Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Medya Yöneticisi Batuhan Unal inploid.com'da 2 soru sordu, 11 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Aralık 2014

Batuhan Unal yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Facebook insanları nasıl bu kadar bağımlı hale getirdi?

Çalışma hayati ve diğer faktorler insanların sosyal yaşantısını büyük sekteye uğrattı. Cogu kimse arta kalan kısıtlı vaktini çok yakınları ile geçirmeye başladı ve arkaarkadaslarkna vakit ayiramadi. Facebook gibi sosyal mecralar sayesinde bu sorun ortadan kalktı. Kullanım kolaylığı ve içerik çeşitliliği ile de müptela olduk. Yaşasın Facebook !
Kasım 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Kasım 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Twitter'ın artısı eksisi nelerdir ? Sizce twitter açmak gerekli mi yoksa vakit kaybı mı?

Twitter bence gerekli. Neden?
son zamanlarda malumunuz politik olayların patlama noktası twitter. Kullanılan tagler gerçekten çok etkili oluyor bu yüzden kimlerin hangi kafa yapısındaki insanların neler düşündüğünü görebilir, kendi fikirleriniz ile karşılaştırıp öz eleştiri yapabilirsiniz.
İlgi alanlarınıza göre blogları kişileri ve firmaları takip edip, yeniliklerden yazılardan zaman akışınız içerisinde haberdar olabilirsiniz. Arama motorundan yazarak bulma devrine son!
beğendiğiniz kişiler ve kanaat önderleri ile iletişime geçme şansınız var.
2.madde de belirttiğim gibi içerik pazarlaması için kurumlara büyük avantajı var ve takipçi sayıları her nakadar yumurtada olsa repütasyon açısından önemli.
Kasım 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Cafe-Restoran gibi hizmet sektöründe yer alan işletmeler için sosyal medya üzerinde ne gibi çalışmalar yapılabilir?

Öncelikle yer bildirimi yapan uygulamalara önem vermeniz gerekiyor. Biraz klasik olsa da mekanınızı tanıtmanız ve pazarlamanız açısından önemlidir. Ayrıca günlük ürünlerinizin resmini instagram da uygun hachtag ve konum adı ile ve snapchatte paylaşarak takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bu noktada inbound marketing kavramını özümsemeniz gerekiyor.
Bir tavsiyede, yaptığınız pasta böreklerin tariflerinin yer aldığı basit bir mobil uygulama yapabilirsiniz. Kod bilgisi gerekmeden yayınlayabileceğiniz platformlar mevcut
Ekim 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Ekim 2014

Batuhan Unal bu yanıtı beğendi:

Sosyal ağ projem var ve hayata geçirmeyi çok istiyorum, ne yapmalıyım?

Sorun icin sagol, ben biraz daha dogrudan vereyim cevap, nevzat yavuzcan guzel yazmis ona katiliyorum. Oncelikle girisimfabrikasi, etohum, pilott gibi hizlandirici programlari bilmiyorsan arastir ogren, techcrunch, webrazzi, wamda gibi girisimcilik icerigi ureten sitelerde her gun en az 1 haber, makale oku, ingilizcen var mi bilmiyorum ama yoksa zaten bu ise girme (kaynka eksikligi ilk sebep ama baska bircok sebebi var) eger varsa bu kursu tamamlamadan tek satir kod yazma udacity.com/course/ep245 eger kod yazmadiysan daha once bu egitimi tamamla udemy.com/coding-for-entrepreneurs/ . Ayaklarinin dogru yerde durmasi icin bence bir startup'a git staj yap.

Bunlardan epey once belki baska kimsenin soylemedigi ama benim soylemekten cekinmeyecegim bir baska nokta var (pek hosuna gitmeyebilir kusura bakma beni bilen bilir, girisim fikri olan insanlarin herkesten duyabilecekleri ici bos destek jargonlarini cok kullanmam, dobra dobra soylerim eksikliklerini) Facebook hegamonyasina son vermek, insanlarimizi dusurdugu hallerden kurtarmak icin sosyal ag projesi kuracagim gibi cocukca argumanlarla kimsenin vaktini alma. Kizim sana soyluyorum gelinim sen anla kabilinden yaziyorum bana fikirle gelip ne yapayim diye soran tum arkadaslara bu cevabi daha sonradan gondermek icin aslinda.

