Bilmek istediğin her şeye ulaş

Belgi Saygı,

Oyuncu

Birşey diyeceğim. .. Ee şey.. Neyse ben, sanırım sss... Ya boş ver ya.. Nasılsın? Herşey yolunda mı?

Aralık 2014

Belgi Saygı

Kendiniz için de, başkaları için de iyi olacağını düşünerek bir şey yapıp, başarısızlığa uğradığınızda ne yaparsınız?

Bence; denemeye cesaret edip yol almak için çabalamaktır başarı! Varacağı yerden daha önemlisi; kendine ve insanlara verdiğin mücadele hissinin tatminin edici olmasıdır.

Her deneyim bizi yenisi için hazırlar ve güçlendirir.'' başarı kime göre neye göre lafı'' geliyor aklıma ne zaman bu konular hakkında soru görsem :) benim cevabım basit samimiyeti ve istenilen şey, proje, iş, konu her ne ise olan olan tutkunun inancın verdiği mutluluktur. sonuç olarak keyifli bir huzur duyarım kendimi de denediğim için tebrik ederim.

sonuçları insanlar çabuk unutur ama asla geçirilen günlerin biriktirdiklerini unutamaz. . .
 • 6 Yanıt
Kasım 2014

Belgi Saygı

Ayak parmaklarımıza birer ad versek sizce ne olurdu?

 1. Büyük Parmak
 2. Terlik Parmağı
 3. Orta Parmak
 4. Yardımcı (orta parmak) Parmak
 5. Tarak Parmağı
 • 4 Yanıt
Kasım 2014

Belgi Saygı

Hangi inploid üyeleri bir arada içeceğine karar verdi gibi. Şimdi mesele nerede ve ne zaman olacağına geldi. Nerede ve Ne zaman?

İçimden bir ses diyor ki, bütün bu ekip bir gece Hangoutta sözleşir ortak bir oturum açar herkes kendi ortamında iken yer içer eğlenir muhabbet ederiz. Dileyen dilediği saate kadar kalır.

Çünkü userların İstanbul, Bursa, İzmit, Bolu ekibi için ulaşım sıkıntı olmasa bile zamanlama belkide parasal sorunları olacak, diğer illerden gelecek olanların ise ulaşım süresi ilk sorun olacak, konaklama, iş yoğunluğu, güvenlik herşey sıkıntı olabilir kafaya göre .

Bi daha diyom bak sıkı bi Hangout gecesi daha eğlenceli olur ilk buluşma için. Sazlı, sözlü , gitarlı , davullu, picamalı, sandwichli, şerbetli, alkollü herkesin meşrebin göre artık.

Teknoloji var kamera var ses var
Hangout yapsanaaa Hangout yapsanaaa : -)
 • 6 Yanıt
Kasım 2014

Belgi Saygı

Minstrel nedir?

Rönesansa kadar Avrupalı gezgin ozanlara "minstrel" denmiştir. Basit melodiler, basit armoniler, günlük hayattan alınan ya da tamamen uydurulan şarkı sözlerini kullanmışlardır. Haklarında bir şey düşünemiyorum, çağdaş değiller, kayıtları da mevcut değil... Günümüzde gezgin kumpanyalar ve sokak müzisyenleri geleneği sürdürmektedirler. İyi olanı vardır, kötü olanı da, biraz da zevk meselesi olsa gerek.
 • 1 Yanıt
Ekim 2014

Belgi Saygı

Sevmediğiniz yöresel yemekler hangileridir?

Konya-etli ekmek (ekmeğinden bile vıcık vıcık kuyruk yağı akıyor)
Samsun-tirit (yufkası, pilavı ve eti hepsi kaz yağıyla yapılıyor oldukça ağır bir yemek)
Antep-içli köfte (hele haşladılar mı hiçbir albenisi kalmıyor)
Rize-karalahana çorbası (kuyruk yağı da eklendimi çok ağır oluyor)
 • 2 Yanıt
Eylül 2014

Belgi Saygı

Bilgisayarda sanal bellek hafızası nedir? Düşükse nedendir? Ne yapmak gerekir?

Ben de @hakkan 'ın yazdıklarının fotoroman versiyonunu tam paylaşacaktım ki allentrinkler gitti çalışamadım hocam, lütfen mazur görün yarın daa iyi çalışırım. Şu anda buzdolabında ısınmakta olan biralarımı düşündükçe uykularım kaçıyor :)
 • 2 Yanıt
Eylül 2014

Belgi Saygı

İyi bir ciğer şiş nasıl yapılır? Ciğeri alırken neye dikkat etmek gerekir?

Urfalılar kadar bilmesemde bildilerimi yazayım ciğer şiş için

ciğer
kuyruk
Terbiyesi için sarımsak soğan dilediğiniz baharatlar
Sarımsak ve soğanın suyunu bir kaba alın. İstediğiniz baharatları ekleyip şişe dizdiğiniz ciğerleri bir süre bekletin. Kimi bu işlemi yapmadan sadece kimyon pulbiber ve tuza bulayıp ızgara yapıyor tercih size kalmış. Şişe birkaç tane küp doğranmış ciğer bir tane de kuyruk yağı ekleyin. Bu işlemi şiş dolana kadar yapın. Ciğer şiş genel olarak lavaş ekmeğiyle ve tabiki maydonoz soğan isotla servis ediliyor.

