Bilmek istediğin her şeye ulaş

Beyza, 

Öğrenci

Öğrenci Beyza inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Şubat 2017

Beyza bir yanıta alt yorum yaptı

memur ol bnce daha iyi
Kesinlikle üni okumak. Abi memur olursan babadan gelen bir zenginlik yoksa max. oturacağın semt, ev bellidir max. bineceğin araba bellidir yani orta düzey bi yaşam sürdürmek için iyi bir şey memurluk en azından işçi gibi ezilmessin. Birde iyi bir üniversite okumak var iyi para kazanmak tabi her üniversite okuyan da çok para kazanacak diye birşey yok.

bazı arkadaşlar herşey paramı falan diyebilirler ancak bi insan az para kazandığı hiçbi işten memnun kalmaz. Bence insanoglu için bi meslekte en önemlisi para.
Şubat 2017

Beyza bu yanıtı beğendi:

Üniversite okumak mı yoksa memur olmak mı daha iyi?

Şahsi değerlendirmeme göre;
İnsanların hayalleri, amaçları olması bence daha iyi.
Her şey okumak, memur olmak değil ya da diğer şeyler olmamalı. Şimdiki zamanı değerlendirmeliyiz gelecek hakkında öngörüleri eksik etmemeliyiz hayatımızda. Şurada para var bunu yapayım, şu iş daha karlı bu olsun karnımız doysun.. Bunlar günü kurtarma çabaları gibi geliyor bana açıkçası. Hayatta bir amacın yoksa, bir hayalin yoksa, hedefin yoksa, kendini adadığın bir şey yoksa üniversite okumanın anlamı nedir ki ? Gördüğüm kadarıyla üniversite okumayı sadece okumak adı altında sormuşsun. Herhangi bir açılım yok çünkü bunu düşünüyorum, bunu istiyorum gibi. Herkes evlenip ileride çoluk çocuğa karışıyor, karışacak. Bu yüzden karnımız doysun, karınları doysun ailemin değil de ben aç kalayım ama geleceğime iyi şeyler bırakayım gibi düşünceler daha hoş olur.

Bunları niye yazdım ? İllaki olacaktır bu yazıya tesadüf eden insanlar, henüz hayatta seçim yapmamış insanlar ya da başka bir şey. Bu yüzden yazdım en azından yazılanları okusun düşünmediyse de bir düşünsün diyerek.

Asıl soruna gelecek olursak ve bir kaç kelimeyle cevaplayacak olursam; Üniversite okuyabilirsin potansiyeli olan bir bölüme ilgin varsa. Yoksa da memur olmak daha mantıklı en azından karnın doyar, ailenin karnı doyar.

Ama unutma ! Senden sonraki nesil de yaptığın seçimlere göre aynı zor şartlardan ve düşüncelerden geçecektir.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.