Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Agharta ve şamballa hakkında bildikleriniz nelerdir?

İnternet arama motorlarında hertürlü fantezi var agharta ve shambala hakkında. Dünyanın bundan önceki dönemindeki (siklus) batmış medeniyetler veya fantezileri.... O bölgedeki medeniyet MU diye adlandıırılmış ve Atatürk Mu ile ilgilenmiş. Rivayet ve efsaneler bir yana bundan önceki Siklus'da da yaşamlar olduğu hep söylenegelmiştir. Ciddi bir kaynaktan öz bilgiler edinmek isterseniz size Dr. Bedri Ruhselman'ın geçen yıl yayınlanan kitabını tavsiye ederim. Günümüz Türkçe'sine uyarlanmış baskısı da var. İyi günler dilerim.
Mayıs 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Emeklilikte yapılabilecek önerileriniz nelerdir?

Bu ülkede emeklilikte yan gelip yatılmıyor ki. Eğer eşiniz de emekli değilse yandınız zaten. Çalışacaksınız. İster limon satın ya da benim gibi gözleriniz bozulana kadar teknik tercüme yapın veya başka bir şeyler yapın. Kahvede pişpirik oynayarak durumu idare etmeyin derim.
Nisan 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Gitmek istediğiniz ve en çok merak ettiğiniz şehir neresi?

Urfa'yı hiç görmedim. Serde Gurmelik var Urfa Mutfağını az da olsa tadabilmeyi isterdim. Ancak sağlık durumum nedeniyle Urfa'ya gidebilmem mümkün değil. Dünya şehileri içinde merak ettiğim ve gidebilmeyi istediğim bir yer yok. Gördüklerim, yiyip içtiklerim yeterli . Saygılarımla
Nisan 2014

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Sizce insanlar yaptıklarıyla kaderlerini değiştirebilir mi yoksa o yaptıkları zaten kaderlerinin bir oyunu mudur?

Sorunuz tavuk ve yumurta olayının başka bir versiyonu sanki. Metapsişik açıdan bakıldığında, varlık yeniden enkarne olmadan önce bir şekilde kaderinin ana hatlarını çiziyor. Enkarne olduktan sonra şuurlanma durumundan dolayı hayatını devam ettirirken ana plana uygun olaylar normal seyrinde giderken yani kader hattında ilerlerken ortada pek fazla sorun yok. Bu çizgiden sapıldığında uyarılar başlıyor... Bazı kaynaklar bunu sınavlar olarak niteliyor. Yani uzun lafın kısası çizilmiş kadere doğru yol alabilirsen bir şekilde kaderi değiştirmiş gibi oluyorsun. Aksi halde kaderin sillesini yiyorsun. Sorunun en basit cevabı bu. Ruhsal konuları tam bilmeden daha fazla yorum yapmasak bence daha iyi. Saygı ve selamlarımla.
Aralık 2013

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Köy hayatı mı güzeldir yoksa şehir hayatı mı?

Emekli olana kadar köy hayatı özlenirdi. Emeklilikten sonra köy hayatına kavuştuk. Ancak bir süre sonra yaşlandık ki şu anda 77 yi bitiriyorum. Şehir hayatını ve konforunu özlüyorum. Çarşıya, pazara, hastaneye, doktora yakınlık gerekiyor. Bilmem anlatabildim mi,
Mart 2012

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Tüm ciddiyetinizle düşünerek; Suriye'deki olaylarda Suriye Devlet Başkanı Esad'ın parmağı olduğunu düşünüyor musunuz?

Arap sonbaharını yaşamayan bir Suriye kalmıştı. Ancak orada petrol yok ama konumu stratejik bence orada herkesin parmağı var Sadece ''ESED' e yüklenmeuelim onu gaza getiren çok olmuştur'
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Kişilik özelliklerinden bazıları genetik ile sabit olmuş olabiliyor mudur? Yoksa kişilik yetişme tarzı ile mi belirlenir?