Benim acimdan kazanc/kayip mantigini da anlatayim niye boyle soyledigim belki daha netlesir. (sadece sana degil bana fikir soran herkese aslinda) Eger tavsiyemi dinler ve ayaklari yere basan mantikli amaclari olan gercek problemleri cozecek fikirler/projeler uretirsen (verdigim kaynaklari kullanirsan), en azindan vaktinizi kurtarmis oldugum icin mutlu olurum. (kazanc/kazanc) Yok eger hirs yapip "bir zamanlar bana sacmalama diyen bir cokbilmis vardi gordunuz mu hicbirsey bilmiyormus ben yaptim istedigimi" diyebilecegin bir sosyal ag kurarsan da, kayit olur kullaniriz o agi mutlu oluruz (kazanc/kazanc) . Yani her durumda problem yok.

Son bir konuyu Tubitak ve devlet destekleri almaya calismanla ilgili yazacaktim ama cok ustune geldigimi dusundum bir an vazgectim, onu da sonra yazarim.

bu arada tum bunlari yazarken hemen hergun acip okudugum baska bir makaleyi gondereyim de yazdigimdan fazla birsey bildigimi iddaa etmedigimi bilin.

huffingtonpost.com/aileen-gemma-smith/a... hikayenin ingilizcesi de burada bartleby.com/17/1/62.html

Kolay gelsin.

Ozan... .
Ekim 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Bir web sitesinin reklam yayınlamak dışında gelir modeli neler olabilir?

Para kazanmak istiyorsan hizmet vereceksin :) mevcut sağladağın değerleri basic tutup, üzerine birşeyler daha katıp premium hesaba çevirebilirsin. Ancak parayı online alacağın burada yasal prosedürler devreye girer...
Ekim 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Girişimcilik konusunda Türkiye'de en iyi kaynaklar nelerdir?

Kosgebe hep ön yargı ile bakmıştım ama gerçekten belli seviyeye kadar ufkunu açıyor insanın
Ekim 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Google+'da Facebook'tan farklı olarak neler yapabiliriz?

Gmail açan herkesi kendisine üye yaparak yalandan kullanıcı sayısı uydurması farklı bir yanı. Adwords vs. kullanıyorsanız artısı çok fazla.
Ayrıca SEO çalışmalarında da ağırlığı vermeniz gereken mecra.
Eylül 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

KOSGEB dışında iş kurmak için düşük faizli kredi ya da hibe alabileceğim yerler nereler?

KOSGEB Desteğini çok araştırdım konuştum ettim adam projenin öncelikle arge olmasına dikkat ediyor ama tek seçim kriteri değil. Daha sonra resmi ıvır zıvıırları halledip kaydını yaptırman gerekiyor. Birde verdiği para için yaptığın harcamaları fişle ibraz etmeni istiyor. Önce harcayacaksın sonra alacaksın. Bankadan kobi kredileri çeksen bence daha mantıklı hem sninle ilgilenen danışmanlarla çalışman daha sağlıklı olur.
Ayrıca güvendiğin fikirlerle teknokent ve telekominikasyon firmalarının çekirdek ofislerinde barınabilirsin, buradan da melek yatırımcılar bulabilirsin.
Eylül 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Günlerdir kayıp olan Malezya uçağına ne olmuş olabilir? Teoriler neler?

Çok zaman geçti üzerinden de bir yerde okumuştum. Rothscild ailesinin izi olduğu söyleniyor. Uçakta bulunan Tayland'lı iş adamlarını ortadan kaldırıp yanılmıyorsam enerji sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın tüm hisselerini ele geçirmek istemişler.
Ben öyle duydum...!
Eylül 2014

Batuhan Unal bir yanıt verdi.

Türkiye'de medya alanında hangi bölümler eksik? Medya alanında ne gibi yenilikler yapılması gerekir?

Dijital medya için benim fikrim okul özel kurs vs. kişiden zaman ve para almaktan bir işe yaramaz. İçi boş demiyorum fakat öğretilen her şey internette fazlasıyla mevcut. Yinede bir bölüm açılacaksa içerik üretimi ve pazarlaması faydalı olacağını düşünüyorum.
Eylül 2014

Batuhan UnalGirişimcilik konu başlığını takip etmeye başladı.

Girişimcilik

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Eylül 2014

Batuhan UnalHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Eylül 2014

Batuhan UnalSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Eylül 2014

Batuhan UnalMedya konu başlığını takip etmeye başladı.

Medya

Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir. İletişim başta olmak üzere, biyoloji gibi değişik alanlarda da...

Eylül 2014

Batuhan UnalSosyal Ağlar konu başlığını takip etmeye başladı.

Sosyal Ağlar

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Eylül 2014

Batuhan UnalSosyal Medya konu başlığını takip etmeye başladı.

Sosyal Medya

Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılması...

Daha Fazla