Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bayram Ergüven, 

Öğretmen

Öğretmen Bayram Ergüven inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Haziran 2014

Bayram Ergüven bir yanıta alt yorum yaptı

Neredeyse mümkün değil.
Başta mümkün gibi görünebilir ama bu durum duygular daha yeniyken böyledir.Zamanla aradaki aşk ne kadar büyük olursa olsun bitecek ve tahammülsüzlük başlayacak. Böyle olunca da daha kültürlü taraf diğerinin eğitim düzeyini yüzüne vuracaktır ve bu durum artık her defasında artarak devam edecek. Bu şekilde bir evliliği sürdürmek de oldukça zor olacağından bitirilecek veya mutsuz olarak devam edecek.
Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

Eğitim düzeyi aynı olmayan iki kişinin mutlu bir evlilik sürdürmesi mümkün müdür?

Başta mümkün gibi görünebilir ama bu durum duygular daha yeniyken böyledir.Zamanla aradaki aşk ne kadar büyük olursa olsun bitecek ve tahammülsüzlük başlayacak. Böyle olunca da daha kültürlü taraf diğerinin eğitim düzeyini yüzüne vuracaktır ve bu durum artık her defasında artarak devam edecek. Bu şekilde bir evliliği sürdürmek de oldukça zor olacağından bitirilecek veya mutsuz olarak devam edecek.
Haziran 2014

Bayram Ergüven bir yanıt verdi.

Bilgisayar Mühendisliği mezunu bir kişi, devlet eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilir mi? Öğretmenlik yapabilmesi için hangi aşamalardan geçmelidir? Hangi dallarda ve ne tür okullarda öğretmenlik yapabilir?

Öğretmen olabilmek için formasyon gerekir. Ya formasyon alınması gerekir ya da tezsiz yüksek lisans yapmak gerekiyor. Genelde öğretmen olmak isteyen bilgisayar mühendisliği mezunları tezsiz Yüksek Lisans yapıyor. Tezsiz Yüksek Lisans formasyonun yerine geçiyor.
Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

Bir web sitesi öğretmenler için ne yapsa onun hayatını kolaylaştırmış olur? Somut örnekler verebilirseniz sevinirim.

  • Branşlara göre kaynaklar sunsa,

  • Yürürlükteki değişiklerden haberdar etse,

  • Ekders hesap tablosu yapsa,

  • Müfettişlere ve Genel Müdürlük'tekilere soru sorma imkanı sunsa,

  • Öğretmenlerle anında sohbet imkanı sunsa,

  • Kullanıcıların uygulamadaki sorunlarını yayınlayıp diğer kullanıcıların gerekirse yetkililerin çözüm yolu bulmalarını sağlasa,

  • Sözde kalmayan yardım kampanyaları ve mesleki organizasyonlar yapsa,

  • Öğretmen indirimi yapan kuruluşların fiyatları hakkında bilgilendirse,

  • Uygun tatil imkanları sunsa güzel olur.

  • E-okul girişlerimi yapsa bir de keşke... :D

Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

Türkiye'nin neden adam akıllı kendi sosyal paylaşım sitesi yok?

1-Türkiye'deki sosyal medya kullanıcılarından(bizlerden) kaynaklanıyor. Gereken ilgiliyi göstermiyoruz. "Facebook var ya nasıl olsa! (?)" düşüncesi hakim.
2-Teknik imkanlar ve bu konuda yetenekli insan sayısının azlığı. Örneğin; Facebook dünyanın en iyi web 2.0 teknolojisidir ve şirketin insan kaynaklarına baktığınızda muazzam bir yapı sözkonusu.
3- 2. Maddenin olması için de özellikle maddi olarak destek ve devletin bu konuda teşvik edici olması gerekiyor. Yatırımcı ve reklam veren sayısı az ülkemizde. Devlet, bilişime daha fazla önem vermelidir.
diye düşünüyorum.
Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

Sizce Google+ Facebook'u yakalayabilecek mi?

İkisi de çok farklı alanlara hizmet ediyor. Bu ikisini rakip olarak değerlendirmiyorum.
Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

Yeni yerli sosyal paylaşım sitesi olan mergeen.com hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten başarılı olabilir mi? Artıları ve eksileri ile bilgilerinizi alabilir miyim?