Yemek

Ciğer alırken dikkat edilecek ilk şey tabiki taze olup olmadığı. Tavsiyem güvendiğiniz bir kasaptan taze olarak almanız. Şayet rengi aşırı koyuysa kanı akmış gibi soluk mat duruyorsa almayın. Ciğer aldığınızda çok çok 1-2 gün içerisinde pişirin asla bekletmeyin. Ciğer yıkanmaz dolayısıyla suyun altına tutmayın. Zarını ve sinirlerini temizleyin(tavuk ciğerinde bu işleme gerek yok) . Yumuşaması için sütte bekletebilirsiniz. En lezzetlisi ve en makbulü bence kuzu ciğeri. Bulamazsanız dana ve tavuk ciğeride iş görür elbette. Tavuk ciğeri diğer ciğerlere nazaran daha yumuşaktır. Ciğer piştikçe sertleşir bu yüzden fazla pişirmeyin. Bol yağda ve kızgın ateşte pişirin. Bulayacağınız una karbonat ekleyin yumuşacık olmasını sağlar. Tuz atmayın. Tavadan almaya yakın tuz atın yada tabağa aldığınızda üstüne tuz serpiştirin. Şayet ciğerin kokusundan rahatsız oluyorsanız kokuyu azaltmak için biraz sirke dökebilirsiniz üstlerine ciğerleri doğrama işlemi sırasında.

Yemek
 • 1 Yanıt
Eylül 2014

Belgi Saygı

Sizce "İlgisizlik" ile "Duyarsızlık" arasındaki fark nedir?

İlgisizlik; iyi veya güzel bir şeye yönelikken, duyarsızlık; kötü veya çirkin bir şeye karşılıktır. Örnek verecek olursak eğer:
Mesela, mesela çoğu kişi teknolojiye sarmış durumda çoğu kişi misal verecek olursak Apple ürünlerine değer verirken siz tam tersi önemsiz olduğunu düşünüyorsanız bu sizin ilgisizliğinizi gösterir.
Duyarsızlık ise, insan olmanın verdiği değerleri hiçe saymaktır...
[(Şahsi bir açıklamadır hatam varsa düzeltin lütfen) ]
 • 1 Yanıt
Eylül 2014

Belgi Saygı

Şekersiz Türk kahvesi neden az köpürüyor?

 • 0 Yanıt
Eylül 2014

Belgi Saygı

Fatih Akın kimdir?

The Cut filmi Türkiye'de vizyona giremeyen, Türkiye'de olsa linç girişimlerinden kaçmak zorunda kalacak 1973 Hamburg doğumlu Alman yönetmendir. Ana babası Sürmeneli'dir. Kendisi şanslı olup Almanya'da dünyaya gelmiş ve Türkiye'de linç sebebi olabilecek bir çok filmiyle uluslararası başarılar elde etmiştir. Almanlar sinemacı yetiştiremez diyenlere kapak olur kendisi.
 • 2 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

Tüm hassas meslek sahipleri kendilerine çok dikkat etmeleri gerektiği halde, neden alkol tüketirler?

Ben de üstüme alınayım :) İnşaat mühendisliği de oldukça hassas bir meslektir. Özellikle tasarım yapanlar için. Bütün gün kafayı cidden çok ayık tutup, tüm detaylara dikkat etmek, bütün gün matematikle uğraşmak akşamları beyni durdurulamaz bir hale getirir, siz bıraksanız da o tıkır tıkır işler ve paydos edemezsiniz. Paydos edebilmek için beyni rahatlatacak, yavaşlatacak ve bazen de durduracak bir şeylere ihtiyaç duyulur, işte orada alkol devreye girer, iyi de olur. Artık müzik dinleyebilir, sohbet edebilir bir insan haline gelirsiniz. Bu aralar bolca yazılımla uğraştığımdan da biliyorum ki yazılımcı arkadaşların durumu da farklı değil.
 • 4 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

Elektriklenen saçlar için önerileriniz nelerdir?

Erkek bayan için fark yaratıyor mu bilmiyorum ama son dönemde (yeni saç uzatmaya başlamış biri olarak) saç şekillendirici krem kullanmaya başladım. Saçlarım hem yeni uzamaya başladığı için (iğrenç geçiş evresi) hem de dalgalı olduğu için çok şekilsiz duruyor. Fakat saç şekillendirici krem duştan sonra saçlar nemli iken kullanılıyor. O an ne şekil verdiyseniz uzun süre o biçimde kalıyor, kuruduktan sonra da.

Jöle tavsiye etmiyorum, çünkü jöle saça çok zarar veren bir şey. Jöle, özellikle uzun saçlarda zaten pek işe yaramayacaktır ve kısa saçlara ise zarar verir.