 Bazı genetik engeller inanın engellenemiyor. 3 kardeş üçü de yemek tabağını 30 saniyede bitiriyorlar. en ufak başarısızlığa tahammülleri yok. daha neler neler. Bu 3 kardeş'in hepsi üst düzey eğitimli. Yetişirken de pek beraber olmamışlar. Daha sayılamayack kadar genetik benzerlikler var. Bilmem sorunuzun cevabını verebildimmi ?
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

İş hayatından öğrendiğiniz en önemli OLUMLU şey nedir?

 21 yaşındaydım . Ankara'da Hirfanlı Barajını yapan bir İngiliz şirketinde çalışıyordum.. Öğrendiğim en önemli şey : ''DON'T SAY IT WRITE IT'' (söylemeyin yazın) diyen .ç yazışma için kullandıkları kağıtlardı.ki bunu Hirfanlı barajı ile Ankara Ofisi arasındaki yazışmada kullanıyorlardı. Ayrıca o dönemde Baraj ile Ankara Ofifi arasında direkt telefon bağlantısı veya telsiz bağlantısı vardı. hangisinin olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. Bu şirketten sonraki işlerimde herşeyi yazmayı alışkanlık haline getirmiştim ve rapor yazmak bana hiç zor gelmemişti yani - Söz Uçar Yazı Kalır -
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

"Ne bulursa yer" misiniz yoksa bir "gurme" misiniz? Ne tarz yemekleri seversiniz?

Ben galiba iyi bir gurmeyim. Özgürcan gibi yemekte oldukça seçiciyim. Ama maalesef  yaşım nedeniyle her istediğimi yeme şansım yok. Yemeğe önem verin ama dengeli yiyin derim.
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Master Chef'teki Batuhan Piatti hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Şefin biraz sert ve hoşgörüsüz olması normal sayılabilir. Ama TV programında bana biraz show yapıyor gibi geliyor.
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Yemeyi sevdiğiniz adı sık duyulmayan lezzetler nelerdir?

 uykuluk dünyanın en lezzetli etlerinden biridir. Zannederim Bahar aylarında kuzunun/koyunun belirli bir bölümünde oluşan bir parçadır. Tavası-ızgarası süper olur.
Nisan 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Neden kıskanır ki insan en güvendiği kişiyi?

TECRÜBELERİME GÖRE KİŞİ GÜVENDİĞİ KİŞİYİ KISKANIYORSA . ASLA ONUN İLERLEMESİNE ,MKAN VERMEZ VE O KİŞİ ASLA İLERİDE ONUN YERİNE GEÇECEK KİŞİ OLAMAZ. EN BASİT PARTİ LİDERLERİNE BAKIN. gÜVENİLEN KİŞİ HERZAMAN ONUN İÇİN OLASI TEHLİKEDİR.
Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Bir insan severek evlendiği kişi ile neden bir sene bile olmadan boşanır?

O kadar çabuk ve hızlı boşanmanın bence en temel sebebi erkek ya da kadının ana kuzusu olmasıdır. Gençler annelerinizi yatak odanıza sokmayın!
Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

2002'de 178 ülke içinde basın özgürlüğündeki sıramız 100'müş... 2010'da 138'inci. 2020' de sizce nasıl olur vaziyet ?

bence bu kafayla gidilirse basın özgürlüğü falan olmaz ecüc ile becüc alenen ortaya dökülür,. Eğitim kurumları ödeneksizlikten kapanır. bütün bütçe Silivride hapishane gökdelenleri yapımına harcanır. Bölgedeki Arsa fiyatları o kadar artarki. Bölgede ancak mafya yaşayabilir. Benimki sadece bir ütopya ciddiye alınmayabilir.
Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Kira ve faturalarını ödemeyen kiracıyı tahliye etmek için ne yapılması gerekir?

allah yardımcınız olsun kötü kiracı ile uğraşmak çok zor Ama çözümsüz değil elbette
Mart 2011

Ercan Ünalan bir yanıt verdi.

Sitede gözle görünür bir ilerleme olmadığına göre sizce Dragonlar desteğini çekmiş olabilir mi?

Bildiğim kadarı ile Dragonlar siteden vazgeçmediler. Çalışmalar devam ediyor. Bu ince işler kolay toparlanamıyor. Belki farkında değilsiniz ama bizler de sorularımız ve cevaplarımızla bu çalışmalara katkıda bulunuyoruz.
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler