Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ercan Ünalan, 

Emekli

Emekli Ercan Ünalan inploid.com'da 1 soru sordu, 98 soru yanıtladı ve 8 takipçisi var.

Aralık 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Agharta ve şamballa hakkında bildikleriniz nelerdir?

İnternet arama motorlarında hertürlü fantezi var agharta ve shambala hakkında. Dünyanın bundan önceki dönemindeki (siklus) batmış medeniyetler veya fantezileri.... O bölgedeki medeniyet MU diye adlandıırılmış ve Atatürk Mu ile ilgilenmiş. Rivayet ve efsaneler bir yana bundan önceki Siklus'da da yaşamlar olduğu hep söylenegelmiştir. Ciddi bir kaynaktan öz bilgiler edinmek isterseniz size Dr. Bedri Ruhselman'ın geçen yıl yayınlanan kitabını tavsiye ederim. Günümüz Türkçe'sine uyarlanmış baskısı da var. İyi günler dilerim.
Mayıs 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Emeklilikte yapılabilecek önerileriniz nelerdir?

Bu ülkede emeklilikte yan gelip yatılmıyor ki. Eğer eşiniz de emekli değilse yandınız zaten. Çalışacaksınız. İster limon satın ya da benim gibi gözleriniz bozulana kadar teknik tercüme yapın veya başka bir şeyler yapın. Kahvede pişpirik oynayarak durumu idare etmeyin derim.
Nisan 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Gitmek istediğiniz ve en çok merak ettiğiniz şehir neresi?

Urfa'yı hiç görmedim. Serde Gurmelik var Urfa Mutfağını az da olsa tadabilmeyi isterdim. Ancak sağlık durumum nedeniyle Urfa'ya gidebilmem mümkün değil. Dünya şehileri içinde merak ettiğim ve gidebilmeyi istediğim bir yer yok. Gördüklerim, yiyip içtiklerim yeterli . Saygılarımla
Nisan 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Sizce insanlar yaptıklarıyla kaderlerini değiştirebilir mi yoksa o yaptıkları zaten kaderlerinin bir oyunu mudur?

Sorunuz tavuk ve yumurta olayının başka bir versiyonu sanki. Metapsişik açıdan bakıldığında, varlık yeniden enkarne olmadan önce bir şekilde kaderinin ana hatlarını çiziyor. Enkarne olduktan sonra şuurlanma durumundan dolayı hayatını devam ettirirken ana plana uygun olaylar normal seyrinde giderken yani kader hattında ilerlerken ortada pek fazla sorun yok. Bu çizgiden sapıldığında uyarılar başlıyor... Bazı kaynaklar bunu sınavlar olarak niteliyor. Yani uzun lafın kısası çizilmiş kadere doğru yol alabilirsen bir şekilde kaderi değiştirmiş gibi oluyorsun. Aksi halde kaderin sillesini yiyorsun. Sorunun en basit cevabı bu. Ruhsal konuları tam bilmeden daha fazla yorum yapmasak bence daha iyi. Saygı ve selamlarımla.
Aralık 2013

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Köy hayatı mı güzeldir yoksa şehir hayatı mı?

Emekli olana kadar köy hayatı özlenirdi. Emeklilikten sonra köy hayatına kavuştuk. Ancak bir süre sonra yaşlandık ki şu anda 77 yi bitiriyorum. Şehir hayatını ve konforunu özlüyorum. Çarşıya, pazara, hastaneye, doktora yakınlık gerekiyor. Bilmem anlatabildim mi,
Nisan 2012

Ercan Ünalan bir yanıta alt yorum yaptı

evladım,
makarna tarifiniz iiyi hoş ama o güzelim makarnayı atıyorsunuz bol tuzlu suya haşlayıp o özlü suyu atıyorsunuz. Gelin bu işi Türk işine çevirelim. 1 paket makarnayı (penne veya başka tip olabilir) yaklaşık 1 1/2 kettle kaynamış suya atınız. içine isteğe bağlı 2 et suyu tableti veya 2 çay kaşığı tuz 1 çorba kaşığı tereyağ veya sıvıyağ ilave ederek makarnayı kısık ateşte ağzı açık kaynatarak suyunu çektiriniz. içi hafif sulu kalabilir. arzu ettiğiniz sosu üzerine ekleyiniz.
Biz buna Çektirmeli makarna diyoruz. Çok hafif sulu kalan makarna ertesi güne kalırsa tazeliğini normale göre daha fazla korur. Ara sıra böylede denemenizi öneririm. ( İtalyan dostlarımız bu önerimi dikkate almazlarsa onlara gücenmem)
Bigdolphin, emekli gurme, İstanbul Hilton 1956
Malzemeler:

1 paket kalem makarna (Kalem makarna; penne diye de geçer.Makarnanın diğer adı da penne arabiatta olarak da bilinir.)
4 adet domates
1 adet orta boy soğan
4 diş sarımsak
3-4 dal maydanoz
3-4 çorba kaşığı tereyağı veya margarin
1 tatlı kaşığı acısso (isteğe göre)
tuz, karabiber, pul biber

Hazırlanışı:
Yaklaşık 2 litre kaynamış suya tuz atalım ve makarnaları 10-12 dakika haşlayarak süzelim.
Soğanları ince doğrayalım ve tereyağında kavuralım içine küp doğranmış domatesleri ilave ederek 5 dakika soteleyelim.
Rendelenmiş veya ezilmiş sarımsak,ince kıyılmış maydanoz, pul biber, biraz tuz ve acıssoyu ilave edelim iyice karıştıralım.
Makarnaları sosun içine dökelim ve iyice karıştıralım. Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serperek servis yapın.
Afiyet olsun...
Mart 2012

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Tüm ciddiyetinizle düşünerek; Suriye'deki olaylarda Suriye Devlet Başkanı Esad'ın parmağı olduğunu düşünüyor musunuz?

Arap sonbaharını yaşamayan bir Suriye kalmıştı. Ancak orada petrol yok ama konumu stratejik bence orada herkesin parmağı var Sadece ''ESED' e yüklenmeuelim onu gaza getiren çok olmuştur'
Mart 2012

Ercan Ünalan bir yanıta alt yorum yaptı

size katılıyorum. Bazan çok salaş yerleri lezzet ve ortamı için tercih ettiğm çpk oluyor. Ama öylen salaş mekanlar pek galmadı galiba
hepsi eşit olarak etkilidir, ortam ve dekorasyon bir alt seviyede kalır
Daha Fazla