İLK ÖNCE DÜZ MANTIK BAKALIM :)

1-Siteye girdim üye oldum tasarım güzel ve sade
2-Facebook da 250 nin üzeindeki arkadaş sayımdan mergeen.com da bir tane bile yok :) hoop hemen kullanıcı kaçtı emin olun bir daha kolay kolay gelmez haber sitesine gelir ama sosyal ağa gelmez (tabi zamanla kullanıcılar oluşacak diyen arkadaşlar olacak olur tabi)
3- şimdi bir etkinlik merak ettim mergeene giridm ne o etkinlik var nede iletişim kuracağım insanlar hoop kullanıcı yine kaçtı :) eşek sudan gelir ama kullanıcı bir daha gelmez :)
4-Bir firmanın sosyal ağ hesabını merak ettim aradım taradım yok hoopp kullanıcı yine kaçtı artık gelmeyeceğini biliyoruz :)

çok basit nedenler saydıklarım, Facebook bile türkiye pazarına ilk girdiğinde milyonlarca kullanıcı vardı ve ingilzice idi ve birok insana ulaşbiliyordum

Online inek besleme :) dahil bütün internet projeleri desteklenmeli, yapamazsın edemezsin diyenlere hayatım boyunca uyuz oldum :) bir çok proje ile ilgilendim, tüm projelerin desteklenmesinden yanayım yalnız özellikle göze sokmak için büyük yazayım kabak gibi dursun öle :) KESİNLİKLE KÜÇÜK YATIRIMCILAR SOSYAL AĞ PROJELERİNE GİRMEYİN küçük yatırımcıdan kastım 2 milyon dolarınız olsa bile küçük yatırımcısınız :) daha önce bu işle uğraşan biri olarak söylüyorum karşınızda milyar dolarlık rakipler var. Google 'ı bile türkiye de alt edersiniz ama facebook ve twitter çok zor tabi bu sözlerim sadece KÜÇÜK YATIRIMCILAR için , geniş kitle sosyal ağ projeleri 1- devlet 2- Yaptırım ve medya gücü olan holding 3-geniş kitlelere ulaşan topmlumsal bir yapıyı arkanıza almanız gerekiyor(siyaset, vakıf, cemaat gibi) bunlar olmadan işiniz zor. Bu zorluk sadece Türkiye özgü değil bu işte Almanya, çin, ingiltere, rusya dahi başarılı olamıyor lokal olarak başarılı oldukları var ama neyse bu açıklamam sıkcı ve uzun iş :) bu işin dünyadaki tek babişkosu :) Amerika birleşik devletleri yu es ay :)
Şimdi oha nerelere uçtun diyen arkadaşlar olacaktır :) sosyal ağ van'daki adamla İstanbul'daki adamın aynı anda entegrasyonunu sağlayacak bir yapı sadece script değil, finansal güçte de değil çok neden sayabilirm ama yol yakınken bırakın DEMİYECEĞİM yol yakınken daha işlevsel bir projeye dönüştürün bakın sadece doktorlar, avukatlar için bir ağ yapabilrisniz, mühendisler olabilir , grişimci ağı olabilir sakın yanlış anlamayın sadece sosyal ağ tüm kitle kullanıcıları çok zor diyorum mesleki yada branş ağlarının başarılı olacağını öngörüyorum.
tekrar söylüyorum online hipopotam tokatlama oyunu bile :) sosyal ağ projesinden güçlüdür.

Not : eğer bana olumsuz düşüncelerimden ötürü kızacaksanız lütfen iinizden çaktırmadan sövünüz :) saygılarımla
Haziran 2014

Bayram Ergüven bu yanıtı beğendi:

İyi bir sosyal paylaşım sitesi nasıl olmalıdır?

Sosyal paylaşımın kitabını yazmış olan facebook.com ve twitter.com'dan daha iyi örnek olabilir mi...
Mayıs 2014

Bayram Ergüven  bu yazıyı beğendi:

AKP yandaşı gazetenin yazarı, Türkiye'yi yasa boğan maden faciası için 'darbe girişimi' dedi.

