Bilmek istediğin her şeye ulaş

Barıs Koca, 

Müdür

Müdür Barıs Koca inploid.com'da 0 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Kasım 2015

Barıs Koca bu yanıtı beğendi:

Zamanımı iyi değerlendiremiyorum, gün içinde işlerim bitmiyor. Zamanımı nasıl verimli kullanabilirim (daha iyi yönetebilirim)?

  1. Planlı olun: Yapılacak işleri önceden planlayarak düzen altına almak gerekir. Günlük ve haftalık planlar hangi işlerin hangi sırayla yapılacağını belirler. Ayrıca hiç bir iş de atlanmaz.
  2. Daha verimli olduğunuz saatleri belirleyin: Daha verimli olduğunuz saatlerde, dikkat gerektiren işlerinizi daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Aksi taktirde, bu tür işlerin bitmesi daha uzun sürecek ve bu da diğer işlerinizin aksamasına neden olacaktır.
  3. İşlerinizi yarım bırakmayın: Tamamlanmamış ve ertelenmiş işler birikecek ve daha sonra yine önünüze gelecektir. Bu da diğer işlerinizi yapmanızı engelleyecektir.
  4. Telefon sohbetlerini uzatmayın: Telefon sohbetlerini uzatırsanız hem konsantrasyon kaybı yaşarsınız hem de zamanınızı boşa harcamış olursunuz.
  5. Düzenli mola verin: Düzenli olarak mola vermek iş verimini arttırmaktadır. İş başında daha çok vakit geçirmek daha çok üretim anlamına gelmez. Mola vermeden çalışılması durumunda hem daha çok yorulacak hem de daha az iş üretilecektir.
  6. Sosyal medyadan uzak durun: Sosyal medya zamanın en büyük düşmanlarındandır. Sürekli güncel ve dikkat çekici olması sayesinde uzun vakitler harcanmasına neden olur. İş yerinde sosyal medyayla bağlantınız kesik olmalıdır.
  7. Çalışma ortamınız düzenli olsun: Aradığınız herhangi bir evrak ya da eşyaya hemen ulaşamazsanız işinizi bırakıp onu aramanız gerekir. Bu da yaptığınız işin aksamasına neden olur. Her seferinde aramaya vakit harcamamak için düzenli bir çalışma ortamı sağlayın.
  8. Detaylarda boğulmayın: Detaylara girmeye gerek olmayan, önemsiz, küçük ayrıntılara fazla vakit ayırmayın. Bu, hem size fayda sağlamayacaktır hem de zamanınızı boşa harcamanıza neden olacaktır.
Kasım 2015

Barıs Koca bir yanıt verdi.

Kasım 2015

Barıs Koca bir yanıt verdi.

Limit yok filmindeki haptan nerede bulabilirim?

Bence daha akıllı sorular nereden bulursun . Önce onu ara hapa gelene kadar.soru sormak için soru sormamalısin.. . .
Kasım 2015

Barıs Koca bir yanıt verdi.

Yeni bir buluş yapınca ne yapmalıyım?

Öncelikle telif hakkını olmalısın.patent
Kasım 2015

Barıs Koca bir yanıt verdi.

Ekim 2015

Barıs Koca bir yanıt verdi.

Kardeşler arasındaki sürekli anlaşmazlığın nedeni ne olabilir?

2 . Kardeşin olmasıyla oluşan kıskançlıktan ilginin 2 . Kardeşe olması ile beraber acabalar o na olan ilgiden kıskançlık. . . .
Eylül 2015

Barıs Kocaİnsan Hakları Sözleşmesi konu başlığını takip etmeye başladı.

İnsan Hakları Sözleşmesi

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Daha Fazla