Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2010

Cengiz Aydın

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Blog sitelerinin popülerliği artacak mı?

Aslında birçok şirketin profesyonel olarak bir internet güncesi tutması gerekli. Hem SEO'ya katkısı hem de diğer sosyal mecralarda paylaşılabilecek fayda odaklı içerik oluşturmanın getirileri düşünüldüğünda özellikle orta büyüklükteki firmalar için blog tutmak bir ihtiyaç.

Ancak arz ederken talebin de olması gerektiğini unutmamak gerek. Ülkemizde okumayı seven insan sayısının azlığı, blog yazarlarının da bir çoğunun okumayı sevmeyen bu kitleden oluşuyla birleşince, ortaya sınırsız sayıda niteliksiz blog çıkıyor.

Blog trafiğinin de çoğunlukla share değil search'ten gelmesi, blogger'lara yapılan yatırımların da boşa harcanmış para olmasının en temel sebebi. Düzenli okuma ve RSS takibi alışkanlığı gelişmedikçe bloglar ülkemizde alternatif mecralar olarak kalmaya devam edeceklerdir.
  • 12 Yanıt
Aralık 2010

Cengiz Aydın

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Diyanet dergisine verdiği röportajda sosyal siteler için 'zehirli' benzetmesi yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Onlar sosyal paylaşım sitelerini ve bilgi paylaşım sitelerinin hepsini boş işler olarak görüyor, bunları geçelim yeni konuya gelelim.
  • 2 Yanıt
Daha fazla göster