AKP yandaşı gazetenin yazarı, Türkiye'yi yasa boğan maden faciası için 'darbe girişimi' dedi.

1285

Kanal 24'te yayınlanan Söz Bitmeden programına katılan Akit Gazetesi Genel Kordinatörü Hasan Karakaya, Soma'da meydana gelen maden faciası için skandal ifadeler kullandı.
Sunuculuğunu Elif Çakır'ın yaptığı programda gündeme dair soruları yanıtlayan Hasan Karakaya Soma'daki maden faciası için "darbe girişimi" dedi.
Karakaya canlı yayında, Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu'nun yazısını okuyarak maden faciasının bir darbe girişimi olabilceğini söyledi. Karakaya, " Bu yazıyı okudum. Yetkililer bunu ihbar kabul edebilirler.
Baz istasyonundan görüşmeler tespit edilirse öyle sanıyorum ki burada ne numaralar döndüğü ve bizim 301 vatandaşımız üzerinden kimlerin hangi darbeyi gerçekleştirmek istedikleri ortaya çıkacaktır" dedi.
Mayıs 2014

Bayram Ergüven  bu yazıyı beğendi:

Umut Oran Hitler Almanya'sı ile Erdoğan Türkiye'sini karşılaştırmış.

57

Umut Oran, Hitler'in Nazi Partisi ile #Erdoğan'ın#AKP'sini karşılaştırdı
Paralel benzerlik
CHP'li vekil, iktidarın uyguladığı politikaların tarihsel izini sürdü. "Demokrasi sadece sandık değildir" diyerek, Naziler ile AKP icraatları arasındaki benzerliği şöyle sıraladı:

* Eğitim: Naziler karma eğitim sistemini yok etti. AKP de karma eğitime karşı.

* Kadın: Naziler, kadınların dünyadaki tek görevinin ailelerine bakmak, ev işleriyle uğraşmak ve çocuk doğurmak olduğunu düşünür. AKP'li bakanlar "Ev işleri neyine yetmiyor? " dedi.

*Çocuk: Naziler 3 çocuk kampanyası yapmıştır. Erdoğan da bu kampanyayı Türkiye'de başlattı.

*Seçim rüşveti: Naziler de ekonomik yardımları, oy toplamak için kullanmıştır. 1936 tarihli bir Nazi posterinde şu yaz maktadır: "Hiçbir Alman üşümemeli, Führer size 11,5 milyon metreküp kömür ver! Di. Oyunuzu ona verin... " AKP de kömür yardımları ile oy toplamaya çalışmaktadır.

* Devlet, millet: Naziler'in en önemli sloganı "Ein Volk, ein l Reich, ein Führer" yani "tek halk, tek imparatorluk ve tek lider" dir.
AKP de bu sloganı "Tek millet, tek devlet, tek dil" diye kullanmaktadır.
Naziler'in kullandığı bir diğer slogan "Du bist Deutschland" yani "Sen Almanya'sın"dır. 2011 seçim kampanyasında AKP'nin kullandığı slogan: "Sen Türkiye'sin"

• Demokrasi: Naziler demokrat değil totaliterdir, tek tipçi bir hayat görüşüne sahiptir, farklı yaşam biçimlerine saygıları yoktur. Erdoğan da demokrat değildir.

• Sivil toplum: Naziler iktidar gücüyle sivil toplumu, sermaye örgütlerini, toplumsal muhalefeti baskı altına alır. Yargılayıp hapse atarlar, toplama kampı kurarlar. Erdoğan da muhalif sermaye kuruluşlarına baskınlar yapmaktadır, toplumsal muhalefeti baskı altına almaktadır, hapse atmaktadır. Silivri'de olduğu gibi toplama kampları kurmaktadır.

•İfade özgürlüğü: Naziler fikir ve ifade özgürlüğüne, özgür basına inanmaz. AKP de Türkiye'yi dünyanın en büyük gazeteci tutukevine çevirdi.kaynak: umutoran.com/2014/02/21/tesadufe-bak-soz... .
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.