
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Ukulele nedir?

Genelde ucuz modelleri ile karşılaştığımız hemen hemen bir çok oyuncakçı da 'oyuncak gitar' diye geçen bir enstrüman da denebilir. Tabi bu gündelik hayatta ki farkına varamadığımız kısmı. Elbette ki bir müzik dükkanına gidildiğinde çeşitleri ve bir çok özelliklere sahip ekuleler bulunabilir.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Trompet nasıl bir çalgıdır? Nerelerde kullanılır?

Sanırım Türk toplumunda sadece mehter takımı tarzı veya orkestra gibi çeşitli enstrümanların bir araya gelmesinin beraberinde duyduğumuz bir enstrüman tarzı' şeklinde kalıplaşmış bir düşünce oluşturmaktadır. Yabancı ülkeler de özellikle sokak müzisyenlerinin vazgeçilmezleri haline geldiğini düşünüyorum. Türkiye' de ise henüz pek yaygın olduğunu düşündüğüm bir enstrüman değil. Toplumumuzun çoğunluk kesimin de ne tarz enstrümanları sevdiği az çok bellidir. İşin güzel yanı her geçen gün bir çok şarkılarda gerek geçiş kısımlarında gerekse solo bölümlerinde kullanılabilirliği artmış durumda diye düşünüyorum. Bu konuya göz gezdirmekle beraber ve bir kaç performans izledikten sonra aslında hiç de yabana atılacak bir alet değildir kendisi.
Nisan 2014

Barış Gebedekİnsan Davranışları konu başlığını takip etmeye başladı.

İnsan Davranışları

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Nisan 2014

Barış GebedekFilmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Filmler

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Fi...

Nisan 2014

Barış GebedekPsikoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Psikoloji

Psikoloji insan ve hayvan davranışlarını ve bu davranışlarla ilintili psikolojik, sosyal ve biyolojik süreçleri inceleyen bir alandır.

Nisan 2014

Barış GebedekVaroluş Hakkında konu başlığını takip etmeye başladı.

Varoluş Hakkında

Düşünmekle başlıyor her şey...

Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Bir şarkıyı beğenince sürekli bıkmadan usanmadan dinliyorum, kendime engel olamıyorum. En sonunda bıkıyorum ve duymak istemiyorum. Bu huyumdan nasıl vazgeçebilirim?

Daha fazla araştırarak yenebilirsin belki. Hani daha önce dinlemediğiniz şarkıları dinlemekten kaçınmayın. Sadece TV ya da internet olarak da sınırlandırma yapmayın. Tarz konusunda da tabi. En basidinden bazen plaktan dinlediğim parça bile çok güzel gelebiliyor ya da araba da giderken ki dinlediklerim. Biraz ortamında ve bulunduğun akustiğinde etkisi olduğunu düşünüyorum.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Önerebileceğiniz şarkılar nelerdir?

Zakk Wylde - The Last Goodbye...
Gerçekten bu adamın ya hep ya hiç anlayışını beğeniyorum. En azından bana öyle geliyor. Çünkü bir parçayı sırf beste yaptım demek için yapmadığı kesin. Ki dünyanın idol yüzü haline gelen bir müzisyen, bestecidir kendisi.
Nisan 2014

Barış GebedekSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

35 yaşından sonra gerçek bir müzisyen, bir bestekar olunur mu?

Muhtemelen bende bunlardan biri haline gelebilirim. Tabi ünlü olmakta gözümüz yok. Artık ön yargıların o tabuların yıkılması olgunluğa bakan bir mevzu. Bu da zaman gerektiren bir durum. Yani gayet normal. Tabi bu konudaki yaş sınırlaması biraz gereksiz olabilir. 8 yaşındaki bir çocuk da beste yapabilir 80 yaşındaki dedem de. Yeteneğe ve birazda insanların bakış açılarına kalmış bir durum. Ne yazık ki önce görünüm ve kişiselliğe baktığımızdan ötürü müzisyenlik kısmı bunlardan sonra gelerek daha da zor bir hal almış durumda.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Rock ve metal müziklerinden hangisi daha çok seviyorsunuz?

Bunlar ana başlıklar tabi. Kendi içinde bile bir çok tarzlara mensuplar. Tabi taraf söz konusu olduğunda 'Metal' müzik hakkımı kullanırım. Lakin şarkının kalitesine göre de değişen bir seçim söz konusu.
Prograssive - Teknik Death ve Metalcore tarzları gruplara göre değişim göstermektedir.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Cover, Solo, Single terimleri müzikte neyi ifade eder?

Cover: Yaratılmış bir parçayı çaldığın enstrümanına ya da tarzına göre empoze ederek çalmaktır.
Solo: Daha uzmanlık seviyesi gerektiren insanların ortaya koyduğu enstrüman ağırlıklı veya kişi grupta ise bundan özgün olarak kişisel müziğini ortaya koyması diyebilirim.
Single: 8-10 şarkı yerine bir kaç şarkının bestelenmesi, yayımlanması denilebilir.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Halk eğitimde gitar kursuna gidiyorum yaklaşık 4 aydır. Bunun yanında kendimi geliştirmek için neler yapabilirim?

Bence ilk başta eğitim notasal olarak çok sıkıya alınmamalıdır diye düşünüyorum. Çünkü bir çok insan ilk enstrüman eline aldığında daha müziğin, enstrümanın veya notanın ne demek olduğunu bilmiyor. 4 aylık çalışma da artık ritim kulağınızın gelişmeye başladığı evredir. Sevdiğiniz parçaları çalmaya çalışın. Ufak tefek bunların sololarını çalmaya başlayın. Bunları yaptığınızda belki grup kurma hevesiniz ortaya çıkarak tekniğinize isteğinize daha da çok pozitif düşünceler katarak çalarken daha iyi adapte olabilir kolaylıkla kavrayabilirsiniz diye düşünüyorum.
Nisan 2014

Barış Gebedek bir yanıt verdi.

Klasik ve elektro gitarı aynı dönemde öğrenmek/çalmak mümkün müdür?

Mümkündür. Bir çok ortak özelliği olmasına karşın uzmanlık seviyesine ulaştığında zaten hangi tarza daha çok yatkın olduğunu anlaşılabilir. Pena tutumu ilk başta zor gelebilir. Aslına bakarsınız parmakla çalmakta bana zor geliyor. Çünkü 6 yıldır elektro gitar kullanıcısıyım. Tabi gerektiğinde klasik, akustik, bas gitarlar gibi çeşitli enstrümanları da kullanıyor insan.
Daha Fazla