Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fen Bilgisi Öğretmeni Berkan Uslu inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ocak 2017

Berkan Uslu bir yanıta alt yorum yaptı

asd
"Öğrenme" kavramı düşünürler arasında ayrılık yaratmıştır. Bazısı öğrenmenin, hareket veya düşüncede değişim yaşanması durumunda gerçekleştiğini söyler. Bazısı da bir şeyi öğrenmenin sadece onu anlamak, kavramak olduğunu söyler. Öğretim ve öğrenim teorileri var. Bunlar da öğrenilecek şeye göre değişir. Müzik öğrenimi ile bilgisayar öğrenimi aynı değildir. Aynı teknik uygulanamayabilir.

Bence öğrenmek için ilgili konuyla yaşamak gerekir. Müzikle yaşamak, bilgisayarla yaşamak gibi. Ben sabah işe gidip kod yazmaya başlıyorum, Centos'un paket yöneticisi YUM için çok arama yaptım. Yazılımlar kurdum, kaldırdım. Linux kabuk komutlarının parametrelerini gözden geçirdim. Bazılarını hatırladım, bazılarını öğrendim. Şimdi eve geldim, okuma yapıyorum, cevap yazıyorum. Zaten yaşarken mecburen öğreniyoruz.

Sorunun istediği yanıt bende yok. Ama insanların belli bir teknik ile öğrenmeye güdülenmesi yanlış.

Şimdilerde yeni öğrendiğim bir yöntem var; Flipped Learning. Yani sınıfta öğrenmek ve evde pekiştirmek yerine evde öğrenmek ve sınıfta pekiştirmek. Bu sınıfta pekiştirme işleminin sınıfta yapılması daha pratik geldi.
Ocak 2017

Berkan UsluEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4363 Kişi   643 Soru