Saç şekillendirici krem için örnek ürün bulamadım fakat bir de Wax denen ürünler var. Bu ürünler uzun süre kullanımdan sonra sorun yaratabiliyor saçlarda ama çok kullanmazsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

Elbette bu yazdıklarım erkekler için, kadınlar için önerileri ise bilenler versin ayrıca :)
 • 3 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

İnploid'i hayatınızın neresine koyuyorsunuz?

Ben oldukça fazla vakit geçirmeye başladım inploid'de ve bundan hiç rahatsız değilim. Nedeni şu öncelikle burada yazılan herşeyi internette de bulabilirsiniz ama bunun için arama yapmanız gerekiyor ama burada anasayfanızda o kadar çok cevap oluyor ki sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz. Cevap yazarken kendi bilgilerinizi tekrarlamış hatırlamış oluyorsunuz. Bir nevi pekiştirmiş oluyorsunuz bilgilerinizi. Bir de o kadar farklı cevaplar yazılıyor ki insanın ufku genişliyor daha derin düşünüyorsunuz. Artı, insanı araştırmaya meraka sevkediyor ve bu çok güzel bir şey.
 • 6 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

Zina halinde yakalanan adama ne derler?

Hiçbirşey demezler:) bizim toplumda erkeklere kimse bir şey demiyor genelde. Çok normalmiş gibi davranılıyor.
 • 12 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

Bir erkeğin dört veya birden fazla kadını olması için geçerli, iyi bir nedeni veya nedenleri var mıdır? Varsa paylaşabilir mi?

Aşk'ın olduğu yerde sayıların kıyafetsiz kalması gerekir. Kifayetsiz kalan tek şey ise kişinin kendini sınırlara hapsetmesidir.
 • 5 Yanıt
Ağustos 2014

Belgi Saygı

Bir adam dört kadına sahip olmayı neden ister?

Osho_Kadın Kitabı

... ... Müslümanların dört kadınla evlenmesine izin verdi.(Hz. Muhammed) . Çünkü müslüman olanlarla müslüman olmayanlar arasında sürekli bir savaş vardı ve bu iktidar mücadelesiydi; sayıların politikasıydı. Bu yüzden erkeklerin daha çok kadınla evlenmeleri ekonomik olarak önemliydi ve insanlar birbirlerinin kabilelerinden kadın çalıyordu. Bir kadını çalmak bir erkeği çalmaktan önemliydi çünkü erkek o kadar üretken değildir; bir erkek pek çok kadına hizmet etmeye yeter ve bir erkek pek çok çocuk üretebilir... ...

(Zamanında daha çok müslüman yaratmak adına uygulanan bir politika olduğu düşünülmekte) .

 • 11 Yanıt
Temmuz 2014

Belgi Saygı

Gönderilen linklere tıkladığımda link dışında canadax sub gibi sayfalar açılıyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Ask gibi bir program kendini kurdurmuştur. Tarayıcınızın ayarlarına girin.
Bilgisayar Bakımı

Sayfaları ayarla'ya tıklayın.
Açılan pencerede google hariç ne varsa üstüne gidince sağda çıkan çarpıyla kaldırın. Görseldeki gibi "yeni sayfa ekle" penceresinden google'ı ayarlayın.
Bilgisayar Bakımı

Ardından Tamam ve bu pencereden çıkın. Biraz aşağıdaki arama bölümüne gidin.

Bilgisayar Bakımı
Görseldeki gibi arama motorlarını yönet'e tıklayın.

Bilgisayar Bakımı
Açılan pencereden önce google'ı varsayılan yapın ardından olmasını istemediğiniz tüm arama motorlarını silin. Silme ve varsayılan yapma için motorun üstüne imleçle gittiğinizde seçenekler görünür olacak.

Ardından Başlat/Denetim Masası/Program kaldır ya da şu adrese gidin: Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler

Başınıza bela olarak açılan sayfanın ismiyle ilgili tüm programları kaldırın.

Bu tür problemler, özellikle Yahoo kullanan kız ve yaşlı bilgisayarlarında sürekli olur. Bir şeyleri tam okumadan kurarlar ve böyle bela programcıklar da asıl programın, oyunun vb. yanı sıra kendilerini kurdururlar. Tarayıcınızın ayarlarını zaten genellikle Google kaydettiği için çoğunlukla sistem geri yükleme bile işe yaramaz. Tarayıcınızı önce yukarıda yazılan yöntemlerle temizleyip ardından bir sistem geri yükleme işe yarayabilir. Yalnız ben olsam önce kurulu olan bela programı kaldırma yolunu denerim.

Kolay gelsin ;)
 • 2 Yanıt
Mayıs 2014

Belgi Saygı

Oksimoron nedir? Gündelik yaşamda nasıl kullanılmaktadır?

İki birbiriyle çakışan özellik veya düşünceyi barındıran tamlama. Bundan dolayı bu tamlamalar imkansız diye nitelendirilir.

Mesela "korkunç güzel"

Şiirde ise anlatımı güçlendirmek için kullanılır.

"Düşen her kar tanesinde bir yangın var balam,
Ayaklarında demirden ökçelerle
Yüksek kaldırımda bir sincap gibi sessiz yürüyorsun kuzucuğum"

 • 1 Yanıt
Daha fazla göster